جذاب کردن دکوراسیون اداری

جذاب کردن دکوراسیون اداری

داشتن یک دکوراسیون اداری جذاب مزایای فراوانی دارد. از جمله‌ی این مزیت‌ها می‌توان به ایجاد شور و اشتیاق بیشتر در کارکنان، جذب مشتریان و … اشاره کرد. اما چه نکاتی را در خصوص جذاب کردن دکوراسیون اداری می‌دانید؟

یک دکوراسیون اداری جذاب چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توانید به آن دست پیدا کنید؟ از چه تجهیزات و ایده‌هایی می‌توان برای رسیدن به این منظور استفاده کرد؟ این‌ها سوالاتی‌ست که در طول این مقاله به آن‌ها پاسخ خواهیم داد؟

چرا باید دکوراسیون اداری جذاب باشد؟

جذاب بودن دکوراسیون اداری، ویژگی‌ای جدا از استاندارد و اصولی بودن آن است. این به آن معناست که شما برای آن‌که یک دکوراسیون اداری خوب و کارآمد داشته باشید باید از دو بُعد مجزا به قضیه نگاه کنید.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

مورد اول که از اهمیت بالایی برخوردار است، رعایت اصول حرفه‌ای و استاندارد برای طراحی یک دکوراسیون اداری بی‌نقص است. توجه به میزان کارآیی افراد، استفاده‌ی بهینه از فضا، انتخاب المان‌های هماهنگ با ساختار کلی دکوراسیون و … را می‌توان در این لیست قرار داد.

اما در کنار این موارد شما می‌توانید با استفاده از ایده‌ها و امکانات جانبی اقدام به جذاب کردن دکوراسیون خود کنید. این مسئله به شما کمک می‌کند تا کارمندان‌تان از کار کردن در محیط احساس رضایت داشته باشند. همچنین مشتریان برای حضور در چنین فضایی بیشتر ترغیب می‌شوند.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

از چه امکاناتی برای جذاب کردن دکوراسیون اداری استفاده کنیم؟

برای آن‌که دکوراسیونی جذاب داشته باشید، راه‌های بسیار زیادی پیش روی‌تان است. ما در این مقاله تنها نمونه‌های محدودی را به شما معرفی می‌کنیم. هدف از این امر ایجاد احساس کنجکاوی و دادن نگاه به شماست تا بتوانید با توجه به شرایط و نوع کارتان به سراغ ایده‌های دیگری بروید و با مشورت دوستان و همکارانتان موارد تازه‌ای را کشف کنید.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

تجهیزات مناسب و شیک 

یک مورد بسیار مهم که می‌توان در این خصوص به آن اشاره کرد، انتخاب صحیح تجهیزات و المان‌هاست. شما برای خرید لوازمی نظیر مبلمان اداری ، میز، صندلی، کانتر و … انتخاب‌های متعددی دارید. این به شما بستگی دارد که آیا در انتخاب سلیقه به خرج می‌دهید و سراغ گزینه‌های جذاب می‌روید یا خیر.

در این خصوص باید یادتان باشد که درست است تنوع اغلب نتیجه‌بخش است و باعث بهبود نوع دکوراسیون می‌شود. اما تنوع بسیار زیاد در بین تجهیزات نیز می‌تواند به فضای کلی دکوراسیون لطمه زده و ایجاد آشفتگی و ناهماهنگی کند.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

رنگ‌آمیزی جذاب دکوراسیون اداری

رنگ‌ در دکوراسیون اداری و نوع رنگی که انتخاب می‌کنید بر جذابیت دکوراسیون بسیار اثر می‌گذارد. سبک رنگ‌آمیزی‌ای که انتخاب می‌کنید بسیار مهم است. همچنین اگر از کاغذدیواری استفاده می‌کنید نوع طرح و رنگ آن می‌تواند تاثیر فراوانی در جذاب شدن دکوارسیون‌تان داشته باشد.

برای انتخاب رنگ‌های مناسب حتماً با یک متخصص طراحی دکوراسیون که از رنگ‌ها شناخت کافی دارد مشورت کنید.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

نورپردازی عالی

نورپردازی دکوراسیون اداری درست باعث می‌شود تا یک محیط با نور ایده‌آل داشته باشید. اما نور ایده‌آل چیست؟ نور مناسب محیط باعث می‌شود تا سلامت چشم افراد حفظ شود، همچنین سبب می‌شود تا افراد احساس خواب‌آلودگی و یا آشفتگی نداشته باشند. اما این تنها یک جنبه‌ی ماجراست.

هدف از نورپردازی صحیح و اصولی، نمایش درست و برجسته کردن بخش‌های مهم دکوراسیون است. با یک نورپردازی عالی می‌توانید المان‌ها و تجهیزاتی را که برای ایجاد جذابیت به کار بسته‌اید به خوبی به افراد نشان دهید.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

استفاده از گیاه برای جذاب کردن دکوراسیون اداری

گیاهان در دکوراسیون اداری و در مجموع، طبیعت، همواره احساس بسیار خوبی به افراد می‌بخشند. به همین دلیل استفاده از گیاهان و گل‌ها در اداره و دفتر کار می‌تواند باعث ایجاد جذابیت شود. شما می‌توانید از انواع گلدان‌های کوچک و بزرگ در این زمینه استفاده کنید.

استفاده از گلدان‌های کوچک بر روی میز افراد، قرار دادن گلدان‌هایی با اندازه‌های مختلف در کنار پنجره، راه‌پله و … بسیار مفید و جذاب خواهد بود.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

استفاده از آثار هنری

یکی از امکانات بسیار مهم در ایجاد زیبایی و تفاوت در دکوراسیون اداری، استفاده از آثار هنری می‌باشد. این آثار هنری شامل انواع هنرها شده و شما دست‌تان برای انتخاب باز است. استفاده از تابلوهای نقاشی و یا عکس یکی از نمونه‌های بسیار برجسته این مورد است.

در استفاده از نقاشی بر روی دیوارها انتخاب نوع قاب بسیار اهمیت دارد. همچنین می‌توانید با دعوت از یک هنرمند بخواهید بر روی دیوارهایی که در معرض دید بسیار هستند نقش‌ها و طرح‌هایی را برای‌تان پیاده سازی کند.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

از طرفی انواع دیگر آثار هنری نظیر مجسمه‌ها و یا آثار هنری مدرن بسیار می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. این مسئله خصوصاً زمانی که تجهیزات ضروری با هنر ترکیب شوند بسیار اثر بیشتری می‌گذارد. برای مثال کانتر منشی‌ای که علاوه بر ایفای نقش به عنوان یک عضو اصلی نقش یک اثر هنری را داشته باشد می‌تواند بسیار نوآورانه باشد.

پتانسیل صنایع دستی را دست کم نگیرید. این آثار می‌توانند با توجه به شهری که در آن فعالیت می‌کنید انتخاب شوند. البته لزومی به این مسئله نیست. از طرفی استفاده از فرش در فضاهای خالی بسیار حس گرم و صمیمی‌ای به محیط می‌بخشد.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

اجازه دهید هر کارمند طراح فضای خود باشد

یک راه‌حل بسیار جالب که می‌توانید به کمک آن محیطی جذاب و دلنشین داشته باشید، اجازه به کارمندان برای طراحی فضای کار خودشان است. کارکنان می‌توانند محوطه‌ی کار خود شامل اتاق، پارتیشن بندی اداری یا … را با سلیقه‌ی خود اما بر پایه‌ی اصولی مشترک طراحی کنند.

استفاده از تجهیزات مورد علاقه، قرار دادن عکس‌های شخصی و … بر دیوار، استفاده از آباژور، استفاده از آثار هنری خود و … مواردی هستند که کارمند می‌تواند به کمک آن‌ها محیط خود را منحصر به فرد کند.

این مسئله سبب ایجاد نوعی گرمی و صمیمیت بین مراجعین و کارمندان می‌شود. همچنین کارمندان می‌توانند در چنین فضایی احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه مرتبط با برند یا کسب‌وکارتان

به دنبال طرح‌ها و ایده‌هایی باشید که به کسب‌وکارتان گره خورده باشند. اشکال مختلفی را که تداعی کننده‌ی لوگو یا محصول تولیدی‌تان است به کار ببرید. برای مثال اگر ارائه دهنده‌ی خدمات تاسیسات هستید به کار بردن اشکال و المان‌هایی از قبیل ابزار مورد استفاده در کارتان (آچار و …) می‌تواند جالب باشد.

جذاب کردن دکوراسیون اداری

نتیجه

یا فرض کنید که نمایندگی فروش خودرو هستید. چه چیزی جز تصاویر خودرو می‌تواند با محل کارتان تناسب داشته باشد؟ به این سوال فکر کنید و پاسخ‌های آن را یادداشت کنید. این پاسخ‌ها به شما کمک می‌کند تا تجهیزاتی متناسب با فضای مورد نظر خود در بازار پیدا کرده یا به کمک هنرمندان و طراحان آن‌ها را طراحی کنید.

 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏