گروه معماری آرکا

اجاره غرفه نمایشگاهی

اجاره غرفه نمایشگاهی

اجاره غرفه نمایشگاهی برای شغل های مختلف و برای اشخاصی است که تمایل به اشتغال در کسب و کارهای کوچک دارند و یا می خواهند یک کار بزرگ را به کارهای کوچکتری تقسیم کنند. این تقسیم بندی می تواند مزایا و اهداف زیادی را به دنبال داشته باشد که نظر کارفرمایان را به خود جلب کند. غرفه در کلمه به معنای یک اتاق کوچک است که در واقع نیز به یک مکان کوچک که در محیط های مختلف برای کارهای خاص در نظر گرفته می شود، غرفه می گویند. غرفه سازی انواع مختلفی دارند و هر کس بسته به نیاز و هدف خود می تواند آن ها را اجاره کند. اگر شما نیز به دنبال اجاره غرفه برای معرفی و آغاز کسب و کار خود هستید، مطالبی که در ادامه برای شما آورده ایم، می تواند برای شما مفید باشد.

اجاره غرفه

انواع غرفه ها از لحاظ کاربرد

غرفه های نمایشگاهی

این نوع غرفه ها می توانند بسیار مفید باشند به این دلیل که عموم مردم می توانند به صورت رایگان از آن ها بازدید کنند. البته در صورتی که شما تنها بخواهید برای کسب درآمد در همان دوره نمایشگاه، اقدام به اجاره غرفه کنید، نمی توانید آن گونه که باید از این فرصت استفاده کافی داشته باشید. غالبا در غرفه های نمایشگاهی صاحبان کسب و کارها تلاش می کنند تا حرفه و محصولات خود را به بهترین شکل به مشتریان و بازدیدکنندگان معرفی نمایند. این می تواند یک فرصت عالی در اختیار کارآفرینان مختلف قرار دهد که بتوانند محصولات خود را وارد بازار فروش کرده و برای خود جایگاهی را به دست بیاورند.

غرفه های فروشگاهی

مدت زمانی که برای اجاره غرفه های فروشگاهی در نظر گرفته می شود، معمولا نسبت به غرفه های نمایشگاهی طولانی تر است. با ایجاد غرفه و تقسیم کردن یک کار بزرگ بهتر می توان هزینه ها را مدیریت کرد و در صورت بروز مشکل به راحتی می توان تشخیص داد که اشکال کار از کدام قسمت است. علاوه بر این، با ایجاد این نوع غرفه ها افراد بیشتری می توانند به کار مشغول شده و در نتیجه هدف کارآفرینی برآورده می شود. غرفه های فروشگاهی برای قسمت هایی که فضای زیادی را نمی توان برای ارائه کالاها اختصاص داد نیز کاربرد دارند.

اجاره غرفه های فروشگاهی به شکل های مختلفی صورت می پذیرد. به عنوان مثال غرفه های مختلفی که در فرودگاه ها برای عرضه کالاها و محصولات خاص مسافران قرار داده می شود و یا در کارگاه هایی که برای تولید یک محصول خاص قسمت های مختلفی در نظر گرفته شده است. همچنین غرفه هایی را که در میدان های تره بار می توان اجاره کرد نیز در این دسته قرار می گیرند. در کل افراد بسیاری برای این که بتوانند کار خود را به خوبی مدیریت کنند فضای کلی کار خود را تقسیم بندی کرده و با ایجاد غرفه های مناسب اقدام به اجاره دادن آن ها می کنند.  

 از غرفه ها برای استفاده بهینه از فضا و کاهش هزینه ها استفاده می شود و با اجاره غرفه های فروشگاهی می توان اقدام های موثری در جهت بازاریابی و رونق فروش انجام داد. به علاوه، برای هرکدام از این غرفه ها قرادادهای خاص آن ها بسته می شود که در نهایت طرفین باید با مطالعه کامل آن ها و در صورت رضایت داشتن نسبت به شرایط، قرارداد را امضا کنند.

اجاره غرفه

کاربرد غرفه های نمایشگاهی

غرفه ها در حالت کلی برای مصارف مختلفی که نیاز به یک فضای کوچک مانند یک اتاق دارند، کاربرد دارند که می توان آن ها را به دو دسته تقسیم کرد. دسته اول برای نمایشگاه هایی با موضوعات مختلف است که به صورت دوره ای برگذار می شوند. اجاره غرفه های این نمایشگاه ها با توجه به موضوع آن نمایشگاه انجام می شوند. دسته بعدی غرفه های فروشگاهی است که صاحبان کارهای بزرگ مانند مجموعه ها، برای تقسیم بندی کارهای بزرگ خود انجام می دهند.

مزیت اجاره غرفه

همان طور که گفته شد، غرفه ها برای رونق دادن به کسب و کارها بسیار مفید هستند و با استفاده از آن ها می توان یک فضای بزرگ را به چند قسمت کوچک تقسیم کرد تا تعداد زیادی از تولیدکنندگان و کارآفرینان بتوانند کار خود را به مشتریان معرفی کنند. در کنار این مزیت، در نمایشگاه ها می توان فروش جزئی از اجناس خاص را نیز انجام داد.

افراد زیادی هستند که برای شروع به کار سرمایه لازم را ندارند و نمی توانند جایی را برای آغاز کار خود و کسب درآمد اجاره کنند. اجاره غرفه برای این اشخاص بسیار مفید است زیرا هزینه بالایی ندارد و می توانند در یک محیط کاری عالی و مرتبط با حرفه خود قرار بگیرند و به سرعت پیشرفت کنند.

اجاره غرفه

شرایط حقوقی اجاره غرفه

برای اجاره غرفه نمایشگاهی ، مانند اجاره هر ملک دیگری لازم است که بین طرفین قراردادی بسته شود. این قرارداد با توجه به نوع غرفه متفاوت است. برای غرفه های فروشگاهی طرفین با عنوان متقاضی و مجری با یکدیگر قرارداد می بندند. این در حالی است که اجاره غرفه های فروشگاهی تفاوت چندانی با اجاره یک مغازه ندارد و طرفین به عنوان مستاجر و موجر شناخته می شوند.

در قرارداد غرفه نمایشگاهی شخص باید حتما کالاها و خدماتی را عرضه کند که با موضوع نمایشگاه مطابقت داشته باشد. به علاوه در نمایشگاه ها فروش و عرضه کالا به صورت جزئی انجام می شود غرفه ها برای هدف بازاریابی اجاره داده می شود. زمان پرداخت اجاره بها برای اجاره غرفه های نمایشگاهی معمولا در مدت دوره ای که برای نمایشگاه در نظر گرفته شده است، تعیین می شود. 

در قرارداد غرفه فروشگاهی شرایط بسیار شبیه به اجاره یک مغازه است. در تعیین این قرارداد طرفین می توانند شرایط خاصی را برای یکدیگر تعیین کنند که در صورت درج در قرارداد و موافقت طرفین جز مفاد قانونی قرارداد محسوب می شوند. زمان پرداخت اجاره نیز به صورت توافقی، به عنوان مثال به صورت هفتگی ماهانه و یا سالانه، تعیین می شود.

تماس با ما

گروه طراحی دکوراسیون داخلی آرکا ارائه دهنده خدمات صفرتا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرای دکوراسیون منزل، دکوراسیون اداری ، طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی ، اجاره تچهیزات نمایشگاهی و … می‌باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار ار دنبال کنید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏