آرکا

نمایشگاه مجازی

ارائه خدمات طراحی و ساخت نمایشگاه مجازی توسط پلت فرم اختصاصی تیم آرکا

برای پیشرفت و موفقیت باید دیده شوید
پس همین حالا شروع کنید ...

کار و محصول شما آینده و مسیر زندگیتان را مشخص میکند. برای دیده شدن و درآمد بیشتر نمایشگاه مجازی بهترین راه است. این نمایشگاه را به بهترین شکل برایتان میسازیم… 

نمایشگاه مجازی
virtual exhibition

نمایشگاه مجازی چیست؟

ممکن است اغلب افراد با واژه نمایشگاه آشنایی داشته باشند، اما ممکن است اطلاعات زیادی در مورد نمایشگاه مجازی نداشته و همواره این سوال که نمایشگاه مجازی چیست؟ در ذهن افراد بوده و در پی یافتن پاسخ آن برآیند. نمایشگاه ها معمولا برای نمایش و عرضه محصول یا محصولاتی برپا می شوند و در نهایت منجر به فروش و سودآوری برای فروشندگان و عرضه کنندگان می گردد.

نمایشگاه مجازی یک رویداد آنلاین می باشد که، در پلتفرمی جامع برگزار می شود. این نوع نمایشگاه شرایط تعامل افراد را به صورت مجازی به جای تعامل حضوری و فیزیکی، برقرار می کند.این فناوری جدید از سال ۲۰۰۰ مورد توجه بسیار از افراد قرار گرفت و محبوبیت زیادی پیدا کرد و هزاران شرکت کننده را به خود جذب نمود.  در حال حاضر نمایشگاه مجازی تبدیل به یک ابزار پرکاربرد برای بازاریابی شده است. طبق تحقیقات انجام‌ شده رویداد های مجازی جز دومین منابع اطلاعاتی مهم به حساب می آیند. که کسانی که برای کسب و کار های بسیار بزرگ تصمیم می گیرند، در فناوری های جدید خود از آن ها استفاده می نمایند.

 نمایشگاه مجازی برای افرادی که غرفه دار هستند، شرایطی را فراهم می کند که آن ها بتوانند آخرین و جدیدترین محصولات خود را به طیف بسیار وسیعی از مخاطبان در  سراسر دنیا معرفی و عرضه نمایند.کسانی که در نمایشگاه های مجازی شرکت می‌ کنند می توانند به صورت واقعی و از طریق گفت و گوی زنده تصویری،متنی و یا ویدیویی تعامل کنند‌.

 پلتفرم های جامع افراد غرفه دار،این امکان را فراهم کرده تا بتوان غرفه هارا سفارش سازی نمود‌.هم چنین نمایشگاه مجازی  فضای اشتراک گذاری را برای ،اطلاعات سازمانی، گالری تصاویر،افزودن رسانه های اجتماعی،افزودن فیلم و افزودن و مخاطبان خود را فراهم می سازد.

نمایشگاه مجازی یک گزینه بسیار عالی و مناسب برای برای کسانی است که برگزار کننده رویداد می باشند، زیرا آنان می‌ توانند طیف وسیع تری از اشخاص غرفه دار و کسانی که بازدید‌ کننده هستند جذب نمایند که این‌ شرایط به هیچ وجه در‌نمایشگاه های حضوری به دلیل محدودیت مکان، زمان و هزینه امکان پذیر  نبوده است.

نمایشگاه مجازی
What is a virtual exhibition

نمایشگاه مجازی چیست و چه خدماتی عرضه می کند؟

پیش از هر چیز به بررسی معنایی واژه نمایشگاه می پردازیم. این کلمه هم معنای واژه جشن در زبان انگلیسی می باشد. این ترادف برگرفته از مراسم و گردهمایی هایی بود که به مناسبت های مختلف انجام می شد و شرکت کنندگان علاوه بر حضور در جشن و دورهمی، اقدام به خرید و فروش محصولاتی می نمودند. این امر موجب می شد که علاوه بر شادی و برپایی جشن، مبادلات اقتصادی نیز صورت گیرد.

از نگاهی دیگر کلمه انگلیسی Fair یعنی گذراندن اوقات فراغت و نیز بازاره مبادلات می باشد که کلمه مذکور از لحاظ معنایی به دیگر لغات با معانی همچون فستیوال مذهبی نیز نزدیک می باشد. با گذشت زمان دور همی هایی که همراه با گذراندن تعطیلات و بازار مکارم بود، در اطراف مکان های مذهبی برگزار می شد و همین امر موجب شد تا با فستیوال های مذهبی ترکیب شود. در نهایت شاهد کلمه نمایشگاه بودیم که علاوه بر اینکه بیانگر به نمایش گذاشتن اشیاء متنوع در محل هایی مشخص بود، معنا و مفهوم اجرای نمایش های مختلف را نیز به مخاطب انتقال می داد.

 

کلمات مختلف دیگری نیز به عنوان مترادف نمایشگاه شناخته می شوند، اما نمایشگاه مجازی چیست؟

برای پاسخ به پرسش مطرح شده، می توان گفت که با ارتقاء روز افزون تکنولوژی های جدید، این امکان فراهم شده که بتوان از راهی بسیار دور با وضوح بالایی از یک محیط دیدن کرد. اینکار توسط فناوری های دو و سه بعدی در نمایش تصاویر امکان پذیر شده و مخاطب با کمک آن ها می تواند به راحتی از فاصله هایی بسیار دور از یک نمایشگاه دیدن کند، شایان ذکر است که وضوح تصاویر به اندازه ای بالا است که افراد تصور می کنند که در حال راه رفتن در سالن های نمایشگاه می باشند. مهم ترین خدمتی که این پیشرفت تکنولوژی برای بشر داشته، ارائه محصولات تولیدی و یا خدمات متنوعی همچون خرید و فروش و حتی صادرات است. این امکان به راحتی فراهم شده و در نتیجه استفاده از آن، مخاطبین از اقسی نقاط جهان می توانند از یک نمایشگاه در هر زمان و هر مکان دیدن کنند.

نمایشگاه مجازی
نمایشگاه مجازی

امکاناتی که نمایشگاه مجازی برای کمپانی های مختلف فراهم می کند چیست؟

در این بخش به بررسی این نکته که از نگاه شرکت ها مزایای نمایشگاه مجازی چیست می پردازیم.

برپایی نمایشگاه های مجازی بواسطه شرکت آرکا، صورت می گیرد. در صورتی که یک کمپانی تمایل به معرفی و عرضه محصولات خود توسط نمایشگاه مجازی دارد، می تواند در خواست خود را ارائه دهد. سپس تمامی موارد و امکانات نمایشگاه مجازی را سفارشی سازی کند. به عنوان مثال می تواند مواردی همچون نوع محصولات یا خدمات ارائه شده، آدرس رایانامه و یا سایت، تغییرات مورد نظر در شکل، رنگ و به طور کلی مشخصات ظاهری صفحات را با سلیقه و نیازهای خود تعریف کند. در نهایت برای اینکه بتواند به نمایشگاه خود دست یابد، و از خدمات قسمت راهبردی بهره مند شود، یک یوزرنیم و پسورد در اختیار او قرار می گیرد و بواسطه آن قادر به مدیریت نمایشگاه مجازی خویش خواهد بود.

امکان دیگری که در اختیار غرفه داران مجازی قرار می گیرد، ارائه پل های ارتباطی جهت تماس با فروشندگان، ارائه یک رزومه از کمپانی خود، ایجاد و ارائه انواع گواهینامه ها، تعریف بخش مربوط به خبرها، درج عکس هایی از محصولات و… می باشد.

غرفه مجازی

غرفه مجازی شامل اطلاعات شرکت،تماس، لوگوها و دیگر اطلاعاتی می باشد که شخص غرفه دار دوست دارد آن ها را به اشتراک بگذارد. افراد غرفه دار می‌ توانند فیلم های مشخصات محصولات خود، مشخصات پرسنل، آدرس محل کار آن ها و شماره تماس مستقیم آن ها را نیز در مقابل دید بقیه افراد غرفه دار‌و افراد بازدید کننده قرار بدهند.

نمایشگاه مجازی

 

مزایای نمایشگاه مجازی چیست؟

نمایشگاه مجازی از لحاظ های مختلف دارای مزایای بسیار زیادی هستند که در ادامه آن ها را برای شما شرح داده و در مورد هریک به اختصار توضیحاتی را بیان می کنیم.

 • صرفه جویی در هزینه ها:

  شما پول کم تری خرج می کنید

حضور یافتن در نمایشگاه های حضوری و فیزیکی به هزینه های خیلی سنگین و بالا نیاز دارد، و شرکت ها مجبورند برای برقراری یک نمایشگاه هزینه های زیادی را متحمل شوند از جمله این هزینه ها می توان به  هزینه فضای غرفه ها،دکوراسیون و مبلمان،تبلیغات مثل پوستر ها و کاتولوگ ها،هزینه های سفر،هزینه حمل نقل و وعده غذایی اشاره کرد.

 • جذب بازدید کنندگان و شرکت کنندگان بیشتر

 

به طور کلی رویداد های که به صورت مجازی هستند، دارای قابلیت دسترسی از هر جای دنیا را دارند.به این معنی که علاوه بر اشخاص غرفه دار، شرکت کنندگان‌ و بازدید کنندگان بسیار بیشتری بدون این که هزینه زیاد یا زمان خیلی زیادی تلف کنند می توانند در نمایشگاه هایی که در خارج از کشور هستند با سهولت کافی از محصولات و خدمات شرکت های مختلف در نمایشگاه مجازی آشنا شده و در صورتی که تمایل داشته باشند، با آن ها همکاری کنند.

هم چنین می توان با برگزاری نمایشگاه مجازی بر مشکلات محدودیتی ظرفیت که در نمایشگاه های حضوری وجود دارد مقابله کرد و دیگر نگران محدود بودن مکان نبود.زیرا در نمایشگاه مجازی و غر فه های آن هیچ محدودیتی وجود ندارد و در هرساعت بازدید کنندگان بسیار زیادی می توانند به طور همزمان از غرفه های مختلف دیدن نمایند.

 • ارائه کردن و ثبت نمودن همه اطلاعات و فعالیت ها

در نمایشگاه ها و رویداد های حضوری، فقط و فقط می توان یک گزارش از حضور و غیاب استاندارد از مشتری ها دریافت نمود.این در حالی است که به خاطر وجود فناوری های جدید و پیشرفته، همه فرآیند های یک نمایشگاه مجازی نظیر تعدادی افرادی که در نمایشگاه حضور دارند، مدت زمان که بازدید کنندگان در غرفه می گذرانند و موضوعاتی که در غرفه ها بیشترین بازدید کننده را به خود جذب کرده است را با همه جزئیات گزارش می شود و در آخر در دسترس افراد غرفه دار قرار خواهد گرفت.

 • عدم محدودیت زمانی و مدت زمان بیشتر برای برگزاری

معمولا مدت زمان برگزاری نمایشگاه های حضوری بیشتر از چند روز نیست،و باید برای برگزاری مجدد آن تا سال آینده صبر کرد. اما نمایشگاه مجازی اکثراً بعد از تمام رویداد پابرجا است.

در موردهایی که یک سمینار حضوری ممکن است ۱الی ۲ روز طول بکشد، یک کنفرانس یا سمینار مجازی را می توان به هر چند روزی مایل باشید برای شما دایر نمود . به دلیل این که فعالیت ها در فضاهای مجازی از طریق وبینارها، رسانه های اجتماعی و نمایشگاه ها محدودیت خاصی ندارد،  می تواند به شما در مطرح نمودن و پیشرفت بالای محصولی که دارید کمک بسزایی کند.

 • امکانات مختلف نمایشگاه مجازی

یک نمایشگاه مجازی عمدتاً  از پیام رسان ها،فناوری های برگزار کننده سمینار، پادکست ها و دیگر ابزار ارتباطی در یک محیط پرکاربرد تلفیق شده است.

بر اساس آمار هایی که وجود دارد،شرکت هایی که جهت تعامل از این ابزارها استفاده کرده اند، بیش از ۵۰ درصد دارای شانس بیشتری برای حفظ مشتریان خود هستند و به این دلیل است که نمایشگاه های مجازی تجاری به یکی از پرطرفدارترین  راهکارها برای شرکت ها در جهت برقرار کردن‌ ارتباط سریع و بسیار موثر با مخاطبان و ارائه نمودن نوآوری های خود هستند.

 • تعامل بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان‌ با سهولت کافی

معمولا افراد شرکت‌ کننده علاقه دارند با سایر غرفه داران و افراد بازدید کننده ارتباط داشته باشند. نمایشگاه مجازی در واقع امکان تعامل آسان تر و بهتر را برای شرکت کنندگان و غرفه داران را فراهم می نماید.

با فراهم بودن چنین امکاناتی، افراد شرکت کننده می‌ توانند یک پروفایل آنلاین برای خود ایجاد کرده و در گپ گروهی که در رویداد ها ایجاد شده با یک دیگر تعامل داشته و با دیگر شرکت کنندگان ارتباط برقرار کنند.

ارتباط بین بازدید کنندگان و شرکت کنندگان سبب این می شود که آن ها بتوانند سوالات خود را بدون وجود هیچ محدودیتی بیان کنند و از طرفی رویداد های مهم را از دست نخواهند داد.

نمایشگاه مجازی
نمایشگاه مجازی
Virtual Exhibition Features

خصوصیات نمایشگاه مجازی چیست؟

یک نمایشگاه مجازی خوب و کامل باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

 • قابلیت عضویت همیشگی کاربران را داشته باشد.
 • کالاها و محصولات را همراه با عکس و توضیحات لازم نمایش دهد.
 • متقاضیان اخذ غرفه مجازی بتوانند اقدام به ثبت یک غرفه برای خود و با سلایق خود نمایند.
 • تمامی سالن ها به صورت کلی قابل مشاهده باشد تا انتخاب غرفه برای متقاضیان راحت تر شود.

در صورتی که یک مرکز ارائه کننده خدمات نمایشگاه مجازی، تمامی ویژگی های مذکور را داشته باشد، می توان آن را به عنوان یک کمپانی مناسب انتخاب کرد.

Capabilities of a virtual exhibition

قابلیت های یک نمایشگاه مجازی چیست؟

خدمات و قابلیت هایی که باید در یک نمایشگاه مجازی برای مخاطبان و بازدیدکنندگان فراهم باشد به شرح زیر هستند.

 • قابلیت عضو شدن
 • قابلیت درج سفارش ها
 • قابلیت پرداخت وجه خرید به صورت اینترنتی
 • قابلیت ثبت و ایجاد غرفه های جدید بواسطه کاربران متقاضی
 • قابلیت مشاهده محصولات و خدمات به شکل مرتب و دارای دسته بندی های منظم
 • قابلیت درج محصولات همراه با عکس و توضیحات کافی
 • قابلیت درج خبرها و مطالب مرتبط با صاحبین غرفه
 • قابلیت مشاهده لیستی از مشتری ها
 • قابلیت ایجاد نمایندگی ها و شعبه های فروش
 • تعریف توانایی مدریت منوها و زیر منوها توسط غرفه داران
 • توانایی ثبت تقاضای بررسی قیمت و قابلیت ارائه درخواست مذکور به غرفه داران مرتبط
 • امکان نظارت بر انتقادها، پیشنهادها و به طور کلی نظرات کاربران
 • امکان تعریف سالن های متعدد
 • قابلیت دسته بندی و گروه سازی برای محصولات در تمامی سالن های مرتبط
 • قابلیت درج تبلیغات و اعمال مدیریت بر بنرهای تبلیغاتی
 • تعریف پل های ارتباطی برای کاربران
 • قابلیت فرستادن اطلاعیه ها، انواع بخشنامه های مرتبط و لازم به کارکنان و کاربرهای سایت
 • قابلیت دریافت یک گزارش جامع از لیست های مربوط به تراکنش هایی همچون پرداختی و دریافتی ها
 • توانایی اطلاع از مشخصات غرفه هایی که قرارداد آن ها رو به اتمام است.
 • توانایی دیدن مشخصات بنرهای تبلیغاتی که قرارداد آن ها رو به اتمام است.
 • قابلیت ایجاد حق دسترسی های مختلف

در نهایت می توان گفت هزینه های ایجاد یک نمایشگاه مجازی بسیار متغیر بوده و وابستگی شدیدی به عوامل مختلف دارد. 

نمایشگاه مجازی
نمایشگاه مجازی
نمایشگاه مجازی

دمو نمایشگاه مجازی

OUR PROJECTS
تماس با ما

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار ار دنبال کنید.

ارسال پیام
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏