مدیریت پیمان پروژه های ساختمانی

مزایای روش مدیریت پیمان

کاهش هزینه

پرداخت حق الزحمه مدیر پیمان به صورت تدریجی و همزمان و متناسب با هزینه اجرای پروژه خواهد بود که منافع قابل توجهی برای کارفرما به همراه خواهد داشت. همچنین ​تنها هدف پیمانکار جلب رضایت کارفرما و حفظ منافع آن است ، بنابراین تمایلات سودجویانه پیمانکاری ندارد.

مدیریت پروژه های ساختمانی
مدیریت پیمان پروژه های ساختمانی

کاهش مسئولیت های کارفرما

کار مدیریت پروژه از دوش کارفرما برداشته شده ، مسائل فنی ، ایمنی ، ارتباط با همسایگان ، پیمانکاران جزء، اجرای دقیق نقشه و ... به عهده تیم مدیریت پیمان است

کاهش زمان

از آنجا که کاهش زمان اجرای پروژه به صورت مستقیم در جهت منافع مدیر پیمان می باشد،تلاش گسترده و مضاعفی در جهت جلوگیری از اتلاف وقت در اجرای فعالیت ها خواهد داشت که به اتمام پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن منجر خواهد شد.

پروژه های مدیریت پیمان

سوالات متداول

اگر سوالات شما در این بخش نیست میتوانید از طریق فرم زیر سوالات خود را بپرسید یا با ما تماس بگیرید.

ساخت و ساز نیز به مانند هر عملیاتی ضوابط خود را دارد. پیش از شروع ساخت اخذ جوازهای مربوطه می تواند به راحتی به پیمانکار سپرده شود اما در غیراینصورت، اگر صاحب ملک آشنایی قبلی با پروسه ساخت نداشته باشد درگیر روندی زمانبر خواهد شد که بعلاوه برای حرکت صحیح در این روند نیاز به کسب اطلاعات زیادی خواهد داشت. درحالیکه پیمانکار به واسطه شغل خود این پروسه را بارها انجام داده و به سادگی با توجه به تجارب قبلی خود می تواند جوازهای مربوطه را اخذ نموده و پروژه را در زمان تعیین شده آغاز کند.

تامین نیرو


با شروع پروسه ساخت و ساز تامین نیروهای خبره، کار ساده ای نیست. هر پیمانکار نیروهای خود را داشته و به ضوابط کار کردن با هریک از آنها آشناست. بعلاوه اینکه حضور پیمانکار در تامین بسیاری از متریال ها نیز می تواند مفید باشد چرا که آنها تولیدکنندگان و عرضه کنندگان اصلی را می شناسند و در این حالت بخشی از هزینه ها که می بایست صرف واسطه ها شود، حذف می گردد.

البته که شرح وظایف دقیق وابسته به متن قرارداد میان صاحب ملک و پیمانکار می باشد ولی به صورت کلی برپایی کارگاه ساختمانی، زمانبندی پروژه، تامین متریال ها و مصالح، استخدام پیمانکاران جزء، نظارت بر اجرای عملیات توسط پیمانکاران جزء و تسویه حساب با پیمانکاران جزء و حسابرسی هزینه های انجام شده برای پروژه از وظایف پیمانکار طبق قرارداد مدیریت پیمان می باشد.

خدمات مدیریت پیمان ساختمان  می تواند به صورت زیر باشد .

۱- پیگیری فرایندهای اداری اخذ جواز ، نظام مهندسی ، بیمه ، انشعابات ، آزمایشگاه

۱- بررسی نقشه ها و برآورد هزینه مالی ساخت پروژه

۲- تنظیم قرارداد با پیمانکاران جز ، تهیه صورت وضعیت کار به تفکیک پیمانکار

۳- تهیه صورت وضعیت مالی پروژه به صورت دوره ای و ارائه آن به کارفرما

۴- تدارکات و پیگیری خرید مصالح ، حمل و نقل ان به کارگاه

۵- تنظیم فرآیندهای توالی اجرا ، برنامه ریزی و کنترل پروژه کارگاه

۶- مدیریت مالی و به روز نمودن حسابهای طرف قرارداد پروژه همانند پیمانکاران ، فروشندگان مصالح و سازمانها و ادارات

۷- مدیریت اجرایی پروژه طبق برنامه زمانبندی و به روز نمودن دوره ای آن

۸- مدیریت ایمنی کارگاه و تنظیم روابط با همسایگان و سازمانها ، پایش مداوم کارگاه ، مدیریت بهداشت و جمع آوری نخاله ها از مسیرهای عمومی

۹- مدیریت کنترل کیفی و نظارت بر حسن اجرای فعالیتهای ساختمانی منطبق بر استانداردهای موجود

۱۰- مستند سازی و تهیه دفترچه مشخصات فنی جهت صدور شناسنامه فنی ملک

۱- پیمان مدیریت درصدی : در این حالت درصدی از هزینه های ساخت پروژه به تیم مدیریت پیمان تعلق می گیرد .

۲- پیمان مدیریت مقطوع : در این حالت مبلغی مقطوع بابت مدیریت ساخت پروژه ، توافق می گردد . در این حالت لازم است جهت هزینه ها سقف قراردادی منظور گردد .

۳- پیمان مدیریت با سقف قیمت : در این حالت در صورتی که تیم مدیریت پیمان بتواند تا سقف هزینه پروژه مشخصی پروژه را به اتمام برساند ، درصد اول و برای بالاتر از آن درصد دومی تعیین می گردد . درصدها طوری تعیین می شود که نفع پیمانکار در رعایت سقف هزینه باشد .

با ما در تماس باشید

سوالات و پیشنهادات خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید.