گروه معماری آرکا

طراحی دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی

پذیرایی یا اتاق نشیمن اصلی ترین نقطه خانه است زیرا بیشترین وقتمان را هر روز در پذیرایی می‌گذرانیم به همین علت باید حساسیت و دقت بیشتری در دکوراسیون آن داشته باشیم. انتخاب سبک اتاق پذیرایی کاملا سلیقه ایی می‌باشد که در آن از چه رنگی استفاده نمائید.

هیچگونه محدودیتی در طراحی دکوراسیون پذیرایی بزرگ وجود ندارد و طراحان برای خلق یک اثر هنری دستشان کاملا باز است.

در طراحی پذیرایی بزرگ برخلاف پذیرایی کوچک محدودیت‌های بسیاری وجود دارد و بسیار مهم است که با دقت و با در نظر گرفتن تمام جزئیات طراحی را انجام دهید. در پذیرایی کوچک یکی از فاکتورهای مهمی که باید در طراحی به آن توجه کنید انتخاب رنگ‌بندی و نور برای بزرگتر نشان دادن فضاست.

در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی باید به عوامل مختلف توجه نمایید. با توجه به اینکه اولین جایی که بعد از ورود مهمان به چشم میخورد و مهمان برای پذیرایی در آنجا مستقر می‌شود پذیرایی است پس زیبایی و جذابیت آن از عواملی است باید به آن بسیار توجه کرد. در نهایت کاغذ دیواری ایی که انتخاب می‌کنید باید با مبلمان و پرده پذیرایتان هارمونی خاصی داشته باشند. 

طراحی دکوراسیون پذیرایی

انواع سبک طراحی دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی مدرن :

در این نوع طراحی باید به یاد داشته باشید که از استفاده  لوازم اضافه بپرهیزید. در این نوع دکوراسیون داخی پذیرایی انحنا وجود ندارد بلکه خطوط مستقیم و صاف بیشتر به چشم می‌خورند. مبلمان بسیار ساده بوده و با دقت بسیاری چیده شده‌اند تا خانه شلوغ و نامرتب به نظر نیاید. همچنین در این سبک از دکوراسیون باید از استفاده زیاد گلدان، کوسن و حتی فرش نیز بپرهیزید.

دکوراسیون پذیرایی مینیمال :

مینیمالیسم شاخه‌ای از مدرنیسم می‌باشد اگر از طرفداران مدرنیسم هستید این سبک دکوراسیون را انتخاب نمایید. در سبک مینیمال پذیرایی کاملا خلوت و مرتب است و تمام تابلوها‌ی نقاشی و اکسسوری‌ها و همچنین مبلمان سبک مینیمال هستند. در صورت تمایل می‌توانید در تزیین پذیرایی از آثار هنری و گیاهان زیبا استفاده نمائید.

دکوراسیون پذیرایی معاصر :

پذیرایی با سبک معاصر محل ترکیب و جلوه‌گری رنگ و نقش‌هاست. به طور کلی دکوراسیون معاصر ترکیبی از دکوراسیون‌های مختلف و مد روز است. در این سبک برای انتخاب رنگ آزاد هستید اما نباید زیاده روی کنید. در دکوراسیون معاصر خانه باید دارای پنجره‌های متعدد و عریض باشد تا نور کافی در آن بتابد. کف پوش چوبی و همچنین دیوار مرمری جلوه ایی مدرن به پذیرایتان می‌بخشد که می‌توانید با ترکیب رنگ‌های گرم و پرده‌های سنتی پذیرایی معاصرتان را جذابتر نمایید.

دکوراسیون پذیرایی تلفیقی :

از ترکیب دکوراسیون‌های جذاب و زیبا می‌توانید دکوراسیون با سبک تلفیقی داشته باشید که از قانون خاصی پیروی نمی‌کند. در این دکوراسیون می‌توانید پرده‌ها، مبلمان، کاغذ دیواری و اکسسوری متنوع و رنگارنگی را انتخاب کنید.

دکوراسیون پذیرایی وینتیج :

در این پذیرایی مبلمان کلاسیک، پرده های پر زرق و برق، دکوری‌های گران قیمت، منگوله پرده و آثار هنری کلاسیک زیبا خودنمایی می‌کنند. رنگ‌های مناسب این دکوراسیون بژ، قهوه‌ای روشن، طلایی و نقره‌ایی می‌باشد. برای تزیین پذیرایی وینتیج از وسایل قدیمی و عکس‌های سیاه و سفید استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی رترو :

از رنگ‌های شاد و نئونی استفاده می‌شود و همچنین برای تزیین پذیرایی رترو از کاغذ دیواری راه راه و گل گلی و رنگارنگ، دکوری‌های شاد و براق، پوستر فیلم‌ها، گلدان‌های رنگارنگ و پرگل، لامپ‌های زیبا و اکسسوری‌های مناسب استفاده نمایید.

دکوراسیون پذیرایی روستیک :

پذیرایی روستیک بازتابی از طبیعت است؛ در این نوع پذیرایی از رنگ‌های قهوه ایی، بژ، سبز استفاده می شود. مبلمانش چوبی بوده و وجود یه شومینه کوچک حال و هوای خانه را مانند خانه‌های روستایی می‌کند. پارچه‌های لینن و کتان مناسب پذیرایی روستیک است. دیوارهایش سنگی و آجری بوده و دکوری مناسب این پذیرایی نقاش حیوانات و یا مجسمه حیوان است.

دکوراسیون پذیرایی سنتی :

رنگ‌های تیره و گرم، کف‌پوش‌های چوبی، کاشی‌های رنگارنگ، ستون و طاق‌های زیبا، مبلمان طرخ دار و کوسن‌های رنگ ملایم از گزینه‌های مناسب دکوراسیون سنتی می‌باشد.

دکوراسیون پذیرایی میانه قرن :

از پرطرفدارترین دکوراسیون‌هاست. لوازم چوبی و طرح‌های هندسی در این سبک جایگاه ویژه‌ایی دارد.

دکوراسیون پذیرایی کابین :

شبیه به خانه‌های کوهستانی هستند. برای دیوارهایش رنگ‌های گرم و طبیعی را انتخاب کنید و برای پرده از رنگ تیره و طرح دار استفاده نمایید.

دکوراسیون پذیرایی چالت :

حس زندگی در میان کوه‌های آلپ را به شما می‌دهد. لامپ و شمع و همچنین رنگ‌های کرمی، خاکستری ملایم، قرمز و سبز به جذابیت این دکوراسیون می‌افزاید. از پرکاربرترین مواد در این دکوراسیون چوب است.

دکوراسیون پذیرایی مدیترانه‌ایی : 

از خاصترین و جذابترین دکوراسیون‌هاست. دیوارهای پذیرایی مدیترانه‌ایی نقش دار و زیباست کف سرامیک است و رنگ‌های موجود در طبیعت در آن بسیار وجود دارد.

دکوراسیون پذیرایی آسیایی :

نظم و تعادل از مهمترین مشخصه‌های دکوراسیون آسیایی است. رنگ پذیرایی روشن است.

دکوراسیون پذیرایی صنعتی :

در این پذیرایی لوله‌های به کار رفته در خانه مشخص هستند و تلاشی برای پوشاندن آنها نشده است.

دکوراسیون پذیرایی اسکاندیناویایی :

از شاخه‌های مدرنیسم است و از مهمترین ویژگی هایش سادگی می‌باشد.

طراحی دکوراسیون پذیرایی

ویژگی های یک طراحی دکوراسیون پذیرایی عالی

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید

اگرچه بنای اصلی دکوراسیون پذیرایی سادگی است اما نباید از رنگ‌ها غافل شوید. مهمترین اصل در انتخاب رنگ استفاده از رنگ‌ها خنثی بر پایه‌ی سیاه، سفید و بژ است. این اصل انتخاب رنگ در زمینه انتخاب رنگ دیوار و مبلمان نیز صدق میکند و در جلب توجه افراد نقش به سزایی دارد.

سادگی کف

زمین و کف ساختمان از دیگر عواملی هستند که در زیبایی محیط ساختمان نقش مهمی دارد. رنگ کف نیز مانند رنگ دیوارها باید ساده و خنثی باشد؛ در صورتی که از فرش استفاده می‌کنید از طرح ساده و همچنین دارای رنگ‌های مشابه با کف انتخاب نمایید.

نورپردازی مناسب پذیرایی

منشأ اصلی احساسات مثبت در پذیرایی نورپردازی درست است. پس باید علاوه بر زیبایی سعی کنید با نورپردازی محیطی راحت و آرامبخش را خلق کنید.

طراحی دکوراسیون پذیرایی
طراحی دکوراسیون پذیرایی

طراحی دکوراسیون پذیرایی آرکا

خیلی‌ها به دنبال طرح و ایدهایی خاص و ناب برای فضای نشیمن و پذیرایی منزلشان هستن. اگر بخواهید با این موضوع حرفه‌ایی برخورد کنید باید به سراغ طراحان و متخصصان حرفه‌ایی در زمینه دکوراسیون داخلی بروید که گروه معماری آرکا با مشاوره و راهنمایی‌یشان شما را در این زمینه کمک می‌کنند تا محیطی زیبا و آرامش بخش در منزلتان داشته باشید.

تماس با ما

گروه طراحی دکوراسیون داخلی آرکا ارائه دهنده خدمات صفرتا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرای دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی و ساخت کابینت می‌باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار را دنبال کنید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏