گروه معماری آرکا

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌ شیشه‌ای

دیوارهای شیشه‌ای داخلی می‌باشند که برای جدا سازی، بستن و مشخص کردن فضاها بکار برده می‌شود. از پارتیشن شیشه ای هنگامی استفاده می‌شود که قصد داشته‌باشید بین مناطق گوناگون بدون بسته شدن کامل آن را جدا کنید.

پارتیشن یک دیوار جدا‌ کننده می‌باشد که به برای تفکیک‌سازی مکان و همچنین حداکثر استفاده از محیط ساختمان از آن استفاده می‌شود. این پارتیشن‌ها موجب می‌شود، شما یک فضای مینیمال با طراحی مدرن داشته‌باشید.
پارتیشن شیشه‌ای با طراحی‌های زیبا، یکی از کاربردی‌‌ترین ومحبوب‌‌ترین انواع پارتیشن‌ها حساب می‌شوند.
از انواع پارتیشن‌ها برای تقسیم‌بندی محیط استفاده می‌شود و با داشتن مزایای زیادی، بهترین گزینه برای استفاده کردن در مکان‌های گوناگون است. اکنون برای اینکه بدانید پارتیشن شیشه‌ای چیست و چه کاربردهایی دارد تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

پارتیشن‌ شیشه‌ای

پارتیشن شیشه‌ای چیست

پارتیشن شیشه‌ای یا  دیوارهای پارتیشن شیشه‌ای به پنل‌های شیشه‌ای گفته می‌شوند که دارای کیفیت بالا و بدون بار هستند که جهت تقسیم کردن اتاق بکار برده می‌شوند. پارتیشن شیشه‌ای برای باز کردن یک اتاق و بوجود آوردن محیط‌های کاری با هوای آزاد بسیار مناسب هستند. سیستم دیواره شیشه‌ای معمولاً به شکل شیشه برای سقف یا دیوارمی‌باشند. که با بکاربردن قاب‌های آلومینیومی‌یا سایرسخت افزارهای نصب این سیستم‌ها را انجام‌می‌دهد.

این شیشه داخلی موجب می‌شود که طراحان و معماران بتوانند تا یک اتاق را تقسیم کنند، بدون اینکه فضای طبقه و تابیدن نور را فریب دهد. دیوارهای پارتیشن شیشه‌ای برای ایجاد کردن محیط  کار مطلوب و کاربردی اداری بسیار ایده آل می‌باشد. زمانی که به شما اجازه می‌دهد نور طبیعی در فضای مشخص جریان یابد، چگونگی تعامل شکل ها، رنگ ها، بافت ها، الگوها و افراد تغییر پیدامی‌کنند. دیوارهای پارتیشن شیشه‌ای هم یکی از ساده ‌ترین و کاربردی‌ترین راه‌های بروزرسانی کردن یک فضا و محیط اداری و یا تجاری می‌باشد.

پارتیشن شیشه ای از انواع زیادی برخوردارهستند که این تنوع و گوناگونی در نوع شیشه، نوع اتصالات نگهدارنده،جنس شیشه، نوع فریم و …قابل مشاهده میباشد.

همچنین با ورود نور به داخل فضا، روشنایی دلخواه شما را ایجاد می‌کند و دسترسی و کنترل کردن محیط اطراف را فراهم می‌نماید.

این پارتیشن‌ها انواع گوناگونی دارند که هریک از آنهادارای ویژگی و کاربرد‌های منحصر به فردی می‌باشند. چیزی که در همه این پارتیشن‌ها مشترک است، انتقال حداکثر نور به داخل مکان و ایجادکردن محیطی مطلوب و دلنشین است. و با استفاده از پارتیشن شیشه ای سرعت اجرای کار بالاترمیرود و در زمانی کوتاه قادرمیتوان  فضای داخلی منزل و یا محل کارخود را زیبا کنید.

 این پارتیشن‌ها در رنگ ها  و طرح‌های گوناگون، دست شما را در انتخاب کردن باز گذاشته‌است و با خیالی راحت می‌توانید متناسب با محیط کاری خود، یکی ازنمونه‌های آن را انتخاب کنید.

انواع پارتیشن شیشه ای

  • پارتیشن ثابت و متحرک   
  • پارتیشن تک جداره و دوجداره
  • پارتیشن ریلی
  • پارتیشن فرم لس   
  • پارتیشن فریم دار   
  • پارتیشن شیشه‌ای هوشمند
  • پارتیشن رنگی، مات و طرح‌دار
پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ای از نوع هوشمند

پارتیشن‌های هوشمند یا اسمارت گلس، نسل جدیدی از پارتیشن‌ها می‌باشند که با استفاده کردن از شیشه‌های هوشمند طراحی و تولید می‌شوند. هوشمند بودن آن موجب مات و شفاف شدن شیشه‌ها با جریان الکتریکی می‌شوند. همینطور وجود این شیشه‌ها از ورود اشعه یووی خورشید جلوگیری کرده وبه آسانی با یک ریموت می‌توان آن را مات و روشن کرد.
پارتیشن‌های هوشمند می‌توانند محیطی خصوصی را برای شما بوجود آورند.

پارتیشن شیشه ای

طراحی وساخت پارتیشن شیشه ای آرکا

با توجه به وجود کارشناسان مجرب در صنعت طراحی دکوراسیون اداری دیگر جای نگرانی نیست. فضای شرکت شما چه بزرگ باشد و چه کوچک، چه  شما عاشق طراحی کلاسیک با و چه عاشق طراحی مدرن باشید گروه معماری آرکا شما را در انتخاب بهترین طرح پارتیشن با بهترین متریال براساس سلیقه و بودجه تان راهنمایی و همراهی خواهند کرد.

بعد از پایان پروژه طراحی پارتیشن شیشه ای و به کار بردن ایده‌های خلاق و انتخاب و توجه به تمام گزینه ‌های کوچک خواهید دید که چه تاثیر در زیبایی نهایی اداره و شرکتتاندارد.

برای آنکه در پایان کار از نتیجه مطلوبی بهرمند شوید و از فضای شرکت خود لذت ببرید بهتر است از کارشناسان و متخصصان فعال در این زمینه استفاده کنید.

کاربردها و مزیت های پارتیشن شیشه‌ای

همانطور که میدانید یکی راهکارهای مناسب برای تقسیم بندی فضاهای اداری و تجاری، استفاده کردن از پارتیشن می‌باشد، از جمله انواع پارتیشن‌ها می‌توانیم پارتیشن شیشه‌ای را نام ببریم.

پارتیشن شیشه‌ای ازجدید‌ترین و بروز‌ترین انواع پارتیشن‌ها هستند که طرفداران زیادی دارند. استفاده از پارتیشن شیشه‌ای می‌تواند بجز زیباسازی محل کارو منزل شما، ارزش مالی ساختمانتان را هم افزایش دهد.

گاهی اوقات افراد برای زیباسازی محیط داخلی و یا ایجاد کردن حریم خصوصی در فضای اداری و یا زندگی خود از پارتیشن شیشه‌ای استفاده می‌کنند، اما انتخاب نوع پارتیشن شیشه‌ای معمولا کار دشواری می‌باشد، به دلیل اینکه پارتیشن شیشه‌ای درنمونه‌های زیادی طراحی وساخته می‌شوند.   

همانطور که گفتیم پارتیشن شیشه‌ای شامل اشکال مختلفی هستند.  

شمایل جعبه‌های چوبی مدت زیادی است که از بین رفته  و حالا مردم متمایل به فضاهای باز شده‌اند و حس شفافیت را می‌پسندند. نصب دیوار‌های شیشه‌ای دارای مزایای فراوانی هستند.

امروزه به علت محدود شدن فضا‌ها، استفاده کردن از این پارتیشن‌ها طرفداران بسیاری پیدا کرده‌است. و به دلیل جایگیری کم آنها، جایگزین بسیار خوبی برای دیوارهای و آجری و بتنی می‌باشند.

همینطور استفاده کردن از پارتیشن، برای طراحی منزل به سبک مدرن یک روش بسیار راحت و مقرون به صرفه هستند.

برای استفاده کردن از انواع پارتیشن‌ها هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و قابل اجرا درهمه مکان‌ها مثل اتاق خواب، آشپزخانه، بالکن، استخر، اداره و… را دارند. پس می‌توانیم بگوییم که این پارتیشن‌ها برای بهینه‌سازی فضای داخل منزل بهترین گزینه می‌باشد.

شرایط نگهداری و تمیزکردن  پارتیشن‌ شیشه‌ای به بسیارآسان بوده و شما می‌توانید با هرگونه مواد شوینده‌ ای ین صفحات شیشه‌ای را به صورت کامل تمیز کنید.

همینطور درمقابل استفاده‌های روزانه، دچار فرسودگی نشده و در صورت نگهداری و مراقبت درست، مدت‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد. از دیگر مزیت‌های پارتیشن شیشه ای، هزینه کم بازسازی آنها می‌باشد. به صورتی که در هر زمانی که مایل بودید می‌توانید دکورمنزل خود را تغییر داده ویک دکور جدید را جایگزین آن کنید.

پارتیشن شیشه ای در کدام مکان ها بکار برده میشود

احتمالا با شنیدن نام پارتیشن شیشه ای، این سوال برای شما پیش آمده که پارتیشن شیشه ای چیست و آن را درچه مکان هایی می توان بکار برد. در بیشتر محیط های مسکونی و اداری می توانیم از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنیم.

شرکت هاو اداره ها:  در طراحی داخلی شرکت ها و اداره ها هم برای جداسازی دفتر کار کارمندان از پارتیشن شیشه ای استفاده میشود. با کمک پارتیشن شیشه ای می توانیم به آسانی همه مناطق و قسمتها  را زیر نظر داشته باشیم. با پارتیشن شیشه ای میتوانیم اتاق کنفرانس و جلسه و همه بخش های شرکت را از همدیگر به گونه ای زیبا تفکیک کرد.

منزل های مسکونی: با کوچک تر شدن محیط خانه ها می توان با استفاده ازپارتیشن شیشه ای کمترین فضا را اشغال کرد به علت آن که پارتیشن شیشه ای دارای ضخامت کمتری نسبت به دیگرنمونه ها دارند و شما میتوانید برای زیبا تر شدن فضای خانه تان از شیشه استفاده نمایید و هیچ گونه محدودیتی برای استفاده کردن از پارتیشن شیشه ای درمنزل وجود ندارد. در آشپزخانه، اتاق خواب،  سرویس حمام و دستشویی هم می توان از این پارتیشن استفاده کرد. به همین دلیل به آسانی می توان پاسخ این سوال که پارتیشن شیشه ای چیست و کاربرد آن درچه مکان هایی است را بدهیم.

مطب پزشکان: اکثر پزشکان و دندان پزشکان در مطب های خود به بخش های مختلفی نیاز دارند، مثلا قسمت معاینه و تزریقات و… واگربخواهند بخواهند دراتاق  چند اتاق دیگر هم بسازند زیبا بنظر نمیرسد.به همین خاطر می توانند در مطبشان از پارتیشن ها استفاده کنند و بصورت زیبایی مطب خود را تقسیم بندی کنند. مثلا پارتیشن شیشه ای در مطب دندان پزشکی بسیار کاربرد دارد و قادر است بخش عکس برداری از دندان و قسمت جراحی دندان و تجویز و معاینه را هم از یکدیگر جدا کنند.

مرکز های تجاری: در مرکزهای خرید، قسمت هایی مثل خدمات عمومی و دفتر مرکزی فروشگاه آنجا و بعضی غرفه های فروشگاه را با استفاده ازپارتیشن شیشه ای به آسانی  میتوان تفکیک کرد.

مغازه ها و فروشگاه ها: در مغازه ها با بکاربردن پارتیشن شیشه ای می توانیم دو بخش و قسمت از کسب و کار را جدا کرد.مثلادر یک مغازه نقره فروشی،  که ساعت هم میفروشد می تواند قسمت فروش ساعت ها و نقره ها را ازیکدیگر جدا کند. اکنون به معنی ومفهوم و درک این سوال که پارتیشن شیشه ای چیست و چه کاربردی دارد هم می رسیم.

آرایشگاه ها: در آرایشگاه ها خدمات مختلفی ارائه می شود. با پارتیشن شیشه ای همواره می توان قسمت های خدمات گوناگون را جدا کرد و هر خدمات را در یک قسمت انجام داد. و به این صورت خدمات بهتری را میتوان ارائه داد.

در بانک ها: بیشترین کاربرد پارتیشن شیشه ای در بانکها میباشد. در بانک ها می توان با استفاده از پارتیشن شیشه ای هر باجه را تفکیک کرد و محیطی بسیارراحت و امن برای کارکنان آنجا  به وجود آورد.

رستوران و کافی شاپ ها: در کافی شاپ و رستوران ها برای جداسازی فضای وی آی پی و عمومی می توانیم از پارتیشن شیشه ای استفاده کنیم و همچنین در آشپزخانه قسمت های گوناگون کارمندان و کافی شاپ و رستوران ها  را از همدیگر جدا کنیم.

تماس با ما

گروه طراحی دکوراسیون و ساخت پارتیشن اداری آرکا ارائه دهنده خدمات صفرتا صد مشاوره، طراحی، تولید، نصب و اجرای دکوراسیون اداری، دکوراسیون شرکت و طراحی و ساخت پارتیشن می‌باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار ار دنبال کنید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏