کاربرد پارتیشن اداری

کاربرد پارتیشن اداری

 کاربرد پارتیشن اداری برای جدا سازی و بهینه سازی محیط اداری می باشد. اما با گذشت زمان، بر مزیت ها و کاربردهای پارتیشن اداری روز به روز افزوده شد. امروزه پارتیشن بندی اداری در ادارات، شرکت ها و سازمان ها جایگاه ویژه و خاصی دارد و عنصر اصلی دکوراسیون اداری محسوب می شود.

انواع پارتیشن های اداری مانند پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن اداری ام دی اف، پارتیشن اداری آلومینیومی و غیره با کاربری های متفاوت در ادارات مورد استفاده قرار می گیرند.

پارتیشن های اداری در طرح ها، رنگ ها، اندازه ها و ارتفاع های متفاوتی طراحی و تولید می شوند که با هر دکوراسیونی سازگار و هماهنگ باشند. نصب انواع پارتیشن اداری در زمان کوتاه و به سرعت صورت می پذیرد.

علاوه بر این طرح های گوناگونی را می توان بر روی پارتیشن پیاده نمود که بر زیبایی هر چه بیشتر آن می افزاید. همگی این موارد و بسیاری از کاربردهای دیگر باعث شده است تا پارتیشن یک گزینه محبوب در میان تمامی مکان ها باشد.

پارتیشن اداری

کاربرد پارتیشن اداری در جداسازی محیط اداری

اولین و مهم ترین کاربرد پارتیشن اداری جدا سازی محیط اداری می باشد. در صورتی که حریم میان کارکنان مشخص نگردد هرج و مرج تمام محیط اداری را فرا می گیرد. در یک محیط بی نظم هیچ کس به درستی مسئولیت نگهداری از وسایل را بر عهده نمی گیرد. در چنین محیطی بسیاری از مدارک و وسایل گم و ناپدید می شوند و هیچ کدام از کارکنان مسئولیت آن را به گردن نمی گیرد.

اما با پارتیشن بندی اداری درست و اصولی حریم هر کارمندی مشخص و مجزا می شود. این گونه دیگر کارکنان نمی توانند از زیر بار مسئولیت در بروند و نظم خاصی در محیط اداری برقرار می گردد. با پارتیشن بندی حریم هر کسی معین می شود. حس وظیفه شناسی کارکنان نسبت به حریم خود بیشتر می شود و در مرتب و تمیز نگاه داشتن آن کوشا هستند.

بنابراین با استفاده از انواع پارتیشن اداری نه تنها محیط جدا و مجزا می شود بلکه باعث ایجاد یک عامل مهم یعنی نظم در محیط کاری می گردد. پس پارتیشن علاوه بر جدا سازی به محیط نظم هم می بخشد.  

پارتیشن اداریکاربرد پارتیشن اداری به عنوان عایق صوتی

پارتیشن ها به صورت تک جداره و دو جداره ساخته می شوند. پارتیشن های دو جداره عایق صوتی بسیار خوبی می باشند. این پارتیشن ها مانع عبور صدا می گردند. این پارتیشن ها برای کارکنانی که در هنگام کار نیاز به آرامش و تمرکز دارند بسیار مناسب می باشند.

 پارتیشن های دو جداره برای طراحی اتاق کنفرانس بسیار کاربردی هستند. به دلیل این که اجازه نمی دهند تا کارکنان متوجه شوند که در اتاق کنفرانس چه صحبت هایی رد و بدل می شود. این گونه پارتیشن مانع عبور حرف ها و تصمیمات مهمی می شود که مدیر عامل نمی خواهد سایرین از آن مطلع شوند.

پارتیشن اداریکاربرد پارتیشن اداری به عنوان عایق حرارتی و برودتی

کاربرد دیگر پارتیشن اداری عایق حرارتی و برودتی است. پارتیشن بندی مانع عبور گرما و یا سرما می شود. در نتیجه میزان استفاده از انرژی کاهش می یابد. علاوه بر این پارتیشن های شیشه ای نور را به خوبی در محیط منتقل می کنند و به روشنایی محیط کمک می نمایند. این امر موجب می شود هزینه ای که بابت مصرف انرژی پرداخت می شود نیز کاهش یابد و در افزایش درآمد شرکت تأثیر گذار باشد.

دکوراسیون اداری استارتاپیکاربرد پارتیشن اداری به عنوان کتابخانه

یکی از کاربردهای زیبای پارتیشن استفاده از آن به عنوان کتابخانه است. کتابخانه در دکوراسیون اداری بر کلاس کاری اداره می افزاید. پارتیشن ها در طرح های بسیار زیبا به عنوان کتابخانه مورد استفاده قرار می گیرند. خلاقیت در ساخت پارتیشن به عنوان کتابخانه تا اندازه ای زیاد می باشد که نمی توان برای آن حد و مرزی را مشخص نمود.

یکی از مکان های جالبی که می توان پارتیشن کتابخانه ای را در آن اجرا و پیاده سازی نمود کنار پله ها می باشد. این گونه پارتیشن ها علاوه بر داشتن یک نمای زیبا از کتابخانه موجب استفاده بهینه از محیط هم می گردند.  

پارتیشن اداریکاربرد پارتیشن اداری به عنوان دکوراتیو

 کاربرد دیگر پارتیشن اداری استفاده از آن برای قرار دادن وسایل دکوری، گلدان، مجسمه و غیره می باشد. قرار دادن وسایل تزیینی در پارتیشن زیبایی خاصی به آن می دهد. حتی کارکنان می توانند در بخش مربوط به خود، وسایل تزیینی که متعلق به خودشان است را در پارتیشن قرار بدهند.

این تقسیم بندی به کارکنان انگیزه و روحیه بیشتری می دهد و آن ها هم در امر تزیین و دکور محیط اداری دخیل می شوند. کارکنان می توانند ایده های جذاب برای تزیین پارتیشن اداری داشته باشند که می توان از آن ایده ها الهام گرفت. 

پارتیشن اداریکاربرد پارتیشن اداری برای پوشاندن عیوب داخل ساختمان

کاربرد دیگری که می توان برای پارتیشن بندی اداری در نظر گرفت پنهان نمودن قسمت هایی است که از لحاظ بصری زیبا نیستند. گاهی اوقات بخشی از داخل ساختمان دارای قناسی، ستون یا دیوار نامتناسبی است که دوست نداریم دیده شوند با استفاده از پارتیشن اداری می توانیم به راحتی این نواقص و معایب را از دیده ها پنهان نماییم.

https://www.instagram.com/arka.one/کاربرد پارتیشن اداری به عنوان کمد

می توان برای قسمت هایی از پارتیشن مانند کمد درب تعبیه نمود. بدین گونه مدارک و وسایل مهمی که نمی خواهیم در دسترس دیگران باشند را در داخل کمد قرار دهیم. قسمت هایی از آن بدون درب طراحی می شوند و مدارکی که باید قابل دست یابی باشند در آن قرار می گیرند. تا کارکنان هنگام یافتن مدارک و پرونده ها دچار آشفتگی و سر در گمی نشوند.    

پارتیشن اداریکاربرد پارتیشن اداری برای بهینه سازی محیط

 از مزایا و کاربردهای پارتیشن اداری استفاده از پارتیشن برای بهینه سازی محیط اداری می باشد. برخی از محیط های اداری کوچک هستند و مکان کافی برای تمامی بخش هایی که مورد نیاز یک اداره یا شرکت می باشند را ندارند. در این مواقع می توان از پارتیشن اداری متحرک استفاده نمود. بدین ترتیب می توانند در مواقع لزوم پارتیشن را جمع آوری نمایند و محیط بزرگ تری داشته باشند.

پارتیشن اداریکلام پایانی

هر اندازه که از کاربرد و مزایای پارتیشن بندی اداری سخن گفته شود باز هم کم می باشد. هر روز با طراحی های جدید و خلاقیت در ساخت پارتیشن به کاربری های آن افزوده می شود. این مزایا و کارآیی پارتیشن بر هیچ کس پوشیده نیست و زیبایی برخی از پارتیشن ها هر بیننده ای را به وجد می آورد.

گروه معماری آرکا با سابقه درخشان آماده هر گونه همکاری و مشاوره در زمینه انواع پارتیشن بندی اداری از قبیل پارتیشن اداری شیشه ای، پارتیشن اداری ام دی اف، پارتیشن اداری آلومینیومی، پارتیشن اداری استیل، پارتیشن اداری فلزی و غیره می باشد.  

همچنین شرکت آرکا سال هاست که در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، طراحی دکوراسیون داخلی، دکوراسیون اداری، غرفه سازی و غیره فعالیت می نماید.

راه های ارتباطی با مشاورین آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر می باشد.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏