دکوراسیون اداری کوچک

دکوراسیون اداری کوچک

محیط اداری مطلوب، محیطی است که شاخصه های افزایش کیفیت و احساس خوشایند بودن را برای افراد فراهم کند. دکوراسیون اداری متشکل از میزها، صندلی ها، قفسه ها، لوازم ضروری و یا حتی تزئیناتی می باشد که باید طبق اصول مشخصی چیده شوند.

در صورتی که طراحی دکوراسیون اداری اصولی نباشد و این لوازم و وسایل در محل مناسبی قرار نگیرند باعث مشکلات فراوانی می شوند. چیدمان نادرست مبلمان می تواند مشکلاتی مانند عدم امکان عبور و مرور بین پرسنل یا ارباب رجوع در هر بخش، امکان برخورد و آسیب به لوازم و ادوات موجود در آن بخش، عدم امکان نظافت کامل محیط و مهم تر از همه موجبات حواس پرتی کارمندان و پایین آمدن تمرکز آن ها را پدید آورد. علاوه بر این دکوراسیون اداری بهتر است طوری طراحی شود که امکان ایجاد تغییرات هر چند جزیی در آن وجود داشته باشد.

دکوراسیون ادارات کوچک

مبلمان در دکوراسیون اداری کوچک

در اداره های کوچک، مبلمان دکوراسیون اداری نباید بزرگ باشد و بهتر است طوری چیده شود تا کارمندان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. انتخاب مبلمان چند منظوره از اشغال فضای اضافی در محیط کار جلوگیری می کند. در واقع مبلمان چند منظوره کارایی بیشتری دارد.

برای دکوراسیون ادارات کوچک لازم است با توجه به فضای کمی که وجود دارد چینش به گونه ای صحیح انجام گیرد تا فضای کم تری اشغال شود. جایگیری مناسب میز و صندلی ها موجب می شود که فضا شلوغ به نظر نرسد و راه هایی برای رفت و آمد وجود داشته باشند.

میزهای خاصی برای فضاهای اداری کوچک وجود دارند که به صورت ترکیبی، با طراحی خاص و انحنایی که دارند، فضای کمتری را به خود اختصاص می دهند. خوب است که از میزهای کم عرض و مرتفع استفاده شود که دارای کشو می باشند و در زیر آنها محیط خالی وجود داشته باشد. میزهای دارای ارتفاع فضاهای بیشتری را برای استفاده در محیط کاری میسر می سازند. میز کار باید به گونه ای طراحی شود که هیچ فضای پرتی در محیط وجود نداشته باشد.

صندلی ها هم دارای انواع متنوعی هستند و طراحی ارگونومیک صندلی ها برای سلامتی بسیار مهم است. مدیران و کارمندان باید در محیط اداری احساس راحتی داشته باشند. احساس راحتی مربوط به شرایط فیزیکی اداره مانند احساس سکوت، دمای مناسب، نور مناسب، لوازم با کیفیت، صندلی مناسب مانند صندلی های ارگونومیک، میزهای با ارتفاع استاندارد و غیره می باشد.

در دکوراسیون شرکت های اداری که دارای یک سری ارباب رجوع می باشند باید مکانی برای نشستن مراجعه کنندگان در نظر گرفته شود. مبلمانی که برای ارباب رجوع انتخاب می شود باید حجم کمی از فضای اداری را به خود اختصاص دهد.

دکوراسیون ادارات کوچک

نقش رنگ در دکوراسیون اداری کوچک  

برای دکوراسیون اداری کوچک به هیچ عنوان از یک رنگ واحد استفاده نکنید و رنگ های روشن متنوعی را به کار ببرید. رنگ ها تاثیرات بسیار بسیار زیادی بر روی محیط اداری و نوع کار افراد مشغول به کار می گذارند.

یکی از مهم ترین مسائل در طراحی دکوراسیون فضای کوچک انتخاب نوع رنگ دیوارها، کفپوش و مبلمان اداری و سایر وسایل می باشد. برای رنگ آمیزی دیوارها خوب است که از رنگ های روشن مانند آبی، مرجانی و نارنجی استفاده شود. این رنگ ها در بزرگ تر و روشن تر شدن فضا موثر هستند.      

در صورتی که می خواهید فضای کاری خلوتی داشته باشید از مبلمان اداری با رنگ های تیره استفاده کنید. رنگ تیره اندازه واقعی مبلمان را کوچک تر نشان می دهد. تضادی که بین رنگ تیره مبلمان و رنگ روشن دیوار پدید می آید علاوه بر زیبایی محیط باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضا هم می شود. همچنین رنگ های تیره لوازم اداری مانند میز و صندلی یک تضاد خوب و چشم نوازی را با نورپردازی صحیح به وجود می آورند.     

استفاده از وسایل تحریر، جا قلمی یا فایل های رنگی هم در زیباتر شدن محیط موثر هستند.  

در رنگ دکوراسیون اداری کوچک برای کف اتاق از رنگ های روشن استفاده کنید. رنگ های روشن، فضا را بزرگ تر و دلبازتر نشان می دهند. برای کفپوش از ترکیب رنگ های روشن و برای دیوار پوش ها از رنگ های مکمل و خنثی استفاده کنید.  

بهره گیری از رنگ های آرامش بخش یا محرک با توجه به نوع کاری که در محیط اداری صورت می پذیرد می تواند بر عملکرد کارکنان تاثیر زیادی بگذارد. 

دکوراسیون ادارات کوچک

نورپردازی در دکوراسیون اداری کوچک

برای نورپردازی در دکوراسیون اداری تا حد امکان باید از نور طبیعی استفاده شود. در هنگام روز از امکانات موجود و فضای باز دفتر مانند پنجره ها و نورگیرها بهره گرفته شود و در زمان تاریکی هم از نورهای ترکیبی و غیرمستقیم استفاده شود.

به کار گیری نورپردازی مناسب و روشنایی دقیق اصولی کمک شایانی به حل موضوع کوچک بودن فضا می کند. در ادارات و شرکت های کوچک فضا را تا حد ممکن روشن نگه دارید به دلیل این که تاریکی یا کم بودن نور در فضا هم مضر می باشد و هم محیط را کوچک تر نشان می دهد.     

برای اینکه محیط روشن تر و بزرگ تر به نظر برسد  بهتر است از چراغ های هالوژنی در سقف یا نورپردازی سه بعدی استفاده شود. در صورتی که نور در پشت سرتان قرار دارد می توانید با قرار دادن چراغ مطالعه روی میز کمبود نور را جبران کنید.  

در فضاهای کوچک اداری استفاده از لامپ های نواری ال ای دی برای نورپردازی گزینه خوبی می باشد. از مزایای این لامپ ها قابلیت درخشندگی بالا و کم مصرف بودن آنها است.

دکوراسیون ادارات کوچک

اتاق مدیریت در دکوراسیون ادارات کوچک

دکوراسیون اتاق مدیر باید با توجه و دقت بیشتری صورت بگیرد. به دلیل این که فضا برای جلسات کاری و یا صحبت با مراجعه کنندگان کوچک می باشد بهتر است که از میز کاری کم عرض استفاده شود. مشاهدات حاکی از آن است که برقراری ارتباط چشمی و فاصله نزدیک تر در جلسات رسمی  باعث افزایش میزان موفقیت می شود. قرار دادن یک یا چند صندلی راحتی در سمت دیگر میز مدیر عامل برای گفتگو مناسب می باشد.  

دکوراسیون ادارات کوچک

سبک مناسب برای دکوراسیون ادارات کوچک

سبک مدرن برای فضاهای کاری کوچک بسیار مناسب است و معمولا طراحی مبتنی بر پلان باز می باشد. میز و صندلی ساده با خطوط صاف نظم بیشتری به فضا می دهند و محیط را بزرگتر جلوه می دهند.

نکات ضروری در دکوراسیون ادارات کوچک 

  • قفسه ها یا طبقه های دیواری در دکوراسیون فضاهای اداری کوچک بسیار کاربردی هستند و حجم مناسبی از مدارک و اشیا را در خود جای می دهند.
  • کمدهای دیواری در فضاهای اداری کوچک کارایی بسیار زیادی دارند.
  • برای تزئین محیط های اداری کوچک می توان از تابلوها، مجسمه های هنری، تابلوهای عکس عزیزان یا گلدان ها همگی در سایزهای کوچک استفاده کرد. از به کار بردن بیش از حد لوازم دکوراتیو و خاص که همگونی و ترکیب های درست یک دکوراسیون اداری را بر هم می زنند، خودداری کنید.
  • استفاده از گل وگیاه به ویژه در ادارت کوچک بسیار مفید و ضروری می باشد. گل ها و گیاهان در زیباسازی محیط، افزایش روحیه و آرامش کارکنان و تهویه هوا نقش بسیار موثری ایفا می کنند.
  • انتخاب کاغذ دیواری مناسب در بزرگ تر جلوه دادن و زیباتر کردن محیط کمک کننده می باشد. کاغذ دیواری های اداری باید رسمی باشند و از به کارگیری کاغذ دیواری های گل دار یا طرح های شلوغ برای محیط اداری پرهیز کنید.
  • بهتر است برای دکوراسیون فضای اداری کوچک از چوب طبیعی درختان استفاده نکنید اما اگر قصد تهیه مبلمان اداری با جنس چوب را دارید از رنگ های روشن چوب استفاده کنید.
  • برای قسمت هایی که نیاز به جداسازی دارند بهتر است به جای پارتیشن از دیوارهای شیشه ای استفاده کنید که از زمین تا سقف کشیده شده اند. با به کار گیری دیوارهای شیشه ای از تداخل صوتی جلوگیری می کنید اما از لحاظ بصری محصوریت ایجاد نمی کنید. این دیوارها برای نوشتن اهداف شرکت هم مناسب هستند.
  • از لوازم و وسایل بی سیم استفاده کنید تا علاوه بر نظم بخشیدن به فضای کوچک اداری، مانع از شلوغی و بهم ریختگی شوید.
  • سیم کشی ها را از درون داکت های مخصوص عبور دهید تا جلوه بهتری در محیط کار ایجاد کنید.
  • بهتر است که فایل ها به صورت اینترنتی بایگانی شوند. فضای ارزشمند محیط کار نباید با کابینت ها و کمدهای بایگانی اشغال شوند.

دکوراسیون ادارات کوچک

تاثیر آینه در دکوراسیون ادارات کوچک

در طراحی دکوراسیون داخلی اداری آینه ها ظاهر کلی فضای کاری را تغییر می دهند. سطوح شفاف مانند شیشه و آینه در مبلمان اداری و یا کار گذاشتن آینه در دیوار فضا را بزرگتر نشان می دهد. انعکاس فضا در سطح شیشه و آینه به شکل مجازی فضا را دو برابر نشان می دهد.

سخن پایانی

کار کردن در یک محیط اداری با دکوراسیون شیک و زیبا که از نظم کافی برخوردار باشد و نکات طلایی در دکوراسیون اداری را رعایت کرده باشد، در بازده کاری افراد تاثیر بسیار شگرفی ایجاد می کند. از این رو مدیران باید برای طراحی و دکوراسیون محیط اداری اهمیت زیادی قائل شوند. طراحی دکوراسیون اداری شامل موارد زیادی از قبیل رنگ، نور، مبلمان و غیره می شود که نیاز به بررسی کارشناسانه دارد. اگر در اندیشه تغییر دکوراسیون و طراحی اصولی یک محیط اداری هستید که علاوه بر افزایش روحیه کارکنان باعث بهبود عملکرد شان هم شوید، گروه معماری آرکا با در اختیار داشتن زبده ترین طراحان و مشاوران، بهترین گزینه پیش روی شما می باشد.

گروه متخصص آرکا علاوه بر طراحی دکوراسیون در اموری از قبیل مشارکت در ساخت، مدیریت پیمان و بازسازی ساختمان اعم از اداری، تجاری و مسکونی آماده هر گونه مشاوره و همکاری با شما دوست عزیز می باشد.

چند نمونه پلن دکوراسیون اداری

دکوراسیون ادارات کوچک

دکوراسیون ادارات کوچک

دکوراسیون ادارات کوچک

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏