چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم و اطلاعات مناسبی درباره طراحی دکوراسیون خانگی به شما ارائه دهیم. در زندگی امروزی، بسیاری از افراد ممکن است به ‌دلیل کوچک بودن خانه‌های خود، نتوانند طرح‌ها و دکوراسیون‌های مورد علاقه و مد نظرشان را در منزل خود داشته باشند. این حسرت می تواند برای همیشه همراه آن‌ها باشد.

اما نکته مهم اینجاست که اگر این افراد به‌ خوبی نحوه چیدمان خانه های کوچک را بدانند. بتوانند به بهترین شکل ممکن، دکوراسیون منزل را با همان وسایل خودشان درست کنند. حتماً خانه‌ای ایده ‌آل و دلخواه خودشان خواهند داشت.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از رنگ های روشن در چیدمان خانه های کوچک

پیش از چیدمان هر قطعه از وسایل خانه، مد نظر داشته باشید که رنگ روشن، درکل فضا را بازتر و بزرگ تر نشان می‌دهد. تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی کمک می‌کند که منزل شما با ابعادی بزرگ‌تر دیده شود. همچنین رنگ‌های گرم مانند کرمی، زرد، قرمز و… انرژی زیادی با خود به همراه دارند و این انرژی را به شما هم منتقل می‌کنند.

پس اگر علاقه دارید که خانه خود را بزرگ تر و با نمای ظاهری بهتر ببینید، سعی کنید در ابتدا وسایل خانه خود را با رنگی کوچک انتخاب کنید. بعد به دنبال نکات و مراحل دیگر باشید.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

نور منزل را زیاد کنید

زیاد شدن نور خانه را دلبازتر و بزرگ تر می‌کند. وجود نورپردازی در طراحی داخلی به شما حس و حال خوبی دست خواهد داد. مخصوصاً اگر نور به صورت طبیعی باشد، مانند نور آفتاب. اما حتی وسایل مصنوعی نیز مانند لامپ و مهتابی می‌توانند تا حد زیادی این دلبازی و حس بزرگ بودن خانه را به شما القاء کنند.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

فضاهای ناقص خانه را از دست ندهید

در خانه‌های کوچک، همین طور به خودی خود فضا کم است و نمی‌توان وسایل زیادی در آن قرار داد. حالا اگر قرار باشد برخی از قسمت‌های خانه هم به طور کامل خالی باشند، دیگر هیچ قسمتی باقی نخواهد ماند.

باید برای چیدمان قسمت‌های ناقص کمی خلاقیت به ‌خرج دهید. به ‌طور مثال، اگر ستون خانه شما طوری قرار گرفته که یک متر از هر طرف خود را ناقص کرده، می‌توانید آنجا را با وسایل تزئینی مانند گلدان، تابلو، مجسمه و … پر کنید و آن فضای خالی را از بین ببرید.

بدین ترتیب هم آن فضای خالی را پر کرده‌اید و هم برخی از وسایل تزئینی خود را در جای مناسب قرار داده‌اید. دیگر لازم نیست بخش‌های دیگر خانه را برای جای‌گذاری این وسایل هدر دهید. پس در نتیجه تمام این کارها، فضای بیشتری برای چیدمان خانه های کوچک به ‌وجود می‌آید.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

برای چیدمان خانه های کوچک، وسایلی تهیه کنید که دو کاربرد دارند

برخی از وسایل هستند که کاربردهای مختلفی دارند. مانند:  کاناپه‌هایی که تخت می‌شوند، صندلی‌هایی که با قرارگیری در کنار هم یک میز تشکیل می‌دهند و … .

استفاده از این وسایل در خانه‌های کوچک می‌تواند پیشنهاد بسیار خوبی باشد و تا حد زیادی برای شما فضا ایجاد کند. به طور مثال، اگر در پذیرایی خود چند صندلی برای نشستن خودتان داشته باشید، می‌توانید هر زمانی که مهمان آمد. آن‌ها را کنار هم بچینید تا یک میز تشکیل شود و به‌ راحتی برای پذیرایی از آن استفاده کنید.

در این صورت دیگر نیاز نیست که یک میز جداگانه تهیه کنید و آن را هم در یک بخش دیگر خانه قرار دهید که فضایی را اشغال کند.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

وسایل غیر قابل استفاده را از دسترس بردارید

یکی از بدیهی‌ترین نکات هم که در خانه‌های کوچک احتمالاً خودتان هم رعایت می‌کنید. این است که وسایلی که کاربرد چندانی ندارند و هر چند مدت یک بار از آن‌ها استفاده می‌کنید را باید دور از دسترس و خارج ‌از دید قرار دهید. وسایلی مانند صندلی‌های اضافی، گلدان‌هایی که زیبایی خاصی ندارند و فقط فضای خانه را اشغال کرده اند، جارو برقی، چمدان و … .

بسیاری از افراد این وسایل را در اتاق خواب خود قرار می‌دهند. این کار باعث می‌شود هم فضای کمتری داشته باشند و هم نتوانند به‌ خوبی چیدمان وسایل پر کاربرد خود را انجام دهند. مکان‌هایی مانند انباری، کمد دیواری، راهرو و … برای نگهداری این نوع وسایل مناسب‌تر هستند.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

در چیدمان خانه های کوچک خلاق باشید

خلاقیت همیشه و همه ‌جا کاربرد و کارایی دارد، مخصوصاً در شرایط سخت. اگر هم دقت کرده باشید بهترین ایده‌ها و خلاقیت‌ها زمانی به‌وجود آمده‌اند که یک شرایط سخت و دشوار پیش آمده است. همین اتفاق، افراد را خلاق کرده است. شما هم می‌توانید در چیدمان خانه های کوچک، چون کارتان نسبتاً سخت است، خلاقیت به‌ خرج دهید و از امکانات موجود، بیشترین استفاده را ببرید.

به‌ طور مثال، می‌توانید نوع چینش مبل‌ها را طوری قرار دهید که فضای خالی زیادی به وجود بیاید. یا مثلاً برخی از وسایل را به سقف یا دیوار آویزان کنید و … . این نکته حتماً در چیدمان خانه شما کمک بسیاری خواهد کرد و می‌تواند نقطه قوت نوع چینش منزل شما باشد.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

تابلوی زیادی به دیوارها نزنید

وقتی تابلوها و پوسترهای زیادی روی درب‌ها و یا دیوارهای خانه نصب باشد. ذهن شما ناخودآگاه به سویی جهت پیدا می‌کند که فکر می‌کند خانه شما شلوغ است و نظم و ترتیب خاصی ندارد. این اتفاق حتی در خانه‌های بزرگ هم می‌تواند رخ دهد چه برسد به خانه‌هایی با اندازه کوچک.

سعی کنید به‌ جا و به ‎‌اندازه از تابلو استفاده کنید و هر کجا که لازم بود، آن‌ها را قرار دهید. نه اینکه هر 2 متر یک بار، یک تابلو بچسبانید. شک نکنید رعایت همین یک نکته، تغییر مناسبی در چیدمان خانه‌ های کوچک خواهد داد.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

مبلمان مناسب جهت چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک 

به‌ عنوان نکته آخر نیز می‌خواهم به نوع چینش مبلمان در دکوراسیون داخلی اشاره کنم. اگر می‌بینید منزل شما جای زیادی ندارد و نمی‌توانید وسایل زیادی در آن قرار دهید. هیچ اصراری هم نیست که حتماً یک مبل 7 یا 9 نفره در آن جا کنید. می‌توانید فقط 2 یا 3 بخش مبل را استفاده کنید. البته با کمی چاشنی خلاقیت.

به طور مثال، می‌توانید مبل‌ها را به صورت گرد دور یکدیگر بچینید. یا اگر می‌بینید جای زیادی وجود ندارد، به جای این که دو مبل یک ‌نفره را در کنار هم قرار دهید، یک مبل دو نفره بگذارید. آن یک ‌نفره‌ها را دور از دسترس قرار دهید، هیچ اشکالی هم در این کار وجود ندارد. بدین ‌ترتیب فضای خانه شما تا حد زیادی باز خواهد شد و می‌توانید استفاده‌های بیشتری از آن بکنید.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

کلام پایانی درباره چیدمان خانه های کوچک

در این مقاله به ‌طور کامل درباره چیدمان خانه های کوچک و نحوه چینش دکوراسیون در آن‌ها صحبت کردیم و مفصلاً آن‌ها را توضیح دادیم. اما اگر هنوز سؤال یا نکته‌ای در این رابطه دارید، حتماً با ما مطرح کنید تا به‌ خوبی راهنمایی‌تان کنیم.

چیدمان دکوراسیون خانه های کوچک

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون خانگی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون تجاری، طراحی ویلا، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد.

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

اصول مراحل بازسازی خانه

اصول مراحل بازسازی خانه

اصول مراحل بازسازی خانه مقدمه بازسازی کردن خانه یکی از عواملی است که می تواند تغییرات زیادی را در محیط زندگی و هم چنین روحیه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏