طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از دغدغه های این روزهای بسیاری از افراد این است که چگونه با استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی به روز فضای منزل، محیط کار، باغ، ویلا و غیره را به بهترین شکل ممکن تغییر بدهند. قرارداد پیمانکاری دکوراسیون داخلی از جمله قراردادهایی می باشد که در این زمینه بسیار کاربرد دارد و سودمند می باشد. باید بدانید کمک گرفتن از یک کارشناس بسیار حائز اهمیت است. چه بسا بسیاری از افراد با تصور اینکه از عهده این کار بر می آیند،  اقدام به تغییر دکوراسیون می کنند و نتیجه کار جز اتلاف وقت و هزینه عایدی برایشان ندارد. این کار هم مانند هر کار دیگری به دانش و تخصص مربوط به خودش نیاز دارد. بنابراین کار را به متخصص بسپارید و از نتایج مطلوب آن لذت کافی ببرید. در این بخش قصد داریم شما را با مفاهیم دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی، تفاوت و کاربرد آنها آشنا کنیم. هم چنین میتوانید مقاله سبک های دکوراسیون ایرانی را از اینجا بخوانید.

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟

دکوراسیون داخلی هنر و علم ایجاد یک فضای داخلی است که برای کاربرانش به لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید می باشد. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آنها را ادغام می کند تا سبک شخصی کاربر را به نمایش بگذارد. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است هماهنگ کرد و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نورپردازی و پوشش دیوار تغییر داد. دکوراسیون داخلی حلقه اتصال دو علم معماری و طراحی داخلی می باشد، از یک سو مانند علم معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر تشکیل دهنده آن ارتباط دارد و از سوی دیگر مانند طراحی داخلی به فضاهای داخلی مرتبط می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟

یکی از مهمترین اصول در دکوراسیون مدرن ” هر چه کمتر بهتر ” می باشد. در این نوع دکوراسیون هرچه مبلمان کمتر باشد، جلوه بیشتری دارد. در اتاق های مدرن امروزی بیش از هر چیزی سادگی وسایل مورد تاکید است و اغلب از رنگ های تیره و سیاه استفاده می شود. رنگ تیره به فضا سبک خاصی می دهد و آن را مدرن می کند. معمولا وسایل در یک اتاق محدود به میز، کاناپه و اشیای معدودی می شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی

 

اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی به چه صورت می باشد؟

طراحی دکوراسیون داخلی

در چیدمان دکور، دو فاکتور مهم زیبایی و کاربری در نظر گرفته می شود. نکاتی که در دکوراسیون داخلی باید به آن توجه کرد عبارتند از:

 • نقشه داخلی
 • نور محیط
 • تفکیک پلان ها
 • پوشش دیوارها، سقف و کف
 • مبلمان و سایر لوازم جانبی

طراحی دکوراسیون داخلی دارای چه سبک هایی می باشد؟

دکوراسیون داخلی دارای سبک های زیادی می باشد. این سبک ها با توجه به کاربری فضا، امکانات موجود و سلیقه کاربران انتخاب می شوند. برخی از رایجترین سبک ها عبارتند از:

 •  سبک مراکشی در طراحی دکوراسیون داخلی
 •  سبک ژاپنی در طراحی دکوراسیون داخلی
 •  سبک چینی در طراحی معماری داخلی
 • سبک مصری در طراحی داخلی
 •  سبک هندی در طراحی دکوراسیون داخلی
 •  سبک فرانسوی در طراحی معماری داخلی
 •  سبک سوئدی در طراحی داخلی
 • سبک اسپانیایی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل
 •  سبک انگلیسی در طراحی داخلی

 

طراحی دکوراسیون داخلی

 آیا دکوراسیون داخلی همان طراحی داخلی می باشد؟

اغلب افراد تصور می کنند که دکوراسیون داخلی همان طراحی داخلی می باشد در حالی که این دو از هم متفاوت می باشند.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی مستلزم دانش و فعالیت های عملی نیست و تمرکز آن بر روی زیبا شناسی می باشد. زمانی که فعالیت های ساختمان به اتمام می رسد، دکوراتورها وارد عمل می شوند. آنها در انتخاب مبلمان و تزئینات به مشتری کمک می کنند. دکوراتورها رابطه نزدیکی با معماران و پیمانکاران ندارند و بیشتر با سازندگان مبلمان، خیاطان، پرده دوزها، مجسمه سازان در ارتباط هستند. کار آنها به روز رسانی و اصلاح اتاق هایی است که نیاز به تازه شدن دارند.

طراحی داخلی

طراحی داخلی یکی از شاخه های معماری می باشد که به دانش و فعالیت های عملی نیاز دارد. آنها معمولا در رابطه با رنگ و پارچه، طراحی به کمک کامپیوتر، نقاشی، برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان، معماری واحدهای درسی را در دانشگاه می گذرانند. آنها بیشتر به فضای اتاق توجه دارند. فعالیت های آنها بیشتر به طراحی و نوسازی فضای داخلی کمک می کند. نه تنها ظاهر اتاق را تغییر می دهند بلکه تغییراتی هم در کارایی اتاق ایجاد می کنند. طراحان داخلی در تعامل نزدیک با معماران و پیمانکاران ساختمانی می باشند. تلاش آنها جلب رضایت مشتری به بهترین شکل ممکن می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی می باشد. معماری داخلی با ساختمان واجزاء و عناصر سازنده آن سر وکار دارد و از سوی دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تاکید می کند. معماری داخلی در واقع همان خلق فضا می باشد، فضایی که در عین زیبایی و اثرگذاربودن کارایی لازم را نیز داشته باشد. طراح با ترکیب اصول و ارکان تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی، فضایی را ایجاد می کند که معرف هویت، نیاز، درک و خواسته های کاربر می باشد.

چرا شرکت آرکا ؟

شرکت آرکا با در اختیار داشتن طراحان و دکوراتورهای زبده و همگام با تکنولوژی روز دنیا با کمک نرم افزارهای دو بعدی و سه بعدی و سابقه فراوان در زمینه پروژههای طراحی داخلی این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا پروژه نهایی شده را به صورت کاملا واقعی و عینی مشاهده کنند و خیالشان از بابت نتیجه کار راحت باشد. آنها مطابق با نظر و خواسته مشتریان موارد متعددی مانند زمان، هزینه، نوع اجرا، همراهی و مشاوره به مشتریان درتمامی بخش های تعیین شده در پیش نویس طرح اولیه را ارائه می دهند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

زمینه فعالیت شرکت آرکا در چه بخش هایی می باشد و چه اثرگذاری دارد؟

شرکت آرکا با بهره گیری از طراحان، معماران و دکوراتورهای زبده :

 1. در بخش های تجاری مانند فروشگاه ها، مراکز خرید و کسب و کارهای تجاری با بهسازی جلوه های بصری، مشتریان بیشتری را به این مراکز جلب می کند.
 2. در بخش های اختصاصی، دفاتر و طراحی محیط های اداری مانند بانک ها، مراکز اداری و شرکت های برندینگ باعث ارتقا روحیه افراد می شود و در نتیجه پیشرفت کارها بهتر صورت می گیرد .
 3. در حوزه درمانی و بهداشت از قبیل بیمارستان ها، مراکز بهداشتی، دنداپزشکی ها، کلنینک ها، درمانگاه ها، اماکن روان پزشکی، آزمایشگاه ها و مراکز تخصصی مرتبط با علوم پزشکی، فضای آرامش بخشی را هم برای بیماران و هم برای کادر درمانی و بهداشتی ایجاد می کند.
 4. در حوزه تفریحات و سرگرمی، هتل ها، استراحتگاه ها، کشتی های تفریحی، سالن های ازدواج، کافه ها، صحنه آرایی سینمایی و تئاترها، سالن های برگزاری موسیقی و کنسرت ها، سالن های ورزشی، رستوران ها، باشگاه ها و اماکن مقدس، فضای مفرح تری را برای افراد خلق می کند.
 5. در بخش های دیگر، موسسات خصوصی و دولتی اعم از دانشگاه ها، مدارس، مهد کودک ها و سالن های اجلاس و همفکری با ایجاد فضاهای مطلوب، در سطح تمرکز و یادگیری افراد تاثیر بسزایی می گذارد.
 6. در نمایشگاه ها، موزه ها، گالری های خصوصی، سالن های مخصوص و آتلیه ها، حس زیبا شناختی افراد را ارضاء می کند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

 

چرا شرکت آرکا انتخاب من است؟

شرکت آرکا با انجام کارهایی از قبیل برنامه ریزی برای اجرا، درک نیازهای مشتریان، سبک و نحوه پیاده سازی پروژه، نظارت بر اجرا و حفظ کیفیت کار در تمامی مراحل، اخذ رضایت مشتری در هر مرحله و تحویل کار و دریافت رضایت کامل مشتری دیگر هیچ جایی برای ابهام و شک و تردید باقی نمی گذارد.

کلام آخر …

پس هر زمانی که نیاز به تغییرات ساختاری در خانه یا محل کار خود داشتید مانند برداشتن و جا به جایی یک دیوار، نصب پارتیشن اداری یا افزودن درب و پنجره سراغ طراحان داخلی بروید. و اگر فقط تصمیم دارید که در سبک چیدمان منزل، محیط کار و غیره تغییراتی ایجاد کنید مانند زمانی که می خواهید رنگ یا کاغذ دیواری اتاقتان را تعویض کنید از یک دکوراتور داخلی کمک بگیرید. دکوراتور می تواند در انتخاب لوازم خانه و هماهنگی آنها با هم به شما کمک شایانی کند و اتاق را بدون خرابی ظاهری به شکل مطلوب در بیاورد. در هر زمینه می توانید با طراحان و دکوراتورهای فرهیخته شرکت آرکا تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی آنها بهره مند گردید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

پارتیشن های اداری شیشه ای

پارتیشن های اداری شیشه ای

پارتیشن های اداری شیشه ای مقدمه پارتیشن‌‌بندی اداری به عنوان یک عنصر حیاتی در طرح اولیه دفترهای مدرن ظاهر شده‌است. طراحی‌های اداری معاصر در سال‌های

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏