سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

امروزه دکوراسیون داخلی بسیاری از منازل ایرانی در حالی که زیبایی خاص خود را دارند، با طراحی های مدرن ادغام شده و زیبایی بیشتری پیدا کرده‌اند.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

وسایل لوکسی که در خانه ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد، این زیبایی را دو چندان کرده است.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی انواع مختلفی داشته و با سلیقه های گوناگون تناسب دارد.

طراحی و دیزاین

در هر محله ای فرهنگ و آداب و رسوم مخصوصی حکم فرماست که افراد با توجه به آن سبک دکوراسیون داخلی منازل خود را انتخاب می کنند. ایران نیز که فرهنگی غنی دارد، همزمان با پیشرفت تکنولوژی در بسیاری از زمینه ها تغییراتی ایجاد کرده است. سبک دکوراسیون داخلی از جمله آنها است.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

معماری خانه

همچنین دکوراسیون داخلی خانه ها از دیر باز مورد توجه همگان به خصوص معماران بوده است. قبل از اینکه اکثر مردم با پیامد های شگفت انگیز سبک دکوراسیون آشنا شوند، بر این باور بودند که دکوراسیون و دیزاین یک خانه از الگوی خاصی پیروی نمی کند. بنابراین هر کسی متناسب با علایق و سلیقه شخصی خودش دکوراسیون داخلی خانه اش را انتخاب می کند و حال و هوای خانه را با دیگر منازل متفاوت می سازد. این مسئله که سلیقه شخصی در چیدمان خانه دخالت دارد، مسئله‌ای طبیعی است؛ اما چیدمان خانه یک الگوی متناسبی را نیز دنبال می کند.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

اشتباهات چیدمان و دکوراسیون

یکی از اشتباهاتی که در زمینه سبک دکوراسیون داخلی منزل بسیاری از مردم دچار آن می شوند، این موضوع است که بسیاری از مردم آن را با طراحی داخلی اشتباه می گیرند. به این صورت در بیشتر اوقات حتی از آن دو به جای یکدیگر استفاده می کنند. اما باید بدانیم که دکوراسیون و دیزاین داخلی با طراحی داخلی دو موضوع متفاوت از هم هستند.

در ادامه ما تفاوت این دو سبک دکوراسیون را بیان می کنیم:

دکوراسیون داخلی: به حالتی می گویند که در منزل چیدمان، محل و یا تعداد اشیاء تغییر کند.

طراحی داخلی: طراحی داخلی به همان ماهیت بنا و شکل آن بر میگردد و میتوان به کمک عناصری که قبل از اشیاء در منزل به کار می روند، دکوراسیون آن را زیبا کرد.

طراحی داخلی فضای داخلی خانه است که قبل از چیدمان توسط معماران و سازندگان خانه به وجود آمده و ماهیت خانه را تشکیل می دهد. افراد می توانند با کسب اطلاعات کافی در این دو زمینه، چیدمان منزل خود را با طراحی آن متناسب ساخته و فضای آرامش بخشی را به وجود آورند.

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

دکوراسیون داخلی منازل ایرانی به عنوان یک شاخه مستقل در آمده و مورد توجه افراد بوده است.

این علم میتواند با توجه به ملک و فضای داخلی اش، سبک هایی را ارائه دهد.

هر کدام از آن ها از علم روان شناسی کمک گرفته‌اند و محیطی سرشار از آرامش را فراهم می کنند.

هر کدام از این سبک ها داستان متفاوتی را دارند و برای روحیات مختلف مناسب هستند.

هر کدام از این سبک حال و هوای خوبی را در خانه فراهم کرده و بر اصول مشخصی پایدار هستند.

این شبک ها مرکب از علوم روان شناسی، رنگ ها، دکوراسیون و … می باشند.

انواع سبک دکوراسیون داخلی ایرانی :

 • سبک معاصر یا امروزی
 • سبک مدرن
 • سبک روستیک
 • سبک اسکاندیناوی
 •  سبک کلاسیک
 •  سبک بوهمین
 •  سبک صنعتی
حال به توضیح مختصری از این سبک ها می پردازیم.
 • سبک معاصر: چیزی که در این سبک حرف اول را می زند ، ماهیت الگو ها و اصول ساخت منزل است. سبک امروزی معمولا از الگو وقاعده ای مشخص و مخصوص به خود استفاده می کند و از دیگر سبک ها انعطاف پذیر تر است. در این سبک دکوراسیون داخلی ایرانی منازل بیشتر از رنگ خنثی استفاده می شود که زیبایی خاصی را به منزل می بخشند. دراین سبک شما می توانید از چندین رنگ که خنثی هستند برای منزلتان استفاده کنید. اصول این سبک بر پایه فلز کروم و استیل هستند.
 • سبک مدرن: این سبک بسیار پر طرفدار است و از الگوی ساده‌ای که فاقد پیچیدگی نیز هست استفاده می کنند. در این سبک از سبک دکوراسیون داخلی ایرانی نیز از رنگ های خنثی استفاده می شود.
 • سبک روستیک : در این سبک از چوب و سنگ استفاده می شود که مهم ترین ویژگی آن نیز به شمار می رود. برای مثال سقف،کفو یا دیگر اجزا می توانند از چوب باشند. این سبک بیشتر در روستا ها و ویلاها استفاده میشود و فضای گرمی را ایجاد می کند. مبلمانی که حالت قدیمی دارند بر زیبایی این سبک اضافه می کنند.

 

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

سایر سبک ها دکوراسیون داخلی

 • سبک اسکاندیناوی: در این سبک دکوراسیون داخلیایرانی از سبک مدرن الهام گرفته می شود و سادگی مهم ترین ویژگی آن است. این سبک بسیار دلنشین است و هیچ گونه تجمل گرایی در آن دیده نمی شود. در این سبک فضا روشن و پرنور است و در آن از چوب هایی با رنگ روشن استفاده می شود.
 • سبک بوهمین: این سبک در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی یکی از یونیک ترین و جالب ترین سبک ها به شمار می رود . شما در این سبک بیشتر به جای دنبال کردن الگو ها، علایق و سلیقه خود را دنبال می کنیدو می توانید از تمام رنگ ها در کنار یکدیگر استفاده کنید. شما می توانید اشیای مختلفی را به خانه اورده و بنا بر سلیقه خود آنها را بچینید. در این سبک می توان چندین سبک را با یکدیگر قاطی کرد و منزل را با استفاده از رنگ ها شلوغ کنید.
 • سبک صنعتی: این سبک جزء تازه ترین سبک های داخلی منازل ایرانی است و این سبک بیشتر در رستوران ها و کافه ها دیده می شود که به تازگی تاسیس شده‌اند. اما برخی از مشتاقان این سبک را به خانه های خود نیز آورده‌اند. این سبک عناصری دارد که اگر شما ببینید، فکر می کنید که خانه ناتمام است.
سخن آخر

سبک های بسیار دیگری نیز وجود دارند که در دکوراسیون داخلی خانه ها به کار می روند.

برخی از آنها از دوره های تاریخی به جا مانده و برخی دیگر نیز ریشه در جنبشی هنری دارند.

در هر حال هر کدام از این سبک ها زیبایی منحصر به فردی را دارند و بیانگر معماری ایرانی است.

درک محتوای هر کدام از این سبک ها بر این اساس است که ویژگی آنها را بشناسیم.

نکات زیادی وجود دارند که برای طراحی دکوراسیون باید به آنها توجه کرد.

طراحان داخلی باید از تجربه بالایی برخوردار باشند و به تمامی این نکات مشرف باشند.

 تیم آرکا با سابقه ای درخشان در این زمینه  آماده هرگونه خدمات رسانی به شما می باشد.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

کلوزت روم آماده چیست

کلوزت روم آماده چیست

کلوزت روم آماده چیست مقدمه کلوزت روم آماده در دکوراسیون داخلی یک فضای مخصوص برای نگهداری و طبقه‌بندی لباس‌ها و وسایل شخصی است. این اتاق

ادامه مطلب »
بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی ساختمان تجاری

بازسازی ساختمان تجاری مقدمه  بازسازی ساختمان تجاری با استقبال شرکت‌های بسیاری رو به رو شده است. از این رو، بازسازی ساختمان در شرکت ها به

ادامه مطلب »
طراحی ساختمان هتل

طراحی ساختمان هتل

طراحی ساختمان هتل طراحی ساختمان هتل با راه حل های خلاقانه و هوشمندانه با تغییرات سریع اجتماعی وفق داده شده اند. در این مقاله 11

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏