کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که بدون شک تأثیر بسیار زیادی در زیبا شدن دکوراسیون داخلی خانه خواهد داشت. امروزه اکثر خانواده ها کاغذ دیواری را به گچ ترجیح می دهند. انصافا هم کاغذ دیواری از هر نظر نسبت به گچ بهتر خواهد بود.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون

اگر بتوانید در انتخاب و استفاده از کاغذ دیواری دقت کنید. بدون شک کاغذ دیواری راضی کننده ترین جنسی خواهد بود که می توانید بر روی دیوار خانه تان ببینید. کاغذ دیواری به دلیل ویژگی های خوبی که دارد، انتخاب اول هر خانواده ای است که به دیوار خانه خود اهمیت می دهد. کاغذ دیواری تأثیر بسیار زیادی بر روی دکوراسیون داخلی می گذارد.

شما هر سلیقه ای که داشته باشید، بدون شک کاغذ دیواری نظر شما را جلب خواهد کرد. به این دلیل که کاغذ دیواری از نظر طرح، جنس و رنگ دارای تنوع بسیار زیادی می باشد.

امروزه میلیون ها مدل کاغذ دیواری در بازار ایران و جهان وجود دارد. دیدن هر یک از آن ها می تواند نظر هر کسی را برای استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی جلب نماید.

در ادامه نکاتی را برای انتخاب یک کاغذ دیواری خوب و متناسب با دکوراسیون داخلی خانه ارائه می دهیم.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی1.انتخاب رنگ و طرح

رنگ و طرح کاغذ دیواری خانه باید متناسب با طراحی دکوراسیون داخلی منزل نظیر مبل، پرده و … انتخاب شود. سعی کنید طرحی انتخاب کنید که با مبل و پرده همخوانی و هماهنگی داشته باشد.

کاغذ دیواری یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی است. اگر هماهنگ با دیگر اجزای خانه نباشد، به طور کل طراحی دکوراسیون داخلی نازیبا خواهد شد. مانند تکه ی پازلی که در جای درستی قرار نگرفته است.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری های مختلف و زیبایی وجود دارند که می توانید از آن ها برای دیوار های خانه خود استفاده نمایید. کاغذ دیواری های طرح دار، سه بعدی، روغنی شکل، ساده، تیره، روشن و … در بازار موجود هستند. اگر متناسب با دکوراسیون داخلی انتخاب شود، بسیار تأثیر گذار خواهد بود و به زیبایی دکور شما کمک بسیار زیادی خواهد نمود.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

توصیه می کنیم که حتما برای خرید کاغذ دیواری وقت بگذارید. به هیچ عنوان برای خرید عجله نکنید تا بتوانید رنگ و طرح مورد نظر خودتان را انتخاب نمایید. اگر بتوانید رنگ و طرح مورد علاقه خودتان را در مدت زمان زیادی پیدا کنید، لذت بیشتری می برید تا این که با عجله یک طرح نه چندان مطلوب را انتخاب نمایید.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی2.تمام دیوار های خانه را کاغذ دیواری نکنید

اگر بهترین طرح و رنگ کاغذ دیواری را انتخاب نمایید و از آن در همه قسمت های دیوار خانه استفاده کنید. بعد از مدتی به اصطلاح دل زده خواهید شد و از این که ببینید تمام دیوار خانه شما با کاغذ دیواری پوشیده شده است، احساس رضایت نمی کنید.  

توصیه می شود تنها برای یک یا دو دیوار خانه از کاغذ دیواری استفاده کنید و همه دیوار ها را کاغذ دیواری نکنید. قسمتی از خانه نیاز دارد که کاغذ دیواری نشود و از مدل های دیوارپوش دیگری استفاده گردد.  

اگر تمام دیوار های خانه خود را کاغذ دیواری کنید، به طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود نیز آسیب وارد می کنید. ممکن است بعد از گذشت چند ماه، حس یکنواختی به شما دست دهد.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

3.در استفاده از کاغذ دیواری، خلاق باشید

اگر بتوانید در استفاده از کاغذ دیواری خلاق باشید، به طور حتم دکوراسیون داخلی خانه در بخش دیوار ها جلوه ای زیبا خواهد داشت. می توان کاغذ دیواری را در دیوار هایی به کار برد که کسی فکرش را نمی کند.

به عنوان مثال استفاده از کاغذ دیواری در کوچک ترین دیوار خانه شما می تواند ایده جالب و خلاقانه ای باشد که کمتر کسی در خانه خود از این ایده استفاده می نماید.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

4.از کاغذ دیواری در مکان های غیر قابل تصور استفاده کنید

مسلماً استفاده از کاغذ دیواری در مکان هایی که زیاد دیده نمی شوند زیاد جالب به نظر نمی رسد. اکثر افراد معتقدند که باید کاغذ دیواری در مکان هایی که به چشم می آید نصب شود که قطعاً نظر درستی است.

اما اگر شما قصد دارید خاص و متفاوت باشید، از کاغذ دیواری در مکان هایی استفاده کنید که هیچ کس فکرش را نمی کند. برای مثال شما می توانید پشت میز آرایش یا بخش کوچکی از درون کمد دیواری خود را کاغذ دیواری بزنید و از آن لذت ببرید.

به احتمال زیاد از هر 10 نفر 1 نفر بتواند کاغذ دیواری را در این مکان ها ببیند ولی مطمئن باشید همان یک نفر شما را به خاطر این ایده جالب، تحسین خواهد کرد.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

5.از کاغذ دیواری های متنوع استفاده کنید

به هیچ عنوان استفاده از یک نوع کاغذ دیواری در همه دیوار های خانه کار درستی نیست. شما باید متناسب با فضا و مکانی که قصد کاغذ دیواری زدن دارید، طرح آن را انتخاب کنید.

طرح کاغذ دیواری که در آشپزخانه استفاده می شود باید با طرح کاغذ دیواری مورد استفاده در پذیرایی خانه متفاوت باشد.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

اگر در خانه خود بیشتر از 2 اتاق خواب دارید، کاغذ دیواری های متنوع بزنید. برای مثال بهتر است اتاق خواب پدر و مادر رنگ های تیره تر و طرحی سنگین تر داشته باشد. در صورتی که رنگ کاغذ دیواری مدل های دکوراسیون اتاق کودک روشن باشد و طرح شادی داشته باشد بسیار بهتر و دل نشین تر خواهد بود.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

کلام آخر

قطعاً استفاده مناسب از کاغذ دیواری می تواند فضای خانه شما را چندین برابر زیبا تر کند. اگر کاغذ دیواری در کنار پرده و مبلمان بتواند تکمیل کننده دکوراسیون خانه شما باشد، محیطی فراتر از یک محیط رویایی خواهید داشت.

کاغذ دیواری تأثیر بسیار زیادی در دکوراسیون دارد. انتظار می رود برای آن وقت و وسواس بیشتری را بگذارید و با یک شرکت معتبر دکوراسیون مشاوره نمایید. قطعاً مشاوره با یک طراح داخلی بسیار در این زمینه سودمند خواهد بود و رضایت بیشتری را در پی دارد.

همواره سعی کنید کیفیت و جنس خوب کاغذ دیواری را در اولویت اول قرار دهید. بعد از آن هزینه و پولی که باید بپردازید را بررسی کنید. اگر جنس بهتری را با مبلغ گران تری بخرید بسیار بهتر خواهد بود تا این که جنس بی کیفیت را با قیمت ارزان بخرید.

طراحان داخلی گروه معماری آرکا در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی از تجربه و مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند. گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد به مرحله اجرا و پیاده سازی می رساند. 

در صورت نیاز به طراحی دکوراسیون داخلی، شرکت آرکا آماده هر گونه مشاوره و همکاری می باشد. همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، دکوراسیون اداری، بازسازی، پارتیشن بندی اداری، غرفه سازی و غیره فعالیت گسترده ای دارد. 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا امکان پذیر می باشد.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی ساختمان هتل

طراحی ساختمان هتل

طراحی ساختمان هتل طراحی ساختمان هتل با راه حل های خلاقانه و هوشمندانه با تغییرات سریع اجتماعی وفق داده شده اند. در این مقاله 11

ادامه مطلب »
بازسازی سالن پذیرایی

بازسازی سالن پذیرایی

بازسازی سالن پذیرایی مقدمه در این مقاله در رابطه با بازسازی ساختمان به یکی از قسمت های منزل صحبت خواهیم کرد. این بخش در همه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏