دکوراسیون شرکت

دکوراسیون شرکت

پیشرفت علم و تکنولوژی در عرصه‌های مختلف زندگی کاملاً پیداست. البته پیشرفت تنها به این عرصه‌ها محدود نشده و در زمینه‌های مختلف هنری و اجتماعی انسان مدام در حال پیشرفت است. لذا کاملاً طبیعی‌ست که ببینیم این پیشرفت و پیشروی در صنعت دکوراسیون اداری نیز خودش را به خوبی نشان دهد. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله با نگاهی تازه به مبحث دکوراسیون شرکت بپردازیم.

در واقع قصد ما از ارائه‌ی این مطالب کمک به درک بیشتر در خصوص اهمیت دکوراسیون در شرکت‌های خصوصی و به‌ویژه استارت‌آپ‌ها می‌باشد. اگر شما هم مدیر یک شرکت هستید و قصد دارید یک دکوراسیون اداری مناسب برای محل کار خود انتخاب کنید، حتماً این مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

دکوراسیون شرکت

تفاوت دکوراسیون شرکت با ادارات دولتی

اگر سری به اداره‌های مختلف دولتی در سطح شهر بزنید، متوجه خواهید شد که در دکوراسیون این اماکن معمولاً خلاقیت‌های خاصی پیاده نشده است. در حقیقت وقتی سیستم همان سیستم است، تغییر در ظاهر و مواردی از این دست ضروری به نظر نمی‌رسد. در ادارات مختلف معمولاً شاهد اتاق‌های متعدد هستیم که هر کدام حریم و محدوده‌ی هر یک از سمت‌های فعال در آن اداره می‌باشد.

در اتاق‌های مختلف دیگر کارمندان و نیروهای خدماتی مشغول خدمت‌رسانی به ارباب‌رجوع می‌باشند. اما چرا؟ چه چیز دیگری سبب می‌شود که کسی توجهی به دکوراسیون کسل‌کننده و معمولاً غیر استاندارد یک اداره نداشته باشد.

عدم نیاز به جذب؛ بله، در یک اداره کسی نیاز ندارد شما را برای مراجعه‌ی دوباره و پیگیری کارتان جذب کند. بلکه شما به اجبار به آن فضا بازخواهید گشت و به دنبال پیشبرد مسائل کاری و … خواهید بود. یعنی شما حق انتخاب ندارید که به این اداره‌ی دارایی بروم یا به آن یکی، از این اداره‌ی برق امتیاز بگیریم یا از بغلی.

حتماً تا کنون اهمیت دکوراسیون در شرکت‌ها را کاملاً فهمیده‌اید. اجازه دهید در یک بخش مجزا از بُعدی دیگر به این مسئله‌ بپردازیم.

دکوراسیون شرکت

تاثیر دکوراسیون شرکت در جذب مشتری و موفقیت

اگر شما مدیر یا موسس یک شرکت خصوصی هستید، چیزی که کسب‌وکار و مجموعه‌تان را سرپا نگه می‌دارد، جذب و حفظ مشتری‌ست. به همین دلیل شما نیاز دارید تا از روش‌های مختلف نسبت به جذب مشتری اقدام کنید. و یکی از آنها تاثیر دکوراسیون اداری در جذب مشتری است.

این موارد شامل ارائه‌ی خدمات دقیق و درست، احترام، ارائه‌ی کالا با بالاترین کیفیت، پاسخ‌گویی به سوالات و نیازهای مشتری و … می‌شود. اما یک نکته‌ی اساسی دیگری که باید به خوبی به آن توجه کنید، محل کارتان و دکوراسیون اداری آن است. در واقع محل کار و دفترتان، خانه‌ی کسب‌وکارتان می‌باشد. مشتریان و مراجعین هنگامی که وارد محل کارتان می‌شوند نیاز به دریافت احساس تعلق و آرامش دارند. همچنین آن‌ها قرار است مدت زمان خاصی را در آن محل سپری کنند، پس مهم است که این زمان را چگونه می‌گذرانند.

فراهم کردن امکانات رفاهی مناسب، مبلمان اداری با کیفیت، استفاده از المان‌ها و رنگ‌های صحیح برای جذب مشتری و … از جمله مواردی‌ست که باید آن‌ها را به‌خوبی رعایت کنید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین این موارد خواهیم پرداخت.

دکوراسیون شرکت

بهبود و بالا بردن کیفیت دکوراسیون شرکت

با توجه به توصیفاتی که در بخش قبل ارائه شد، دکوراسیون شرکت به‌نوعی سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود. در حقیقت می‌توان این فاکتور را بخش مهمی از فرایند تبلیغی‌تان نیز دانست. در این خصوص در بخش بعد (دکوراسیون اداری، ویترین کسب‌وکار شماست) بیشتر بحث خواهیم کرد.

به این ترتیب شما باید تلاشتان را کنید تا بهترین دکوراسیون را با توجه به نوع فعالیت خود و جامعه‌ی آماری‌ای که به شما مراجعه می‌کنند طراحی و اجرا کنید. از طرفی به کار بردن برخی ایده‌های نو می‌تواند بین طراحی اداری شما و اغلب شرکت‌هایی که توجهی به این مسائل ندارند تفاوت ایجاد کند. اما چه ایده‌هایی؟

دکوراسیون شرکت

از چه ایده‌هایی می‌توان در دکوراسیون اداری بهره برد؟

ببینید وقتی از به‌کار بردن ایده‌های دکوراسیون اداری مدرن و نو می‌گوییم، منظورمان این است که باید به المان‌هایی که در انواع دکوراسیون‌ها وجود دارند چیزی جدید اضافه کنید. برای مثال شما بخش‌های مختلفی نظیر اتاق مدیریت، کانتر منشی، اتاق کارمندان، سرویس بهداشتی و … را در شرکت خود دارد.

این‌ها بخش‌های اصلی یک شرکت هستند. اگر شما بخواهید دکوراسیونی متمایز داشته باشید، باید بتوانید با توجه به نیاز مشتری فضایی را برای بهره‌ی بیشتر آن‌ها فراهم کنید. البته این موضوع رابطه‌ی مستقیمی با رده‌ی سنی و دیگر موارد مربوط به مشتریانتان دارد.

برای مثال اگر مشتریان و مراجعان شما از رده‌ی سنی کودک و نوجوان هستند، می‌توانید با تعبیه‌ی فضای بازی گام مثبتی در جلب توجه مشتریان بردارید. یا برای افراد مسن‌تر اتاق استراحت می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. چنین گزینه‌هایی به مراجعین احساس اهمیت را القا می‌کند و این مسئله که شما آن‌ها را تنها به عنوان منابع درآمدی خود نمی‌بینید بسیار خوشایند است.

پخش موسیقی هماهنگ با فضای کاری، نصب نمایش‌گر و پخش فیلم‌های مناسب برای افراد، تعبیه‌ی محل‌های مناسب و بهداشتی برای پذیرایی از افراد و … می‌تواند از جمله‌ی این موارد باشند.

دکوراسیون شرکت

دکوراسیون شرکت، ویترین کسب‌وکار شماست

اما چرا باید این اندازه به این مسائل توجهی کنید؟ بیایید کمی عقب‌تر برویم. به مثالی که در خصوص ادارات دولتی گفتیم بیشتر فکر کنید. آیا مراجعه به شما تنها راه‌حل مشتری‌ست. آیا مشتری نمی‌تواند خدماتی که شما ارائه می‌دهید را در محلی دیگر و از شرکتی دیگر دریافت کند؟ اگر این‌طور است پس شما یکی از انتخاب‌های مختلف هستید و به راحتی می‌توانید کنار گذاشته شوید. پس بهتر است با بهره‌مندی از یک طراحی دکوراسیون اداری خوب و ایجاد فضایی راحت برای مراجعین از این مسئله پیشگیری کنید.

این یک جنبه‌ی ماجراست. گاهی ممکن است شما انحصاراً در یک شهر در حال ارائه‌ی خدمات خاصی باشید. این مسئله نباید سبب شود تا از این موقعیت سوءاستفاده کرده و آن‌چنان که شایسته است به مشتری خدمات ندهید. چرا که هر مراجعه‌کننده خود نقش یک تبلیغ‌کننده‌ی مثبت یا منفی را برای شما ایفا می‌کند. در صورت رضایت، او می‌تواند راهی به سوی مراجعه‌ی افراد بیشتر و … باشد.

دکوراسیون شرکت

طراحی دکوراسیون شرکت را از کجا شروع کنیم؟

حال که با اصول مورد توجه در دکوراسیون شرکت آشنا شدید، بهتر بدانید که از کجا باید کارتان را شروع کنید. برای آن‌که بتوانید یک دکوراسیون شرکت خوب داشته باشید باید به سراغ یک شرکت طراحی و اجرای حرفه‌ای دکوراسیون اداری بروید.

دکوراسیون شرکت

شرکت‌های مختلفی نظیر آرکا در این عرصه فعال بوده و خدمات ارزنده‌ای را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. این شرکت‌ها با توجه به سابقه‌ی درخشان و تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی طراحی انواع دکوراسیون‌ها می‌توانند مشاوره‌های راهگشایی در خصوص طراحی، انتخاب المان‌ها و اجرای دکوراسیون در اختیارتان قرار دهند.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

کار بازسازی ساختمان

کار بازسازی ساختمان

کار بازسازی ساختمان مقدمه در جامعه امروزی و با توجه به پیشرفت های جهان در عصر حاضر و لزوم اجرای تخصصی بسیاری از کارها و

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏