گروه معماری آرکا

ساخت و مشارکت

مشارکت در ساخت

گروه معماری آرکا با سابقه بیش از یک دهه در زمینه ساخت ساختمان و هم چنین مشارکت در ساخت ساختمان آماده همکاری با شما عزیزان میباشد.

ابزار و تیم کامل

گروه آرکا یک تیم کامل و حرفه ای دارد. از طراح تا بنا تا تاسیسات و هر شغل و ابزاری که به ساختمان ارتباط داشته باشد.

قیمت مناسب

آرکا با توجه به این که مصالح را مستقیما از کارخانه تهیه مینماید. به همین سبب هزینه کمتری برای کارفرما بهمراه دارد

ضمانت طول عمر
ما این ضامنت را به شما میدهیم که از مصالح درجه یک با طول عمر بالا استفاده میکنیم.
 
پشتیبانی عالی

در هر زمانی که دچار مشکل شدید مشاوران و متخصصان ما همواره در کنار شما خواهند بود.

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت

از دیگر خدمات گروه معماری آرکا مشارکت در ساخت می باشد که مالکان محترم میتوانند از طریق راه های ارتباطی با ما در تماس باشند و مشاوره رایگان بگیرند.

مدیریت پیمان پروژه های ساختمانی

مشارکت در ساخت چیست؟

نکات مهم در قرارداد مشارکت در ساخت:

انتخاب فرد سازنده یکی از نکات مهم در پروژه های مشارکت در ساخت است که باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورتی که فرد سازنده از مصالح ضعیف استفاده کند تا هزینه ها را کاهش دهد، به میزان قابل توجهی کیفیت نهایی کم می شود. از طرفی فرد سازنده بایستی معتمد باشد تا در موعد مقرر ملک را تحویل دهد و پروژه را نیمه کاره، رها نکند.

تاریخ دقیق خاک برداری،‌ اسکلت‌بندی،‌ سفت‌کاری و نازک کاری و اخذ پایان کار و صورت جلسه تفکیکی باید مشخص شود و پایان هر مرحله در قرارداد قید گردد. به این ترتیب فرد سازنده موظف است در تاریخ مقرر، هر مرحله را به پایان برساند.

در تنظیم قرارداد باید به این نکته توجه کنید که در بالای هر صفحه از قرارداد حتماً عبارت «مشارکت در ساخت» را قید کنید.

نکته آخر این است که هرگز وکالت غیرضروری به سازنده بعد از امضای قرارداد مشارکت در ساخت را ندهید. تنها وکالتی که به سازنده می دهید بایستی وکالت کاری آن هم برای انجام امور اداری باشد.

انواع قرارداد مشارکت در ساخت

پروژه های مشارکت در ساخت انواع مختلفی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

در حالت اول ممکن است زمین را طرف اول قرارداد، ارائه دهد و طرف دوم قرارداد تنها پرداخت هزینه ها را برعهده بگیرد.

در حالت بعدی ممکن است طرفین قرارداد روی «عملیات مرحله ای بعد از اتمام هر بخش» توافق کنند. یعنی بعد از پایان هر مرحله، بخشی از زمین منتقل شود. به این ترتیب فرد انتقال دهنده موظف است بعد از اتمام پروژه، سند را به طور کامل انتقال دهد.

در حالت سوم طرفین قرارداد توافق می کنند که طرف اول وکالت بلاعزلی را بعد از اتمام مرحله خاصی برای اقدام در جهت تنظیم سند بدهد. به عنوان مثال طرفین توافق می کنند که بعد از آغاز به کار، انتقال دهنده سه دنگ از زمین را به نام فرد سازنده منتقل کند.

در نهایت، مهم ترین نکته در پروژه های مشارکت در ساخت این است که فرد سازنده معتمد و با سابقه درخشان باشد تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت یکی از راههایی است که مالکان محترم جهت نوسازی ساختمان های خود اعم از مسکونی، تجاری و اداری و … میباشد.

در این روش بر اساس موقعیت ملک و ارزش ریالی و ضوابط شهرسازی مالکین و سازندگان توافق نامه ای با هم به امضاء میرسانند. که طی آن سازنده موظف میگردد طی مدت مقرر اقدام به اخذ جواز، تخلیه ملک، تخریب، نوسازی، تهیه سند و تحویل به مالکان شود، با این شرط که درصدی از ملک را سازنده جهت دستمزد از مالک تحویل میگیرد.

با توجه به رکود اقتصادی چند سال گذشته عده ای از سازندگان منصرف شده و عده ای با سختی های زیاد این راه را طی میکنند.

در طول سنوات گذشته قیمت ملک افزایشی نداشته و با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی و تعرفه های آب، برق، گاز، شهرداری و … حفظ کیفیت ساخت را برای سازندگان بسیار مشکل نموده است.

از طرفی مشکل خرید و فروش مسکن باعث شده سرمایه در گردش سازندگان با مشکل مواجه شده و نتوانند ظرف مدت معین اقدام به سازندگی نمایند.

با توجه به اینکه هم اکنون مشارکت در ساخت به صورت کاملا سنتی توسط مشاورین املاک انجام میپذرد، این شرکت با تکیه بر توانمندی های خود و اصول تجارت شروع به بهینه کردن شرایط و ایجاد قوانین جدید جهت بهبود در کیفیت و سودآوری مطلوب برای مالکان محترم نموده است.

استفاده از مهندسین متخصص و نیرو های مجرب در کنار طراحی داخلی مناسب با کاربری، تامین نور مکفی، عدم فضای نامناسب، استفاده از متریال مدرن و شیک و نمای زیبا باعث میشود که ساختمانی متمایز از بقیه ساختمان ها داشته باشید.  که این امر منجر به افزایش قیمت هم برای مالکان محترم و هم سازندگان شود.

گروه معماری آرکا مجری طرحهای عمرانی و مشارکت در ساخت با رزومه عالی در خدمت شهروندان محترم میباشد.

تماس با ما

سوالات و پیشنهادات خود را از طریق فرم زیر با ما در میان بگذارید.

ارسال پیام

ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏