انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری

امروزه پارتیشن اداری برای هر اداره و سازمانی یک عنصر لازم و ضروری می باشد. کم تر کسی است که از اهمیت و کارآیی پارتیشن بندی اداری بی اطلاع باشد و آگاهی نداشته باشد. پارتیشن اداری در انواع گوناگون و متنوعی از طرح ها، رنگ ها، ارتفاع و جنس ها طراحی و تولید می شود. طراحان و دکوراتیوها، انواع پارتیشن اداری را متناسب و هماهنگ با نوع کاربری اداری و دکوراسیون اداری طراحی می کنند. تقسیم بندی محیط اداری با استفاده از انواع پارتیشن اداری در زمان بسیار کوتاه و با سرعت بالایی صورت می پذیرد.

پارتیشن بندی اداری در ایجاد زیبایی، نظم و همچنین بهینه سازی محیط بسیار موثر و کاربردی می باشد. وجود پارتیشن اداری باعث می شود که هر کارمند حریم خصوصی و فضای مشخص شده ای برای خود داشته باشد. این امر موجب می شود که تنش ها بر سر فضا و یا گم شدن وسایل میان کارمندان کم تر شود.

هر یک از کارمندان مسئولیت بخش تعیین شده خودش را می پذیرد و چیدمان مدارک و وسایل را مطابق با سلیقه و نظم شخصی خودش صورت می دهد. در نتیجه کارمندان با آرامش خاطر و تمرکز بیشتری به کار خود می پردازند. این گونه کارمندان تعلق خاطر بیشتری نسبت به محیط کاری خود پیدا می کنند و متعهدانه تر به کار می پردازند و راندمان کاری افزایش می یابد. پارتیشن ها دارای انواع متعدد و فراوانی هستند که در این مقاله به تعدادی از آن ها می پردازیم.

 

انواع پارتیشن اداری از لحاظ جنس   

  • پارتیشن اداری شیشه ای

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن اداری شیشه ای به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارد در سازمان ها و ادارات طرف داران و دوست داران زیادی را به خود جلب کرده است. پارتیشن اداری شیشه ای با توجه به درخواست مشتری به صورت فریم دار، فریم لس، ثابت و متحرک طراحی و تولید می شود.

شیشه های به کار رفته در پارتیشن اداری شیشه ای دارای انواع متفاوتی می باشند که شیشه سکوریت بیشترین کاربرد را در این نوع پارتیشن دارد. شیشه های سکوریت در برابر ضربات و نوسانات دمایی از مقاومت بالایی برخوردار هستند طوری که می توان بیان کرد نشکن هستند.

انواع پارتیشن اداری

 پارتیشن اداری شیشه ای علاوه بر این که عایق صوتی و حرارتی می باشد از مزایای زیاد دیگری نیز برخوردار می باشد. با ترکیب پارتیشن اداری شیشه ای با عناصر دیگری مانند ام دی اف، استیل و آلومینیوم می توان انواع منحصر به فردی از پارتیشن اداری را طراحی و تولید کرد که منظره ای خارق العاده را به تصویر بکشد. مدل های جدید پارتیشن اداری شیشه ای نمونه ای بارز از این زیبایی شگفت انگیز را به نمایش می گذارد.

  • پارتیشن اداری استیل

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن اداری استیل در واقع ترکیبی از استیل و شیشه است که فریم آن از استیل ساخته می شود. پارتیشن اداری استیل از زیبایی و تنوع بسیار زیادی برخوردار است. استیل در برابر رطوبت هوا بسیار مقاوم است. در نتیجه پارتیشن اداری استیل برای تمامی شرایط آب و هوایی مناسب است.  

پارتیشن اداری استیل یک فضای مدرن ایجاد می کند و بسیار شیک و لاکچری می باشد. پارتیشن اداری استیل در محیط اداری چنان چشم انداز خارق العاده و محشری خلق می کند که چشم هر بیننده ای را خیره و مبهوت نگه می دارد.  

به خاطر داشته باشید که دکوراسیون اداری لاکچری ، شیک و مدرن سبب می شود تا پرستیژ اداره یا سازمان تا حد بسیار زیادی افزایش یابد. فعالیت در چنین فضایی رضایت بیشتر کارکنان را در پی دارد. همچنین در ذهن مشتریان تأثیر خاص خودش را می گذارد و در مقایسه با ادارات و سازمان های دیگر برای اداره شما تمایز ویژه ای قائل می شوند.

  • پارتیشن اداری ام دی اف

انواع پارتیشن اداری

این نوع پارتیشن اداری از ام دی اف ساخته می شود. پارتیشن اداری ام دی اف دارای سطح صافی می باشد که قابلیت روکش کاری و رنگ آمیزی را دارد. این پارتیشن ها در برابر رطوبت، خوردگی و تغییر شکل مقاوم هستند. پارتیشن اداری ام دی اف از انتشار صدا به محیط اطراف ممانعت می کند و عایق صوتی خوبی می باشد.

 پارتیشن اداری ام دی اف در ترکیب با عناصر دیگر از قبیل ام دی اف، شیشه و غیره به کار می رود. پارتیشن ام دی اف _ شیشه از انواع پارتیشن ام دی اف می باشد که از ترکیب ام دی اف با شیشه ساخته می شود. در این حالت معمولا ام دی اف به عنوان فریم و شیشه به عنوان ماده پر کننده به کار می رود.

پارتیشن ام دی اف با پروفیل آلومینیومی، نوع دیگری از پارتیشن ام دی اف است که پارتیشن ام دی اف در ترکیب با آلومینیوم ساخته می شود. در این نوع پارتیشن اغلب آلومینیوم به عنوان فریم و ام دی اف به عنوان ماده پر کننده استفاده می شود. این پارتیشن قابل تغییر و جا به جایی نیز می باشد.

  • پارتیشن اداری آلومینیومی

انواع پارتیشن اداری

پارتیشن اداری آلومینیومی به دلیل استحکام و مقاومتی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پارتیشن آلومینیومی به طور معمول در ترکیب با سایر عناصر مانند شیشه، ام دی اف، لترون و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. پارتیشن اداری آلومینیومی در ترکیب با عناصر دیگر زیبایی خاصی را به محیط می بخشد.

پارتیشن آلومینیومی در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم است. پارتیشن اداری آلومینیومی از دوام بسیار خوبی برخوردار است و در دمای زیاد به راحتی تغییر شکل نمی دهد. این پارتیشن مزیت های زیادی دارد که استفاده از پرده های کرکره ای ولومی یکی از مزیت های آن می باشد.

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری از لحاظ تعداد جداره

  • پارتیشن اداری تک جداره و دو جداره

تمامی انواع پارتیشن اداری اعم از پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن اداری ام دی اف، پارتیشن اداری آلومینیومی، پارتیشن اداری استیل و غیره می توانند به صورت تک جداره یا دو جداره طراحی و تولید شوند. همچنین پارتیشن های تک جداره و دوجداره در ارتفاع های متفاوتی از قبیل کوتاه، نیمه بلند و بلند قابل اجرا هستند.  

باید این موضوع را مد نظر قرار دهید که پارتیشن های تک جداره خاصیت آکوستیک بالایی ندارند و عایق حرارتی خیلی خوبی هم نیستند. اما پارتیشن اداری دو جداره خاصیت آکوستیک بسیار خوبی دارد و عایق حرارتی بسیار مناسبی نیز می باشد.

انواع پارتیشن اداری

انواع پارتیشن اداری از لحاظ قابلیت جا به جایی

  • پارتیشن اداری متحرک و ثابت

پارتیشن اداری یا به صورت متحرک و یا به صورت ثابت ساخته می شود. پارتیشن اداری متحرک دارای انواع گوناگونی است که این نوع پارتیشن به طور معمول حول محور ریلی کفی یا سقفی قابل حرکت و جا به جایی می باشد. پارتیشن اداری متحرک را می توان در صورت نقل مکان، به محل دیگری انتقال داد و یا در صورت نیاز به تغییر دکوراسیون آن را کم و زیاد کرد. بنابراین پارتیشن اداری متحرک بسیار کاربردی می باشد.

 پارتیشن اداری ثابت دارای قابلیت تغییر و جا به جایی نمی باشد و برای افرادی که همیشه در همان مکان مستقر می باشند گزینه مناسب و مطلوبی محسوب می شود.   

انواع پارتیشن اداری

کلام پایانی

انواع پارتیشن اداری و مزایای آن را به طور موجز در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. پارتیشن بندی اداری بسیار در بهینه سازی و زیباسازی فضای اداری موثر می باشد و دارای کاربردهای فراوان و متعددی است. پارتیشن بندی اداری در افزایش راندمان کاری کارکنان نقش بسیار موثری را ایفا می کند که فقدان آن در هر اداره و سازمانی باعث آشفتگی و بهم خوردگی نظم فضای اداری می گردد.

 بنابراین تاثیر پارتیشن اداری در دکوراسیون اداری از هر حیثی که مورد بررسی قرار گیرد، لازم و ضروری می نماید. ضمن این که پارتیشن بندی اداری باید طبق اصول مشخصی صورت پذیرد تا کارآیی مورد نظر تحقق یابد و این کار فقط از عهده طراحان و دکوراتیوهای حاذق بر می آید.

گروه معماری آرکا با پیشینه ای روشن و در اختیار داشتن طراحان و دکوراتیوهای با تجربه و فرهیخته ثابت کرده است که در طراحی و اجرای انواع پارتیشن اداری عملکرد بسیار موفقی داشته است.  

همچنین گروه معماری آرکا سالها با فعالیت در کلیه امور مربوط به ساختمان اعم از ساخت و ساز، مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، طراحی دکوراسیون، طراحی لابی، پارتیشن بندی و غیره خودش را به اثبات رسانده است و آماده هر گونه مشاوره و همکاری می باشد.

برای ارتباط با مشاوران گروه معماری آرکا می توانید با شماره های مربوطه تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شبکه های اجتماعی اقدام نمایید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری متحرک

پارتیشن اداری متحرک پارتیشن اداری متحرک دارای انواع گوناگونی می باشد که اغلب سازمان ها و ادارات برای تقسیم بندی فضای اداری از این نوع

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏