هزینه بازسازی ساختمان

هزینه بازسازی ساختامان

پیش گفتار

یکی از عواملی که ممکن است در بازسازی ساختمان ذهن شما را به خود مشغول کند بحث هزینه بازسازی ساختمان می باشد. در واقع میزان بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید می تواند در نتیجه کار بسیار تاثیرگذار باشد. اما مسئله مهم این است که در اکثر مواقع انجام بازسازی و نوسازی ساختمان بیشتر سودآور خواهد بود و نباید نگران هزینه آن باشید.

هزینه بازسازی ساختامان

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

در ابتدا باید هدف خود را از بازسازی ساختمان مشخص کنید. 

 • اگر هدفتان مقاوم سازی ساختمان و تعویض تاسیسات داخلی باشد باید به این فکر کنید که اگر امروز این هزینه را متحمل نشوید در آینده ای نه چندان دور باید چندین برابر آن را هزینه کنید که علاوه بر ضرر مالی می تواند ضرر جانی هم در پی داشته باشد.
 • اگر هدفتان تغییر طراحی داخلی یا بازسازی نمای ساختمان است با این اقدام می توانید ارزش ملک خود را افزایش دهید.
 • اگر هدفتان تغییر کاربری ساختمان باشد با این کار می توانید سود بیشتری کسب کنید.
 • اگر هدفتان هوشمندسازی ساختمان و به کارگیری فناوری در بازسازی ساختمان می باشد در این صورت با بهره گیری از تکنولوژی می توانید مصرف انرژی را بهینه سازی کنید و مصرف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش بدهید و در نتیجه هزینه های مصرفی تان به میزان قابل توجهی کاهش می یابند.

بنابراین هر هدفی که از بازسازی و نوسازی ساختمان خود دارید برای شما نتایج خوبی را به دنبال خواهد داشت و سودآور می باشد. بازسازی ساختمان به غیر از سودآوری مالی، آرامش و آسایش دلنشینی را برای شما به ارمغان می آورد که با هیچ ثروتی قابل قیاس نیست. هزینه بازسازی فقط یک عدد می باشد و این عدد را بارها به اشتباه در جاهای دیگری خرج کرده اید که پشیمان شده اید اما می دانید که ملک و ساختمان به اندازه ای ارزشمند هستند که هر میزان هم برای آنها هزینه شود نه تنها پشیمانی به بار نمی آورد بلکه باعث خوشنودی و رضایت خاطر هم می شود.

هزینه بازسازی ساختامان

گروه معماری آرکا مهمترین عامل در کاهش هزینه بازسازی و نوسازی ساختمان

 • مشاوره با یک شرکت بازسازی ساختمان باعث می شود بسیار در وقت و هزینه شما صرفه جویی شود. در نظر بگیرید که بخواهید تمامی این کارها را خودتان به انجام برسانید، حتی تصورش هم سخت است. چگونه می توانید تمام هماهنگی ها را انجام دهید؟ چگونه می خواهید مصالح را تهیه کنید؟ به چقدر زمان و بودجه نیاز دارید؟ چه طرحی را می خواهید پیاده کنید؟ و غیره. بنابراین کار خود را به یک شرکت معماری بسپارید و خودتان را از همه دغدغه ها و نگرانی ها برهانید.
 • گروه معماری آرکا به طور مستقیم و بدون واسطه مصالح را از کارخانه تهیه می کند و این عامل بسیار مهمی در کاهش هزینه ها می باشد و از طرف دیگر خاطرجمع هستید که این محصولات اصل هستند.
 • علاوه بر این کارشناسان زبده شرکت آرکا به شما در انتخاب نوع مصالح مشاوره می دهند تا بتوانید محصولات با کیفیت را با مبلغ مناسب تهیه کنید و در واقع با یک تیر دو نشان می زنید.
 • مزیت دیگر این است که گروه معماری آرکا، بازسازی ساختمان را به سرعت و با کیفیت به اتمام می رساند و زمان اسکان موقت کارفرما در مکان دیگر کاهش می یابد و زودتر می تواند از ملک خود بهره برداری کند.

هزینه بازسازی ساختامان

قیمت نوع مصالح برای بازسازی و نوسازی ساختمان

 • مصالحی که برای ساختمان به کار می روند شامل سنگ، کاشی، چوب، شیشه، لوله، پارکت، کاغذ دیواری، لمینت، سرامیک، رنگ، کناف و غیره می باشند. کلیه این مصالح دارای انواع گوناگون با کیفیت های متفاوت هستند و از مرغوب تا نامرغوب درجه بندی می شوند.
 • واضح است که هر چقدر مصالح مرغوب تر و با کیفیت تر باشند قیمت بالاتری دارند و هر چقدر کیفیت پایین تری داشته باشند قیمت آنها کاهش می یابد.
 • و همینطور نوع مصالحی هم که انتخاب می کنید در هزینه بازسازی تاثیرگذار می باشد به عنوان مثال قیمت سنگ بیشتر از کاشی می باشد.

برآورد هزینه بازسازی با توجه به زمان و فصل بازسازی ساختمان

 • یکی دیگر از عوامل موثر بر بازسازی زمان می باشد. به عنوان مثال ایزوگام پشت بام در تابستان نسبت به زمستان هزینه کمتری دارد.
 • حتی برخی از مصالح در بعضی از زمان ها یا فصول ارزان تر و فراوان تر هستند که در هزینه بازسازی تاثیرگذار هستند.

محاسبه قیمت بر اساس میزان مساحت مکانی که نیاز به بازسازی دارد

 • بازسازی و نوسازی بر اساس متراژ صورت می گیرد. هرچقدر متراژ بیشتر باشد هم به مصالح بیشتری نیاز است.
 • هر چقدر متراژ بیشتر باشد میزان کار کارگران هم بیشتر می شود و به طبع هزینه بازسازی هم افزایش می یابد.

هزینه بازسازی ساختامان

برآورد هزینه با در نظر گرفتن سن ساختمان

 • عامل موثر دیگر در هزینه بازسازی ساختمان سن آن می باشد. هر چقدر سن ساختمان بیشتر باشد در نتیجه باید زیرسازی ها و مقاوم سازی های بیشتری صورت بگیرد و این به هزینه بازسازی می افزاید.

 محاسبه قیمت مطابق با انتخاب سبک معماری  

برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه یکی از مکان های مهم در بازسازی منازل می باشد و می تواند تغییرات زیادی مانند کابینت، کفپوش، کاشی های بین کابینتی، رنگ، سقف، شیرآلات، سینک و غیره متحمل شود. می توانید با بررسی دقیق تر قسمت هایی که فرسوده نیستند و نیاز به نوسازی ندارند را حذف کنید. به عنوان مثال به جای تعویض کل کابینت می توانید فقط درهای آن را تعویض کنید.

 برآورد قیمت بازسازی سرویس بهداشتی

بعضی اوقات هزینه تعمیر  و تعویض برخی از قسمت های جزئی تر مانند ترکیدگی لوله با هزینه قسمت های کلی تر مانند نصب کاشی یا سرامیک سرشکن می شود و این هزینه بازسازی را برای کارفرما کاهش می دهد.

محاسبه دستمزد نیروی کار

پیمانکار دستمزد کارگران را می تواند به دو صورت پرداخت کند. گاهی اوقات دستمزد را به صورت روزانه پرداخت می کند و گاهی اوقات به صورت کلی و پروژه ای پرداخت می کند. انتخاب نوع پرداخت دستمزد کارگران بستگی به توافق کارفرما با پیمانکار دارد.

هزینه بازسازی ساختامان

سخن آخر  

انتخاب شرکت بازسازی یک عامل مهم در تعیین هزینه بازسازی ساختامان می باشد.

گروه معماری آرکا با بیش از ده سال سابقه و با داشتن تجربیات فراوان در زمینه بازسازی ساختمان، مشارکت در ساخت، مدیریت پیمان، دکوراسیون داخلی بهترین گزینه در پیش روی شما می باشد و پروژه شما را در کوتاهترین زمان ممکن، با کیفیت عالی و با قیمتی منصفانه تضمین می کند.   

هزینه بازسازی ساختامان

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + چهارده =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏