گروه معماری آرکا

برگزاری سمینار

برگزاری صفر تا صد سمینار

برگزاری صفر تا صد سمینار باید مطابق با اصول و قواعد خاصی صورت بگیرد تا نتیجه دلخواه محقق شود. امرزوه برگزاری سمینار یک روش مرسوم و متداول برای تبلیغات و بازاریابی به شمار می آید. برای هر کسب و کاری این امکان وجود دارد تا سمینار، رویداد یا ورکشاپ برگزار نماید. سمینارها با اهداف گوناگونی برگزار می شوند اما هدف اصلی و نهایی برگزارکننده ها افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر است. برای دستیابی به این هدف، به کار بردن روش های مناسب تبلیغات و بازاریابی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. که این مسئله نیاز به مشاوره با متخصصان و کارشناسان مربوطه دارد.

برگزاری سمینار

سمینار

سمینار نوعی از رویداد به شمار می آید که در آن یک یا چند نفر سخنران و ارائه دهنده اصلی حضور دارند. این افراد در مورد یک موضوع خاص صحبت می کنند. در سمینارهای موفق به طور معمول شرکت کننده ها در بحث اصلی مشارکت می نمایند. سخنران ها و ارائه دهندگان موضوع اصلی، نقش هدایت کننده و تسهیل گر بحث را ایفاء می کنند. این مشارکت فقط می تواند به صورت پرسش و پاسخ میان شرکت کنندگان و سخنرانان باشد.

سمینار کارشناسی ارشد یکی از متداول ترین و رایج ترین سمینارها محسوب می شود. در این سمینار دانشجوی کارشناسی ارشد در انتهای دوره آموزشی در مورد موضوع خاصی تحقیق می کند. در حضور استادان و سایر دانشجویان راجع به آن موضوع صحبت می کند و در انتها به سئوالات پاسخ می دهد.

اهداف سمینارهای گوناگون

هر سمیناری می تواند یک و یا چند هدف داشته باشد. به عنوان مثال در سمینار با هدف تحصیلی، شرکت کنندگان به بحث و تبادل نظر در مورد یک موضوع آکادمیک می پردازند. بدین ترتیب اطلاعات بیشتر و مؤثرتری در مورد آن موضوع به دست می آورند.

سمینارهای آموزشی هم عملکردی مشابه با سمینارهای تحصیلی دارند. به عنوان مثال عده ای دور هم جمع می گردند و در مورد موضوع خاصی مانند سرمایه گذاری در بورس اطلاعات بیشتری کسب می نمایند.

برخی از سمینارها علاوه بر اهداف آموزشی دارای اهداف انگیزشی هم هستند. بدین معنا که قصد دارند افراد را تشویق کنند و به آنها انگیزه بدهند تا کار خاصی را دنبال کنند. به عنوان مثال برگزاری سمینار با هدف کارآفرینی، افراد را تشویق می کند تا کسب و کارهای کوچک و جدیدی را شروع کنند.  

تفاوت سمینار و ورکشاپ

تفاوت اصلی بین سمینار و ورکشاپ در این است که سمینار بیشتر بر جنبه آکادمیک موضوع تأکید دارد. اما در ورکشاپ تأکید بیشتر بر روی تجربه کردن است. تفاوت دیگر این است که سمینارها رسمی تر از ورکشاپ ها هستند. در ورکشاپ از افراد خواسته می شود با مشارکت جدی در ورکشاپ، یک مهارت جدید را بیاموزند و آن را اجرا کنند. اما در سمینار چند متخصص درباره موضوعی صحبت می کنند و با سایرین تبادل نظر می نمایند. 

برگزاری سمینار

برگزاری سمینار یکی از نیازهای اصلی هر کسب و کاری می باشد. برگزاری سمینار روند و اصول خاص خودش را دارد که باید توسط افراد خبره و ماهر صورت بگیرد. امروزه تمامی شرکت ها و سازمان ها به برگزاری سمینار و سایر رویدادها احتیاج دارند. برای برگزاری و اجرای هر چه بهتر این رویدادها بهتر است که صفر تا صد برگزاری سمینار را به یک شرکت برگزارکننده سمینار و رویداد مانند شرکت آرکا بسپارند.

با این ترفند می توانند بر روی هدف اصلی متمرکز شوند. همچنین به راه های بیشتری برای کسب موفقیت بیاندیشند. این گونه می توانند انرژی خود را برای مسائل مهم تر صرف کنند و موفقیت بیشتری کسب نمایند.

مزیت های استفاده از شرکت های برگزارکننده سمینار

اولین مزیت همکاری با شرکت های برگزارکننده صفر تا صد سمینار این است که این شرکت ها، فرایند برگزاری سمینار را برای شما سهل و آسان می نمایند. شرکت برگزارکننده سمینار، تمامی مراحل مانند برنامه ریزی، هماهنگی، رزرو و اجرا را بر عهده می گیرد. در صورتی که انجام این کارها به طور شخصی نیاز به زمان بسیار زیادی دارد و باید تعدادی از نیروی کار نیز برای این کار در نظر گرفته شود. با این وجود در آخر نتیجه دلخواه نیز حاصل نمی گردد. اما شرکت های برگزارکننده این زمان را برای شما به حداقل می رسانند.

همچنین این شرکت ها با بسیاری از کسب و کارهای خدمات دهنده مانند حمل و نقل، اقامت، رستوران و … در ارتباط هستند و هماهنگی های لازم را با برنامه ریزی دقیق و درست انجام می دهند. اکنون به این بیاندیشید که بخواهید همه این کارها را به طور شخصی انجام دهید. با یک حساب سرانگشتی در می یابید که تا چه اندازه می تواند وقت و انرژی شما را بگیرد. و در نهایت هم ممکن است آن طور که انتظار دارید کارها مطابق با روال صحیح و خواسته شما پیش نرود. و در نتیجه یک پروژه بزرگ با شکست مواجه گردد.

همین طور ممکن است شما بسیاری از جزئیات را نادیده بگیرید و از قلم بیاندازید. نادیده گرفتن و عدم آگاهی از این جزئیات می تواند عواقب سوئی داشته باشد و کل برنامه را تحت الشعاع قرار دهد و بهم بریزد. اما شرکت های برگزارکننده سمینار به دلیل تجربه ای که دارند تمامی جزئیات را مورد بررسی قرار می دهند و پیش بینی های لازم را صورت می دهند. و در صورت بروز حوادث و اتفاقات پیش بینی نشده، بدون دستپاچگی تدابیر درستی اتخاذ می نمایند.   

بنابراین منطقی و عاقلانه است که این گونه کارها را به شرکت مربوطه واگذار نمایید و وقت و انرژی خود را صرف مسائل و نکات مهم تر و اساسی تر نمایید.       

برگزاری سمینار

برگزاری سمینار آرکا

گروه معماری آرکا با برخورداری از سالها تجربه و مهارت و با در اختیار داشتن گروهی مجرب و حرفه ای در برگزاری هر نوع سمینار، کنفرانس، همایش، ایونت، برگزاری مراسم اداری و … آماده مشاوره و همکاری می باشد.

نکته مهم و قابل توجه در مورد شرکت آرکا این است که مسئولیت صفر تا صد برگزاری کنفرانس را برعهده می گیرد. این گروه فرهیخته به صورت حرفه ای و تخصصی تمامی کارهای برگزاری کنفرانس را از صفر تا صد سازماندهی و اجرا می کند. در نتیجه شما می توانید بدون دغدغه و استرس بر موضوعات و نکات مهم و اصلی کنفرانس تمرکز نمایید. چرا که شرکت آرکا تمامی کارها را برایتان به نحو احسنت برنامه ریزی و پیاده سازی می نماید.

تماس با ما

برای برگزاری کنفرانس ها، همایش ها، ایونت ها و رویدادهایی از قبیل همایش معارفه محصول، همایش تقدیر، همایش آموزشی، همایش معرفی استارتاپ، همایش معرفی دوره، دورهمی همکاران، دورهمی شغلی، قرار ملاقات های بزرگ، سمینار، مراسم اداری، برگزاری نمایشگاه، نمایشگاه مجازی و … با گروه آرکا تماس بگیرید و از مشاوره یک تیم حرفه ای بهره مند گردید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار ار دنبال کنید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏