مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

آیا می‌دانید مبلمان اداری را باید بر اساس چه معیاری انتخاب کنید؟ آیا با انواع مبلمان مورد استفاده در دکوراسیون اداری آشنایید؟ کدام مبلمان برای چه نوع دکوراسیونی مناسب است؟

انتخاب مبلمان همواره یکی از دغدغه‌های افراد در هنگام سفارش اجزای دکوراسیون اداری می‌باشد. این مسئله به دلیل اهمیت بالای این بخش از دکور دفتر یا اداره می‌باشد. از طرفی به دلیل تنوع موجود در تولید این محصولات انتخاب گاهی کمی سخت می‌شود. اما اگر به یک شناخت نسبی از اصول انتخاب مبلمان برسید خواهید توانست تصمیم دقیق‌تر و راحت‌تری بگیرید. در این مقاله قصد داریم تا مبحث انتخاب مبلمان دکوراسیون اداری به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

اهمیت توجه به مبلمان در دکوراسیون اداری

مبلمان اداری بخش اعظمی از فضای بصری قسمت‌های مختلف اداره و محل کار را تشکیل می‌دهند. اتاق جلسات، اتاق مدیریت و … از جمله مکان‌هایی هستند که کاربرد مبلمان در آن‌ها بسیار چشم‌گیر است.

به همین دلیل و به طور واضح به علت گستردگی استفاده از مبلمان، انتخاب یک مبلمان مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع یکی از پارامترهای مهم در تامین آسایش و راحتی ارباب رجوع، تهیه و چیدمان مبل اداری با کیفیت و استاندارد است.

از طرفی تجهیزات و المان‌های موجود در دکوراسیون اداری دیگر تنها جنبه‌ی مصرفی و کاربردی ندارند. به این معنا که تقریباً همه‌ی این اجزا در کنار مورد استفاده قرار گرفتن، دارای بُعد تزئینی و دکوری می‌باشند. لذا انتخاب یک مبلمان مناسب با ظاهر زیبا و طراحی چشم‌گیر، تاثیر به‌سزایی در بالا رفتن کیفیت ظاهری دکوراسیون اداری خواهد شد.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

انواع مبلمان مناسب برای دکوراسیون اداری

کافیست سری به فروشگاه‌های مبلمان بزنید تا با طیف گسترده‌ای از انواع تولیدات مواجه شوید. این مسئله نشان‌دهنده‌ی تنوع موجود در بازار این محصول می‌باشد. امروزه به دلیل تنوع بیش از پیش در سلیقه‌ی خریداران، طراحان و تولیدکنندگان مبلمان، انرژی بسیاری در خلق ایده‌های نو و تولید نمونه‌های جدید و جذاب مبلمان صرف می‌کنند.

به همین دلیل گاهی انتخاب از بین انواع مختلف این تجهیزات کاری بسیار دشوار است. به همین منظور، شناخت بیشتر می‌تواند راهگشا باشد. در ادامه به تقسیم‌بندی کلی مبلمان می‌پردازیم.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

مبلمان کلاسیک دکوراسیون اداری

ماده‌ی اولیه اصلی تولید مبلمان کلاسیک، چوب است. با نگاهی دقیق به این مبلمان خواهید دید که در ساخت آن‌ها خلاقیت خاصی جلوه می‌کند. این مبلمان بسته به طراحی خاصی که دارند، تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته، اما در مجموع می‌توان در ساخت آن‌ها آثار هنرمندانه‌ی کار با چوب را مشاهده کرد.

یکی از هنرهایی که در طراحی و بخشیدن زیبایی بیشتر به این مبلمان به کار می‌رود، هنر منبت‌کاری‌ست. این نوع مبلمان معمولاً برای اداراتی که دکوراسیون اداری کلاسیک دارند مناسب می‌باشد. رنگ غالب این محصولات رنگ چوب است، اما تنوع رنگی نیز در آن‌ها مشاهده می‌شود.

این مبلمان طبق اصول استانداردهای مورد نیاز طراحی شده و از نظر کیفیت نیز در سطح مطلوبی قرار دارند.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

مبلمان مدرن دکوراسیون اداری

مبلمان اداری مدرن نیز از انواع بسیار با کیفیت و پرطرفدار مبلمان می‌باشد. معمولاً مبلمان اداری مدرن در شرکت‌های استارت‌آپی و کمپانی‌هایی که با کسب‌وکارهای نوین و به‌روز سروکار دارند استفاده می‌شوند.

یکی از مزایای مبلمان مدرن، تنوع بسیار بالا در طراحی آن می‌باشد. به همین دلیل محال است که شما نتوانید از بین گزینه‌های موجود در دسته‌ی مبلمان مدرن، مدلی را مناسب دکوراسیون اداری مدرن خود پیدا کنید. از طرفی این نوع مبلمان با سبکی منحصر به فرد طراحی شده و ظاهری بسیار گیرا و جذاب دارند که در کنار دیگر عناصر موجود در دکوراسیون، یک دکور عالی به وجود می‌آورند.

شاید بتوان گفت که به دلیل تنوع بالا در سطح کیفی و نوع طراحی این محصولات، راحت‌تر بتوانید محصولاتی با قیمت‌های پایین‌تر اما کیفیت مطلوب پیدا کنید.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

نکات مهم در انتخاب مبل دکوراسیون اداری

برای رسیدن به یک انتخاب خوب، بهتر است نکات متعددی را در نظر داشته باشید. در ادامه می‌خواهیم برخی از مهم‌ترین جوانبی را که در انتخاب مبل باید به آن‌ها توجه کنید به شما معرفی کنیم.

انتخاب مبلمان با توجه به فضای کاری و نوع کسب‌وکار

این مورد در خصوص دیگر اجزای دکوراسیون نیز صدق می‌کند. در مجموع شما برای انتخاب المان‌های مختلف و نوع دکوراسیون اداره‌ی خود باید به نوع کاری که در آن محل انجام می‌دهید توجه کنید.

اگر فروشنده‌ی نوع خاصی از محصولات هستید، دکور شما باید نشان‌دهنده‌ی آن‌چه باشد که ارائه می‌کنید. برای مثال شرکت‌هایی که ارائه‌دهنده‌ی ایده‌های نو و محصولات منحصربه‌فرد تازه اختراع شده هستند، معمولاً از دکوراسیون و مبلمان مدرن با طراحی‌های به‌روز استفاده می‌کنند. این فضا خود سبب القای یک حس تازگی و پیشرو بودن می‌شود.

در مقابل شما به دلیل سابقه‌ی بالای خود در عرصه‌ی مورد نظر، ممکن است بخواهید قدمت و ماندگاری خود را به مراجعین و مشتریان القا کنید. در چنین شرایطی انتخاب مبلمان و دکوراسیون مدرن می‌تواند راهگشا باشد.

نوع فعالیت و رده‌ی سنی مراجعین نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار می‌باشد. برای مطاللعه بیشتر میتوانید مقاله انواع دکوراسیون اداری را مشاهده نمایید.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

انتخاب مبلمان دکوراسیون اداری با توجه به فضای موجود

یکی از معضلات و محدودیت‌هایی که افراد در انتخاب مبل و به‌کار بردن آن‌ها در دکوراسیون دارند، کمبود جا و فضاست. برخی از شرکت‌ها و ادارات گاهی ممکن است در دفتری کوچک فعالیت کنند. در چنین مواقعی انتخاب مبلمان کمی مشکل است و شما با محدودیت‌هایی مواجه هستید.

به همین دلیل پیش از اقدام برای انتخاب با محدویت‌هایی از این دست آشنا باشید تا بتوانید انتخابی درست و بهینه داشته باشید. در این موارد معمولاً مبلمان مدرن گزینه‌ی مناسب‌تری هستند. چرا که این مبلمان با توجه به اصول بهینه‌سازی فضا طراحی اداری می‌شوند.

مبلمان مناسب دکوراسیون اداری

انتخاب مبلمان اداری با توجه به بودجه

یکی از معیارهای انتخاب هر محصولی، قیمت و هزینه‌ی آن می‌باشد. در تعیین قیمت مبلمان عوامل مختلفی دخیل هستند. نوع موادی که در ساخت آن به کار رفته است، ظرافت به کار رفته در تولید، هزینه‌های جانبی تولید و … از جمله این موارد می‌باشد.

به همین دلیل انواع مبلمان قیمت‌های متنوعی دارند. لذا نمی‌توان قیمت مشخصی را برای این محصولات ارائه کرد. از طرفی با توجه به تغییر قیمت‌ها امکان تعیین یک بازه‌ی قیمتی ثابت نیز برای آن‌ها وجود ندارد.

اما در هر صورت یادتان باشد که پیش از هر اقدامی، بودجه‌ی مورد نظر خود را برای تهیه و خرید مبل تعیین کنید. این مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید از بین گزینه‌های معقول‌تری انتخاب‌هایی داشته باشید و بررسی‌های بی‌مورد وقت‌تان را نگیرد.

برای مشاوره رایگان میتوانید از طریق راههای ارتباطی با آرکا تماس بگیرید و یا ما را در شبکه های احتماعی دنبال کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏