بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه در پروژه های بازسازی ساختمان دارای مزایای بسیاری می باشد. یک آشپزخانه جدید و درخشان خانه شما را قابل سکونت تر می کند و ارزش دارایی املاک و مستغلات شما را مانند چند پروژه بازسازی دیگر افزایش می دهد. یک آشپزخانه جدید و عالی کانون زندگی خانوادگی خواهد بود و می تواند مرکز تجمع خانواده باشد. یک آشپزخانه کاملاً بازسازی‌شده مطمئناً پروژه‌ای است که ارزش وقت، پول و تلاش را دارد. اگر مراحلی را که قبل از شروع به کار انجام می‌دهید کاملاً درک کنید، می‌توانید از غرق شدن جلوگیری کنید.

بازسازی آشپزخانه

اولین نکته در بازسازی آشپزخانه

در صورت امکان، در ابتدای پروژه تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید با یک پیمانکار عمومی یا طراح (یا هر دو) کار کنید. این متخصصان می‌توانند به شما کمک کنند تا در طول فرآیند بازسازی، نرخ‌های بهتری در مورد مواد و سایر خریدها دریافت کنید. آنها در ابتدا می‌توانند به شما کمک کنند تا تصمیم بگیرید کدام ایده‌ها قابل انجام هستند و کدام یک خارج از قلمرو امکان هستند.

بازسازی آشپزخانه

ارزیابی نیازها و خواسته ها در بازسازی آشپزخانه 

بسیاری از پروژه‌های بازسازی آشپزخانه در نهایت صاحب خانه را ناامید می‌کنند یا آنها را با هزینه آن شوکه می‌کنند. صرفاً به این دلیل که زمان لازم را صرف نکره اند برای تعیین این که چه چیزی می‌خواهند و چه هزینه ای می‌توانند بپردازند.

بازسازی آشپزخانه

نیازها در مقابل خواسته ها در بازسازی آشپزخانه 

با این سوال از خودتان شروع کنید که چه مشکلات دائمی را در آشپزخانه فعلی خود تجربه می کنید. آیا برای پخت مؤثر فضا خیلی کم است؟ برای نگهداری غذا و ظروف فضای کمی وجود دارد؟ آیا فضای غذاخوری کم دارید؟ آیا لوازم خانگی ناکارآمد هستند یا خیلی قدیمی هستند؟ یا آیا آشپزخانه به دلیل قدیمی بودن و زشت بودنش باعث می‌شود شما خجالت بکشید؟

فهرست اولویت‌بندی ‌شده‌ای از چیزهایی که در آشپزخانه جدید خود می‌خواهید، با توجه به اهمیت آن‌ها رتبه‌بندی کنید. تمایز قائل شدن بین عناصری که کاملاً به آن نیاز دارید و عناصری که به سادگی می خواهید، مفید است.

بازسازی آشپزخانه

بررسی واقعیت در بازسازی آشپزخانه

در ابتدای برنامه ریزی خود، با واقعیت دو بخشی پروژه بازسازی آشپزخانه روبرو شوید: تدارکات مربوط به کار و هزینه بازسازی. اگر کار توسط پیمانکاران فرعی که توسط یک پیمانکار عمومی مدیریت می شود انجام شود برای چند هفته کار بازسازی زمان می برد. اگر قصد دارید کار را خودتان انجام دهید، زمان بازسازی آشپزخانه احتمالاً بسیار طولانی‌تر خواهد بود و آیا واقعاً زمان و مهارت‌های لازم را برای انجام این کار دارید؟

بازسازی آشپزخانه

تأثیر بازسازی آشپزخانه در افزایش ارزش فروش 

اگر قصد دارید سال‌ها در خانه خود بمانید، یک آشپزخانه رؤیایی ممکن است ارزش هزینه بالا را داشته باشد. زیرا برای چندین دهه به عنوان یک فضای خانوادگی کاربردی و جذاب عمل می‌کند. در غیر این صورت آشپزخانه یک فضای کاملاً شخصی است و ایده شما از یک آشپزخانه رؤیایی ممکن است ایده مالک بعدی نباشد. بازسازی آشپزخانه اغلب بخش قابل توجهی از هزینه را به بهبود ارزش ویژه خانه برمی گرداند.

بازسازی آشپزخانه

بهترین و ساده ترین شیوه بازسازی آشپزخانه

ساده ترین راه برای بازسازی آشپزخانه این است که برنامه ریزی، طراحی و مدیریت را به یک پیمانکار واگذار کنید. اگر واقعاً خلاق هستید، حتی ممکن است به استفاده از کابینت های بازسازی شده و سایر مواد برای ایجاد ظاهر آشپزخانه قدیمی که هم منحصر به فرد و هم ارزان است فکر کنید.

بازسازی آشپزخانه

طراحی و برنامه ریزی آشپزخانه

با ایده ای واقع بینانه از آنچه در یک آشپزخانه جدید نیاز دارید و ذهنیت انعطاف پذیری مصمم، می توانید شروع به ایده پردازی کنید. شروع به تدوین یک برنامه ملموس و قابل اجرا برای آشپزخانه جدید خود کنید.

بازسازی آشپزخانه

طرح های اساسی آشپزخانه

در حالی که طیف وسیعی از امکانات دارید، از یکی از پنج طرح کلاسیک طراحی آشپزخانه استفاده کنید.

  • طراحی تک دیوار
  • طراحی راهرو
  • طراحی L شکل
  • طراحی Double-L
  • طراحی U شکل

به احتمال زیاد، یکی از این طرح های طراحی آشپزخانه کلاسیک، انتخاب منطقی برای آشپزخانه جدید شما خواهد بود.

بازسازی آشپزخانه

طراحان آشپزخانه

طراحان آشپزخانه در شرکت های معماری یا فروشگاه های طراحی آشپزخانه کار می کنند که آشپزخانه شما را طراحی می کنند. آنها هزینه خدمات خود را به صورت ساعتی یا درصدی از هزینه پروژه دریافت می کنند.

پیمانکاران عمومی

پروژه‌های بازسازی آشپزخانه را مدیریت می‌کنند ممکن است بتوانند در مراحل اولیه برنامه‌ریزی آشپزخانه به شما کمک کنند. اگرچه تا زمانی که آنها را استخدام نکنید، کمک‌های طراحی آنها به تفصیل مشخص نمی‌شود. اما اکثر  پیمانکارها برای یک کار پیشنهاداتی را ارائه می دهند و احتمالاً طرح هایی را نیز به عنوان بخشی از پیشنهادات خود برنامه ریزی می کنند. صحبت با پیمانکاران می تواند به شما کمک کند تا برنامه های خود را روشن کنید.

بازسازی آشپزخانه

یک پیمانکار استخدام کنید

چه طرح آشپزخانه را خودتان ایجاد کرده باشید یا با یک طراح حرفه ای کار کرده باشید. پس از اینکه چیدمان آشپزخانه را حل کردید و نقشه ها را توسعه دادید. زمان تصمیم گیری مهم در مورد این که چه کسی را استخدام خواهید کرد تا آن ایده ها را به واقعیت تبدیل کنید، فرا رسیده است.

یک پیمانکار عمومی استخدام کنید. اینها عموماً شرکت های سازنده ساختمانی هستند که در مدیریت پروژه های بزرگ از ابتدا تا انتها تخصص دارند. آنها می توانند از شرکت های کوچک با دو یا سه نفر تا یک شرکت بزرگ با ده ها کارمند متغیر باشند. در شرکت های بزرگ، کمیسیون اخذ شده توسط پیمانکار از 15 تا 25 درصد کل هزینه کار متغیر است. مدیریت گردش کار و نظارت بر پیمانکاران فرعی مختلف به تلاش زیادی نیاز دارد.

بازسازی آشپزخانه

پروانه های ساختمانی

در نقطه ای که آماده استخدام یک پیمانکار عمومی هستید زمان درخواست مجوز فرا رسیده است. مجوز باید از آژانس های مختلف گرفته شود. شهر یا شهرستان شما ممکن است مجوزهای برق، لوله کشی و ساختمان را مدیریت کند. شرکت آب شما همچنین ممکن است نیاز داشته باشد که هر گونه کار مربوط به تأمین آب و زهکشی را اجازه دهد. اگر یک پیمانکار عمومی تعمیرات را انجام دهد، تمام مجوزهای لازم را دریافت می کند.

بازسازی آشپزخانه

آماده سازی خانه برای بازسازی آشپزخانه

زمانی که آشپزخانه شما در دست بازسازی است برای وعده های غذایی برنامه ریزی کنید. با این حال، اغلب اوقات، اجاق گاز، سینک ظرفشویی و سایر وسایل برقی شما برای حداقل مدت کوتاهی یا شاید حتی چندین هفته، قطع ‌شوند، زیرا آشپزخانه شما در حال بازسازی است.

برای زندگی بدون آشپزخانه خود برای چند هفته ترتیبی دهید. اگر چند وسیله را به اتاق دیگری منتقل کنید و یک آشپزخانه غیررسمی برای مدت طولانی راه اندازی کنید، ممکن است بتوانید از پس آن برآیید. یک اتاق یا بار خانگی با سینک می تواند به عنوان فضای آشپزی و غذاخوری برای این زمان باشد. اگر تعدادی غذا را از قبل پخته و در فریزر نگهداری کنید، برای گرم کردن مجدد غذا به چیزی جز مایکروویو نیاز ندارید. ممکن است مجبور باشید که به رستوران‌ بروید یا برای صرف غذا به دوستان و اقوام دلسوز ملحق ‌شوید.

بازسازی آشپزخانه

اولین مرحله در بازسازی آشپزخانه 

با وجود تمام آماده سازی، اولین مرحله واقعی یک مرحله پر سر و صدا و کثیف است و همچنین می تواند سرگرم کننده باشد. برداشتن وسایل و مواد قدیمی اولین قدم در راه رسیدن به آشپزخانه جدید است. این می تواند کار فیزیکی سختی باشد، اما پیچیده نیست مگر اینکه تخریب شامل برداشتن دیوارهای باربر باشد.

به یاد داشته باشید که از وسایل ایمنی استفاده کنید و اگر احتمال وجود رنگ بر پایه سرب یا آزبست وجود دارد، اقدامات احتیاطی را انجام دهید. این مواد نیاز به جابجایی خاصی دارند. باید ترتیبی دهید که یک زباله‌دان رول‌آف یا وسایل دیگری برای بیرون‌کشیدن زباله‌ها و وسایل دور ریخته‌شده ترتیب دهید.

بازسازی آشپزخانه

سازه آشپزخانه

با تکمیل تخریب، بازسازی معمولی آشپزخانه به طور جدی با خدمه پیمانکار شروع می شود که هر کار لازم برای پروژه را انجام می دهند. بسته به پیکربندی آشپزخانه جدید شما، این ممکن است شامل برخی از کارهای ساختمانی بسیار مهم باشد.

مانند افزودن یا تعویض پنجره ها؟ یا حذف پنجره ها برای افزایش فضای کابینت؟ حذف دیوارها برای اُپن کردن آشپزخانه؟ حتی پروژه های کوچک بازسازی آشپزخانه ممکن است برای پشتیبانی از وسایل سنگین تر یا توکارها مانند جزیره آشپزخانه به تیرچه های تقویت شده نیاز داشته باشند.

بازسازی آشپزخانه

لوله کشی، سیم کشی و تهویه مطبوع

بعد از کار قاب بندی، مرحله بعدی اجرای لوله های لوله کشی، سیم کشی و کانال های جدید یا تغییر مسیر است. این فرآیند به عنوان فاز ناهمواری مکانیکی شناخته می‌شود و معمولاً توسط لوله‌کش‌ها، برق‌کارها و متخصصان مجاز انجام می‌شود.

به دلیل پیچیدگی کار و خطرات ذاتی در صورتی که سیم کشی و لوله کشی به درستی انجام نشود، این کار را باید به افراد حرفه ای واگذار شود که می توانند کار را با سرعت و دقت قابل توجهی انجام دهند.

بازسازی آشپزخانه 

لوله کشی ناهموار

پروژه آشپزخانه صرفاً شامل تعویض سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی و یخچال در همان مکان ها باشد، در برخی موارد مسیرهای آبرسانی و تخلیه آب به مکان های جدید تغییر می یابند. حتی اگر وسایل در همان مکان باقی مانده باشند، این زمان خوبی برای به روز رسانی لوله های قدیمی لوله کشی است. تغییرات لوله کشی ممکن است بسیار پیچیده باشد، مثلاً اگر سینک را به جزیره آشپزخانه مرکزی منتقل می کنید.

بازسازی آشپزخانه

سیم کشی ناهموار

هر چقدر که لوله کشی پیچیده باشد، ارتقای خدمات الکتریکی برای بازسازی آشپزخانه بزرگ ممکن است حتی گسترده تر باشد. آشپزخانه های مدرن بارهای الکتریکی بسیار سنگینی دارند و ممکن است به هفت مدار یا بیشتر نیاز داشته باشد. برای تغذیه مؤثر یک آشپزخانه مدرن بزرگ، خانه شما باید حداقل 200 آمپر سرویس داشته باشد. این بدان معنی است که بسیاری از پروژه های بازسازی آشپزخانه نیاز دارند که یک برقکار، تمام خدمات برق خانه را به روز کند.  

همان طور که برقکار مدارهای جدید را در آشپزخانه اجرا می کند، احتمالاً سیم کشی مدارهای موجود در آشپزخانه را به نفع اجرای سیم کشی جدید برای تمام مدارهای آشپزخانه رها می کند. در اینجا نیز، قبل از این که پروژه بتواند به فاز بعدی منتقل شود، نصب ناهموار سیم‌کشی باید بازبینی شود و توسط بازرس تصویب شود.

در حالی که همیشه ضروری نیست، هر کانال جدید مورد نیاز پروژه همزمان با اتمام کار سیم کشی و لوله کشی انجام می شود. نصب کانال‌های ورق فلزی معمولاً توسط پیمانکار انجام می‌شود که فیزیک جریان هوا را می‌داند و می‌تواند رجیسترهای جدید هواکش و رجیسترهای برگشت هوای سرد را در مؤثرترین مکان‌ها قرار دهد.

بازسازی آشپزخانه

تکمیل دیوارها و سقف ها

هنگامی که لوله کشی، سیم کشی و تهویه مطبوع تکمیل شد، نوبت به دیوارها و سقف می رسد. عایق کاری، نصب دیوار، بتونه کاری و تکمیل دیوارها و سقف ها، همه کارهایی هستند که افراد حرفه ای می توانند آنها را خیلی سریع انجام دهند.

بازسازی آشپزخانه

نصب کفپوش

نصب کفپوش یکی از آخرین مراحل قبل از نصب کابینت، لوازم خانگی و وسایل است. معمولاً تا انتها ذخیره می شود تا از ساییدگی و پارگی کفپوش جدید جلوگیری شود. پیمانکاران فرعی کفپوش را نصب می کنند. زمان مورد نیاز و همچنین هزینه به نوع کفپوشی که انتخاب کرده اید بستگی دارد.

ورق وینیل کم هزینه ترین انتخاب کفپوش است و معمولاً می توان آن را در یک روز گذاشت.

کاشی و سرامیک به پایه ای از تخته پشتی سیمانی نیاز دارد که کاشی با ملات نازک به آن چسبانده می شود. سپس کاشی دوغاب می شود. حتی با کاشی های ارزان قیمت، نصب حرفه ای به دلیل کار زیاد می تواند پرهزینه باشد.

چوب مهندسی شده مانند چوب سخت به نظر می رسد (روی سطح آن چوب واقعی است)، اما قیمت آن بسیار کمتر است.

کفپوش لمینت به دلیل قیمت پایین و سهولت نصب، انتخابی بسیار محبوب برای آشپزخانه ها می باشد. برخی از فرم ها برای مکان های مرطوب مانند آشپزخانه توصیه نمی شود.

چوب سخت: چوب سخت محبوبیت کمتری دارد زیرا اگر به سرعت پاک نشود، آب می تواند آن را تاب دهد. با این حال، با مراقبت مناسب، انتخاب مناسبی برای آشپزخانه است. نصاب ها می توانند در عرض سه روز چوب را در یک کف آشپزخانه با اندازه متوسط قرار دهند. نصب کفپوش چوبی سخت یک پروژه بسیار دشوار است.

بازسازی آشپزخانه

کابینت و میز را نصب کنید

با نزدیک شدن به پایان بازسازی آشپزخانه، نجارها کابینت ها و میزها را نصب می کنند. نصب کابینت نیاز به صبر دارد. کابینت ها را معمولاً در یک یا دو روز نصب می کنند.

نصب کانترها سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. کانترهای کاشی و سرامیک احتمالاً توسط متخصصان کاشی که ممکن است کف کاشی و سرامیک شما را نیز نصب کنند، بهتر نصب می شوند. اگر از مواد مصنوعی استفاده می کنید باید توسط سازندگان مجاز ساخته و نصب شوند. میزهای گرانیتی، مرمری و کوارتز مصنوعی آنقدر سنگین هستند که بهترین گزینه نصب آنها توسط فروشگاهی است که آنها را مطابق با مشخصات شما ساخته است. از آنجایی که کانترها باید کاملاً مسطح نصب شوند، نصب خوب به کابینت های پایه ای بستگی دارد که کاملاً تراز و محکم بسته شده باشند.

بازسازی آشپزخانه

لوازم خانگی، لوله کشی و سیم کشی را نصب کنید

نصب لوازم خانگی و اتصالات نهایی لوله کشی و وسایل روشنایی. لوازم خانگی تحویل داده می‌شوند و در موقعیت خود قرار می‌گیرند. لوله‌کش، منبع آب ماشین ظرفشویی، یخچال، سینک و شیرها را باز می نماید. برقکار نیز وسایل روشنایی، کلیدها، پریزها و روکش های کانال نصب می شود.

بازسازی آشپزخانه

بازرسی و تکمیل

با تکمیل تمام کارهای بازسازی، اکنون نوبت به کارهای نهایی رسیده است:

یک بررسی کامل انجام دهید و لیستی از جزئیاتی ایجاد کنید که رضایت کامل شما را برآورده نمی کند. مواردی مانند اصلاح اتصالات قالب گیری که دقیقاً جا نمی شوند، رفع زخم ها و جوش های روی دیوارها که در حین نصب دستگاه ایجاد شده اند، پوشش های دسته شیر که هنوز قرار نگرفته است. اکنون زمان آن است که مطمئن شوید از همه کارهای انجام شده راضی هستید.

در پایان پروژه، مجوزهای شما باید نهایی شود یعنی بازرسان مختلف باید از آشپزخانه شما بازدید کنند و کار را بررسی کنند و درخواست مجوز شما را نهایی یا کامل کنند. اگر با پیمانکاران کار کرده اید، آنها معمولاً بازرسی های لازم را ترتیب می دهند.

یک پیمانکار خوب یک نظافتچی خانه را استخدام می کند که متخصص در نظافت ساختمان است. و اکنون، آشپزخانه شما تمام شده است! از فضای جدید و راحتی لذت ببرید و از اینکه یکی از بهترین انتخاب های بازسازی خانه را انجام داده اید احساس خوبی داشته باشید!

بازسازی آشپزخانه

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی داخلی هتل

طراحی داخلی هتل

طراحی داخلی هتل طراحی داخلی هتل برای ایجاد یک تجربه مثبت برای مهمانان، برنامه ریزان و شرکت کنندگان در آنها، کارکنان شما و هر کس

ادامه مطلب »
مدل های درب ورودی ساختمان

مدل های درب ورودی ساختمان

مدل های درب ورودی ساختمان مدل های درب ورودی ساختمان دارای انواع متعددی می باشد. درب ورودی در طراحی ساختمان، کارت ویزیت محل سکونت محسوب

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏