سبک مدرن بازسازی ساختمان

مقدمه

سبک طراحی ساختمان ویژگی هایی است که باعث زیبایی بیشتر ساختمان می شود. این زیبایی می تواند به صورت سبک کلاسیک یا مدرن تعریف شود. در حقیقت جوامع با انتخاب سبک طراحی برای ساختمان می کوشند که فرهنگ، آداب و رسوم و عقاید خود را در ظاهر ساختمان هایشان به نمایش بگذارند. با بهره گیری از این روش می توانند فرهنگ خود را به اقلیم های دیگر القا و منتقل کنند. در نتیجه فرم، تکنیک، جغرافیا و مواد موجود در هر منطقه از عوامل تاثیرگذار در سبک طراحی می باشند.

سبک طراحی ساختمان چه بخش هایی را دربر می گیرد؟

  1. طراحی کلی ساختمان که شامل نماهای ظاهری، پلان، نقشه ی ساختمان، روش ساخت، متریال تشکیل دهنده ی ساختمان و دیزاین خارجی آن است.
  2. طراحی داخلی که شامل نمای داخلی طبقات، متریال تشکیل دهنده ی آن و چینش این المان ها در کنار یکدیگر است.

سبک ساختمان متناسب با محیط زندگی، بودجه ساخت و سلیقه سازنده انتخاب می شود. یک طراحی خوب همانند یک سرمایه گذاری بلند مدت است. بنابراین نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید محوطه مورد نظر باید قبل از طراحی ساختمان بررسی شود.

سبک مدرن بازسازی ساختمان دارای چه ویژگی هایی می باشد؟  

مشخصه اصلی این سبک بازسازی ساختمان سادگی آن می باشد. نباید از الگو، نقش، گچ کاری و حکاکی در این سبک استفاده شود. مناسب ترین طراحی برای سبک مدرن، طراحی پلان باز می باشد.

نقشه ساختمان در  بازسازی سبک مدرن

این نقشه ها به صورت فضای باز طراحی می شوند. علاوه بر ایجاد فضاهای باز، حریم خصوصی هم حفظ می شود. فضاهای بسیاری برای دور هم جمع شدن وجود دارد. بالکن ها و پاسیوها دارای درهای شیشه ای هستند که به زیبایی فضا می افزایند.

رنگ ها در بازسازی مدرن

در بازسازی ساختمان سبک مدرن از رنگهای خنثی استفاده می شود. و در این سبک تک رنگ استفاده می شود و به صورت ترکیبی با رنگهای دیگر به کار نمی رود.

کف پوش ها در بازسازی سبک  مدرن

برای کف پوش از مصالح طبیعی مانند سنگ یا کف پوش های چوبی مانند لمینت استفاده می شود. این کف پوش ها جنبه کاربردی هم دارند و عایق مناسبی برای حرارت می باشند و در مصرف انرژی هم صرفه جویی می کنند. کف پوش تیره با فرش های کوچک باعث بزرگ تر دیده شدن فضای خانه می شود. به کارگیری چوب در کف پوش باعث زنده کردن فضا و انتقال انرژی به محیط خانه خواهد شد. همچنین می توان از سرامیک های بزرگ برای کف پوش استفاده کرد.

 پنجره ها در بازسازی مدرن

خانه های لوکس و جدید در سبک مدرن دارای پنجره های بزرگ با قاب کمتر یا دیوارهای شیشه ای هستند. با این پنجره ها می توانید در فضای داخلی خانه، فضای خارجی را هم داشته باشید و از منظره بیرون در داخل خانه لذت ببرید. با این شیوه قسمتی از فضای بیرون را با فضای خانه ترکیب می کنید. این پنجره ها مانند یک تابلوی هنری به خانه شما جلوه می دهند. در حقیقت این پنچره ها مانند تابلویی یک تصویر زنده و پویا را به نمایش درمی آورند که به خانه شما روح و جانی تازه می بخشند. در روز از نور طبیعی خورشید بهره می برید و در شب از مشاهده آسمان لذت می برید. این نور باعث روشنایی می شود و شما را از به کار گیری منابع غیرطبیعی برای روشن کردن ساختمان بی نیاز می کنند. این پنجره ها طوری طراحی شده اند که هم عایق صدا می باشند و هم مانع اتلاف انرژی هستند. پنجره های بزرگ باعث لوکس شدن ساختمان می شوند.

ساده گرایی یا مینیمالیست در بازسازی مدرن

 سبک مدرن بسیار ساده و در عین حال پیشرفته می باشد. مینیمال به معنای ساده می باشد. سبک مدرن تلفیقی از فناوری و سادگی است و به استفاده از حداقل ها با ساده ترین امکانات اشاره می کند. این به معنای سرد و خشن بودن آن نیست بلکه به معنای بسیار نرم و آرامش بخش بودن آن است. در واقع می توان گفت ساختمان های مدرن فضایی بدون استرس ایجاد می کنند. در این سبک پیچش ها، شلوغی ها و منحنی های غیرضروری وجو ندارند. خطوط صاف آن را جذاب تر و زیباتر نشان می دهد. البته بدان معنی نیست که ساختمان های مدرن همواره دارای زوایای ساده و چهارگوش هستند. در برخی از آنها خطوط منحنی و نرم و اشکال ارگانیک نیز استفاده می شود.

دیوار پوش ها در بازسازی مدرن

در بازسازی به سبک مدرن بیشتر از کاغذ دیواری استفاده می شود. علت اصلی انتخاب این دیوار پوش ها  تنوع در طراحی آنها و اجرای انواع ایده ها و هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی می باشد.

  استفاده از فضای بلا استفاده در بازسازی مدرن

یکی از اهداف اصلی طراحان دکوراسیون باز کردن فضاهای کوچک می باشد. فضاهای بلا استفاده فرصتی ایجاد می کنند که مورد استفاده قرار  بگیرند. به عنوان مثال با قرار دادن رو شوفاژی، هم به دکوراسیون داخلی کمک می شود و هم فضایی برای گذاشتن وسایل ایجاد می گردد.  

کاربردی کردن فضا

در این طراحی سعی می شود تا از فضاها به صورت کاربردی تر استفاده شود. استفاده از جزیره به جای اپن آشپزخانه نیاز به میز را برطرف می کند و با داشتن کشو و کابینت فضای بیشتری برای وسایل آشپزخانه فراهم می آورد. همچنین در این سبک، از قفسه های باز در طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود.  

شومینه های مدرن

طراحی داخلی به سبک مدرن باید حسی از گرما را منتقل کنند. در اکثر این خانه ها شومینه وجود دارد. شومینه های مدرن با ظاهر زیبا و جذاب نه تنها حسی از گرما و صمیمت را به فضا منتقل می کنند بلکه در زیبایی این فضاها نقش بسیار موثری ایفا می کنند.

تزئینات در بازسازی مدرن

 از تزئینات اضافی استفاده نمی شود. هیچ نوع تصویر عجیب و غریب و یا گچ بری های دور سقف در آنها دیده نمی شود. باید از مبلمان و وسایل تجملاتی اجتناب شود. از مبلمان های کم وساده استفاده می شود. این مبلمان ها از بهترین پارچه ها یا چرم ها انتخاب می شوند. از وسایل و تجهیزاتی که دوستدار محیط زیست هستند در این ساختمان ها استفاده می شود. این ساختمان ها پیوند عمیقی با طبیعت دارند و با بهینه سازی مصرف انرژی و رعایت اصول خاصی نقش موثری در کاهش آلودگی دارند. به عنوان مثال از تزئیناتی مانند گل یا کاکتوس های کوچک استفاده می شود.

در پایان

سبک مدرن مورد توجه بسیاری از طراحان در سراسر دنیا قرار دارد. در صورتی که تمایل داشتید ساختمان خود را به سبک مدرن طراحی و بازسازی کنید شرکت آرکا به همراه تیم متخصصص خود تمامی این مراحل را برای شما به تصویر می کشد و آن را در واقعیت به مرحله اجرا در می آورد.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

سبک های دکوراسیون اداری

سبک های دکوراسیون اداری

سبک های دکوراسیون اداری مقدمه دکوراسیون اداری یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر تجربه کارمندان و مشتریان تأثیرگذار است. انتخاب سبک دکوراسیون مناسب برای

ادامه مطلب »
انواع دکوراسیون اتاق مدیریت

انواع دکوراسیون اتاق مدیریت

انواع دکوراسیون اتاق مدیریت مقدمه انواع دکوراسیون اتاق مدیریت یکی از دغدغه‌های مهم در زمان طراحی دکوراسیون اداری یک سازمان است. اهمیت این مسئله هم

ادامه مطلب »
دکوراسیون داخلی

اصول چیدمان منزل

اصول چیدمان منزل   اصول چیدمان منزل یکی از مهم ترین دغدغه های خانم ها را بر طرف می کند که چیدن وسایل خانه به

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏