دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک یکی از سبک‌های قدیمی و ماندگار است. با وجود محبوبیت روز افزون سبک‌های مدرن و نو، این سبک همچنان طرفداران خاص خود را دارد. کلاسیک در انواع سبک های دکوراسیون داخلی دارای جنبه‌های بسیار متنوع و ویژگی‌های منحصر به فردی است. در این مقاله، نگاهی اجمالی به آشپزخانه کلاسیک و ویژگی‌های آن انداخته‌ایم. 

دکوراسیون داخلیچرا دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک؟

دکوراسیون داخلی کلاسیک، یک سبک اصیل با ویژگی‌های زیبا است. واژه کلاسیک مفاهیم بزرگی چون عظمت، شکوه و ثروت را منتقل می‌کند. از لحاظ روانشناسی، به افراد داخل خانه اعتماد به نفس بالا می‌بخشد. در نتیجه آشپزخانه که به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود، با سبک کلاسیک به عظمت برتر می‌رسد. خانم یا آقای خانه‌دار در آن احساس خوبی دارند.

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک همچنین دارای ویژگی‌های عمیق زیبا شناختی است. در صورتی که به درستی و با اصول پی ریزی شود، چشم‌ها را از عناصر زیبا شناختی متحیر می‌نماید. این عناصر به واسطه جزئیات بسیار عمیق به وجود می‌آیند. جزئیاتی که هر کدام دیگری را کامل می‌کنند و یک مجموعه درخشان می‌سازند.

در نتیجه این همه شکوه، اصالت و زیبایی، فعالیت‌های داخل آشپزخانه لذت بخش می‌شود و مانع خسته شدن افراد داخل آشپزخانه می‌شود. این موضوع تأثیر مستقیمی روی کیفیت کار‌های انجام شده دارد.

دکوراسیون داخلیویژگی‌های دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

برای این که بتوانید بیشتر با سبک و مفهوم آشپزخانه کلاسیک ارتباط برقرار کنید، بهتر است نخست ویژگی‌های آن را به خوبی بشناسید.

دکوراسیون داخلیرنگ‌ها در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

رنگ، در هر سبکی از طراحی داخلی پایه و اساس سبک محسوب می شود. چه بسا رنگ‌ها می‌توانند به طور مستقیم سبک‌ها را به اوج خودشان برسانند و یا باعث برهم خوردن نظم آن‌ها شوند. در نتیجه باید رنگ‌های مناسب هر سبک را بشناسیم. در استفاده از رنگ ها باید به الگوی رنگی هر سبک توجه کنیم.

تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی به طور کلی نشان می دهد که رنگ‌های روشن به ویژه رنگ سفید در سبک کلاسیک کارآمد‌تر از رنگ‌های تیره است. بیشتر نمونه‌های آشپزخانه کلاسیک از رنگ سفید برای سقف و رنگ‌های روشن دیگر مثل کرم یا آبی روشن برای دیگر قسمت‌ها استفاده کرده اند.

استفاده از رنگ سفید، مزایای بسیار خوبی دارد که با سبک کلاسیک و آشپزخانه کلاسیک همخوانی دارد. رنگ سفید باعث می‌شود که فضای طراحی بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان داده شود. همچنین ارتفاع سقف و زمین بیشتر به نظر می رسد. هنگام تعریف سبک کلاسیک از شکوه و عظمت این سبک گفتیم. رنگ سفید این شکوه و عظمت را بیشتر می‌کند و به آن بها می‌دهد.

دکوراسیون داخلیرنگ روشن در مقابل رنگ تیره 

ویژگی دیگر رنگ روشن که برای آشپزخانه کلاسیک مناسب است، روشن‌تر شدن فضا به واسطه انعکاس نور در محیط است. به طور کلی آشپزخانه به نور بسیار زیادی نیاز دارد تا مانع کلافگی افراد داخل آن شود. به علاوه برای بهتر انجام شدن برخی کار‌ها نیاز است که نور آشپزخانه بسیار زیاد شود.

 از آنجایی که سبک کلاسیک پر از جزئیات زیبا است، نور زیاد در سبک کلاسیک باعث می‌شود که جزئیات بیشتر به چشم بیایند.

در مقابل رنگ تیره خاصیت‌های رنگ روشن را ندارد و تأثیر معکوس می‌گذارد. استفاده مطلق از رنگ تیره فضا را شلوغ و کوچک می‌کند و عظمت سبک کلاسیک را زیر سؤال می‌برد. به علاوه باعث تاریک شدن بیش از حد فضا می‌شود.

البته استفاده از رنگ تیره به همراه رنگ روشن، آن هم با تعادل، می‌تواند زیبایی منحصر به فردی ایجاد نماید.

دکوراسیون داخلیتقارن و هماهنگی

تقارن یکی از ویژگی‌های اصلی سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی است. وقتی فضای آشپزخانه را به دو قسمت مساوی تقسیم کنیم و در ذهنمان این دو طرف را روی هم قرار دهیم. باید تمامی اجزای سمت راست، دقیقاً روی اجزای سمت چپ قرار بگیرد. در اصل باید اجزای سمت چپ و راست آشپزخانه دقیقاً مثل هم باشند و حتی فاصله بینشان باید مثل یکدیگر باشد.

این ویژگی از سبک کلاسیک بیشتر جنبه زیبا شناختی دارد. اگر بتوانید به خوبی آن را پیاده سازی کنید، به زیبایی منحصر به فرد و متحیر کننده‌ای دست می یابید.

هماهنگی به این معنا است که باید نظم، سراسر آشپزخانه را فرا بگیرد. نباید کوچک‌ترین عنصر اضافی این نظم را به هم بزند. همیشه وسایلی پیدا می‌شوند که سر جایشان نیستند و یا جای آن‌ها در سبک کلاسیک نیست؛ در دور ریختن این وسایل باید بی رحم باشید.

دکوراسیون داخلیکابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

یکی از ویژگی‌های مهم و اساسی سبک کلاسیک، وجود کابینت‌های لوکس و پر از جزئیات است. کابینت‌ها در سبک کلاسیک چوبی هستند.

برای اینکه سبک کلاسیک انسجام خود را حفظ کند، باید توجه ویژه‌ای به جزئیات کابینت‌ها داشته باشید. مدل های کابینت کلاسیک باید دارای طرح و نقش‌های کنده کاری شده و برجسته باشند. همچنین وجود قاب‌هایی با خطوط برجسته و رنگی، به سبک کلاسیک بهای بیشتری می‌دهد.

اگر به جزئیات لازم در کابینت‌ها توجه نشود و صرفاً یک کابینت مینیمال جایگزین شود. انسجام سبک کلاسیک بهم می‌ریزد و دیگر نامش سبک کلاسیک نمی‌شود. بلکه یک سبک نا منظم با ترکیبی است که باعث خستگی و کلافگی افراد داخل آن می‌شود.

دکوراسیون داخلیگروه معماری آرکا 

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه معماری آرکا 

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد. سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.   

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دکوراسیون اداری مینیمال

دکوراسیون اداری مینیمال

دکوراسیون اداری مینیمال در مقالات مختلف به بررسی انواع سبک‌های دکوراسیون اداری نظیر مدرن و کلاسیک پرداختیم. از انواع سبک‌های رایج دکوراسیون اداری، سبک مینیمال

ادامه مطلب »
بازسازی نمای ساختمان قدیمی

بازسازی نمای ساختمان قدیمی

بازسازی نمای ساختمان قدیمی مقدمه بازسازی نمای ساختمان قدیمی در این دوره باعث امروزی شدن و نو شدن ساختمان می شود. همچنین، بازسازی ساختمان به

ادامه مطلب »

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏