ساخت غرفه نمایشگاهی در عمان

غرفه سازی در عمان

چرا غرفه سازی در عمان؟

در مورد ارزش و اهمیت نمایشگاه های عمان، همین قدر کافی است که بدانید بیش از 200 نمایشگاه در سال 2022 در عمان برگزار شد و این رویدادها هر ساله صدها هزار بازدید کننده را به خود جذب می کنند. شرکت در نمایشگاه های بین المللی عمان، فرصت های عالی و فوق العاده ای را برای صاحبان کسب و کار، مؤسسات و شرکت ها فراهم می کند. چرا که شرکت در چنین نمایشگاهی باعث می شود کسب و کار شما در معرض دید مشتریان و سرمایه گذاران بالقوه قرار بگیرد و یک پلت فرم خوب برای دستیابی به اهدافی مانند سود فزاینده، سهم بازار و حجم فروش بیشتر است. این موارد فقط نمونه ای از کیفیت و ویژگی های نمایشگاه های عمان را نشان می دهد.

این نمایشگاه ها همچنین در رقابت تنگاتنگی با نمایشگاه هایی هستند که در دبی و جهان برگزار می شوند. اما با این تفاوت که در عمان هزینه‌های کم تری برای برنامه ریزی، هزینه‌های سفر، هزینه‌های هتل و غرفه‌های نمایشگاه پرداخت می شود، بنابراین مزایای بسیار بیشتری در اینجا وجود دارد.

غرفه سازی در عمان

ویژگی های عمان و ساخت غرفه نمایشگاهی در عمان

عمان کشوری است که در مقایسه با سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس موارد زیادی برای ارائه دارد. زیرا میراث و فرهنگ زیادی دارد که ممکن است سایر کشورها نداشته باشند و مردم اینجا رفتار بسیار دوستانه ای دارند.

شهرت دیرینه عمان به عنوان کشوری صلح‌جو و غیر مناقشه‌انگیز به جذب سرمایه‌گذاری در آینده نیز کمک می‌کند. هر گردشگر و سرمایه‌گذاری می‌خواهد به کشوری بیاید که باثبات و صلح‌آمیز باشد. زیرا این بدان معناست که شانس بیشتری برای موفقیت کسب‌ و کارها وجود دارد و این به ویژه در مورد برگزاری نمایشگاه ها مهم است. عمان از دیرباز کشوری صلح‌جو بوده است که قطعاً به نفع آن خواهد بود.

نمایشگاه عمان بزرگ ترین و مهم ترین رویدادی است که سالانه بستری را برای شرکت های بین المللی و افراد محلی فراهم می کند تا از این مزیت و فرصت برای آوردن محصولات و خدمات خود استفاده کنند و همچنین از تحولات محلی و بازارهای جهانی مطلع شوند. بنابراین غرفه داران این نمایشگاه ها بسیار سخت کار می کنند تا برای آن آماده شوند. زیرا بیشتر مشتریان آن ها از سرمایه گذاران بزرگ هستند و غرفه دارها می دانند که شرکت در چنین نمایشگاه بزرگی باعث موفقیت آن ها می شود. افرادی که در این نمایشگاه شرکت می کنند ترغیب می شوند که هر سال در آن شرکت کنند چون در می یابند که این یک رویداد بسیار مهم است.

مرکز نمایشگاه های بین المللی عمان مأموریتی را آغاز کرده است که انتظار می رود «مرکز نمایشگاه را به جایگاهی بی نظیر در منطقه ارتقا دهد.» OIEC متعهد شده است که این مأموریت را با ارائه امکانات در سطح جهانی برای نمایشگاه ها و سایر رویدادهای مرتبط به انجام برساند. این مرکز در تلاش برای گسترش افق های خود، به طور مداوم در حال تقویت زیرساخت ها و ارتقاء منابعی است که در دسترس برگزارکنندگان، غرفه داران و بازدیدکنندگان می باشد. همچنین به دنبال همبستگی با سایر سازمان های درجه یک جهانی هستند که در این عرصه فعالیت می کنند. 

غرفه نمایشگاهی در عمان 

غرفه داری در نمایشگاه عمان این فرصت را برای شما فراهم می کند تا از خریداران با کیفیت استفاده کنید. با توجه به نوع نمایشگاهی که برگزار می شود بازدیدکنندگان از بخش‌های مختلف نمایشگاه از جمله تجاری و مسکونی، آب، انرژی، نفت و گاز، حمل‌ و نقل و زیرساخت‌ها، بهداشت، گردشگری و … بازدید می کنند. دیگر مزایای غرفه سازی در عمان عبارتند از: 

 • با استفاده از پلتفرم بازاریابی و دانش مشترک، هزاران دلاری را که صرف هزینه های بازاریابی، فروش و منابع انسانی می کنید، صرفه جویی کنید.
 • با نشان دادن مزایای منحصر به فرد محصولات خود، بر تصمیم خرید مشتریان بالقوه تأثیر بگذارید. 
 • با واجد شرایط بودن و جستجوی صدها بازدیدکننده از طریق تعاملات چهره به چهره، خط اتصال فروش قوی ایجاد کنید.
 • رابطه با مشتریان فعلی خود را در محیطی شاد، حرفه ای و خنثی تجدید کنید.
 • موفقیت استراتژی های بازاریابی خود را با آزمایش فیزیکی آنها در طول 3 روز نمایش تأیید کنید.
 • از این رویداد برای توسعه مهارت ها و استعدادهای شرکت خود از طریق قرار گرفتن در معرض مستقیم و حرفه ای در بازار استفاده کنید.
 • یکی دیگر از مزایای اصلی حضور در نمایشگاه عمان این است که می توانید تعداد زیادی از متخصصان مرتبط را در یک مکان ملاقات کنید و دانش، مهارت های خود و همچنین نزدیک شدن به فرصت طلبان شغلی جدید را افزایش دهید.

غرفه سازی آرکا در عمان

صنعت نمایشگاهی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک بازار بسیار رقابتی است که برای برجسته شدن در بازار، نیازمند سال ها تخصص و درک کوشا است. نمایشگاه ها به عنوان نفیس ترین عرصه برای نمایش برند شما عمل می کنند. بنابراین باید جنبه های صنایع مختلف، طراحی غرفه و غرفه سازی را بشناسید. در عصر رقابت شدید، باید اطمینان حاصل کنید که غرفه سازان نمایشگاهی که استخدام می کنید، مهارت و دانش لازم برای ایجاد غرفه ای بی عیب و نقص را دارند که همیشه با فناوری جدید به روز باشد. شما می توانید با ترکیب این سه ویژگی غرفه نمایشگاهی خود را به سمت موفقیت سوق دهید.

انتخاب یک غرفه نمایشگاهی تجاری تصمیم کوچکی نیست. اندازه ها و سبک های بسیار زیادی وجود دارند که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. می توانید نمونه کارهای گروه معماری آرکا در زمینه غرفه سازی را مشاهده کنید و از آن ها برای طراحی غرفه های نمایشگاهی خود ایده بگیرید. هزاران برند از شرکت‌های بزرگ بین المللی تا استارت‌آپ‌ها و شرکت های صادراتی با اجاره‌ غرفه های نمایشگاهی، ساخت‌های سفارشی، غرفه های قابل حمل، نمایشگرهای دارای نور پس‌زمینه و نمایشگرهای نمایش تجاری پاپ آپ به تجربه‌های جذاب تبدیل شده اند.

مهم نیست شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند گروه آرکا به شما در ایجاد غرفه ای کمک کند که مطمئناً می تواند عامل شگفت انگیزی را به نمایشگاه تجاری بیاورد. آن چه که ما را از سایررقبا متمایز می‌کند قابلیت‌های داخلی ما است. ما از اولین ایده طراحی تا تمام مراحل ساخت و مدیریت پروژه در محل حضور داریم به عبارت دیگر ما صفر تا صد انجام پروژه را به عهده می گیریم. هدف ما این است که خدمات خود را در سرتاسر خاورمیانه عرضه کنیم و کشور عمان یکی از الویت های گروه آرکا است.

 

خدمات غرفه سازی آرکا در عمان 

از زمانی که گروه آرکا را انتخاب می کنید، هدف ما از غرفه سازی در عمان این است که با ارائه یک بسته خدمات جامع، تلاش نمایشگاهی شما را تسهیل کنیم. پس از این که طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی خود را نهایی کردید، یک مدیر پروژه را به شما اختصاص می دهیم که با شما در ارتباط باشد. مدیر پروژه ما به‌روزرسانی‌های منظم را در اختیار شما قرار می‌دهد، تردیدهای شما را برطرف می‌کند و شما را در مورد قوانین و مقررات در نمایشگاه راهنمایی می‌کند. او همچنین هفته ها قبل از ارسال غرفه اطمینان حاصل می کند که طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی شما از نظر کیفیت به طور کامل بررسی شده است.

سپس منتظر می مانیم تا زمان نمایشگاه فرا برسد، مدیر پروژه اطمینان حاصل می کند که غرفه شما به موقع به شما تحویل داده می شود. غرفه نمایشگاهی شما سپس در بسته بندی محکم به محل نمایشگاه ارسال می شود. در نمایشگاه، ما خدمات نصب غرفه نمایشگاهی خود را انجام می دهیم. هنگامی که غرفه شما به محل برگزاری می رسد، تیم ما غرفه شما را در زمان بی سابقه می سازد. در مورد طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی خود نیازی به نگرانی در مورد هیج چیزی نداشته باشید، تیم ماهر ما همه کارها را برای شما انجام می دهند تا بتوانید فقط بر روی نمایشگاه خود تمرکز کنید.

گروه آرکا با سال ها تجربه، شما را در تمام مراحل غرفه سازی همراهی می کند. غرفه شما را طراحی، برنامه ریزی، ساخت و راه اندازی می کند. ما همواره تلاش می‌کنیم تجربه‌ای از نمایشگاه بدون دردسر را برای مشتریان خود فراهم کنیم. به همین دلیل است که طیف کاملی از خدمات را با غرفه‌های نمایشگاهی خود در بسته‌ای جامع ارائه می‌کنیم. تیم طراح ما با شما همکاری می کنند تا زمانی که طراحی غرفه و ساخت غرفه نمایشگاهی را نهایی کنید و آن را مطابق با خواسته های خود اجرا کنید.

در کنار طراحی و ساخت غرفه شما، ما یکی از معدود تولیدکنندگان غرفه نمایشگاهی هستیم که خدمات طراحی غرفه همه جانبه مانند حمل و نقل غرفه نمایشگاهی به محل نمایشگاه را به همراه خدمات انبارداری ارائه می دهیم.

تیم مجرب و ماهر ما مراحل نصب و برچیدن غرفه شما را در محل نمایشگاه انجام می دهند که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه نیروی کار در نمایشگاه می شود. بنابراین از این خدمات بی نظیر ما برای غرفه سازی خود استفاده کنید.

علاقه مندید بدانید که چگونه می توانیم به شما کمک کنیم تا یک نمایشگاه تأثیرگذار برگزار کنید؟ از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان ما بهره مند شوید.

غرفه سازی در عمان

تصمیم گیری درباره ساخت یا عدم ساخت غرفه نمایشگاهی در عمان

اگرچه ساخت و طراحی هر غرفه متفاوت است، اما هدف های اصلی مشتری ها تقریباً یکسان است که همان داشتن بهترین ظاهر غرفه در نمایشگاه است. از این رو، ورود به سایت شرکت آرکا را به شما تبریک می گوییم زیرا شما در مکان درست و امنی قرار گرفته اید. شک و تردیدهای خود را کنار بگذارید حتی اگر اولین بار است که چنین رویدادی را تجربه می کنید، ما به شما کمک می کنیم تا آن را به درستی انجام دهید. در ابتدا پاسخ به یک سری از سؤالات اساسی قبل از تصمیم نهایی برای ساخت غرفه نمایشگاهی لازم و ضروری است. در این جا لیست کوتاهی از سؤالات را مطرح کرده ایم، این بخش را کم اهمیت ندانید، شاید شما و تیمتان نکته ای را نادیده گرفته باشید.

نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر نماینده یک شرکت بزرگ یا یک برند با سابقه هستید، لازم نیست که به این سؤالات پاسخ دهید. زیرا برای شما داشتن غرفه نمایشگاهی و حضورتان در این رویداد واجب و ضروری است. شما به غرفه نمایشگاهی برای افزایش فروش نیاز ندارید بلکه بسیار مهم است که خودتان را برند کنید و در جایی حضور داشته باشید که رقبای شما ظاهر می شوند و ابراز وجود می کنند.   

 1. نتیجه مثبت این رویداد چه خواهد بود؟
 2. چگونه متوجه می شویم که نتیجه همان گونه است که برنامه ریزی کرده ایم؟
 3. فروش ما باید بعد از نمایشگاه چند برابر شود؟ یا قصد داریم چه تعداد قرارداد با مشتریان امضا کنیم؟ یا چند نفر باید محصول جدید ما را ببینند؟ در این جا، هر شرکتی هدف تجاری خود را انتخاب می کند.
 4. به دنبال چه نوع مشتریان یا شرکایی هستیم؟ پاسخ به این سؤال می تواند عمده فروشان، خرده فروشان، تجار کوچک، افراد عادی، مدیران ذیربط، مدیران انبار و غیره را شامل شوند. به طور خلاصه، مخاطبان هدف ما چه کسانی هستند و آیا آن ها در نمایشگاه حضور خواهند داشت؟
 5. آیا محصول خود را در غرفه خود به نمایش خواهیم گذاشت؟ اگر به سادگی از نظر فیزیکی در جایگاه جا نمی شود، چگونه می خواهیم آن را به مهمانان نشان دهیم؟
 6. چگونه اطلاعات تماس آن دسته از افرادی که به محصولات یا خدمات ما علاقه مند هستند را در غرفه جمع آوری می کنیم؟
 7. چه مقدار پول برای شرکت در نمایشگاه تجاری در نظر داریم؟
 8. چه مدت زمانی طول می کشد تا سرمایه خود را بازگردانیم؟ سه گزینه ROI (نرخ بازگشت سرمایه) را برای رویداد برنامه ریزی شده خود شرح دهید: بدترین سناریو، میانگینی که از آن راضی هستید و یک سناریوی غیرمنتظره عالی. آیا از اعداد راضی هستید؟ آیا آن ها واقع بینانه به نظر می رسند؟
 9. آیا زمان کافی (حداقل 6 ماه) برای شروع روند آماده سازی برای نمایشگاه تجاری آتی را داریم؟

حالا که تمام تردیدها و شبهات خود را برطرف کردید و به همه سؤالات پاسخ دادید، لازم است که آماده شوید تا غرفه نمایشگاهی خود را بسازید و در نمایشگاه شرکت کنید!

نکات مهم برای طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی در عمان

تصمیم درباره غرفه سازی گرفته شده است و شما فرد اصلی هستید که کل فرآیند را سازمان دهی می کنید و ساخت غرفه نمایشگاه را هماهنگ می کنید. باید این موضوع را بدانید که آمادگی برای نمایشگاه از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول ایجاد طرح و مفهوم کلی نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی است. بخش دوم برنامه ریزی تعامل در غرفه برای به دست آوردن نتیجه ای است که برای آن این نمایشگاه را برگزار می کنید.

 

انتخاب مکان برای ساخت غرفه

اکنون با توجه به کشور و شهری که در نظر دارید باید انتخاب کنید که غرفه نمایشگاه شما دقیقاً در کجا قرار بگیرد. مسلماً پول یکی از عوامل تعیین کننده در این مورد است و غرفه در جایی قرار می گیرد که بودجه اختصاص داده شده برای اجاره فضای نمایشگاهی اجازه دهد. اما با برگزارکننده نمایشگاه در ارتباط باشید و حتماً از او درخواست پلان طبقه را داشته باشید. در مورد این موضوع مطالعه کنید و متوجه شوید که آیا ستون های حمایتی یا تهویه مطبوع مستقیماً بالای سازه آینده شما وجود دارد؟ آیا بازدیدکنندگان می توانند به غرفه شما برسند یا جایی با رقبای شما گیر کرده اند؟ و از خود سؤالاتی از این قبیل بپرسید. موقعیت مکانی بسیار مهم است، زیرا برخی از غرفه ها با وجود طراحی عالی و جذاب، در دسترس افراد نیستند.

 

در غرفه آینده خود به چه بخش هایی نیاز دارید

قبل از تعیین تکلیف برای طراح، باید خودتان تعیین کنید که کدام قسمت های کاری را می خواهید در غرفه داشته باشید. در صورت وجود، از محدودیت های فضا نیز آگاه باشید. به این فکر کنید که آیا به یک اتاق جلسه سرپوشیده نیاز دارید؟ آیا محصولات خود را در محل نشان می‌دهید؟ نمایش محصولات چقدر از فضا را در غرفه اشغال می‌کند؟ آیا به انباری یا اتاق کارکنان نیاز دارید؟ به چه تعداد میز اطلاعات نیاز دارید و آیا فضایی برای یک ردیف میز اطلاعات وجود دارد. این نکات مهم به سازمان دهی تدارکات در غرفه به طور مستقیم در طول نمایشگاه کمک می کنند. همچنین، اطلاعات مربوط به مناطق اجباری در غرفه باید به طراحی که غرفه نمایشگاه را ترسیم می کند و سپس به شرکت ساختمانی داده شود.

 

طراحی غرفه نمایشگاه آینده خود را به طراح غرفه تخصصی بسپارید

طراحی غرفه های نمایشگاهی باید توسط طراح خاصی طراحی شود. هر طراحی نمی تواند برای طرح های غرفه نمایشگاهی آینده طرح بکشد. زیرا حتی اگر طرح را دوست داشته باشید، در زمان تولید ممکن است به سادگی قابل اجرا نباشد و فقط به عنوان یک تصویر در رایانه مناسب است. طراحان غرفه باید همه نکات ظریف غرفه سازی را بدانند تا بعداً مجبور نشوید پول خود را دور بریزید. توصیه می شود میزان بودجه ای را که قصد دارید برای ساخت غرفه صرف کنید به طراح بگویید. زیرا باید بدانید گاهی اوقات تخیل طراح می تواند بسیار فراتر از توانایی سازندگان برای استفاده از مواد ارزان قیمت یا یافتن تزئینات منحصر به فرد نشان داده شده در تصویر باشد.

 

طرح تمام شده را به سازنده غرفه نمایشگاه بدهید

شما در این مرحله طرح را به شرکت غرفه سازی می دهید. بهترین راه حل این است که طراح های شرکت سازنده با در نظر گرفتن تمام تفاوت های ظریف توسعه در آینده، پلان طبقه شما و بودجه ای که در اختیار دارید، طرح غرفه شما را ترسیم کنند. اگر از مبلغ ساخت طرح انتخابی راضی هستید، شرایط پروژه را مذاکره کنید و قرارداد ببندید. در این مرحله، شما به عنوان مدیر پروژه با یکی از کارمندان شرکت سازنده ارتباط برقرار می کنید و نکات ظریف آماده سازی و اجرای پروژه را مشخص می کنید. اگر غرفه ساز خدمات مدیریت پروژه را به شما ارائه دهد، خوش شانس هستید! 80 درصد تمام کار شما بر دوش پیمانکار می افتد.

 

ترتیبی دهید که تجهیزات لازم در غرفه نصب شوند

آیا طرح شما شامل عناصر یا تجهیزاتی است که توسط سازنده غرفه ارائه نمی شود؟ پس باید خودتان پیمانکارهایی را پیدا کنید و ترتیب تحویل و نصب به موقع در غرفه نمایشگاهی را بدهید. برای مثال ما خودمان این خدمات را برای شما ارائه می کنیم و همه لوازم و تجهیزاتی که در طرح شما به تصویر کشیده شده است را تهیه می کنیم و نصب به موقع را ترتیب می دهیم. ما به شما اطلاع می دهیم که چگونه کار در مسیر پیشرفت قرار دارد.  

 

تدارکات اولیه محوطه نمایشگاه و نصب سازه

غرفه ساخته شده است، زمان تحویل آن به محل نمایشگاه و مونتاژ آن فرا رسیده است. این مرحله از کار معمولاً توسط غرفه ساز نمایشگاه انجام می شود، وظیفه اصلی شما کنترل مهلت ها و ارتباط با مدیر مسئول طرف پیمانکار است. یک یا دو روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه سازی بروید. ممکن است نیاز به نظارت بر پیشرفت کار و رفع برخی کاستی ها وجود داشته باشد که همیشه در هنگام نصب غرفه نمایشگاه واقعی اجتناب ناپذیر است.

 

 مدیریت فرآیند غرفه سازی

این مطلب یک نکته جداگانه در توصیه های ما نیست. فرآیندی است که در تمام مراحل ساخت غرفه نمایشگاهی نفوذ می کند. ارتباط و کنترل ضرب الاجل تا پایان نمایشگاه و جمع بندی نتایج شرکت بر عهده شما است. اگر سؤالی دارید، ما همیشه می‌توانیم در مورد چگونگی حل این مشکل به شما مشاوره بدهیم.

 

تعامل با بازدیدکنندگان در غرفه نمایشگاه

در این مرحله کار طراحی، ساخت و نصب غرفه به اتمام رسیده است و کار اصلی شما شروع می شود. بخش دوم یک نمایشگاه بین المللی موفق ارتباط با بازدیدکنندگان برای جذب آن ها به غرفه شما و تعامل با محصولات شما است. این مرحله به اندازه ساخت غرفه نمایشگاهی اهمیت دارد. و بودجه برای جذب مهمان می تواند به اندازه خود ساخت و ساز باشد. ایده‌های جالبی در این زمینه وجود دارند که می توانید از آن ها الهام بگیرید و در غرفه نمایشگاهی خود پیاده سازی و اجرا کنید. توجه کنید از ایده‌هایی استفاده کنید که مطابقت داشته باشد با غرفه نمایشگاهی شما و اهدافی که بخش بازاریابی شما برای شما تعیین کرده‌اند. 

نکته اصلی این است که خلاق باشید و رویکردهای مختلف را امتحان کنید. هیچ دستور العمل درستی برای یک نمایشگاه موفق وجود ندارد. این دستورالعمل برای هر شرکتی منحصر به فرد و تکرار نشدنی است. تحقیقات جامعی در این مورد انجام دهید و سعی کنید تمامی مطالب درباره غرفه های نمایشگاهی را مطالعه کنید. شاید روشی که برای برخی خوب کار کرد، نتایج ضعیفی برای شما نشان دهد. بنابراین، تجربه شرکت‌های دیگر را مطالعه کنید، اما این کار را به روشی انجام دهید که تجربه شخصی شما و بخش بازاریابی به شما می‌گوید.  

تماس با ما

گروه طراحی دکوراسیون داخلی آرکا ارائه دهنده خدمات صفر تا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرای غرفه نمایشگاهی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون آشپزخانه و طراحی و ساخت کابینت می‌باشد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سؤالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر کنید. و در شبکه های اجتماعی ما را دنبال نمایید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏