بازسازی داخلی ساختمان

یکی از مسائلی که به آن کم توجهی شده است، بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان ها می باشد. حوادثی که هر روزه شاهد آن هستیم نتیجه نادیده گرفتن این موضوع می باشد. چرا که مالک یا مالکین می توانستند با اقداماتی ساده مانع اینگونه وقایع تلخ اعم از تلافات جانی و تلافات مالی شوند. این تنها یکی از دلایل برای بازسازی و نوسازی ساختمان ها می باشد. بازسازی داخلی ساختمان دارای مزایای فراوانی می باشند که در ذیل به آنها اشاره کرده ایم. و همینطور به بخش های بازسازی داخلی ساختمان پرداخته ایم که می توانند تحت بازسازی و نوسازی قرار بگیرند.

بازسازی داخلی ساختمان

 

بازسازی ساختمان به چه معنا می باشد؟

به اضافه کردن، حذف کردن و تغییر بخش هایی از ساختمان به منظور زیباسازی، رفاه و امنیت و استحکام بیشتر، بازسازی و نوسازی گفته می شود. بازسازی می تواند هم به صورت بازسازی داخلی ساختمان و هم در خارج ساختمان صورت پذیرد.

چرا بازسازی ساختمان ؟

 1. مقرون به صرفه تر بودن نسبت به عملیات های دیگر ساختمانی
 2. افزایش قیمت ساختمان
 3. مقاوم سازی ساختمان در برابر بلایای طبیعی از قبیل زلزله، سیل و غیره
 4. مدرن سازی محیط زندگی یا کاری
 5. تغییر کاربری ساختمان
 6. استفاده بهینه از فضای ساختمان با ایجاد فضای بیشتر
 7. استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از هدررفت انرژی
 8. تغییر دکوراسیون و زیباسازی بخش های ظاهری ساختمان
 9. ایجاد شادابی در روحیه افراد ساکن در ساختمان
 10. افزایش کارایی پرسنل در محیط کاری
 11. ارتقا امکانات رفاهی برای اعضای ساختمان
 12. بهسازی تاسیسات ساختمان از قبیل لوله های آب و گاز و سیم کشی های برق و موتورخانه ها و غیره
 13. افزایش امنیت ساختمان برای ساکنین
 14. افزایش حس آرامش و آسایش برای اعضای ساختمان

بازسازی داخلی ساختمان

در بازسازی ساختمان باید چه اقداماتی را انجام دهید؟

 • مشاوره با متخصصان زبده:

بسیاری از افراد گمان می کنند که بازسازی و نوسازی ساختمان امری ساده است و نیاز به متخصص ندارد. اما چنین نیست بلکه نوسازی ساختمان امری پیچیده و دشوار است که از طراحی تا تخریب و ساخت باید به اهل فن آن سپرده شود. چه بسا افرادی خود اقدام به انجام بازسازی و نوسازی نموده اند و در نیمه راه متوقف شده اند و یا در پایان کار به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند. پس بهتر است از همان ابتدا با یک متخصص با تجربه مشورت نمایید و کار خود را به او بسپارید.

 • بر اساس بودجه خود اقدام نمایید:

اگر مبلغ مشخص و محدودی را برای این کار در نظر گرفته اید، سعی کنید با توجه به آن برای تغییر ساختمان خود اقدام کنید. مشخص کنید که کدام بخش از ساختمان برای بازسازی و نوسازی در الویت قرار دارد. یا از مصالح ارزانتر استفاده کنید. یا اینکه تخمین بزنید بین نقاشی و کاغذ دیواری کدام یک به صرفه تر هستند و کارهایی از این قبیل. در این زمینه هم می توانید با متخصصین مشورت کنید.

 • محلی را برای سکونت موقت خود در نظر بگیرید:

در صورتی که بازسازی عمده و کلی باشد لازم است که ساکنین به طور موقت در جای دیگری ساکن شوند. بنابراین از قبل مکانی را برای سکونت خود و اعضای خانواده در نظر بگیرید.

بازسازی داخلی ساختمان مربوط به چه قسمت هایی می شود؟

 • بازسازی دیوارها

اولین موردی که برای بازسازی داخلی ساختمان بررسی می شود دیوارها می باشند. دیوارها باید توسط یک متخصص از لحاظ استحکام و مقاومت بازبینی شوند. مشخص می شود که کدام دیوارها را می توان به طور کامل تخریب کرد و کدام دیوارها را نمی توان تخریب کرد. بررسی می شود که دیوار باید کاملا تخریب شود یا فقط گچ روی آن باید برداشته شود و اینکه آیا به زیرسازی نیاز دارد یا خیر. و سپس به مبحث رنگ، کاغذ دیواری، سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و غیره  پرداخته می شود. که تمامی این مراحل به توسط کارشناس متخصص تعیین می گردد.

بازسازی داخلی ساختمان

 • بازسازی کف ساختمان

قسمت کف ساختمان هم یکی از بخش های اصلی بازسازی داخلی ساختمان می باشد که هم در زیبایی ساختمان و هم در بزرگ یا کوچک نشان دادن ساختمان نقش به سزایی را ایفا می کند. بنابراین انتخاب نوع، رنگ و جنس آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در قسمت کف ساختمان می توان از انواع سنگ، سرامیک یا پارکت برای کفپوش استفاده کرد. که در این مورد هم کارشناسان می توانند رهنمودهای خوبی به شما ارائه بدهند.

 • بازسازی سقف

برای بازسازی سقف متداول است که از سقف کاذب یا سقف کناف استفاده شود.

 سقف کاذب ایجاد یک نوع عایق حرراتی و صدا می کند. مانع نفوذ رطوبت می شود. ارتفاع سقف های بلند را کاهش می دهد. اجرای نورپردازی را ممکن می کند. بر زیبایی می افزاید. سقف کاذب را می توانید با استفاده از گچ، چوب، فلزات رنگی، پی وی سی، آسمان مجازی، پارچه ای، شیشه ای، آهنی، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره به کار ببرید. به دو صورت پنل های سبک و شبکه فلزی اجرا می شود. پنل ها انواع متنوعی دارند که می توان از میان آنها پنل های وینیل، آکوستیک و فلزی را نام برد. می توان سقف کاذب را با رابیتس به کار برد که یکی از پرکاربردترین اجرای سقف کاذب می باشد.  

سقف کناف نیز بسیار آسان و سریع نصب می شود. ارزانتر است. عایقی برای اتلاف انرژی است. در برابر زلزله و آتش سوزی مقاوم است. پوششی مناسب برای تاسیسات، نقص ها، عیوب و عدم همواری می باشد. دسترسی به تاسیسات با آن راحت تر می شود. انواع دیوارپوش ها و رنگ بر روی آن اجرا می شوند. قابلیت اجرای انواع طرح های مختلف منحنی و دایره وار بر روی آن وجود دارد. بعد از نصب بلافاصله قابل استفاده می باشد.   

سقف نیازیت، طاق ضربی، کامپوزیت، دال بتنی، تیرچه بلوک انواع دیگر سقف ها می باشند که می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. و در انتخاب سقف هم بهتر است از کارشناس مربوطه مشاوره بگیرید.

 • بازسازی اتاق پذیرایی

این بخش از ساختمان بسیار مورد توجه می باشد زیرا علاوه بر اعضای ساختمان، میهمانان هم از این بخش استفاده می کنند. اولین بخشی است که در معرض دید همگان قرار می گیرد و زیبایی و چشم نوازی آن بسیار حائز اهمیت است. و یکی از پرکاربردترین و همینطور پر رفت و آمدترین قسمت های ساختمان می باشد. می توان با کار کردن بر روی شومینه، نقاشی، کاغذ دیواری، نورپردازی، پنجره ها، گچ بری، کناف کاری دیوار پشت تلویزیون، کفپوش، سقف جلوه ای نو و دل انگیز و مورد دلخواه به اتاق پذیرایی بخشید.   

بازسازی داخلی ساختمان

 • آشپزخانه

این بخش از خانه مکانی است که تمامی افراد به آن حس خوب و دلنشینی دارند. مکان قرارگیری آشپزخانه  و نوع دکوراسیون آشپزخانه می تواند در زیبایی خانه تاثیر فراوانی داشته باشد. می توانید با چند راهکار به آشپزخانه خود جلوه و شکوه وافری ببخشید. کابینت ها را عوض کنید و یا فقط در کابینت ها را تعویض کنید. کفپوش را تغییر بدهید. از دکوراسیون جزیره ای استفاده کنید. کانتر ورودی را تغییر دهید.  کاشی های آشپزخانه را تعویض کنید. رنگ آشپزخانه را تغییر دهید.

بازسازی داخلی ساختمان

 • اتاق خواب

اتاق خواب هم یکی دیگر از بخش های مهم ساختمان می باشد. در واقع محل آسایش و آرامش اعضای خانواده می باشد. بنابراین در دکوراسیون اتاق خواب باید بیشتر به ریشه روانشناسانه مراجعه کرد. رنگ ها و تزییناتی را به کار برد که آرامش بیشتری را برای افراد خانواده به ارمغان بیاورد. محل کمد دیواری را طوری تعیین کرد که هم فضای کمتری را اشغال کند و هم در زیبایی اتاق نقش داشته باشد.

 • سرویس بهداشتی

این قسمت از ساختمان در سلامت و بهداشت اعضای ساختمان نقش مهمی دارد و برعکس تصور بعضی ها از اهمیت کمی برخوردار نیست. در این بخش در صورت نیاز باید تاسیسات و لوله کشی ها تعویض یا تعمیر شوند.  کف و دیوارها عایق بندی شوند. کاشی ها و سایر بخش های مربوط به سرویس بهداشتی تعویض گردند.

بازسازی داخلی ساختمان

در پایان …

با مطالعه این مقاله می توان به این نتیجه رسید که بازسازی و نوسازی ساختمان کاری ساده و پیش پا افتاده نیست. عقل حکم می کند که برای انجام کوچکترین و جزیی ترین کارها هم با متخصص مربوطه مشورت کنیم و مشاوره بگیریم. از این رو، تیم متخصص و متبحر شرکت آرکا آماده هر گونه مشاوره و همکاری در این حیطه با شما هستند. امتیاز شرکت آرکا به شما مشاوره رایگان در هر زمینه از ساخت و ساز از قبیل بازسازی ساختمان، مدیریت پیمان ساختمان، مشارکت در ساخت ، طراحی داخلی و … می باشد. از آنجایی که شعار ما احترام به مشتری می باشد، مشاورین شرکت آرکا حتی بعد از اتمام پروژه هم به شما مشاوره رایگان ارائه می دهند و همکاری خود را با شما قطع نخواهند کرد.  

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

سبک های معماری

سبک های معماری

سبک های معماری مقدمه سبک های معماری دارای تنوع و فراوانی زیادی هستند و هر سبک دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. در

ادامه مطلب »
اهمیت پارتیشن اداری

اهمیت پارتیشن اداری

اهمیت پارتیشن اداری مقدمه در چشم‌انداز کسب و کار مدرن که همیشه در حال تحول است، طراحی یک فضای کاری عامل مهمی است که بر

ادامه مطلب »
مبلمان اداری

مدل های مبلمان اداری

مدل های مبلمان اداری مدل های مبلمان اداری از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشد. مبلمان اداری آیتم های بسیار زیادی را در بر می

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏