بازسازی ساختمان

شرکت آرکا پیشرو و پیشتاز در زمینه بهسازی، نوسازی و بازسازی ساختمان

انجام کلیه خدمات بازسازی

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی شامل تغییر کل یک فضا یا ساختمان است.

بازسازی فرآیند پیچیده‌ ای دارد زیرا شامل ایجاد تغییراتی در ساختار ساختمان می‌شود. نمونه هایی از بازسازی عبارتند از:

گسترش متراژ مربع یک ساختمان

برداشتن یا اضافه کردن دیوارها

بالا بردن سقف ها

اضافه کردن لوله کشی

اضافه کردن کانال های گرمایشی / سرمایشی

اضافه کردن کانال های گرمایشی / سرمایشی

هزینه بازسازی ساختمان

یکی از متداول ترین سؤالاتی که در مورد بازسازی ساختمان پرسیده می شود، هزینه های آن است. برای برآورد هزینه های بازسازی ساختمان ابتدا باید یک لیست جامع از هزینه های بازسازی برای هر بخش ساختمان تهیه کنید. در ادامه به مواردی از هزینه های بازسازی یک ساختمان فرسوده اشاره می کنیم:

 • هزینه خرید مصالح
 • هزینه حمل و نقل زباله حاصل از کار
 • هزینه تعمیرات در صورت نیاز
 • هزینه تغییر دکوراسیون در صورت نیاز
 • هزینه مجری، پیمانکار، کارگران و سایر نیروها

 

معمولاً دستمزد مجریان پروژه به دو شکل روزمزد یا کنترات پرداخت می شود. در صورتی که پروژه در متراژ پایین صورت بگیرد، دستمزد به شکل روزمزد پرداخت می شود. دستمزد استادکاران حرفه ای معمولاً از روزی 200 تا 300 هزار تومان محاسبه می شود.

در روش کنترات، پیمانکار یک قیمت کلی برای پروژه در نظر می گیرد. به این ترتیب مجری با انگیزه رسیدن به دستمزد خود، سعی می کند زودتر پروژه را به اتمام برساند و به این ترتیب سرعت انجام پروژه بالاتر می رود.

برای این که بی گدار به آب نزنید، بهتر است از یک مشاور با تجربه و معتمد کمک بگیرید تا هزینه های آشکار و پنهان بازسازی یک خانه کلنگی را برآورد کند. برای برآورد هزینه ها باید به قیمت مصالح ساختمانی بر اساس کشور تولید کننده، برند، درجه کیفیت و میزان متراژ کار و سختی آن توجه کنید. البته علاوه بر اینها، دستمزد کارگران، بیمه، مالیات، حق الزحمه پیمانکار که معمولاً در پروژه های بازسازی به اندازه 15 الی 25 درصد هزینه های اجرایی است هم به هزینه های فوق اضافه می شود.

در صورتی که قصد بازسازی خانه فرسوده خود را دارید ولی بودجه تان محدودی است؛ بهتر است ابتدا برنامه ریزی کنید تا بدانید کدام قسمت خانه برای بازسازی نسبت به سایر بخش‌ها اولویت دارد. مثلاً اگر آشپزخانه یا اتاق خواب خرابی و فرسودگی بیشتری دارد، بهتر است ابتدا به سراغ این بخش ها بروید. این گزینه های موقت موجب می شود تا بتوانید مدتی بازسازی کلی خانه را به تعویق بیاندازید.

بازسازی ساختمان چه مزایایی دارد؟

بازسازی ساختمان دارای مزایای بی شماری می باشد که چند مورد از آنها عبارتند از: 

 • می توانید با این روش ارزش ساختمان خود را تا چندین برابر افزایش دهید.
 • کیفیت زندگی خود را ارتقا دهید.
 • به ساختمان خود استحکام ببخشید.
 • روشنایی ساختمان خود را با نورپردازی مدرن و تعویض پنجره ها بهبود ببخشید.
 • با داشتن آشپزخانه ای مدرن طعمی نو را بچشید.
 • از امکانات رفاهی بیشتری به عنوان مثال سرویس بهداشتی فرنگی استفاده کنید.
 • ایمنی ساختمان مانند سیم کشی های برقی و لوله های گاز و غیره را افزایش دهید.
 • با تغییر دکوراسیون و طراحی یک زندگی مدرن را تجربه کنید.
 • کارایی ساختمان را با استفاده از سیستمهای سرمایشی و گرمایشی مدرن، لوله های آب، پنجره های دو جداره و غیره بهبود ببخشید و مانع هدر رفت انرژی ساختمان شوید.
بازسازی ساختمان

نکات مهم در بازسازی ساختمان چه هستند؟

هنگام انتخاب بین نوسازی و بازسازی، در اینجا برخی از عواملی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

هزینه:

صرف نظر از اینکه تصمیم دارید با فضای خود چه کاری انجام دهید، بازسازی همیشه بیش از نوسازی هزینه دارد. زیرا اغلب به کارهای پیچیده ساختمانی، برقی و لوله کشی نیاز است. همچنین ممکن است نیاز به دریافت مجوز برای یک پروژه بازسازی کامل داشته باشید که هزینه های بیشتری را به صورت حساب شما اضافه می کند.

زمان:

در حالی که می‌توانید به سرعت کارهای جزئی را انجام دهید، هر گونه بازسازی به یک جدول زمانی بسیار طولانی‌تری نیاز دارد. انتظار دارید برنامه ریزی و ساخت بازسازی شما چندین ماه طول بکشد.

محدوده پروژه:

پروژه های نوسازی عمدتاً بر ظاهر خانه یا ساختمان تجاری شما تمرکز می کنند، در حالی که بازسازی کل عملکرد آن را تغییر می دهد. با بازسازی، می توانید لوازم و وسایل جدید نصب کنید و فناوری ساختمان خود را ارتقاء دهید. از سوی دیگر، زمانی که تغییرات آرایشی برای رفع مشکل کافی نیست، بازسازی به شما امکان می دهد فضای خود را کاملاً متحول کنید.

گزینه های سفارشی سازی:

نوسازی می تواند ظاهر مدرن تری به ساختمان شما بدهد و عناصر کاربردی زیادی به ساختمان شما اضافه کند، اما نمی توانند ساختار را به کلی تغییر دهند. اگر می خواهید اتاق را با خراب کردن یک دیوار باز کنید یا فضا را کاملاً تغییر دهید تا آن را متعلق به خودتان کنید، باید یک بازسازی کامل انجام دهید.

تفاوت بازسازی ساختمان با نوسازی چیست؟

بیایید به تفاوت های بین نوسازی و بازسازی ساختمان بپردازیم. ما به شما کمک خواهیم کرد تصمیم بگیرید کدام یک برای پروژه شما مناسب است.

بازسازی، کل فضا را تغییر می دهد در حالی که نوسازی به معنای تعمیر یک فضا بدون تغییر کاربری آن است. اما چرا این تفاوت ها برای شما اهمیت دارد؟ در حالی که تفاوت‌های بین این دو بسیار ظریف است، می‌تواند در میزان ارزش سرمایه‌گذاری پروژه برای شما تفاوت زیادی ایجاد کند.

بسیاری از صاحبان ساختمان تفاوت بین بازسازی یا نوسازی را نمی دانند و درک مفهوم و محدوده هر یک از آنها قبل از شروع پروژه بسیار مهم است. به این ترتیب، برنامه ریزی پروژه خود آسان تر خواهد بود و همچنین دانستن اینکه دقیقاً برای تکمیل آن چه کاری باید انجام شود.

از منظر زیست محیطی، بازسازی از منابع کمتر و انرژی کمتری استفاده می کند. همچنین می تواند مقرون به صرفه ترین انتخاب باشد. به شرطی که خانه پایه محکمی داشته باشد و فقط به حداقل تعمیرات نیاز داشته باشد. اگر هدف شما این است که ساختمان خود را شبیه سازه اصلی کنید، قطعاً بازسازی برای شما مناسب است. با این حال، آماده باشید که همچنان برخی از نوسازی ها را انجام دهید زیرا ممکن است برخی از قسمت ها نتوانند به طور کامل بازسازی شوند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

در بازسازی ساختمان باید به چه عواملی توجه کنیم؟

شاید فضایی در خانه یا ساختمان تجاری خود داشته باشید که می خواهید آن را تغییر دهید، اما مطمئن نیستید که دقیقاً چه کاری می خواهید انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که پروژه نوسازی یا بازسازی برای شما بهترین است، در اینجا سه ​​سؤال مهم وجود دارد که باید از خود بپرسید:

بودجه من چقدر است؟ یک بازسازی کامل معمولاً بین 7 تا 10 درصد ارزش ساختمان شما هزینه خواهد داشت. اگر نمی توانید این مقدار پول را کنار بگذارید، نوسازی یا بازسازی ساده بهترین راه است.

چقدر نیاز است که تغییر کند؟ آیا لازم است برخی از تعمیرات را در ساختمان فعلی خود انجام دهید؟ تعمیر فرصتی برای ایجاد برخی اصلاحات ساده ارائه می دهد که ظاهر و عملکرد فضای شما را بهبود می بخشد؟ آیا فقط می خواهید که ساختمان خود را مدرن تر جلوه دهید یا برخی از عناصر را برای کاربردی تر به روز کنید؟ آیا یک پروژه نوسازی احتمالاً آنچه شما نیاز دارید را ارائه می دهد یا می خواهید پس از پایان ساخت و ساز به فضایی بازگردید که حتی آن را نمی شناسید؟ در این مورد، شما باید یک بازسازی کامل انجام دهید.

آیا طراحی فضای فعلی را دوست دارم؟ بازسازی و ترمیم می تواند ظاهر و احساس هر منطقه را تغییر دهد. با این حال، اگر کل چیدمان اتاق را دوست ندارید و می خواهید یک دیوار را خراب کنید، یک دیوار را اضافه کنید یا سینک را به محل دیگری منتقل کنید، باید به بازسازی بیاندیشید. 

بازسازی ساختمان

چگونه برای پروژه بازسازی برنامه ریزی نماییم؟

در این مرحله تفاوت بین بازسازی و نوسازی را درک کرده اید و همچنین از مزایای آنها مطلع گشته اید. اکنون ایده گرفته اید که کدام مسیر برای شما مناسب است پس وقت آن است که شروع به برنامه ریزی برای ساختمان خود کنید.

بخش برنامه ریزی اغلب می تواند سخت ترین باشد، بنابراین خوب است که از یک متخصصص در این زمینه مشاوره بگیرید.

مشاورین گروه معماری آرکا در تمامی اوقات برای هر نوع مشاوره و اطلاع رسانی در حیطه عملیات های ساختمانی آماده هستند پس هر چه سریع تر از این فرصت بی نظیر بهره مند گردید و با ما تماس حاصل نمایید.

بازسازی ساختمان

روند کاری آرکا

مشاوره و بازدید
ارائه طرح و قرارداد
شروع بازسازی
تحویل بناء

آشنایی با مفاهیم مرمت، بهسازی، نوسازی و بازسازی ساختمان

مرمت 

مرمت فرآیندی است که در آن ساختمان را به حالت اولیه خود برمی‌گردانید.

ساختمان های تاریخی مکان های رایج برای پروژه های مرمت هستند، اما ساختمان های مدرن نیز تحت مرمت قرار می گیرند. پروژه های مرمت معمولاً شامل:

 • ترمیم سوراخ های دیوار
 • تعمیر وسایل قدیمی
 • جایگزینی وسایل قدیمی با نمونه های اصلی
 • برداشتن فرش قدیمی
 • بازسازی کفپوش های چوبی
بهسازی

فعالیت هایی که برای اصلاح بنا که در مدت زمان کوتاهی انجام می پذیرد و مشتمل بر چهار عملیات تعمیر، حفاظت، حمایت و استحکام بخشی بنا می باشد.

نوسازی

فرآیند نوسازی یک ساختمان یا سازه با تثبیت آنچه در حال حاضر وجود دارد و در برخی موارد، افزودن اجزای جدید است.

نوسازی معمولاً ارزان تر از بازسازی است. بسته به پروژه، همچنین می تواند مقرون به صرفه تر از بازسازی باشد. در بیشتر مواقع، نوسازی همراه با بازسازی انجام می شود.

در نوسازی، ساختمان قدیمی به طور کامل تعمیر می شود و معمولاً ظاهر و باطن ساختمان تا حد بسیار زیادی تغییر می یابد. در اغلب موارد تاسیسات، نمای بیرونی، نمای داخلی و نقشه داخلی ساختمان دستخوش تغییر و تحول می گردد. هدف از به کارگیری این شیوه تبدیل یک ساختمان فرسوده و قدیمی به بنایی نو و زیبا می باشد.

اما در بازسازی هدف افزایش استحکام ساختمان می باشد. در واقع واژگان نوسازی و بازسازی در میان مردم به  اشتباه جا افتاده است و منظور آنها از بازسازی در اصل همان نوسازی می باشد. 

بازسازی ساختمان

بازسازی‌ها معمولاً بالاترین هزینه را در بین گزینه های دیگر دارند و برای تکمیل آنها به بیشترین مواد و زمان نیاز می باشد. بازسازی ساختمان نیاز به کار بسیار زیادی دارد. در صورتی که ساختمان اجزای اصلی برای عملکرد صحیح را نداشته باشد اقدام به بازسازی کنید. قبل از انتخاب بازسازی، باید یک برآورد هزینه داشته باشید تا مطمئن شوید که بودجه کافی برای پروژه دارید.

هدف از بازسازی ساختمان و به کارگیری این شیوه افزایش عمر بنا می باشد.

از صفر تا صد بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

 بخش توکار ساختمان

مقاومت ساختمان: اولین گامی که صورت می گیرد این است که مهندسین ساختمان را از نظر سازه ای بررسی می کنند و کم آسیب ترین روش تخریب را انتخاب می کنند.  

سقف ها و ستون ها: استحکام سقف و ستون بررسی می شود. گاهی اوقات باید برای افزایش استحکام، ستون ها تقویت شوند.

دیوارها: دیوارهای باربر توسط مهندسین مشخص می شوند که دچار آسیب و صدمه نشوند. در صورت لزوم گچ ها تراشیده شوند و زیرسازی لازم برای انواع دیوارپوش ها صورت می گیرد.

درها و پنجره ها: معمولا درها و پنجره ها تعویض می شوند. گاهی اوقات محل قرارگیری و اندازه پنجره ها تغییر می کند که باید دیوار تخریب شود و نصب مجدد نبشی صورت بگیرد.

تاسیسات: تاسیسات به دقت بررسی می شوند. در صورت لزوم لوله ها تعویض می گردند. در برخی موارد باید سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان تغییر کند. برای جا به جا کردن آشپزخانه هم باید تاسیسات جدید نصب شوند.

بخش روکار ساختمان

آنچه که باعث لذت بصری مالک می شود و احساس سرخوشی پدید می آورد در واقع مربوط به این بخش می شود.

کاغذ دیواری: می تواند فضای خانه را باصفاتر و دلنشین تر کند.

کابینت: کابینت هم جسم و هم روح آشپزخانه می باشد. با نصب کابینت های زیبا و در عین حال جادار هم زیبایی و هم فضای آشپزخانه را بهبود ببخشید.

سقف: سقف پوش ها دارای تنوع زیادی می باشند. با به کارگیری سقف کناف و نورپردازی مناسب می توانید به اتاق پذیرایی که همان روح خانه است جلوه ای خاص و ویژه ببخشید. رابیتس با تایل های کوچک در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام بسیار کاربرد دارد.

انواع گچ بری ها، سقف های چوبی و ام دی اف جزء پوشش های متداول برای سقف می باشند.

دیوار: دیوارها به خانه ماهیت خاصی می بخشند. رنگ مناسب می تواند در روشن تر شدن، بزرگ تر شدن محیط موثر باشد و در روحیه افراد تاثیر مطلوبی بگذارد.

کاغذ دیواریها هم با طرح های گوناگون می توانند چنین تاثیری را داشته باشند.

پوستر هم به عنوان گزینه ای برای پوشش دیوار استفاده می گردد.

برای آراستن دیوار گزینه های زیادی مانند کتابخانه، قفسه ها با طرح های مختلف و غیره وجود دارند.

کف: پوشش کف به ساختمان شکوه خاصی می دهد. می توانید با استفاده از انواع سرامیک، پارکت، سنگ، پی وی سی، بامبو و مواد متفاوت دیگر پوشش کف را طبق سلیقه خود تغییر دهید. هر کدام از این کف پوش ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که می توانند در سرما و گرمای ساختمان و سایر موارد تاثیر بگذارند.

آشپزخانه: همگان آشپزخانه را به عنوان قلب خانه می شناسند و از اهمیت این بخش از خانه آگاهی دارند. می توانید با طراحی دکوراسیون در این بخش یعنی آشپزخانه، قلب خانه را دوباره جوان کنید و آن را به تپش بیاندازید.

سرویس بهداشتی و حمام: در این بخش ها باید عایق کاری به طرز مناسبی صورت بگیرد. کاشی و سرامیک ها باید از ثبات رنگ خوبی برخوردار باشند و لغزنده نباشند. رنگ های روشن برای این فضاها مناسب می باشند. رخت آویزهای متنوعی می توانند به کار بروند.

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

نقش فناوری در بازسازی ساختمان

امروزه با استفاده از مدل سازی اطلاعات ساخت (BIM) می توان از طراحی و ساخت تا بهره برداری و حتی مرحله تخریب ساختمان ها را به تصویر کشید. این فناوری به مدیر پروژه و ذینفعان برای اتخاذ تصمیم در هر مرحله کمک شایانی می کند. در مقاله فناوری در بازسازی ساختمان به تفسیر به این موضوع پرداختیم.

مدل سازی اطلاعات ساختمان وابسته به نقشه و مشخصات فنی می باشند. با نقشه کمیت کار و با مشخصات فنی کیفیت کار مشخص می گردد. این نوع مدل سازی حتی در بناهایی که فاقد مدل هستند با انجام اسکن لیزری از ساختمان به شدت کاربردی می باشند. 

بازسازی ساختمان

مجوزهای بازسازی ساختمان

بر اساس قوانین و ضوابط بازسازی ساختمان، بیشتر کارهای مربوط به بازسازی و نوسازی نیازی به مجوز ندارد. فقط در برخی از اصلاحات و تعمیرات باید مجوز شهرداری اخذ گردد.

موراد بدون مجوز

 • تعمیر و تعویض کف ساختمان
 • سیمان کاری و سفیدکاری
 • نقاشی
 • تعمیر و تعویض نمای ساختمان
 • محوطه سازی حیاط مانند ساخت باغچه
 • ساخت حوض یا استخر در صورتی که باعث ازبین رفتن فضای پارکینگ نشود.  
 • تعمیرات شیروانی و بام مانند ایزوگام، آسفالت و نصب موزاییک و غیره
 • تعمیرات سرویس های بهداشتی
 • تعویض در و پنجره
 • تعمیرات لوله کشی
 • تعمیرات سیم کشی
 • نصب کولر و شوفاژ
 • حفر چاه فاضلاب

موارد اخذ مجوز

 • تغییر محل راه پله
 • قسمت هایی از ساختمان مانند برخی از دیوارها که حذف آنها باعث ریزش ساختمان می شود.
 • ایجاد و یا تغییر محل دیوارها که منجر به حذف پارکینگ می شوند.
 • تغییر قسمت هایی از ساختمان که در مغایرت با قوانین شهرسازی هستند.

مدراک لازم اخذ مجوز

 • اصل و کپی سند ملک بنچاق ( اگر سند تفکیک شده است )، صورت مجلس و نقشه تفکیکی
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مالک یا وکیل قانونی به همراه وکالت نامه رسمی
 • جوابیه بیمه
 • جوابیه آتشنشانی
 • تکمیل فرم درخواست مجوز تعمیرات
 • اصل و کپی فیش نوسازی
 • اصل و کپی قبض های آب، برق، گاز و تلفن
 • پایان کار یا جواز قبلی در صورت وجود
 • مراحل بازسازی ملک
 • اگر ساختمان در بافت فرسوده قرار داشته باشد، اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی نیز ضروری می باشد.

— درست یا غلط ؟

استفاده از شرکت های بازسازی

شاید گمان کنید که اگر خودتان با استفاده از تیم های مجزا بازسازی کنید باعث کاهش هزینه ها می شود. اما این کار نه تنها هزینه ها را کاهش نمی دهد بلکه باعث افزایش زمان بازسازی و در عین حال کاهش کیفیت آن می شود.

در نهایت با صرف هزینه گزاف و زمان طولانی به نتیجه دلخواه هم نمی رسید. پس بهتر است که کار خود را به متخصصین و شرکت های بازسازی در این زمینه بسپارید تا هم در هزینه و هم در زمان صرفه جویی کنید و علاوه بر این به آنچه که مطلوب شماست، نائل شوید.

بازسازی ساختمان آرکا

بازسازی ساختمان

تعمیرات و بازسازی شرکت آرکا شامل چه مواردی می شود؟

زیباسازی نمای بیرونی ساختمان

تعمیر و بازسازی و همینطور نوسازی داخلی ساختمان

نصب تاسیسات ساختمانی و انجام هر گونه تعمیر مربوط به آنها

ایمن سازی ساختمان جهت جلوگیری از حوادث غیرمترقبه

تغییر در اندازه و تعداد اتاق ها و سایر بخش ها

افزایش استحکام ساختمان در برابر بلایای طبیعی

حفظ ساختمان های قدیمی و تاریخی

بهینه سازی مصرف انرژی

دکوراسیون داخلی

و سایر موارد

 

بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

آرکا چه خدمات مازادی را در بازسازی ارائه می دهد؟

 • گروه آرکا مشتمل بر یک تیم کامل و حرفه ای می باشد که تمامی فعالیت های مربوط به ساختمان را از ابتدا تا انتها به انجام می رساند. با در اختیار داشتن طراحان، معماران، بناها و تکنسین های فنی حاذق انجام تمامی عملیات را بر عهده می گیرد و تضمین می کند که مراحل را به نحو احسنت به اتمام می رساند.
 • شرکت آرکا مصالح را مستقیما از کارخانه تهیه می کند و در نتیجه شما هزینه کمتری برای مصالح می پردازید.
 • این تضمین را به شما می دهد که از مصالح درجه یک و با طول عمر بالا در عملیات ساخت و ساز به کار گیرد.
 • در هر زمانی که نیاز به مشاوره داشته باشید مشاوران و متخصصان شرکت آرکا همواره در کنار شما خواهند بود.
 • بنای شما را با بودجه محدود بازسازی و نوسازی می کند.  

خدمات بازسازی  شامل چه مواردی می شود؟

 • تخریب و اصلاح نقشه واحد: اصلاح نقشه واحد، تخریب و بازسازی دیوارها، آرک، کف و سقف واحد
 • بازسازی سقف: اجرای کناف، راویز ( رابیتس )، آرک، گچ بری، ام دی اف و چوب
 • بازسازی کف: اجرای پارکت، لمینت، قرنیز، سنگ، سرامیک و کفپوش
 • بازسازی دیوار: اجرای انواع کاغذ دیواری، انواع رنگ، چوب و دیوارپوش
 • بازسازی آشپزخانه: طراحی و اجرای انواع کابینت کلاسیک و مدرن
 • سرویس بهداشتی و حمام: بازسازی تاسیسات، کف و دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام
 • بازسازی تاسیسات: بازسازی تاسیسات و لوله کشی های آب، گاز و برق
 • بازسازی بیرونی: طراحی و اجرای نمای ساختمان، محوطه سبز، پارکینگ و روف گاردن
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان
بازسازی ساختمان

اگر شما هم جزء کسانی هستید که تصمیم به بازسازی ساختمان و نوسازی محیط پیرامون خود گرفته اید، در این کار درنگ نکنید. با وجود شرایط متزلزل اقتصادی در کشور و افزایش قیمت های روزافزون مصالح و سایر اقلام هر دقیقه ای که زودتر اقدام کنید، سود کرده اید. شرکت آرکا از صفر تا صد بازسازی هر نوع ساختمانی را از قبیل مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی و غیره بر عهده می گیرد. از این فرصت طلایی بهره مند گردید و شما هم یک آرکایی شوید. کلام پایانی اینکه پیغام ما را به خاطر بسپارید: هر ایرانی یک زندگی شیک.

با پرکردن مشخصات فرم، متخصصین ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت و مشاوره مناسب را انجام خواهند داد. باتشکر

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏