لیست تعمیرات ساختمان

لیست تعمیرات ساختمان

لیست تعمیرات ساختمان را قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. اول از هر چیز باید بگوییم تعمیر تا حدودی با بازسازی ساختمان متفاوت است و نباید این دو را معادل هم بدانید.خانه سرپناه و محل آرامش هر خانواده است که افراد بخش زیادی از زندگی خود را در آن سپری می ‌کنند. خانه محلی است که می ‌توانید بعد از یک روز طولانی و خسته ‌کننده در آن استراحت کنید و احساس خوبی داشته باشید. اگر خانه شما نیاز به تعمیر داشته باشد این آرامش امکان ‌پذیر نیست یا حداقل کامل نخواهد بود.  

در این شرایط باید زودتر دست‌ به ‌کار شوید و باید قبل از هر چیز لیست تعمیرات ساختمان را آماده کنید. مثل یک دستورالعمل هرکجا که نیاز بود به آن رجوع کنید. اگر می ‌خواهید همه چیز را راجع به تعمیر بدانید به شما توصیه می ‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

لیست تعمیرات ساختمان

تعمیر خانه و ضرورت آن

وقتی شما قصد تعمیر خانه را دارید در واقع کار سبک ‌تری انجام می‌ دهید. ممکن است فقط یک قسمت خانه درگیر کار شود. زمانی که کار بازسازی را شروع می ‌کنید، تمام خانه زیر و رو می ‌شود. بنابراین بازسازی حالت کلی ‌تر تعمیر است. زمانی که بخش ‌هایی که لازم است را تعمیر می‌ کنید، هم عمر مفید خانه شما بیشتر می‌ شود و هم هزینه‌ های شما کمتر می ‌شود.

تصور کنید برای یک لوله خراب هر سال پول جزئی برای تعمیر بدهید. اما اگر یک بار به‌ صورت اساسی آن را تعمیر کنید دیگر این هزینه ‌ها وجود ندارد. علاوه ‌بر این خودتان هم آرامش بیشتری دارید. پس تعمیر خانه یک موضوع غیر قابل‌ اجتناب است و بعد از چند سال لازم است دستی به سر و روی هر ساختمان کشید. در ادامه درباره مراحل انجام این کار به ‌طور دقیق توضیح داده‌ ایم.

لیست تعمیرات ساختمان

لیست تعمیرات ساختمان: شروع کار

یک کاغذ و قلم بردارید و تمام قسمت ‌های خانه که نیاز به تعمیر دارند را یادداشت کنید. مهم نیست چقدر هزینه دارد و چقدر ضروری است زیرا بعداً آن‌ها را اولویت ‌بندی می ‌کنید. در این مرحله با تمام دقت همه چیز را بررسی کنید و حتی اگر کوچک ‌ترین تعمیر لازم است حتماً آن را یادداشت کنید. با این کار یک لیست کامل در اختیار دارید و این کار از آن ‌جهت اهمیت دارد که ممکن است قسمت ‌های به ظاهر کم‌ اهمیت مهم باشند و شما از آن بی ‌خبر هستید.

لیست تعمیرات ساختمان

دومین مرحله در تهیه لیست تعمیرات ساختمان

در مرحله بعد لیست تعمیرات ساختمان را مرتب کنید و این کار باید بر اساس فاکتورهای هزینه و میزان اهمیت باشد. این لیست باید به ‌صورت نزولی تهیه شده باشد یعنی هر چقدر هزینه یا اهمیت بیشتر بود آن را بالاتر بنویسید. دقت کنید که منظور ما این است که دو ستون تهیه کنید که یکی بر اساس هزینه و دیگری بر اساس اهمیت باشد. بعد از اتمام کار لیست را بررسی و سعی کنید بین دو ستون ارتباط برقرار کنید.  

طبیعی است که هر چقدر هزینه بیشتر و اولویت کم تر باشد امکانش کم تر است که این تعمیر رتبه بیشتری داشته باشد. برعکس ممکن است یک مورد هزینه زیادی داشته باشد اما آن‌ قدر اولویت دارد که رتبه بالاتری به آن بدهید. این کار شخصی است و باید سلیقه و بودجه‌ ای که دارید را در نظر بگیرید. درصورتی که نمی ‌توانید برآورد دقیقی از هزینه‌ ها داشته باشید توصیه می ‌شود از یک متخصص کمک بگیرید.

این روش اگرچه ساده به نظر می ‌رسد اما ذهن شما را بسیار منظم می ‌کند تا قبل از شروع، کارهای خود را اولویت ‌بندی کنید. بعد از این که تصمیم گرفتید چه قسمت ‌هایی باید تعمیر شوند، آن‌ها را در یک لیست جدا بنویسید. در مرحله بعد باید این لیست را بر اساس نوع تعمیرات دسته ‌بندی کنید. مثلاً یک قسمت برای تعمیرات سرویس بهداشتی و حمام، یک قسمت تعمیرات آشپزخانه و یک قسمت تعمیرات جزئی باشد.  

لیست تعمیرات ساختمان

بررسی بیشتر

ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که شما متوجه آن‌ها نشده باشید. به همین دلیل در ادامه چند مشکل متداول را قرار داده ایم که در بیشتر ساختمان‌ ها به چشم می ‌خورد. اول ‌از همه تجهیزات لوله‌ کشی ساختمان است که باید حتماً آن را در نظر بگیرید. تشخیص نشتی و محل آن، گرفتگی و رسوب لوله ‌ها، سالم بودن لوله ‌ها، سالم بودن شیر آب سرد وگرم و مانند آن نمونه ‌هایی از بررسی‌ های مربوط به لوله‌کشی است.

مورد بعدی، تجهیزات برقی ساختمان است که شامل سیم، لامپ، کلیدها، آیفون، زنگ و.. است. تمام این موارد را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشند و نکات ایمنی را حتماً رعایت کنید. شیرآلات هم یک قسمت اساسی از لیست تعمیرات ساختمان است که ممکن است هزینه زیادی داشته باشد. به ‌همین دلیل، به‌ طور دوره ‌ای آن‌ها را بررسی و تعمیر کنید تا از مشکلات احتمالی در آینده جلوگیری کنید.

قسمت بعد بررسی کمد، کابینت و درهای ساختمان است. اگر از جنس چوب هستند دقت کنید که حشرات درون آن‌ها لانه نساخته باشند. اگر مرتب گردگیری کنید این مشکلات کم تر می‌شود. همچنین به شکستگی‌ های ریز دقت کنید که بعداً مشکل‌ ساز نشود و این هم برای کمدهای چوبی و هم فلزی مهم است. دقت کنید کابینت ‌ها زنگ ‌زده نباشند (اگر کابینت تمام فلز است بیشتر دقت کنید) و لولاها را بررسی کنید تا آسیب ‌ندیده باشند. 

لیست تعمیرات ساختمان

بررسی تغییرات و تطبیق با لیست تعمیرات ساختمان

در صورتی که قصد دارید تعمیرات شما اساسی‌ تر باشد. برای مثال رنگ خانه یا بخشی از دکوراسیون را عوض کنید باید به لیستی رجوع کنید که در ابتدا تهیه شد. بررسی کنید که آیا موردی هست که در لیست اولویت‌ های شما نباشد اما به دلیل این تغییرات درگیر می ‌شود؟ درصورتی که چنین مواردی وجود دارد آن‌ را مشخص کنید و مانند بقیه یک برآورد هزینه داشته باشید.

بهتر است کار خود را اول با انتخاب رنگ شروع کنید که در ظاهر خانه تأثیر زیادی دارد. برای انتخاب رنگ ابتدا به دیوارها توجه کنید و بعد به نرده‌ ها، درها و بقیه موارد. رنگ را هم بر اساس سلیقه و هم کیفیت انتخاب کنید. در لیست تعمیرات ساختمان کاشی و سرامیک را فراموش نکنید. اگر قصد دارید آن‌ها را تغییر دهید به مدل، رنگ و هزینه فکر کنید.

کاشی و سرامیک ‌های کف، سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه را با در نظرگرفتن رنگ دیوارها انتخاب کنید. زیرا ممکن است به‌ تنهایی زیبا به‌ نظر برسند اما در کنار رنگ دیوار چندان جالب نباشند. برای تعمیر از افراد ماهر کمک بگیرید و از او بخواهید با هزینه مناسب این کار را برای شما انجام دهد. کاشی و سرامیک در ظاهر خانه بسیار تأثیر دارند و نباید فراموش شوند. سقف هم از قسمت‌ های پر دردسر است که ممکن است نیاز به کناف کاری، تعمیرات، گچ ‌بری یا مانند آن داشته باشد. این قسمت زمان و انرژی بیشتری لازم دارد اما نمی‌ توان آن را نادیده گرفت.

لیست تعمیرات ساختمان

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی بازسازی ویلا و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏