ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری باعث می شود تا فضا کاربردی تر و با نشاط تر شود و کارکنان با انگیزه تر کار کنند. پارتیشن اداری راهکاری آسان و کاربردی برای جذاب کردن دفاتر اداری می باشند. این پارتیشن ها دارای مدل ها، کاربردها، رنگ ها و انواع متفاوتی هستند که می توان ایده های جذاب زیادی را بر روی آن ها پیاده کرد.

 پارتیشن های اداری علاوه بر این که محیط های مختلف  را جدا می کنند، به فضا نظم و زیبایی هم می بخشند. پارتیشن ها می توانند کوتاه باشند و یا تا سقف کشیده شوند. به طور کلی سه عامل کارایی، زیبایی و خلاقیت می توانند پارتیشن های جذابی را در دکوراسیون اداری به وجود آورند.

امروزه به دلیل استقبال از طراحی پلان باز در ادارات، پارتیشن بندی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. طراحان دکوراسیون برای تزیین پارتیشن های اداری ایده های بسیار جذابی ارائه می دهند که هر کدام در نوع خود بی نظیر و خارق العاده می باشد. تزیین پارتیشن باید بر اساس جنس آن صورت بگیرد. در واقع نوع تزیینات بر اساس جنس پارتیشن انتخاب می شوند. ایده های تزیین پارتیشن های اداری هیچ محدودیتی ندارند و به ابتکار و خلاقیت طراح دکوراسیون مربوط می شوند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

انواع پارتشین اداری    

پارتیشن ها به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند. نوع ثابت در زمین با پیچ و مهره ثابت می شود و غیر قابل حرکت می باشد و معمولا تا سقف ادامه دارد. نوع متحرک قابل حمل و جا به جایی می باشد و بنا به ضرورت می توان آن را جا به جا کرد.  معمولا در فضاهای اداری از پارتیشن های ثابت استفاده می شود که استحکام بیشتری دارد.

پارتیشن ها از متریالی مانند چوب، شیشه، پنل های پی وی سی، ام دی اف، پروفیل های آلومینیومی به همراه شیشه یا ام دی اف و سنگ های تزیینی ساخته می شوند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری با قفسه بندی

یکی از ایده های جذاب برای بزرگ تر جلوه دادن دکوراسیون اداری کوچک استفاده از پارتیشن است. پارتیشن های طبقه بندی شده و قفسه دار گزینه مناسبی می باشند.  

پارتیشن های ضخیم و مقاوم مانند پارتیشن های چوبی را می توان با قفسه یا حفره هایی تزیین کرد که محل مناسبی برای قرار دادن گلدان ها و فایل های اداری هستند. در این پارتیشن ها می توان قفسه ها یا باکس ها را به اندازه دلخواه نصب کرد. کارکنان می توانند گیاهان مورد علاقه خود را در این فضاها قرار بدهند. این دکوراسیون حس طبیعت را ایجاد می کند و با خود انرژی فراوانی را به همراه دارد.  

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب تلفیق و طراحی در پارتیشن اداری

پارتیشن ها را می توان با تلفیقی از اشکال، احجام و متریال به کار برد و آن را مانند یک اثر هنری طراحی کرد.  

پارتیشن های ام دی اف دارای مزیت حکاکی هستند و می توان طرح مورد نظر خود را بر روی آن حکاکی کرد.

پارتیشن بندی فلزی قابل ترکیب با متریال های دیگری مانند چوب و شیشه هستند. و به دلیل استحکام و انعطاف زیاد دارای قابلیت شکل دادن به فرم های هندسی، اسلیمی و غیره می باشند.  

پارتیشن آلومینیومی را می توان با فلزات آب شده تزیین کرد که همانند یک لایه رنگ عمل می کنند. پارتیشن های آلومینیومی دوام زیادی دارند. در این نوع پارتیشن می توان ایده های گوناگون و جذابی را به کار برد. این نوع پارتیشن حس یکپارچگی و نظم را در محیط منعکس می کند.

پارتیشن شیشه ای در مدل های طرح دار و ساده وجود دارد. پارتیشن های شیشه ای می توانند با متریال ام دی اف، آلومینیوم و چوب به صورت سندبلاست شده یا شفاف ترکیب شوند. برای ایجاد ارتباط بصری از نوع شفاف آن استفاده می شود و برای حریم های خصوصی انواع طرح دار و مشجر آن به کار می رود.

پارتیشن های تک جداره از متریال مختلفی مانند ام دی اف، شیشه و آلومینیوم ساخته می شوند و دارای ابعاد و ارتفاع متفاوتی هستند. این پارتیشن ها را می توان به صورت کوتاه، نیمه بلند، بلند و حتی تا سقف طراحی کرد. اما بهتر است که ارتفاع درب این پارتیشن ها از دو متر کمتر نباشد. پارتیشن تک جداره شیشه ای فضا را روشن تر و دل بازتر نشان می دهد. علاوه بر این شیشه در پارتیشن اداری قابلیت طراحی دارد.  

پارتیشن های دو جداره یکی از پر کاربردترین پارتیشن ها در محیط اداری می باشند. چرا که این نوع پارتیشن ها عایق خوبی برای صدا هستند. در پارتیشن های دو جداره از شیشه های دو جداره استفاده می شود. در بیشتر مواقع این شیشه ها مات هستند تا از مزاحمت های دیداری جلوگیری کنند. این پارتیشن ها با ارتفاعات مختلفی وجود دارند و می توان بر روی شیشه ها طراحی دلخواه را انجام داد.      

شیشه های سندبلاست در پارتیشن های تک جداره و دو جداره برای جداسازی فضاهای اداری مانند سالن کنفرانس و جلسات، فضای بین کارمندان و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از شیشه ها از نظر طرح پذیری مانند شیشه های چاپی می باشند. با مات کردن بخشی از شیشه می توان طرح های مختلفی را بر روی آن پیاده کرد. بر روی این شیشه ها امکان طراحی لوگو یا شعار شرکت وجود دارد.

پارتیشن های ترکیبی از ترکیب انواع متریال ها مانند ام دی اف، شیشه و آلومینیوم ساخته می شوند. این پارتیشن ها می توانند ثابت، متحرک و یا کشویی باشند.

پارتیشن های پلاستیک فشرده با طرح های خاصی پانچ شده اند.   

پارتیشن های پارچه ای دارای طرح ها و رنگ های متنوعی می باشند. پارتیشن های پارچه ای ارتباط بصری را قطع می کنند. این پارتیشن ها ارزان، قابل شستشو و زیبا هستند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب تایل ها و بلوک های شیشه ای در پارتیشن اداری

استفاده از تایل های شیشه ای در پارتیشن اداری ایده ی جالب دیگری است که در زیبایی پارتیشن ها موثر است. تایل های شیشه ای دارای زیبایی منحصر به فردی هستند که در معماری داخلی بسیار کاربرد دارند.

شیشه های رنگی چند جداره برای جذاب شدن فضا مناسب هستند. می توان آرم شرکت را بر روی آن طراحی کرد. شیشه یکی از متداول ترین مواد در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که برای تزیین آن ایده های بسیار زیادی وجود دارد.   

استفاده از بلوک های شیشه ای در پارتیشن ها به ویژه در مکان هایی که نیاز به تبادل نور بین دو فضا وجود دارد، ایده ی خوب دیگری است. این شیشه ها عملکرد فوق العاده ای دارند و بسیار کاربردی می باشند. این شیشه ها از نظر نوع، طرح، قابلیت عبور نور به صورت شفاف یا مات، مقاومت در برابر دما و فشار، قابلیت اجرای دکوراسیون با انواع فریم های چوبی، آلومینیومی، فلزی و رنگ دارای تنوع بسیار زیادی می باشند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری با استفاده از برچسب

پارتیشن های شیشه ای بدون فریم یا بدون قاب را می توان با برچسب های رنگی و یا طرح های مختلف تزیین کرد. تنوع این برچسب ها بسیار زیاد است و محیطی خاص و زیبا به وجود می آورند. به عنوان مثال می توان از برچسب برای ایجاد قاب دور پارتیشن ساده استفاده کرد.

ایده ی جذاب نورپردازی در پارتیشن اداری

قرار دادن تجهیزات نورپردازی در پارتیشن اداری ایده ی جذاب دیگری است که به محیط کار زیبایی خاصی می بخشد. به کار بردن انواع چراغ های دیواری آجری در پارتیشن ها ایده ی جالبی است که لازم است علم و هنر معماری آن را طراحی و اجرا کند. نورپردازی در دکوراسیون اداری بسیار مهم است.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب استفاده از گل و گیاه در پارتیشن اداری

پارتیشن های سبز، دیوارهای پوشیده از گل و گیاه هستند که به فضا انرژی و روحیه خاصی می دهند. این پارتیشن ها قابلیت تصفیه هوا و جذب صدا را هم دارند اما نگهداری آنها مشکل می باشد.

 پارتیشن هایی که چوبی و یا از مشتقات چوب هستند را می توان کاملا با گیاهان پوشش داد. برای این منظور باید از گیاهان پرپشت استفاده کرد تا سطح زیرین کاملا پوشیده شود و مانند یک دیوار گیاهی به نظر آید.     

پارتیشن ها را می توان با فلاور باکس ها تلفیق کرد و زیبایی خاصی به محیط بخشید.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب استفاده از پارتیشن های مدرن و فانتزی اداری

پارتیشن کتابخانه ای یکی از محبوب ترین و شیک ترین نوع پارتیشن های مدرن است. البته بهتر است که در برخی از قفسه ها وسایل دکوری قرار داده شود و یا اصلا وسیله ای گذاشته نشود تا بین دو محیط ارتباط دیداری وجود داشته باشد.

ایده ی جذاب دیگر استفاده از پارتیشن های فانتزی، لوکس و سه بعدی می باشد. این پارتیشن ها دارای طرح ها و رنگ های گوناگون هستند و این امکان را می دهند که متناسب با سلیقه و مکان به کار گرفته شوند.

پارتیشن های مدرن از هر جنسی و با هر نوع ایده و خلاقیتی ساخته می شوند مانند آویزها که برای ورودی راهروها نصب می شوند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب به کار بردن آیتم های هنری در پارتیشن اداری

تزیین پارتیشن با آیتم های هنری یکی دیگر از گزینه ها برای تزیین پارتیشن ها می باشد. با توجه به جنس پارتیشن، آیتم هایی مانند برچسب ها، حکاکی ها، تابلوهای نقاشی، قاب های عکس و غیره انتخاب می شوند. استفاده از تزیینات هنری که مرتبط به فضا باشند به محیط روح و جانی تازه می بخشد.

 با ابزار زدن سطوح پارتیشن تک جداره می توان نمای زیبایی ایجاد کرد و آن را به یکی از لوازم دکوراتیو محیط تبدیل نمود.

آیینه رنگی هم به عنوان شیشه دکوراتیو قابل طراحی، در پارتیشن ها به کار می رود.   

ایده ی جذاب ایجاد اتاق ورزش با استفاده از پارتیشن اداری

یکی از ایده های سودمند برای هر اداره ای این است که بخشی را برای ورزش کارکنان اختصاص بدهند. در این صورت کارکنان می توانند در طول ساعت کاری یا قبل و بعد از کار، اتاقی برای انجام ورزش های خاص داشته باشند. این کار می تواند عملکرد کارکنان را بسیار بهبود ببخشد. این اتاق ها باید تهویه خوب و امکانات ورزشی مناسبی داشته باشند. این اتاق حتی می تواند یک اتاق یوگا باشد تا کارکنان برای رفع خستگی و استرس و ایجاد آرامش و تمدد اعصاب از آن استفاده کنند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب ایجاد مهدکودک با استفاده از پارتیشن اداری

امروزه خانم های بسیاری در شرکت ها مشغول به کار هستند و دغدغه بچه های خود را دارند. آنها مجبور هستند که زمان بسیار طولانی را به دور از بچه های خود سپری کنند و هزینه بالای مهدکودک ها را بپردازند. یک ایده ی جذاب می تواند ایجاد یک اتاق مادر و کودک در اداره با استفاده از پارتیشن باشد. این اتاق می تواند دارای وسایل بازی باشد و بچه ها همراه یک مربی تحت نظر مادران خود به بازی بپردازند. مادران همچنین می توانند در زمان استراحت به دیدن کودکان خود بروند. پارتیشن های شیشه ای این امکان را به مادران می دهد تا تمام کارهایی که برای بچه ها انجام می شود را زیر نظر داشته باشند.

ایده ی جذاب جداکننده متحرک میز کار گروهی با استفاده از پارتیشن اداری

برخی از افراد به دلیل محدودیت فضای کاری باید از یک میز کار گروهی استفاده کنند. یکی از راهکارها استفاده از جداکننده میز کارگروهی می باشد. این جداکننده ها یک نوع پارتیشن با ارتفاع کم می باشند که کمک می کنند تا کارکنان با تمرکز بیشتری به کار بپردازند. نوع متحرک آن باعث می شود هر زمان که لازم باشد این جداکننده ها را به پایین یا بیرون میز هدایت کنند و از کل میز بهره ببرند.

ایده های جذاب برای پارتیشن اداری

ایده ی جذاب استفاده از پارتیشن های اداری جمع شونده

پارتیشن های جمع شونده نوعی از پارتیشن هستند که از پنل های جدا ساخته می شوند. این پنل ها موقتی هستند و هر زمان که به فضای بیشتری نیاز باشد، می توان آنها را جمع کرد. این پارتیشن ها به ویژه برای اتاق های ملاقات و جلسات رسمی مناسب هستند زیرا به این فضاها انعطاف پذیری بیشتری می دهند و می توانند برای کارهای عملی متعددی مورد استفاده قرار بگیرند.

کلام پایانی

پارتیشن بندی در دکوراسیون اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که تزیین و طراحی آن تاثیر قابل توجهی در محیط می گذارد. هر اداره و شرکتی با هدف ویژه ای تاسیس شده است که کلیه امور در جهت دستیابی به آن هدف در جریان می باشند. طراح دکوراسیون باید فضا را به گونه ای طراحی کند که در راستای هدف شرکت باشد و در کارمندان احساس همسو بودن با هدف را به وجود آورد. به عنوان مثال شاخص ترین هویت هر شرکت لوگوی آن می باشد که یکی از طرح های پارتیشن های اداری می تواند لوگوی شرکت قرار بگیرد.  

گروه معماری آرکا با در اختیار داشتن طراحان دکوراسیون ماهر با ایده های منحصر به فرد یاری گر شما در این مسیر پرتلاطم می باشد. مشاوره با گروه معماری آرکا خود یک ایده ی جذاب برای دستیابی به اهداف است.   

گروه معماری آرکا در تمامی زمینه های ساخت و ساز مانند مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی ساختمان اداری، بازسازی رستوران، بازسازی آژانس هواپیمایی، بازسازی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی و … فعالیت می کند. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

50 مدل دکوراسیون داخلی

50 مدل دکوراسیون داخلی 50 مدل دکوراسیون داخلی، ایده های بسیار جذاب و فوق العاده کاربردی را برای تزئین و دکوراسیون داخلی منزل در اختیار

ادامه مطلب »
غرفه نمایشگاهی

غرفه فضای باز

غرفه فضای باز غرفه فضای باز در برگزاری نمایشگاه در مکان های متفاوت در طی سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده است. این غرفه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏