نکات طلایی در دکوراسیون اداری

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری 

چشم نوازی محیط‌های کاری و اداری از اصول مهمی است که باید به دقت به آن پرداخته شود. اهمیت این مسئله به قدری است که روی روحیه ارباب رجوع و کارمندان تاثیر به‌سزایی می‌گذارد. درواقع دکوراسیون اداری باید به گونه‌ای باشد که در نگاه اول تاثیر مثبتی روی بیننده بگذارد. واضح است که برای رسیدن به دکوراسیون اداری شیک و جذاب باید به برخی از عوامل توجه ویژه داشت. در این مقاله به نکات طلایی در دکوراسیون اداری می‌پردازیم. رعایت و توجه هر چه بیشتر به این نکات سبب اصولی‌تر بودن طراحی دکوراسیون و به‌طبع بالا رفتن کیفیت کار می‌شود. در زیر به این عوامل موثر در افزایش کیفیت دکوراسیون‌ها می‌پردازیم.

اهمیت توجه به دکوراسیون اداری

پیش از آن‌که به بررسی نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اداره بپردازیم، بهتر است کمی بیشتر در خصوص اهمیت این موضوع بدانیم. اهمیت دکوراسیون اداری از چند جهت قابل بررسی است.

افرادی که برای اولین بار وارد محیط کار شما می‌شوند اولین برداشت خود را از کسب‌وکارتان، با توجه به دکوراسیون شما خواهند داشت. احساس خوبی که در هنگام ورود مشتریان به آن‌ها دست می‌دهد باعث می‌شود تا دید مثبت و خوبی نسبت به مشارکتشان با شما داشته باشند.

نکته بعدی زمان قابل توجهی است که کارمندان در محیط اداره صرف می‌کنند. بنابراین این محیط باید طوری طراحی و چیده شود تا کسالت‌بار نباشد و کارمندان احساس خوشایندی داشته باشند. این احساس خوشایند باعث بهبود عملکرد کارکنان و افزایش راندمان شرکت می‌شود.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

 دکوراسیون اداری در ادارات بزرگ

نوع دکوراسیون در دفاتر و اداره‌های بزرگ با اداره‌های کوچک فرق می‌کند. در مکان‌هایی که فضای بزرگ‌تری در اختیار است باید چیدمان وسایل به گونه‌ای باشد که فضای خالی باقی نماند تا آن فضا حس پوچی و تهی بودن را منتقل نکند. در فضاهای بزرگ‌تر می‌توان از مبلمان‌های بزرگ‌تر، کمدهای بیشتر و تزئینات زیادتری استفاده کرد. به تناسب محیط از گیاهان بزر‌گ‌تری بهره برد و رنگ‌ها را طوری انتخاب کرد که صمیمیت بیشتری ایجاد کند.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری در ادارات کوچک

در مواقعی که فضای کم‌تری برای چیدمان وجود دارد کار دکوراسیون اداری در ادارات کوچک باید از دقت بیشتری برخوردار باشد. چرا که باید از این فضا به بهترین نحو بهره برد و همه لوازم ضروری را در دسترس قرار داد. در دفاتر کوچک‌تر می‌توان از میز و صندلی‌های جمع‌وجورتر و گیاهان کوچک و رنگی استفاده کرد و هم‌چنین فضای راحتی را برای رفت‌وآمد باقی گذاشت. در چنین فضاهایی برای بهره‌وری بیشتر می‌توان از پارتیشن‌ها استفاده کرد.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

همان‌طور که گفته شد عوامل مختلفی روی کیفیت دکوراسیون‌های اداری تاثیر می‌گذارد و رعایت کردن این گزینه‌ها می‌تواند دکوراسیون اداری لاکچری و شیکی را در اختیار شما قرار دهد. در زیر به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

رنگ دکوراسیون اداری

رنگ دکوراسیون شاید در ابتدا چیز پیش پا افتاده‌ای به نظر برسد اما تاثیرات جدی می‌گذارد. انتخاب ترکیب رنگ هم بسته به حرفه‌ی کاری شماست. اگر دفتر کار مورد نظر کارهای هنری و هیجان‌انگیز انجام می‌دهد بهتر است از رنگ‌های مهیج استفاده شود. برای دفترهای رسمی‌تر می‌توان از رنگ‌های خنثی استفاده کرد. سعی کنید رنگ‌ها را طوری انتخاب کنید که چشم را خسته نکنند. انتخاب ترکیب رنگ به برند کاری هم مربوط می‌شود. رنگ‌هایی که متناسب با برند شما باشند جذابیت کار را بالاتر می‌برند و توجه دیگران را راحت‌تر جلب می‌کنند.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

هماهنگی بین اجزای دکوراسیون اداری

بدیهی است که هماهنگی بین اجزای دکوراسیون تا چه حد می‌تواند روی جذابیت آن تاثیرگذار باشد. در صورت نبود این هماهنگی، محیط به نوعی ناموزون و زننده خواهد بود. این هماهنگی را می‌توانید با انتخاب وسایلی با سایزهای متناسب، جنس‌های مشابه و رنگ‌های مکمل انجام دهید.

وجود هماهنگی بین اجزای محیط سبب ایجاد آرامش و هارمونی می‌شود که می‌تواند روی ذهن افراد تاثیرگذار باشد. این هماهنگی باید بین کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین قطعه دکوراسیون شما مشهود باشد.

نورپردازی دکوراسیون اداری

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی جذابیت دکوراسیون تاثیر می‌گذارد نورپردازی محیط است. بهره‌گیری از نور خورشید به طریق مختلف می‌تواند محیط کار را شاداب‌تر و انرژی‌بخش‌تر کند. علاوه بر بهره‌گیری از نور طبیعی می‌توان از روشنایی‌های مختلف که چشم را خسته نمی‌کنند استفاده کرد. در این زمینه می‌توانید از لامپ‌های مدرن و شیک استفاده کنید.

بهره‌گیری از گیاهان در دکوراسیون اداری

وجود گیاهان در دکوراسیون‌های اداری از چند جهت قابل توجه است. گیاهان تاثیر به‌سزایی در شادابی محیط می‌گذارند و این موضوع نه تنها روی کارکنان اثر مثبتی می‌گذارد بلکه روی کسانی که در چنین محیط‌هایی رفت‌وآمد می‌کنند هم بی‌تاثیر نیست. از طرفی وجود گیاهان در محیط‌های کاری که افراد وقت زیادی را در آن می‌گذرانند باعث تصفیه و پاک‌سازی هوا می‌شود.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

انتخاب دکوراسیون متناسب با توجه به بودجه

از آن‌جایی که برای چیدمان هر دفتری بودجه‌ی معینی در نظر گرفته می‌شود لازم است در ابتدا یک دید کلی نسبت به دکوراسیون محیط داشته باشید تا بتوانید اجزای دکوراسیون را با توجه به بودجه و آن‌چه مدنظر شماست هماهنگ کنید. همواره گزینه‌های بسیار متفاوتی برای انتخاب وجود دارد بنابراین انتخاب المان‌ها با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید کار سختی نیست.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

انواع دکوراسیون اداری

انواع دکوراسیون اداری مختلفی دارند اما در کل به دو نوع پلان باز و پلان بسته تقسیم می‌شوند.

پلان باز دفاتر کار

در طراحی پلان باز، اجزای دکوارسیون به گونه‌ای قرار می‌گیرند تا کارمندان و همکاران به همدیگر نزدیک‌تر باشند. این فضاها به مرور باعث ایجاد صمیمت و همکاری بیشتر  کارکنان می‌شود و سبب تقویت روحیه‌ی تیمی و بالاتر رفتن راندمان اداره می‌شود.

پلان بسته دفاتر اداری

این نوع از دکوراسیون در مواقعی استفاده می‌شود که وظایف کارمندان با هم متفاوت‌تر است و انجام آن‌ها نیاز به تمرکز بالاتری دارد. در این موارد کارمندان نیاز به تبادل اطلاعات زیادی ندارند و حریمشان نسبت به همدیگر خصوصی‌تر است.

نکات طلایی در دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری مدرن

با توجه به پیشرفتی که روزبه‌روز صورت می‌گیرد همه کسب‌وکارها تلاش می‌کنند تا با پیشرفت‌ها هماهنگ‌تر عمل کنند. جالب است بدانید که دکوراسیون هم از این قضیه مستثنی نیست. امروزه دفاتر کاری تلاش می‌کنند تا از دکوراسیون‌های به‌روزتری استفاده کنند تا محیط و عملکردشان بهبود یابد.

با توجه به عوامل مهمی که در بالا گفته شد می‌توان به صورت خلاصه بیان داشت که وجود گیاهان مختلف در کنار هماهنگی رنگ‌ها و اجزای دکوراسیون و نورپردازی می‌تواند دیزاین اداریِ مدرن و لاکچری را در اختیار کارکنان، مدیریت و مشتریان قرار دهد.

در پایان گروه معماری آرکا آماده همکاری و مشاوره رایگان میباشد.

نظرات و پیشنهادات خود را در کامنت و یا شبکه های اجتماعی برای ما ارسال کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

پارتیشن اداری ارزان

پارتیشن‌های اداری ارزان

پارتیشن‌های اداری ارزان مقدمه امروزه استفاده از انواع پارتیشن اداری بسیار رواج پیدا کرده است و استفاده از آن در انواع کسب و کارها و

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏