آرکا

طراحی داخلی

ارائه خدمات طراحی داخلی توسط تیم آرکا

شیک بودن برازنده شماست
پس همین حالا شروع کنید ...

محیط کار و زندگی شما جایست که عمرتان را در آن میگذرانید و ویترینی است که نشان دهنده شخصیت کاری و شخصی شماست. این ویترین را به بهترین شکل برایتان میچینیم … 

طراحی داخلی
HOME - INTERIOR DESIGN

طراحی دکوراسیون خانگی

محیط منزل مکانی است که بهترین و مهمترین ساعات شبانه‌ روز را در آن میگذرانیم. احساس ما در این ساعات تحت تاثیر محیط منزل قرار دارد. موارد بسیاری در این تاثیرگذاری مورد توجه هستند که نورپردازی از مهمترین آنهاست. ما با داشتن بهترین تیم طراحی دکوراسیون شما را برای هرچه بیشتر لذت بردن ازمحیط خانه همراهی میکند.

شاید گفتنش جالب نباشد ، اما طراح ها هیچ راز پنهانی ندارند. هیچ قانونی برای کاری که طراح ها انجام می دهند وجود ندارد. آنها طبیعتا خلاق و عاشق تصور کردن ، رویاپردازی ، کشف و دنبال کردن الهاماتشان هستند. اما یک سری قوائد وجود دارد که برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید دنبال شوند. طراح ها فقط چیزهایی که از نظرشان خوب است و تناسب دارد را امتحان می کنند. و نمی توان گفت اینها حقه ها یا مهارت هایی هستند که طی سالها تمرین به دست می آید. هر کسی از عهده اینکار بر می آید. در واقع این می تواند زیربنایی برای پیشرفت و توسعه شهود خلاقانه و هنجار شکن تان باشد.

OFFICE - INTERIOR DESIGN

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری احتیاج به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به منازل مسکونی دارد زیرا دکوراسیون منزل باید مطابق سلیقه افراد ساکن در آن باشد اما محیط های اداری باید به گونه ای باشد تا علاوه بر رسمی بودن محیط و داشتن هنجار و نظم با مخاطب خود با هر سلیقه ای ارتباط بر قرار کند و جذاب دلنشین باشد چون منافع سازمانی در آن اولویت بسیار زیادی دارد و محیط میتواند در جذب اعتماد مشتری تاثیر گذار باشد.

همچنین برای کارمندان محیطی دلچسب ایجاد کند تا با افزایش رضایت شغلی و ایجاد فضایی دوستانه و آرام راندمان کار افزایش یابد. رنگ بندی و چیدمان در هر صنفی مطابق با روانشناسی مخاطبان آن انجام شود. همچنین بهتر است نوع دکوراسیون متناسب با کاربری سازمان و محصولاتی باشد که عرضه میشود.

طراحی داخلی
طراحی داخلی
Commercial - INTERIOR DESIGN

طراحی دکوراسیون تجاری

عبارت فضای تجاری به مکان‌های اطلاق می شود که به‌منظور کسب‌وکار و فروش کالاهای مختلف مرتبط با زمینه‌های مختلف کاری از آن‌ها استفاده می گردد. برای دکوراسیون داخلی تجاری این مکان‌ها بسته به این‌که چه کالایی در آنجا به فروش می رسد، دارای دکوراسیون و سبک‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر هستند. به‌عنوان‌مثال دکور یک مغازه‌ی لباس و بوتیک با سوپرمارکت یا کتاب‌فروشی بسیار تفاوت دارد و این تفاوت به علت کالاهای خاصی است که در هرکدام به فروش می رسد. در معماری داخلی مراکز خرید به موارد بسیار مختلفی باید توجه داشته باشیم. ازجمله مهم‌ترین آن‌ها کف سازی، مبلمان مرکز خرید، نورپردازی آن، دیوارها و ستون‌ها و درنهایت فضای سبز است.

پروژه های طراحی داخلی آرکا

OUR PROJECTS

طراحی داخلی

طراحی داخلی یکی از روش‌های نقشه کشی و همچنین ساخت و ساز مکان‌های مختلف مانند مکان‌های مسکونی، اداری و… می‌باشد.

به طور کلی اواسط قرن بیستم عنوان دکوراتیو داخلی در بین مردم رایج شد و به صورت یک حرفه و رشته‌ی آموزشی درآمد. با گذشت زمان اسن واژه به شکل یک علم و رشته‌ی تخصصی درآمد و مد نظر جهانیان قرار گرفت.

امروزه با پیشرفت علم و فناوری طراحی داخلی بسیار مدرن شده و بسیاری از طراحان داخلی از قوانین و اصول اولیه آن پیروی می‌کنند.

به طور کلی اگر بخواهیم قوانین طراحی داخلی را توضیح دهیم باید در درجه اول به این نکته اشاره کنیم که طراحی داخلی به عنوان یک تخصص در بین عموم مطرح می‌شود‌.

در واقع طراحی داخلی با هدف زیباسازی و اصولی بودن یک فضا وظیفه‌ی خود را به‌ کمک سایر تخصصهای و حرفه‌ای متعدد انجام می‌دهد.

طراحان داخلی با کمک تخصص سایر حرفه‌ها در زمینه‌های متعدد به ایجاد یک فضای زیبا و اصولی می‌پردازند.

از رایج ‌ترین تخصص‌هایی که در طراحی‌ داخلی به کار گرفته می‌شود می‌توان به معماری، مجسمه سازی، لوله کشی، نقاشی، پیمانکاری، برق کشی، مبل سازی، پنجره سازی، واحد ذخیره سازی، چوب کاری و صدها حرفه‌ی دیگر اشاره کرد. در واقع به کار گیری سایر تخصص‌ها در کنار حرفه‌ی طراحی داخلی یکی از مهم‌ترین قوانین در زمینه این رشته است که اگر رعایت شود فضای شما بسیار اصولی طراحی خواهد شد.

طراحی داخلی موفق، طراحی است که با کمک سایر موارد نامبرده فضای دلخواه سازنده را ارائه کند.

از طرف دیگر یکی دیگر از قوانینی که هر طراح داخلی باید از آن پیروی کند یادگیری مهارت‌های مختلف می‌باشد. از جمله مهارت‌هایی که هر طراح داخلی باید در زمینه آن آگاهی داشته‌باشد می‌توان سبک طراحی، طرحها، رنگها، اثرات هنری، ابزارآلات روشنایی، بافت‌ها، تجهیزات جانبی و. . . را نام برد. به طور معمول طراحی داخلی با استفاده از مهارت‌های ذکر شده تکامل پیدا می‌کند و منجر به ایجاد یک محیط مناسب و اصولی می‌شود.

علاوه بر قوانین یاد شده در فوق، به منظور ایجاد یک فضای دلنشین و دلخواه مخاطب در بین طراحان و به طور کلی هر شخصی که به طراحی داخلی یک مکان مانند منازل مسکونی، ساختمانهای اداری و تجاری، ویلاها، مراکز آموزشی و غیره اقدام می‌نماید، یکسری اصول اولیه و مهم وجود دارد که رعایت این اصول سبب ارائه‌ی یک محیط زیبا و دلنشین می‌گردد و در نتیجه فضای مورد نظر با بهترین متد طراحی خواهد شد. در این قسمت سعی داریم به بررسی اصول اولیه طراحی داخلی (Interior design) و چگونگی به کارگیری آنها در محیطهای مختلف بپردازیم.

طراحی داخلی
طراحی داخلی
طراحی داخلی
طراحی داخلی
طراحی داخلی
طراحی داخلی
گروه معماری آرکا

تماس با ما

برای ثبت سفارش و هر گونه انتقاد و پیشنهاد لطفا فرم مقابل را پر نمایید. و در شبکه های اجتماعی مار ار دنبال کنید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏