مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ‌ترین نکات آن

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ‌ترین نکات آن

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ‌ترین نکات آن نقش مهمی در زیبایی خانه دارد. آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان های یک خانه در بازسازی ساختمان است. همچنین آشپزخانه مکانی است که نظم و تمیزی آن می تواند در القای احساس راحتی و آرامش به افراد خانه مؤثر باشد. گاهی اوقات به دلایلی مانند خرابی های مصالح یا به منظور زیباتر کردن این محیط افراد تصمیم به بازسازی آشپزخانه می گیرند. مراحل بازسازی آشپزخانه را طرح ریزی می کنند.

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

چگونه مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن را شروع کنیم؟

با توجه به این که محبوب ترین پروژه بازسازی بعد از حمام، بازسازی آشپزخانه است، تقاضای بالا برای آن امری بسیار طبیعی است. مانند هر بازسازی دیگری، هنگام بازسازی آشپزخانه مراحل اساسی وجود دارد که همه آنها نیاز به برنامه ریزی دقیق و مقدار زیادی صبر دارند.

با این حال، مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن لزوماً دشوار نیست. ما به شما توضیح خواهیم داد که صاحبخانه از عهده چه بخش هایی از مراحل بازسازی آشپزخانه به تنهایی بر می آید. همچنین به مدت زمانی که این پروسه به طول خواهد انجامید اشاره خواهیم کرد.

بازسازی آشپزخانه بسته به اندازه پروژه می تواند از چند ماه تا یک سال یا بیشتر طول بکشد. مراحل بازسازی آشپزخانه برای بسیاری از پروژه ‌ها مشابه است. اما می تواند بر اساس مقیاس بازسازی متفاوت باشد.

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

ایده هایی برای مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن را جمع آوری کنید و ترسیم کنید

اولین قدم در بازسازی آشپزخانه ساده ‌ترین قدم است، تصمیم بگیرید که برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه چه می خواهید. برای الهام گرفتن با مرور عکس های سایت های گوناگون و سایت‌ های دیزاین خانه شروع کنید. ایده ‌ها را در یک پوشه بر روی رایانه و یا گوشی موبایل خود ذخیره کنید.

همان طور که برای کمک به توسعه طرح‌ بازسازی آشپزخانه خود تحقیق می کنید، مشاهده طیف گسترده ای از چیدمان ها و طرح ها برای شناسایی وسایل و مواد مورد نظر در آشپزخانه جدیدتان مفید است. همچنین باید در نظر بگیرید که از آشپزخانه خود چه می خواهید و آیا طراحی جدید شما با طرح موجود مطابقت دارد یا خیر.

هنگامی که ایده ای در ذهن دارید، یک طرح کلی از آشپزخانه مدنظرتان را ترسیم کنید. تمرکز اصلی شما باید روی مشخص کردن چیدمان آشپزخانه باشد. یک مرحله مهم در فرآیند طراحی این است که تعیین کنید کابینت های شما چقدر از هم فاصله دارند، جزیره آشپزخانه شما در کجا قرار می گیرد، وسایل برقی کجا می روند و سایر جزئیات.

همچنین دانستن چیدمان دقیق به پیمانکاران، ایده‌ ای از وسعت کار می دهد. به دست آوردن هزینه ی تخمینی برای پروژه بازسازی آشپزخانه شما آسان تر می شود. اگر زمان کافی برای خرید کالاهای مدنظر خود را دارید و بخشی از کار را خودتان انجام می دهید، می توانید با بودجه محدود بازسازی یک آشپزخانه گران قیمت را انجام دهید.

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

یک بودجه و جدول زمانی برای مراحل بازسازی آشپزخانه ایجاد کنید

هنگامی که ایده ای در مورد ظاهر آشپزخانه رویایی خود پیدا کردید، وقت آن است که تعیین کنید چقدر می خواهید هزینه کنید. تحقیقاتی را انجام دهید تا به یک تخمین نسبتاً دقیق راجع به بودجه بازسازی آشپزخانه خود برسید. با این که تعیین دقیق هزینه بازسازی آشپزخانه در مراحل اولیه کار دشواری است. تعیین سقف بودجه در مراحل اولیه به شما این امکان را می دهد که با افراد متخصص راحت تر ارتباط برقرار کنید. با کنار گذاشتن 10 الی 20 درصد برای هزینه های برنامه ریزی نشده، بودجه خود را انعطاف پذیر نگه دارید.

شما همچنین باید یک ایده کلی از مدت زمان لازم برای بازسازی آشپزخانه خود داشته باشید. تا بتوانید خود را برای پروژه بزرگی آماده کنید که در حال انجام آن هستید. در حالی که جدول زمانی شما به تعدادی از عوامل مانند اندازه آشپزخانه شما، محدوده کاری که انجام می شود و هر پیمانکاری که ممکن است با آنها کار کنید بستگی دارد. کارشناسان تخمین می زنند که بازسازی آشپزخانه احتمالاً از یک تا سه ماه به طول می انجامد.

مجوز ساخت و بازسازی اغلب برای تغییرات ساختاری، لوله کشی و الکتریکی یک خانه مورد نیاز است. اگر پیمانکار دارید، باید حواسش به مجوز باشد و برای گرفتن آن به شما کمک کند. این فرآیند بسته به پیچیدگی پروژه و کار اداری شهرداری ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. بنابراین زودتر اقدام به درخواست مجوز کنید.

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

با افراد حرفه ای برای طراحی مراحل بازسازی آشپزخانه تماس بگیرید

تقریباً برای هر جنبه ای از مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن، یک متخصص حرفه ‌ای وجود دارد. از میزهای گرانیتی گرفته تا کابینت آشپزخانه سفارشی و مدیریت کل پروژه. وظیفه شما این است که از دوستان، همکاران و اطلاعاتی که از قبل جمع آوری کرده اید برای یافتن بهترین متخصصان به منظور تحقق طراحی و ساخت آشپزخانه منحصر به ‌فرد خود استفاده کنید.  

یک مکان خوب برای شروع این است که از فروشگاه‌ ها و نمایشگاه‌ های آشپزخانه دیدن کنید. به هر چیزی که در دسترس شماست نگاهی بیاندازید. در طول مسیر افراد و شرکت هایی را که به نظرتان حرفه ای‌تر هستند برای پروژه بازسازی خود انتخاب کنید.

با فرض این که هنوز با یک پیمانکار دارای مجوز تماس نگرفته اید، باید پس از نهایی شدن بودجه، طرح و طراحی کلی این بازسازی را به پایان رسانید. با هر یک از پیمانکاران مدنظرتان صحبت کنید و تمام جنبه های بازسازی آشپزخانه را بررسی کنید. به این نتیجه برسید که آیا ممکن است نیاز به اضافه کردن یا کم کردن بودجه خود داشته باشید یا خیر.

پیش‌ بینی نکردن مشکلاتی که ممکن است اتفاق بیفتد و عدم نظارت بر پیمانکاران، رایج ‌ترین اشتباهاتی است که صاحب خانه ‌ها در طول بازسازی آشپزخانه مرتکب می ‌شوند. مردم اغلب می‌ ترسند به دیگران بگویند چه انتظاراتی دارند زیرا نمی ‌خواهند بی‌ادب به نظر برسند. اما اگر پیمانکار شما برای مثال کُند کار می‌ کند به جای این که صبورانه منتظر بمانید، باید با آن‌ها تماس بگیرید. شما باید در طول بازسازی خود کمی سختگیر باشید که این قضیه برای برخی افراد کار سختی است.

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

نکته اساسی در مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن 

با این حال، حتی اگر قصد دارید یک بازسازی آشپزخانه ارزان قیمت داشته باشید. هرگز نباید هنگام استخدام کمک برای بازسازی، پیشنهاد قیمت های بسیار پایین را قبول کنید. قیمت پایین نشان می دهد که یک پیمانکار ممکن است برای کار بازسازی برنامه هایی برای استفاده از مواد با کیفیت پایین دارد.

هنگامی که یک پیمانکار را برای کمک در پروژه بازسازی آشپزخانه خود انتخاب کردید. قراردادی را تنظیم کنید که محدوده کار را مشخص می کند و برنامه پرداخت را تعیین می نماید. در یک برنامه پرداخت عادی 10 درصد مبلغ برآورده شده را به ‌عنوان پیش پرداخت قبل از شروع پروژه پرداخت می کنید. 25 درصد در فواصل سه مرحله ای در طول پروژه و 15 درصد پس از اتمام پروژه است. قبل از امضای قرارداد با پیمانکار، تمام سؤالاتی را که دارید بپرسید.مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

روز تخریب آشپزخانه قدیمی

اسناد به دقت مرور و تأیید شده است، طراحی نهایی شده است و افرادی که برای پروژه ی بازسازی استخدام کرده اید آماده هستند تا آشپزخانه را تخریب کنند. برخی از صاحبخانه ها ممکن است پس از شروع تخریب آشپزخانه، خانه خود را ترک کنند. اما برخی دیگر ترجیح می دهند در خانه بمانند. اگر تصمیم به انجام این کار دارید، مواردی وجود دارد که باید از قبل برای آنها برنامه ریزی کنید:مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

یک آشپزخانه موقت در اتاق دیگری از خانه راه اندازی کنید

 • مطمئن شوید که فضایی برای تهیه وعده های غذایی کوچک دارید.
 • فقط وسایل ضروری را که برای پخت و پز نیاز دارید همراه داشته باشید.
 • از یک یخچال کوچک برای نگهداری مواد فاسد شدنی استفاده کنید.
 • بشقاب های کاغذی، ظروف نقره ای و پلاستیکی و فنجان های خود را در انبار ذخیره کنید.
 • مواد فاسد نشدنی مانند کره بادام زمینی، بیسکویت و غلات را در دسترس داشته باشید.

علاوه ‌بر آماده سازی یک چیدمان موقت آشپزخانه، باید قبل از شروع بازسازی آشپزخانه، برنامه هایی را برای تمیز کردن آن نیز انجام دهید.مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

آشپزخانه ی جدید را بر اساس طرح دلخواه خود بچینید

هنگامی که آماده هستید تا آشپزخانه بازسازی شده را دوباره بچینید. این ترتیب مراحل را برای تکمیل بازسازی خود توصیه می کنیم:

 • لوله کشی و برق را متصل کنید. (توجه: اگر بازسازی آشپزخانه شامل عوض کردن لوله کشی یا سیم کشی برق است. توصیه می کنیم یک پیمانکار حرفه ای بر روند این مرحله نظارت داشته باشد.)
 • اتاق را رنگ کنید.
 • نصب کفپوش جدید.
 • کابینت آشپزخانه را اضافه کنید.
 • وسایل بزرگ را قرار دهید.
 • کابینت ها را در جای خود محکم ببندید.
 • پروژه بازسازی آشپزخانه خود را به پایان برسانید. 

پس از گردگیری و تمیز کاری، می توانید آشپزخانه تازه بازسازی شده خود را بررسی کنید. موارد تکمیل شده پروژه را بررسی کنید و موارد دیگری را که هنوز نیاز به کار دارند به پایان برسانید. اگر با یک پیمانکار کار می کردید، همه آنچه در قرارداد توافق کرده بودید را باید پرداخت کنید. پس از تکمیل مراحل بازسازی آشپزخانه، در نهایت می توانید آشپزخانه موقت خود را از بین ببرید. دوباره روال عادی پخت و پز را در آشپزخانه جدید خود از سر بگیرید. اگر زباله یا مصالح از بازسازی باقی مانده است، باید آشپزخانه و خانه ی خود را پاکسازی کنید و یا مصالح و قطعات اضافی را به فروش برسانید.  مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

جمع بندی 

در این نوشتار به مهم ترین مراحل بازسازی آشپزخانه پرداخته شد. به‌ یاد داشته باشید که یک پروژه بازسازی آشپزخانه باید در سریع ترین زمان ممکن به پایان برسد. تا هم بهداشت خانه حفظ شده و هم ظاهر خانه زیبا و مرتب باشد.

مراحل بازسازی آشپزخانه و مهم ترین نکات آن

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، بازسازی ویلا و بازسازی آشپزخانه، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، طراحی دکوراسیون تجاری، مشارکت در ساخت، طراحی ویلا و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.   

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

پارتیشن اداری آماده

پارتیشن اداری آماده

پارتیشن اداری آماده مقدمه پارتیشن های اداری در چندین نوع مختلف موجود هستند شیشه، کامپوزیت، روکش چوبی، آکوستیک، دیوارهای ضد حریق و مقاوم در برابر

ادامه مطلب »
پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف  MDF پارتیشن‌بندی اداری امروزه بخشی جدانشدنی از دکوراسیون اغلب ادارات شده است. استفاده از پارتیشن بندی برای اهداف مختلف نظیر

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏