گروه معماری آرکا

بازسازی ویلا

یکی از مهم ترین سؤالاتی که درباره بازسازی پرسیده می شود این است: «بازسازی ویلا یا ویلای نوساز؟»

به دو دلیل ما بازسازی ویلا را به مشتریان خود پیشنهاد می دهیم:

زندگی در ویلا به همراه خانواده و دوستان، خاطرات شیرین زیادی را برای ما می سازد. به همین دلیل ما نسبت به فضای ویلای خود احساس مالکیت و وابستگی داریم که رها کردنش سخت است. به همین دلیل بازسازی در کنار مزایایی که دارد، خاطرات شما را هم حفظ می کند.

هزینه های بازسازی حدود یک سوم خرید یا ساخت یک ویلای نوساز هزینه در پی خواهد داشت. پس برای صرفه جویی در هزینه ها بهتر است به سراغ بازسازی ویلای خود و تبدیل آن به یک ویلای شیک و مدرن بروید.

 

چه زمانی باید به فکر بازسازی ویلا بیافتیم؟

عموم مردم تصور دارند در صورتی ویلا نیاز به بازسازی دارد که فرسوده و کهنه شده و عمر آن بالا رفته باشد. در حالی که این طور نیست! گاهی ویلای شما دیگر پاسخگوی نیازهای جدیدتان نیست. مثلاً امکاناتی مثل سونا و جکوزی یا روف گاردن و … را ندارد یا این که مدرن نیست! پس برای بازسازی ویلا به طور کلی دو دلیل داریم: یکی فرسودگی و عمر بالای ویلا، دیگری برآورده کردن نیازهای جدید ساکنین و مدرن کردن دکوراسیون و تجهیزات ویلا

 

چه کسانی صلاحیت بازسازی ویلا را دارند؟

برای بازسازی بهترین گزینه کمک گرفتن از افرادی است که به صورت تخصصی در زمینه معماری، تغییر نما و طراحی داخلی ویلا تجربه و فعالیت دارند. در بازسازی به طراحی ظاهری و داخلی ویلا پرداخته می شود. برای این که بهترین نتیجه را بگیرید، بهتر است کار بازسازی ویلای خود را به یک تیم با تجربه، معتمد و متخصص بسپارید.

 

شرایط بازسازی ویلا

بازسازی معمولاً زمانی صورت می گیرد که ده سال از عمر ویلا گذشته باشد. در وهله اول به مواردی از ویلا پرداخته می شود که نسبت به سایر بخش ها، بیشتر به چشم می آید از جمله دیوارها، پنجره، کاشی و …! قسمت هایی از ویلا که بر اثر گذر زمان، دیگر آن رنگ و لعاب و جلوه اولیه را ندارد، بازسازی می شود و دوباره چشم گیر و جذاب می گردد.  

بازسازی ویلا چیست؟

بازسازی ویلا یکی از بهترین تصمیمات برای داشتن یک ویلای مدرن و امروزی است. ساختمان ها به مرور زمان کهنه و فرسوده می شوند و نیاز به بازسازی و نوسازی دارند. ویلاها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و لازم است که هر از چندگاهی مدرن سازی شوند.

علم روانشناسی اظهار می دارد که زیبایی ساختمان، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی بسیار در سلامت روح و روان انسان تأثیرگذار است. بنابراین بازسازی ساختمان قدیمی نه تنها از لحاظ سلامت فیزیکی بلکه از نظر سلامت روانی هم یک ضرورت می باشد. لازم است که این کار توسط متخصصان و کارشناسان متبحر صورت بگیرد.  

طراحی ویلا

دلایل اصلی بازسازی ویلا

بیشتر مواقع بازسازی به دو دلیل صورت می پذیرد. یکی زمان فرسودگی مصالح و تأسیسات ویلا می باشد. دیگری زمانی که طراحی داخلی دیگر پاسخگوی نیازهای جدید افراد نباشد. بنابراین قدیمی شدن ساختمان تنها دلیل اصلی برای افراد نیست که اقدام به بازسازی ساختمان ویلا می نمایند. بلکه می تواند دلایل متعددی از قبیل تغییر کاربری، افزایش تعداد افراد خانواده و … وجود داشته باشد.  

بازسازی ویلا برای بسیاری از افراد یک روش برای کسب در آمد و سود می باشد. برخی افراد ویلا های قدیمی را می خرند و دوباره آن را طراحی و بازسازی می نمایند. بازسازی و نوسازی ویلا تا حد زیادی قیمت آن را افزایش می دهد. بدین ترتیب سود قابل توجهی را نصیب افراد می کند. اما باید توجه داشته باشید که برای ورود به این نوع کسب و کار از مهارت لازم برخوردار باشید تا دچار ضرر و زیان مالی نگردید.  

بازسازی ویلا

چه ویلاهایی نیاز به بازسازی دارند

نخست ویلاهایی نیاز به بازسازی دارند که ساختمان ویلا کهنه و فرسوده شده است. فرسودگی ساختمان نه تنها از لحاظ ظاهری بلکه از نظر استحکام و استقامت می تواند برای ساکنین مشکل آفرین باشد. هنگامی که ساختمانی استقامت و استحکام کافی نداشته باشد می تواند علاوه بر آسیب های مالی برای جان افراد هم خطرناک باشد. بنابراین بهتر است برای ممانعت از ضررهای مالی یا جانی هر چه زودتر اقدام به بازسازی و نوسازی نمود.

دوم در بعضی مواقع افراد به مدت طولانی از ویلا استفاده می نمایند و خاطرات فراوانی در آن مکان می سازند. در این صورت ساختمان ویلا برای این افراد بسیار با ارزش می باشد و برای آنها به نوعی نوستالژی محسوب می شود. بنابراین با استفاده از قوانین بازسازی ساختمان به صورت درست و اصولی و طراحی مناسب می توان این نوستالژی با ارزش را محفوظ نگه داشت. و در عین حال از یک ویلای نو هم برخوردار بود. 

سوم بازسازی ویلا برای افرادی مناسب است که فکر می کنند امکانات ویلای آنها دیگر پاسخگوی نیازهای آنها نیست. این افراد با اقدام به بازسازی و نوسازی ویلای خود می توانند نیازها و خواسته هایشان را برآورده نمایند.

بازسازی ویلا

چه بخش هایی از ویلا شامل بازسازی می شوند

بازسازی می تواند از یک رنگ آمیزی ساده آغاز شود و تا تغییرات عمده در پلان ویلا پیش برود. بازسازی می تواند محدوده وسیعی از تغییرات مانند تعویض لوله کشی های ساختمان، احداث استخر، فضاهای جدید، اضافه کردن طبقه جدید، محوطه سازی و بازسازی نمای ساختمان را در بر بگیرد. بنابراین تمامی بخش های ویلا قابلیت بازسازی و یا نوسازی را دارند. گستره این تغییرات با توجه به نظرات، نیازها و خواسته های افراد متفاوت می باشد.    

بازسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا

بر اساس میزان تغییری که مدّ نظر است باید بودجه لازم تأمین گردد. به دلیل این که بازسازی می تواند به صورت بسیار گسترده یا به صورت جزئی انجام بگیرد. می توان با یک نقاشی ساده و رنگ آمیزی دیوار ها به یک ویلای نو دست پیدا کرد. یا این که می توان با احداث استخر، ایجاد محوط و یا روف گاردن، جلوه ای خاص به ویلا بخشید. حتی در بسیاری مواقع افزایش طبقات و گسترش ویلا هم در بازسازی صورت می گیرد.

این تنوعی که در بازسازی در ویلا وجود دارد به علت برخورداری از فضای بیشتر و مساحت بیشتر این ساختمان ها نسبت به ساختمان های آپارتمانی می باشد.

هزینه بازسازی ساختمان قبل از شروع بازسازی و با توجه به میزان تغییرات مورد نیاز ویلا به طور دقیق محاسبه می شود. قبل از هر کاری بهتر است از هزینه های مورد نیاز بازسازی، ساخت و طراحی مطلع بود تا بتوان با فراغ خاطر و با برنامه ریزی دقیق تصمیم نهایی را اتخاذ کرد.  

بازسازی ویلا

زمان مورد نیاز برای بازسازی ویلا

 زمان مورد نیاز برای بازسازی ویلا موضوع در خور توجهی است. به دلیل این که افراد در طول مدت زمان بازسازی معمولاً قادر به استفاده از ویلای خود نمی باشند. اما در پایان متوجه می شوند که این انتظار ارزشمند بوده است. پاسخ دقیق به این سئوال منوط به ابعاد پروژه و میزان بازسازی است که متخصصین شرکت آرکا در این رابطه مشاوره های لازم و مورد نیاز را ارائه می دهند.

بازسازی ویلا برای انجام تغییرات ساده ای مانند رنگ آمیزی، تعویض کمد و کابینت ها، تعویض مصالح کف، سقف و … به طور معمول حدود سه هفته تا 6 هفته با توجه به ابعاد ویلا به طول می انجامد.

بازسازی ویلا برای ایجاد تغییرات مهم تر مانند تعویض لوله ها، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی به زمان بیشتری نیاز دارد. در این بازسازی تعویض لوله های فرسوده با لوله های جدید، ترمیم بخش های فرسوده، طراحی سیستم های روشنایی و نور پردازی و … صورت می پذیرد. این نوع بازسازی ویلا به طور معمول بین 2 تا 3 ماه زمان لازم دارد.  

در صورتی که یک بازسازی کامل و اساسی تری مدّ نظر باشد، زمان بیشتری لازم است. این تغییرات می تواند شامل مواردی مانند تغییر فضا های ویلا، افزودن امکانات جدید مانند استخر، اضافه یا کم شدن اتاق ها، تغییر در تعداد طبقات و تغییر در تأسیسات باشد. این نوع بازسازی معمولاً به زمانی حدود بین 3ماه تا 9 ماه نیاز دارد.

بازسازی ویلا

مراحل بازسازی ویلا

نخست باید دلایل خود را از بازسازی ویلا به طور کامل و دقیق تعیین کنید. هر اندازه که واضح تر اهداف خود را مشخص نمایید، طراح بهتر و دقیق تر می تواند طرحی را ارائه دهد که مدّ نظر شما است و در جهت رفع نیازها و خواسته های شما برآید.

سپس میزان هزینه ایی را تعیین نمایید که می خواهید برای بازسازی ویلا صرف کنید. این گونه معمار و طراح  می تواند کار خود را مطابق با بودجه مورد نظر انجام دهد.  

مرحله طراحی ویلا یکی از حساس ترین مرحله ها در بازسازی ویلا می باشد. با در نظر گرفتن ویژگی های شرکت بازسازی ساختمان بهتر است شرکت مناسبی را مانند شرکت آرکا برگزینید. در این مرحله ویلا با توجه به نیاز ها و بودجه مورد نظر طراحی می شود. به صورت تصاویر سه بعدی به شما ارائه می گردد تا قبل از شروع بازسازی کاملاً از طراحی ویلای خود آگاهی داشته باشید.

بعد از تأیید طراحی، لیستی از مصالح و تجهیزات مورد نیاز تهیه می شود و اقدامات لازم برای بازسازی آغاز می گردد.

اقدامات مربوط به تغییر و تعویض تأسیسات مکانیکی و الکتریکی بعد از تخریب صورت می گیرد.

کارهایی مانند گچ کاری، کفپوش،  پوشش سقف، کاشی کاری، رنگ و … به ترتیب الویت انجام می گیرد.

در نهایت بخش های چوبی و کابینت های ویلا نصب می گردند. سپس ریزه کاری ها و تمیز کاری های نهایی انجام می پذیرد.  

بازسازی ویلا

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی داخلی و بازسازی ویلا، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.   

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی پلان می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، برگزاری نمایشگاه مجازی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

بازسازی ویلا

تماس با ما

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است. 

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏