مبلمان اداری

مبلمان اداری

مبلمان اداری از اجزای مهم و کلیدی در  دکوراسیون اداری است و از بخش های مختلفی تشکیل شده است که عبارتند از:

انواع میز های مناسب دکوراسیون اداری شامل میز های شخصی است که میز کامپیوتر و میز کار کارمند محسوب می شود. نوع دیگر میز های اداری میز سمینار است که معمولاً در اتاق ریاست قرار دارد. برای برگزاری جلسات و گردهمایی های مختلف استفاده می شود.

مبلمان اداری

 

انواع صندلی اداری شامل صندلی های متحرک و چرخان است که کارکنان در طول روز از آن برای نشستن پشت سیستم و یا انجام امور روزمره پشت میز استفاه می کنند.

دکوراسیون اداری

مبل های نیم ست که در اداره ها معمولاً در اتاق انتظار برای نشستن ارباب رجوع و یا مشتریان استفاده می شود.

دکوراسیون اداری

انواع مختلف پارتیشن های اداری که باعث می شود با صرف هزینه و زمان کم، یک سالن اداره را به چندین بخش مجزا تقسیم کرد. پارتیشن بندی اداری انواع مختلفی با جنس های متفاوت چوبی، MDF، PVC و آلومینیومی و همچنین شیشه ای متحرک دارد. در ادارات بیشتر از پارتیشن های شیشه ای دو جداره استفاده می کنند.

دکوراسیون اداریمبلمان اداری مناسب 

استفاده از مبلمان اداری مناسب، برای جذاب کردن دکوراسیون اداری، ظاهر اداره و محل کار نقش بسیار مؤثری را ایفا می کند. حس و حال دفتر شما را به گونه ای تغییر می دهد که بازدهی کار را بالا تر می برد. تأثیری که مبلمان اداری بر محیط کار می گذارد چیزی ورای ابزار و وسیله است و در واقع روح محل کار شما است.

مبلمان اداری مناسب برای کارمندان که با کیفیت و راحت باشد می تواند تأثیرات مثبتی بر روابط بین کارکنان داشته باشد و راندمان نیرو ها را بالا ببرد. همچنین با حفظ سلامت جسمی و روحی کارکنان از خستگی آن ها تا حد قابل توجهی جلوگیری می نماید.

همچنین قابل ذکر است که انتخاب درست اجزای مبلمان اداری، نحوه ی دیزاین و چیدن درست آن ها، هنر و علم به حساب می آید.

پس اگر می خواهید برای محل کار خود مبلمان اداری خریداری کنید، قبل از آن از همه ی جزئیات آگاه شوید. با دانش کافی چیز هایی که لازم دارید را تهیه نمایید. 

دکوراسیون اداریاستاندارد های ارگونومیک

مسأله ی مهمی که در زمان انتخاب مبلمان اداری باید به آن توجه داشته باشید این است که استاندارد های لازم و ضروری را داشته باشد. چون کارکنان مدت زمان طولانی را در ارتباط با محل کار و مبلمان هستند. اگر استاندارد های ارگونومیک وجود نداشته باشد سلامت کارکنان به خطر می افتد و راندمان کار پایین می آید.

دکوراسیون اداریتأثیر ذهنی و تبلیغاتی مبلمان اداری

مبلمان اداری می تواند همچون یک برند برای محل کار شما عمل کند و در ذهن ارباب رجوع یا مشتریان تصویر سازی نماید.

پس می توانید با انتخاب هوشمندانه مبلمان بهترین تأثیر را در حافظه ی تصویری بیننده بگذارید.

دکوراسیون اداریانتخاب مبلمان اداری

عوامل زیادی در انتخاب درست مبلمان اداری تأثیر می گذارد که به معرفی آن خواهیم پرداخت.

  1. مهم ترین عامل در انتخاب، کیفیت است. به دلیل اینکه مبلمان به مدت طولانی و روزمره مورد استفاده قرار می گیرد باید استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد. مدت زمان زیادی را بدون نیاز به عوض کردن و تعمیر دوام داشته باشد. 
  2. راحت بودن مبلمان اداری مسأله بسیار مهم و تأثیر گذاری است که باید به آن توجه داشت. مبلمان اداری را به گونه ای انتخاب کنید که راحت باشند و استاندارد های ارگونومیک در آن رعایت شده باشند. در این صورت کارکنان احساس راحتی بیشتری دارند و خیلی کمتر خسته می شوند و سلامت جسمی آن ها به خطر نمی افتد. این امر باعث می شود با حس بهتری به فعالیت های کاری خود بپردازند و بازدهی بیشتری داشته باشند.
  3. کارایی اجزای مبلمان اداری بسیار مهم است. هنگام خرید مبلمان باید بدانید که آیا جوابگوی نیاز شما هست و کارایی لازم برای هدف مورد نظر شما را دارد یا نه؟ آیا برای همان هدف مورد نظر شما طراحی و ساخته شده است یا نه؟

دکوراسیون اداریهدف از خرید مبلمان اداری

قبل از خرید باید به دقت نیاز های خود را بررسی کنید و به یک جمع بندی کامل برسید که برای چه کاربرد و هدفی وسیله نیاز دارید. برای این کار لیستی از اجزای تعین کننده تهیه کنید. چرا که در انتخاب مبلمان اداری بسیار قابل توجه و مهم است.

  1. برای چه تعداد نیرو و کارمند مبلمان نیاز دارید.
  2. محل دفتر کار شما چه ویژگی هایی دارد و متراژ آن چقدر است.
  3. فعالیت های کاری شما در چه حوزه ای است.
  4. ارباب رجوع یا مشتریانی که با آن ها در ارتباط هستید از چه قشر و تیپ های شخصیتی هستند.
  5. رنگ بندی و طراحی کلی محل کار شما چگونه است و چه سبکی از دیزاین را دارد.

دکوراسیون اداریسبک های مختلف مبلمان اداری

طراحی مبلمان اداری در دو سبک کلاسیک و مدرن است. ممکن است شما در دیزاین محل کار خود از ترکیب مدل های دکوراسیون اداری کلاسیک و مدل های دکوراسیون اداری مدرن استفاده کرده باشید. اما توجه داشته باشید که بهتر است با توجه به شرایط دفتر کار خود و همچنین نیاز و کاربرد وسیله های مختلف، یکی از این دو سبک را انتخاب کنید و در چیدمان فضای اداری خود به کار ببرید.

مبلمان اداریمبلمان اداری به سبک مدرن 

در حال حاضر با تغییراتی که در سبک چیدمان و دکوراسیون اتفاق افتاده است، از سبک مدرن مبلمان بیشتر استقبال می شود و مورد پسند اکثر افراد قرار گرفته است.

البته این تغییر در سلیقه به دلیل تغییر فعالیت های کارمندی نیز هست. چرا که در گذشته، کارکنان بیشتر با کاغذ و نامه در ارتباط بودند اما امروزه بیشتر فعالیت ها پشت کامپیوتر و به وسیله ی فناوری های روز انجام می گیرد. در نتیجه به میز ها و صندلی های متفاوتی نیاز است.

علاوه بر عوامل ذکر شده، حوزه ی کاری شرکت ها و ادارات مختلف در انتخاب سبک مبلمان مؤثر است. به دلیل این که شرکت های مربوط به حوزه فناوری و شرکت های وابسته به تکنولوژی مانند استارت آپ های نوپا، بیشتر به مبلمان اداری مدرن علاقه دارند.

البته لازم به ذکر است که مبلمان اداری که به سبک مدرن طراحی و ساخته شده اند متناسب با ساختار بدن و استاندارد های ارگونومیکی ساخته شده اند. از نظر کارایی، دوام و استحکام بالا و امکانات مختلف نسبت به مبلمان اداری کلاسیک برتری دارند.مبلمان اداریکلام پایانی

برای طراحی و انتخاب مبلمان اداری بهتر است از افراد زبده و با تجربه مشاوره بگیرید. این امر موجب می شود تا با پیاده سازی یک دکوراسیون اداری اصولی بیشتر از محیط پیرامون خود لذت ببرید. گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در طراحی دکوراسیون اداری به صورت علمی و تخصصی آماده هر گونه همکاری و مشاوره می باشد.

همچنین شرکت آرکا علاوه بر طراحی دکوراسیون داخلی در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی، پارتیشن بندی، غرفه سازی و … فعالیت می نماید.

ارتباط با گروه مشاورین آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر می باشد.     

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی باشگاه ورزشی

بازسازی باشگاه ورزشی

بازسازی باشگاه ورزشی عملکرد صحیح قسمت های مختلف باشگاه و سالن ورزشی با ظاهر خوب احتمالاً اولین چیزی است که ورزشکار در یک سالن بدنسازی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏