گروه معماری آرکا

بازسازی آژانس هواپیمایی

بازسازی آژانس هواپیمایی

هدف از بازسازی آژانس هواپیمایی استفاده کاربردی تر و زیباسازی محیط داخلی آژانس در جهت جذب بیشتر مشتری و آسایش کارکنان می باشد. از اهداف دیگر بازسازی آژانس هواپیمایی کاهش هزینه های انرژی و بهره گیری بیشتر از نور طبیعی می باشد.

 از طرفی هر چقدر آژانس ها مدرن تر و از فناوری روز برخوردارتر باشند می توانند به اعتبار خود بیافزایند. زیرا مراجعه کنندگان همواره در ذهن خود آژانس ها را با هم مقایسه می کنند و حتی ممکن است آژانس های خارجی را با آژانس های داخلی مقایسه کنند. مسلما هر اندازه که آژانس های هواپیمایی به سطح و کیفیت جهانی نزدیک تر شوند، منفعت بیشتری کسب می کنند.

در بازسازی آژانس هواپیمایی باید به مواردی مانند طراحی پلان، فضاسازی، المان ها، رنگ ها، متریال و نورپردازی پرداخته شود. فضای داخلی در آژانس های هواپیمایی شامل بخش هایی مانند اتاق مدیریت، سالن انتظار، کانتر تورهای داخلی و خارجی می شود.

بازسازی آژانس هواپیمایی

ویژگی کانترهای فروش بلیط

کانترهای فروش بلیط و تور در بازسازی آژانس هواپیمایی

این مکان کانون اصلی یک آژانس هواپیمایی می باشد. مراجعه کنندگان در این قسمت بلیط خود را خریداری می کنند. بنابراین جایگاه کانتر فروش بسیار مهم می باشد. نوع متریالی که در این بخش استفاده می شود و همینطور رنگ بسیار تاثیرگذار هستند.  

 

طراحی کانتر تور داخلی در بازسازی

امروزه افراد بسیاری به سمت تورهای داخلی جذب شده اند و علاقمند هستند که با مناطق گردشگری کشورشان بیشتر آشنا شوند. در نتیجه این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی این بخش باید به گونه ای باشد تا حس صمیمیت را القا کند و باعث اعتماد بیشتر مراجعین گردد. استفاده از مبلمان رنگی می تواند در انتقال این حس کمک کننده باشد. بهتر است از نورپردازی متمرکز بر روی مبلمان استفاده شود.

وجود یک میز چند نفره این امکان را می دهد تا کارمندان اطلاعات خود را راحت تر در اختیار مشتری بگذارند. علاوه بر این بهره گیری از مانیتورهای تعبیه شده در سطح میز فضا را مدرن می سازد.

 در صورتی که از مانیتور و پروژکتور در طراحی دکوراسیون آژانس برای مشتریان استفاده می شود دیگر بهره گیری از نور طبیعی مناسب نمی باشد و استفاده از نور های خطی ( متناسب با فضا )، نور مخفی و متمرکز برای ایجاد حس آرامش در مشتری گزینه های بهتری هستند.  

 

طراحی کانتر تورهای خارجی در بازسازی

در این قسمت، کارکنان اطلاعاتی در زمینه تورهای خارجی ارائه می دهند بنابراین طراحی و دکوراسیون باید مرتبط باشد. وجود پوسترها و ماکت هایی از آثار کشورهای گوناگون می توانند در توضیحات کارکنان موثر باشند. بهره گیری از تکنولوژی در این قسمت بسیار تاثیرگذار است. می توان با قراردادن ویدئو پروژکتور یا مانیتورهایی در این بخش، تیزرهایی را حتی بدون حضور کارمند آژانس پخش کرد. این امر به مراجعه کنندگان حق انتخاب و تصمیم گیری می دهد و باعث مدرن شدن صنعت گردشگری می شود.  

نقش رنگ ها در بازسازی آژانس هواپیمایی

بازسازی آژانس هواپیمایی

رنگ در طراحی بسیار نقش مهمی دارد. آژانس هواپیمایی یک محیط پویا و پرتحرک می باشند و بهتر است که رنگ های خنثی مانند سفید، طوسی و خاکستری به عنوان پیش زمینه استفاده بشوند تا رنگ های دیگر جلوه بیشتری پیدا کنند. باید در کنار رنگ های خنثی حتما از یک رنگ انرژی بخش تر استفاده گردد. رنگ های آبی تیره، سبزآبی، زرد، نارنجی، بنفش، کرم و قهوه ای برای محیط داخلی آژانس رنگ های مناسبی هستند. رنگ آبی حس آرامش ایجاد می کند و رنگ های زرد و نارنجی حس هیجان و سفر را القا می کنند.

تناژ رنگ می تواند در رابطه با فعالیتی باشد که آژانس انجام می دهد. طراحی ساده و رنگ های شاد مناسب آژانس هایی می باشد که تورهای کم هزینه تری را برگزار می کنند. استفاده از سنگ و رنگ های کرم و طلایی مناسب آژانس هایی می باشند که تورهای گران قیمت خارجی برگزار می کنند.

و اینکه رنگی که در کف استفاده می شود در بزرگ و کوچک نشان دادن محیط اثرگذار می باشد.

بازسازی فضای داخلی آژانس هواپیمایی

بازسازی فضای داخلی علاوه بر ضوابط و استانداردی که دارد باید کاربردی هم باشد. آژانس های هواپیمایی مکان های بسیار پر رفت و آمدی می باشند و روزانه افرادی زیادی برای خرید بلیط یا مشاوره انواع سفرها به این مکانها مراجعه می کنند. این آژانس ها باید بتوانند نیازهای مراجعه کنندگان را به بهترین شکل برطرف سازند. سالن پذیرش، اتاق های کنفرانس، کانترها، کفپوش و دیوارپوش باید به گونه ای طراحی شوند که در مراجعه کنندگان شور و شعف خاصی ایجاد کنند.

بازسازی آژانس هواپیمایی
دکوراسیون آژانس هواپیمایی برج سفید

طراحی سقف در بازسازی آژانس هواپیمایی  

می توان در سقف از کناف هایی با طرح موج دار رو به جلو استفاده کرد تا تحرک و سفر را در ذهن افراد تداعی کند. یا اشکال نوک تیز و چند ضلعی به کار برد که به بال هواپیما شباهت دارند و حس پرواز را خاطر نشان می کنند.

کفپوش در بازسازی آژنس هواپیمایی

یکی دیگر از قسمت هایی که مشتری در ابتدا با آن مواجه می شود کفپوش می باشد. کفپوش به نوبه خود در زیبایی فضای داخلی موثر است. در آژانس های هواپیمایی معمولا از کفپوش های چوبی و سرامیکی استفاده می شود.

دیوارپوش ها در بازسازی آژانس هواپیمایی  

برای تزیین دیوارها، ترموود گزینه مناسبی می باشد. ترموودها به صورت الوراهای باریک و قهوه ای به کار می روند و یک نمای راه راه ایجاد می کنند. از ترموود به عنوان دیوارپوش و نمای سقف استفاده می شود و دوام بسیار بالایی دارند.

همچنین می توانید نام دفتر هواپیمایی خود را به صورت حروف لاتین بر روی دیوار نصب کنید.

یا اینکه روزنه هایی به شکل پنجره هواپیما بر روی دیوار ایجاد کنید.

می توان از تابلوهای زیبا هم بر روی دیوار استفاده نمود.

کاغذ دیواری در بازسازی آژانس هواپیمایی

کاغذ دیواری ها با طرح هایی از فضای طبیعی، مناطق توریستی یا نقشه جهان به طور معمول در آژانس های هواپیمایی به کار می روند. و به فضا رنگ و بوی سفر را القا می کنند. کاغذ دیواری ها با طرح های ابر و باد مناسب سالن انتظار می باشند.

پوسترها در بازسازی آژانس هواپیمایی

پوسترها هم با تصاویر مناظر، هواپیما، ساختمان ها و مکان های دیدنی گزینه دیگری هستند که می توانند در آژانس های هواپیمایی به کار گرفته شوند.

بازسازی آژانس هواپیمایی

 

نورپردازی در بازسازی آژانس هواپیمایی   

نورپردازی یکی دیگر از موارد مهمی است که در بازسازی باید به آن پرداخته شود. در صورتی که دسترسی به نور طبیعی امکان پذیر نباشد، نورپردازی جایگزین اصلی برای آن می باشد.  

نورپردازی خطی باعث می شود فضا طولانی تر به نظر بیاید و نورپردازی متمرکز و کوچک باعث شاخص تر شدن آن قسمت می شود. بهتر است که مانیتورهای کامپیوتر کارمندان با پنجره نورگیر زاویه 90 درجه داشته باشند تا در طولانی مدت دچار خستگی چشم نشوند. 

بازسازی سالن پذیرش آژانس هواپیمایی  

سالن پذیرش یا انتظار اولین مکانی است که افراد به آن وارد می شوند. زیبایی و مبلمان راحت در این مکان بسیار حائز اهمیت می باشند. سالن پذیرش باید بتواند مشتری را در نگاه اول جذب کند. علاوه بر این ارتباط این مکان با فضاهای دیگر باید اصولی و منطقی باشد. در این بخش مکانی برای انتظار مراجعه کنندگان در نظر گرفته می شود. همچنین باید کانترهایی برای پاسخ گویی به مراجعین اختصاص داشته شوند.  

در برخی از آژانس های هواپیمایی خدمات مشاوره برای سفر ارائه می شود که باید فضای به خصوصی هم برای این منظور تعیین گردد. می توان برای مشاوره اتاق جداگانه ای را طراحی کرد یا اینکه با چیدمان مبلمان و میز چنین فضایی را به وجود آورد.

بازسازی اتاق مدیریت درآژانس هواپیمایی

با توجه به نظر کارفرما این قسمت می تواند در معرض دید و بدون دیوار باشد یا به وسیله یک دیوار شیشه ای مجزا گردد یا اینکه دیدرس نباشد. دفتر مدیریت باید از لحاظ مبلمان و همینطور طراحی بسیار منحصر به فرد باشد چرا که جلسات مهم در این دفتر صورت می گیرد. این بخش به فضایی برای منشی نیاز دارد که ارتباط بین سالن انتظار و دفتر مدیریت را برقرار کند. همینطور باید فضایی را به فایل ها و آرشیوها در قسمت فضای منشی اختصاص داد.

نقش دکوری ها در بازسازی آژانس هواپیمایی

می توان از ماکت های گوناگون هواپیما در نقاط مختلف آژانس استفاده کرد. همچنین کره جغرافیایی، فلاور باکس ها، نقشه های جهان و کشورهای مختلف گزینه های مناسب دیگری هستند که می توان در آژانس های هواپیمایی مورد استفاده قرار داد.

بازسازی آژانس هواپیمایی

بازسازی آژانس هواپیمایی آرکا

بسیاری از آژانس های هواپیمایی در کشور نیاز به بازسازی اداری دارند تا علاوه بر زیباسازی با فناوری به روز دنیا همگام و همسو شوند. هر اندازه که این هماهنگی زودتر و سریع تر صورت گیرد به همان اندازه از سود بیشتری بهره مند می شوند. گروه معماری آرکا با بهره مندی از نیروهای متخصص و کارشناس، یک شرکت پیشرو در زمینه بازسازی آژانس هواپیمایی می باشد. چنانچه می خواهید از عرصه رقابت عقب نمانید و کنار زده نشوید هر چه زودتر با مشاورین شرکت آرکا تماس حاصل نمایید تا از یک مشاوره حرفه ای بهره مند گردید.

بازسازی آژانس هواپیمایی

تماس با ما

گروه طراحی دکوراسیون داخلی آرکا ارائه دهنده خدمات صفرتا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرای دکوراسیون اداری ، دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی و ساخت کابینت می‌باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار ار دنبال کنید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏