آرکا

دکوراسیون داخلی

ارائه خدمات دکوراسیون داخلی توسط تیم آرکا

شیک بودن برازنده شماست
پس همین حالا شروع کنید ...

محیط کار و زندگی شما جایست که عمرتان را در آن میگذرانید و ویترینی است که نشان دهنده شخصیت کاری و شخصی شماست. این ویترین را به بهترین شکل برایتان میچینیم … 

دکوراسیون داخلی را می‌توان هنر چیدمان و انتخاب اثاثیه‌ی مناسب تعریف کرد. البته این تعریف بدون شک نمی‌تواند تعریفی کامل برای این هنر باشد. به کار بردن عنوان «هنر» برای این فعالیت به واسطه‌ی ظرافت و توجه به زیبایی‌های بصری و نکات فنی در کنار یکدیگر است. 

INTERIOR DECORATION

ویژگی های دکوراسیون داخلی

برای تعریف دقیق این حرفه باید از زوایای مختلفی به آن پرداخت. در حقیقت دکوراسیون داخلی رشته‌ای از فعالیت‌ها، اصول و برنامه‌ریزی‌هاست که در نهایت به داشتن فضای داخلی با ویژگی‌های زیر می‌انجامد:

 • زیبایی
 • بهینه‌سازی فضا
 • هماهنگی بین اجزا
 • آسایش و رفاه
 • کارایی بیشتر

اما این‌که چگونه این هنر به این اهداف دست پیدا می‌کند را در ادامه بررسی خواهیم کرد. بیایید پیش از هر چیز به اهمیت دکوراسیون بپردازیم.

INTERIOR DECORATION

توسعه دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی نیز همگام با پیشرفت‌های مختلف تکنولوژی و علم، حرکتی رو به‌ جلو دارد. اختراع ابزار و تجهیزات جدید، باز شدن راه هنر به مسیرهای جدید و ترکیب هنر و معماری مدام در حال تأثیر بر این حرفه است. این مسئله باعث شده است سبک‌های متنوع طراحی دکوراسیون ابداع شده و در راستای رفاه و کارآمدی بیشتر فضاهای داخلی به آن‌ توجه بیشتری نشان داده شود.

شاید در گذشته توجه چندانی به  اصول دکوراسیون داخلی نمی‌شد. اما از گذشته‌های دور توجه به زیبایی و جذابیت فضاهای داخلی در نزد برخی از تمدن‌ها از اهمیت شگرفی برخوردار بود. به عنوان بارزترین نمونه در این زمینه می‌توان به  طراحی های داخلی مصر باستان و دکوراسیون ویژه‌ی آن اشاره کرد.

دکوراسیون داخلی
INTERIOR DECORATION

انواع دکوراسیون داخلی با توجه به کاربری ساختمان

ساختمان‌های مختلف با توجه به کاربری متفاوتی که دارند، نیازمند خصوصیات و توجهات ویژه‌ای در طراحی دکوراسیون خود هستند. به عبارت دقیق‌تر باید گفت دکوراسیون با توجه به نوع کاربری محل طراحی و اجرا می‌شود.

از این رو می‌توان طراحی دکوراسیون را بر اساس نوع کاربری محل مورد نظر به انواع مختلفی تقسیم کرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • طراحی دکوراسیون اداری
 • طراحی دکوراسیون شرکت‌های خصوصی
 • طراحی دکوراسیون مدارس و محیط‌های آموزشی
 • طراحی دکوراسیون محیط‌های درمانی
 • طراحی دکوراسیون خانه و منزل مسکونی
 • طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه

اهمیت دکوراسیون داخلی

با توجه به اهدافی که برای دکوراسیون در بخش قبل بیان کردیم، می‌توان اهمیت آن را تا حدودی متوجه شد. اما بحث ما در این بخش بیشتر بر روی ضرورت داشتن دکوراسیونی با کیفیت و بر پایه‌ی اصول مختلف است. در اماکن و ساختمان‌های مختلف، دکوراسیون داخلی اهدافی مشترک و اهداف متفاوتی را دنبال می‌کند. این مسئله سبب می‌شود تفاوت‌هایی در هر یک از این فضاها از نظر نوع دکوراسیون داشته باشیم. برخی از انواع دکوراسیون‌ها را در بخش قبل معرفی کردیم. در این قسمت به اهمیت دکوراسیون در سه مورد از موارد بالا می‌پردازیم.

اهمیت دکوراسیون خانه

خانه محلی‌ست که افراد بیشترین زمان زندگی‌شان را در آن می‌گذارنند. این مکان باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد تا افراد بتوانند در آن احساس آرامش و رفاه کافی داشته باشند. استفاده از رنگ‌های مناسب، مبلمان، چیدمان اثاثیه و … از جمله پارامترهایی هستند که خانه را تبدیل به محلی دلنشین برای حضور می‌کنند. این اهیمت زمانی بیشتر می‌شود که بدانیم توجه نکردن به اصول ارگونومیک، رنگ، نورپردازی و مسائلی از این دست می‌تواند بر روحیه‌ی افراد تأثیر منفی بگذارد.

اهیمت دکوراسیون اداری

دکوراسیون بر روحیه و سطح انرژی و نشاط افراد، در ادارات و سازمان‌ها تأثیر بیشتری را از خود نشان می‌دهد. در واقع یک دکوراسیون داخلی اداری خوب می‌تواند ضامن عملکرد بهتر و کارآمدی بیشتر کارمندان باشد.

از دیگر سو این دکوراسیون در صورتی که به بهترین شکل طراحی و اجرا شده باشد می‌تواند رضایت‌مندی مشتریان را نیز به همراه داشته باشد و این مسئله خود عامل مهمی در افزایش اهمیت این موضوع است.

اهمیت دکوراسیون محیط آموزشی

این محیط را به عنوان یکی از مثال‌های رایج در این زمینه مطرح می‌کنیم. در محیط‌های آموزشی با توجه به سن هنرجویان و دانش‌آموزان می‌توان فضاهای خاصی را ایجاد کرد. بیشترین نقطه‌ی تمرکز در طراحی دکوراسیون این اماکن ایجاد شور و اشتیاق بیشتر در افراد برای یادگیری و تبدیل فرایند یادگیری به امری شیرین و دلنشین است.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی

انواع دکوراسیون داخلی را با توجه به استفاده در محل‌های مختلف بررسی کردیم. اما این مسئله به این معنا نیست که در تمام محل‌هایی که کاربری‌های یکسانی دارند، لزوماً باید دکوراسیون یکسانی استفاده کرد. دکوراسیون می‌تواند با توجه به سبک و نوعی که دارد نیز دارای تنوع باشد.

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی شامل مواردی همچون دکوراسیون کلاسیک، دکوراسیون مینیمالیست، دکوراسیون مدرن و … می‌شود.

پروژه های دکوراسیون داخلی آرکا

OUR PROJECTS
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

تماس با ما

طراحی دکوراسیون داخلی مجموعه‌ای از اصول و قواعد است. در نظر نگرفتن هر یک از این موارد می‌تواند به ساختار و زیبایی کلی دکوراسیون لطمه بزند. به همین دلیل بهتر است دکوراسیون داخلی خانه، اداره و یا محلی را که قصد دارید به یک محیط زیبا تغییر دهید، به افراد کارکشته و باتجربه‌ی این عرصه بسپارید.

یک دکوراسیون خوب دکوراسیونی ا‌ست که در طراحی آن به چیدمان المان‌ها، نورپردازی اصولی، انتخاب رنگ صحیح، توجه به فضاهای قابل استفاده و … توجه کافی نشان داده شده است. لذا بهتر است پیش از هر چیز شناخت کافی نسبت به تمام این موارد داشته باشید تا درگام بعد با گرفتن تصمیمی درست راه رسیدن به یک دکوراسیون بی‌نظیر را طی کنید.

طراحان دکوراسیون گروه معماری آرکا که تجربه‌های زیاد و سوابقی درخشان در این زمینه دارند، می‌توانند با در نظر داشتن موقعیت‌های مختلف و بررسی سطح بودجه و دیگر شرایط تأثیرگذار، بهترین و باکیفیت‌ترین دکوراسیون داخلی را طراحی و اجرا می نمایند. در صورتی که به طراحی دکوراسیون داخلی نیاز داشته باشید، شرکت آرکا آماده هر گونه مشاوره و همکاری می باشد.

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، دکوراسیون اداری، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی و غیره فعالیت گسترده ای دارد. 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر است.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام خوبی؟
چجوری میتونم کمکت کنم