دکوراسیون آژانس هواپیمایی برج سفید

برج سفید

ارائه خدمات طراحی داخلی و بازسازی توسط تیم آرکا

دکوراسیون آژانس هواپیمایی

مطمعناً یکی از اصلی ترین مکان هایی که برای هماهنگی و برنامه ریزی مسافرت های خود میروید آژانس های مسافرتی هستند. دکوراسیون آژانس هواپیمایی ، اصول خاصی دارند که در رسیدن به فضای استاندارد نقش مهمی ایفا می کنند. از مهم ترین بخش های طراحی آژانس هواپیمایی، بخش مشاوره است. همان طور که می دانید اکثر آژانس های مسافرتی، خدماتی مثل مشاوره را نیز در کنار زمان بندی و برنامه ریزی سفر به مراجعه کنندگان ارائه می دهند. به همین دلیل باید در چنین دفاتری، فضای مخصوص جهت مشاوره افراد مراجعه کننده با کارکنان آژانس مهیا باشد. در طراحی آژانس هواپیمایی برج سفید، قسمت مشاوره از اهمیت خاصی برای مدیران این شرکت برخوردار بود. در نتیجه برای طراحی این فضا گروه طراحی آرکا تلاش نمود تا با استفاده از قرار دادن صندلی در وسط سایت و ایجاد فاصله بین دو بخش از کانترها نقش این فضا را پررنگ تر جلوه دهد. البته به جز مشاوره، برای این فضا کاربری دیگری نیز تعریف شد تا قبل از آغاز و یا پایان ساعت کاری کارکنان بتوانند در صورت نیاز با یکدیگر به مشورت بپردازند و بدین منظور از تعداد صندلی های بیشتری برای این بخش استفاده کردیم. در طراحی پلان برای این آژانس مسافرتی به جز بخش مشاوره، محل قرار گرفتن کارکنان نیز بسیار با اهمیت بود تا هرکارمند به صورت مجزا دارای میز و صندلی خود باشد تا به رزرو تلفنی متقاضیان پاسخگویی کند. استفاده از فرم قرینه بنا به درخواست کارفرما، بهترین فرم برای جداسازی اپراتورها به نظر می رسد و ما نیز با توجه به تقاضای صاحبان این شرکت تصمیم گرفتیم تا از دو بخش باقی مانده از وسط به حالت قرینه بیشترین کاربری را به این فضا بدهیم. فرم طراحی این بخش به حالتی بود که ارباب رجوع با ورود به این بخش از محل و دیدن شیشه های رنگی برای تفکیک کارکنان و کنترل عبور صدا در بین باجه ها، یاد شیشه هواپیما بیوفتد و حسی متفاوت نسبت به طراحی سالن های دیگر داشته باشد تا بدین وسیله حس کاربری در آنها بیشتر احساس شود.

جذابیت فضا از دیگر فاکتورهایی است که در طراحی دکوراسیون آژانس هواپیمایی و مسافرتی مدنظر قرار داده می شود. بدون شک فضایی که جذاب است، در ترغیب مراجعه کنندگان نقش بسزایی خواهد داشت و مراجعه کننده با دیدن زیبایی و آراستگی کارمندان و البته محیط اطراف به خود می گوید که به آژانس هواپیمایی معتبری مراجعه کرده ام. این جذابیت در آژانس هواپیمایی تاثیر فراوانی بر روی افراد می تواند داشته باشد و این جلب توجه بی شک در اعتماد و بازدهی بیشتر کار آنها تاثیر خواهد گذاشت. بدین منظور گروه طراحان داخلی و معماری شیپ تلاش نمودند تا با استفاده از ترکیب های رنگی و استفاده از خطوط تیز و مثلثی فرم در سقف و کف در جهت جذب مشتریان و حرکت آنان به سمت کانترها و بخش مشاوره بهره ببرد.
از موارد مهم و قابل تامل دیگر در این طراحی استفاده رنگ سفید به عنوان رنگ قالب در طراحی می توان یاد کرد. بی شک رنگ سفید با تمام جذابیتی که دارند، بیش از حد بودن آن باعث ایجاد سردی در فضا می شود و برای از بین بردن این بی روح شدن تصمیم به استفاده از متریال های رنگ چوب و یا رنگی برای تحت الشعاع قرار دادن مراجعین گرفتیم. امروزه متریال های گوناگونی در طرح چوب وجود دارند که استفاده از آنها، همان حس را در بیننده القاء می کنند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم برای فضاهای تفکیکی و بدنه میانی و قرینه که طراحی شد از این متریال استفاده کنیم.

بازدید اولیه آژانس هواپیمایی برج سفید

طراح های اولیه آژانس هواپیمایی برج سفید

پس از بازدید اولیه از محیط و فضای دکوراسیون آژانس هواپیمایی، مهندسان خوش ذوق و حرفه ای آرکا طرح های اولیه برای طراحی داخلی اداری این آژانس هواپیمایی را انجام دادند.

مراحل اجرایی دکوراسیون آژانس هواپیمایی برج سفید

و سرانجام پایان کار آرکا و افتتاحیه آژانس هواپیمایی برج سفید

این قسمت  فوق العاده زیبا و بسیار شیک آژانس هواپیمایی را مشاهده میفرمایید که توسط تیم طراحی آرکا به زیبایی هرچه تمام تر طراحی شد و توسط تیم فنی و اجرایی با دقت زیاد و بسار حرفه ای این پروژه فوق العاده به اتمام رسید.

send Message
If you have any questions, we are online 24 hours a day
گروه معماری آرکا
Hello dear friend 🤚
Ask any question you have, we are always online and answer your questions. 🙏