میزهای مناسب دکوراسیون اداری

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

یکی از اجزای مهم در دکوراسیون اداری میزها می‌باشند. میزها با توجه به تنوع و ظاهر متفاوتی که در مدل‌های مختلف آن‌ها وجود دارد، پتانسیل تاثیرگذاری زیادی بر محیط اطراف خود دارند. در این مطلب قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که میزهای مناسب دکوراسیون اداری کدامند؟

اگر قصد خرید میز برای دکوراسیون اداری خود دارید، بهتر است به نکاتی که در این مقاله ارائه می‌شود توجه کافی داشته باشید. همچنین اگر در حال طراحی دکوراسیون محل کار خود هستید و به‌دنبال انتخاب میزهای مناسب دکوراسیون اداری هستید، بهتر است پارامترهای تاثیر گذار بر این انتخاب را بدانید. با ما باشید.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

اهمیت انتخاب یک میز مناسب دکوراسیون اداری

در طراحی دکوراسیون اداری بخش‌ها و اجزای مختلفی وجود دارند که با بهره گیری از آن‌ها می‌توانید کیفیت و کارایی دکوراسیون خود را بالا ببرید. بخشی از فرایند طراحی دکوراسیون اداری صرف تحلیل مواردی می‌شود که به کمک آن‌ها می‌توان فضایی دلنشین و آرامی را فراهم کرد. اما بخش مهم‌تری از این انرژی صرف بررسی مسائلی می‌شود که بر عملکرد کارکنان تاثیر مثبت می‌گذارند.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری از قبیل میز مدیر و همچنین میز کارمندان شاید در مرکز کانون این توجه باشند. در واقع انتخاب یک میز درست می‌تواند به کارمندان و کارکنان‌تان کمک کند تا کارشان را به طریق بهتری انجام دهند. همچنین این انتخاب درست بر اساس فاکتورهای مهم می‌تواند ماهیت کلی دکوراسیون‌تان را بهبود بخشد. اما برای انتخاب یک میز مناسب باید به چه نکاتی توجه کنید؟

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

عوامل موثر بر انتخاب میز اداری

برای انتخاب میزهای مناسب دکوراسیون اداری پارامترهای تعیین‌کننده و گاهی حتی محدودکننده وجود دارند. برای مثال یکی از اصلی‌ترین این پارامترها، نوع دکوراسیونی‌ست که برای اداره یا دکوراسیون شرکت خود انتخاب کرده‌اید. کلاسیک، مدرن و … بودن این دکوراسیون تعیین می‌کند که شما از چه نوع میزی می‌توانید استفاده کنید و به سراغ کدام میزها نباید بروید.

برای مثال شما نمی‌توانید یک میز با طراحی مدرن را درست وسط دکوراسیون کلاسیک اداری خود بگذارید و توقع داشته باشید هنوز همه‌چیز مرتب باشد.

نوع کار کارمندان و حتی حجم تجهیزاتی که به کار می‌برند نیز بر انتخاب میز کارکنان تاثیر می‌گذارد. برای مثال در شرایطی که کارمندان برای انجام امور خود به کامپیوتر نیاز دارند، شما سراغ میزهایی می‌روید که هم فضای کافی برای قرار گرفتن کیس و هم با وجود مانیتور هنوز فضایی برای کار کردن کارمندتان بر روی میز وجود داشته باشد.

این‌که میزتان دارای کشو باشد یا خیر، طول و عرض آن چه اندازه باشد و … همه‌ی این‌ها به نوع کارتان وابسته است. البته یک پارامتر مهم دیگر در انتخاب میز اداری تاثیرگذار است و این پارامتر، مسئله‌ی بسیار آشنای اقتصادی موضوع می‌باشد. بهتر است پیش از انتخاب میزها و بررسی انواع مختلف آن‌ها سقف بودجه‌ی مورد نظر خود را تعیین کنید تا در در طول انتخاب دچار مشکل نشوید.

از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب میزهای مناسب دکوراسیون اداری، فضای در دسترس است. انتخاب میز باید با توجه به اندازه‌ی آن و متناسب با اندازه‌ی محیط صورت بپذیرد. انتخاب یک میز بسیار بزرگ برای فضایی کوچک می‌تواند شما را به دردسر بیندازد. همچنین عکس این موضوع هم ممکن است باعث شود فضای اتاق‌ها خالی به‌نظر برسد یا این میز ممکن است با دیگر المان‌های دکوراسیون هارمونی نداشته باشد.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

انواع میز دکوراسیون اداری و ویژگی‌های آن‌ها

در هر اداره‌ای انواع میزها وجود دارند. در واقع به فراخور نوع فعالیت در حال اجرا در اداره، می‌توان میزهای متعددی در اداره یا دفتر دید. از میزی که در مقابل مراجعین قرار می‌گیرد و بر روی آن کاتالوگ‌ها و بروشورها را قرار می‌دهید و گاهی برای پذیرایی از آن استفاده می‌کنید، تا میز مدیریت.

در این بخش می‌خواهیم انواع میزهای اداری و نکات مربوط به آن را مرور کنیم.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

اهمیت میز مدیریت

اغلب افراد میز مدیریت را مهم‌ترین میز موجود در یک اداره می‌دانند. این مسئله از آن‌جایی سرچشمه می‌گیرد که هویت مدیریت با میز آن گره خورده است. برای همین است که در ادارات و شرکت‌ها معمولاً از میزهای چشم‌گیر و قابل توجه برای اتاق مدیریت استفاده می‌شود.

برای نمونه یکی از انواع میزهای مدیریت که اخیراً به آن توجه ویژه‌ای نشان داده می‌شود، میز سلطنتی مدیریت می‌باشدکه بسیار زیاد در دکوراسیون اتاق مدیریت مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع هدف از صرف این اندازه انرژی و وقت برای طراحی و ساخت و صرف هزینه برای میز مدیریت، القای احساس تاثیرگذاری آن می‌باشد. در واقع میز مدیریت به‌نوعی باید نشان‌دهنده‌ی قدرت مدیر در سطح سازمان باشد.

همچنین مدیر به عنوان یکی از اعضای سازمان نیازمند محیطی مناسب برای اجرای کارهای روزمره خود می‌باشد. لذا توجه به راحتی مدیر و ایجاد فضای مناسب برای انجام امور نیز در کانون توجه برای انتخاب یک میز مدیریت کارآمد می‌باشد.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

میز کنفرانس و انواع آن

یکی از اتاق‌ها و سالن های مهم هر اداره و یا شرکت، سالن کنفرانس می‌باشد. اتاق‌های کنفرانس بسته به حجم شرکت مورد نظر و نوع فعالیت آن اندازه‌های مختلف دارند. یکی از تجهیزات ضروری در اتاق کنفرانس، میز کنفرانس می‌باشد. میز کنفرانس معمولاً میزی بزرگ است که تعداد زیادی صندلی در اطراف آن چیده شده است.

این میز انواع مختلفی دارد. برای مثال می‌توان به میز کنفرانس U شکل اشاره کرد. یکی دیگر از انواع میزهای کنفرانس که به فراوانی در انواع دفاتر و ادارات مشاهده می‌شود، میز کنفرانس مستطیلی می‌باشد.

میزهای گرد، بیضی شکل و … از دیگر مواردی هستند که در این زمینه می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

میز کارکنان و کارمندان در دکوراسیون اداری

گفتیم میز مدیریت در نظر بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است و این مسئله به دلیل جایگاه سازمانی مدیر و مسائلی از این دست می‌باشد. اما از مبحث ظاهر و تاثیرگذاری که بگذریم، میز را می‌توان در حقیقت مهم‌ترین ابزار کار یک کارمند دانست. به همین دلیل شاید از جهاتی بتوان گفت که انتخاب یک میز مناسب برای ایجاد شرایط ایده‌آل برای کارکنان بسیار مهم‌تر از انتخاب میز مدیریت است.

نوع میز و فضاهای موجود در آن برای آن‌که کارمندان بتوانند وسایل مورد نیازشان را در نزدیک‌ترین محل به خود قرار دهند بسیار مهم است. لذا بسیار ضروری به نظر می‌رسد که برای کارکنان از میزهای دارای کشوهای متعدد استفاده شود.

میزهای مناسب دکوراسیون اداری

ارتفاع مناسب میز و در حقیقت تناسب صحیح بین میز و صندلی نیز بسیار مهم است. چرا که کارمند اغلب اوقات خود را در طول روز در پشت این میز می‌گذارند. رعایت شدن استانداردهای ضروری در طراحی میز کمک می‌کند تا افراد دیرتر خسته شده و کارآیی و بهره‌وری آن‌ها نیز بالاتر باشد.

محل قرارگیری میز، فاصله‌ی آن از درب، فاصله از دیوار و … نیز از مسائل مهم و تاثیرگذار در استفاده از میزها می‌باشند.

گروه معماری آرکا طراح و سازنده انواع میزهای اداری میباشد.

میتوانید از طریق فرم های تماس یا شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط یاشید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های غرفه فریم لس

مدل های غرفه فریم لس

مدل های غرفه فریم لس مقدمه انواع مدل های غرفه های نمایشگاهی فریم لس قابل حمل و نقل بسته بندی شده هستند. این نوع غرفه

ادامه مطلب »
مبلمان

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی مبلمان در دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین اجزاء در طراحی داخلی خانه است. طوری که بود و نبودش می‌تواند تأثیر بسیار

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏