ویلا سازی مدرن

ویلا سازی مدرن

ویلا سازی مدرن موضوعی است که قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم. این سبک از طراحی ویلا در اوایل قرن بیستم در بین سازندگان اروپایی رواج یافت. در این سبک از معماری، طراح بیشتر روی فضاهای باز و متناسب با هم و سطوح صاف تمرکز دارد. ویلاسازی به سبک مدرن و به ‌روز طرفداران زیادی دارد. چون در کنار زیبایی، شیک و لوکس است و در عین حال فضای راحتی را برای ساکنان ویلا فراهم می‌ کند.

ویلاسازی مدرن

مشخصه های ویلاسازی مدرن

در این سبک از طراحی ساختمان ویلایی خلاقیت موج می ‌زند. جالب این است که خلاقیت تنها با استفاده از اشکال هندسی ساده مانند مربع، مستطیل و … ایجاد می‌ شود. از طرفی تا جایی ممکن است تلاش ‌شود که وسایل و لوازم اضافی در ویلا استفاده نشود. از طرف دیگر طراحی بیشتر با رنگ‌ های خنثی صورت می ‌گیرد که اصل سادگی در ویلا حفظ شود.

لازم است بدانید هر عنصر در طراحی ویلا به سبک مدرن، به ‌منظور خاصی به کار می ‌رود. در واقع هیچ عنصری نیست که استفاده نداشته باشد. همان طور که نام مدرن، جدید بودن را با خود یدک می ‌کشد باید گفت در ویلاسازی به سبک مدرن از جدیدترین و پیشرفته‌ ترین فناوری و روش طراحی روز استفاده می ‌شود تا رضایت مشتری به دست آید.

امروزه ویلاهای مدرن در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا بیشترین طرفدار را دارند. اما دیگر کشورها نیز به سمت ساخت ویلا به سبک مدرن روی آورده و در حال علاقه‌ مند کردن عده بیشتری هستند.

ویلاسازی مدرن

طراحی داخلی در ویلا سازی مدرن

فضای داخلی در سبک ویلا سازی مدرن بسیار ساده طراحی می ‌شود. به طوری که هیچ گونه تجملاتی در آن دیده نخواهد شد. این در حالی است که سطوح با اینکه ساده طراحی شده ‌اند. اما بسیار شیک و زیبا در کنار هم قرار دارند تا فضای داخلی ویلا را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارند.

در انتخاب فرش و مبلمان یک ویلای مدرن که دو جزء بسیار مهم در سالن پذیرایی هستند باید به ‌شدت دقت کرد. البته مهم ‌ترین وسیله همان مبلمان است که معمولاً دارای پشتی کوتاه و از نوع مبلمان راحتی است. به ‌جرأت می ‌توان گفت مبلمان سلطنتی هیچ جایگاهی در یک ویلای ساخته شده به سبک مدرن ندارند.

از طرفی همخوانی بین رنگ فرش و مبلمان می‌تواند نمای زیبایی به فضای داخلی ببخشد و جذابیت خاصی برای آن به همراه آورد. نکته ‌ای که وجود دارد این است که اگر رنگ مبلمان را خنثی انتخاب کنید برای انتخاب دیگر وسایل موجود در ویلا گزینه‌ های بیشتری پیش روی دارید.

ویلاسازی مدرن

طراحی نمای بیرونی در ویلا سازی مدرن

یکی از مهم‌ ترین مواردی که یک ویلا را زیبا جلوه می ‌دهد نمای بیرونی آن است. به‌ همین خاطر طراحی نمای بیرونی اهمیت زیادی دارد. البته این نما به فضای اطراف ویلا و منطقه ‌ای که بنا در آن ساخته می‌شود نیز بستگی خواهد داشت. مسئله مهم دیگری که در طراحی و ساخت نما در ویلا سازی مدرن باید مورد توجه قرار گیرد جلوگیری از هدر رفتن انرژی است.  

در واقع با توجه به اینکه ویلا در یک منطقه گرمسیری یا سردسیری ساخته می‌ شود باید از طراحی خاصی برای آن استفاده شود. در منطقه گرمسیری باید تا حد ممکن اجازه ورود گرما به داخل داده نشود. در منطقه سردسیری نیز برعکس، باید اجازه خروج گرما داده نشود. این مورد باید در کنار زیبایی مد نظر قرار داده شود تا ویلا به معنای واقعی مدرن باشد.

از جمله مواردی که در ساخت نمای بیرونی در ویلا سازی مدرن به‌ کار می ‌رود، شیشه است. این اتفاق زمانی رونق گرفت که انواع محکمی از شیشه‌ ها از جمله شیشه ‌های نشکن، چند جداره، عایق صدا و حرارت وارد بازار شدند. از طرفی شیشه متریالی بسیار زیبا و به‌ صرفه است که نمای بسیار جذابی به بنا می ‌دهد.  

ویلاسازی مدرن

محوطه‌ سازی در ساخت ویلای مدرن

محوطه ‌سازی کار سختی نیست اما باید مهم شمرده شود و دقت لازم در انجام آن به عمل آید. مدل های طراحی محوطه ویلا می‌تواند تأثیر زیادی بر جذابیت آن داشته باشد. پس حتی اگر فکر می ‌کنید به ‌راحتی از پس این کار بر می ‌آیید بهتر است از یک شرکت طراحی دکوراسیون کمک بگیرید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. شاید آنها ایده ‌های بهتری داشته باشند که نمای اطراف ویلای شما را دلپذیرتر می ‌کند.  

ویلاسازی مدرن

ویژگی های طراحی در ویلا سازی مدرن

آنچه در ویلا سازی مدرن دیده می ‌شود مجموعه ‌ای از اشکال هندسی است که به شکلی جالب و جذاب در کنار هم قرار گرفته ‌اند تا یک بنای شیک و زیبا را خلق کنند. در یک ویلای مدرن اشکالی مانند مربع، مستطیل، مثلث، انواع منحنی‌ ها، دایره، بیضی و … در ابعاد مختلف دیده می  ‌شود. این اشکال تقریباً در همه جای ویلا مخصوصاً نمای بیرونی آن به چشم می ‌خورند و نظم خاصی به بنا می ‌بخشند.  

از ویژگی های طراحی نمای بیرونی ویلای مدرن این است که سطوح متقاطع و زاویه ‌ها در آن به ‌خوبی دیده می‌ شوند. در کل باید گفت نتیجه استفاده از ویلا سازی مدرن یک بنای زیبا و ساده است که راحتی ساکنان را فراهم می‌ کند و آرامش خاصی به آنها می ‌بخشد.

ویلاسازی مدرن

مصالح مورد استفاده در ویلاسازی 

ویژگی مهم دیگری که ساخت ویلا به سبک مدرن دارد وجود مصالح ساختمانی خاص است. لازم به ذکر است در ساخت یک ویلای مدرن بیشتر از شیشه، چوب MDF و کفپوش ‌های چوبی استفاده می ‌شود. این مصالح معمولاً وزن کمی دارند و زیبایی چشم ‌نوازی به‌ همراه می ‌آورند.

 از طرفی اگر از پلکان مارپیچ در داخل ویلا استفاده شود معمولاً از شیشه یا فلزی مانند استیل بدین منظور استفاده خواهد شد. در حالت کلی می ‌توان گفت شیشه مرسوم ‌ترین متریالی است که در ویلا سازی مدرن کاربرد دارد. نکته دیگری که هست اینکه معمولاً پنجره‌ ها در اندازه‌ ی بسیار بزرگ و از سقف تا کف ساخته می ‌شود و کلاًَ از جنش شیشه هستند.

پنجره بزرگ تأثیر زیادی بر چشم‌ نوازی نمای بیرونی ویلا دارد. مزیت دیگری که پنجره‌ بزرگ دارد ورود بیشترین میزان نور به داخل ساختمان است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می‌ گیرد. مزیت بعدی حس و حال جالبی است که وجود پنجره‌ بزرگ به همراه دارد. حس و حالی که از تماشای منظره بیرون به اهالی ویلا دست می‌ دهد.

ویلاسازی مدرن

دکوراسیون در طراحی ویلا مدرن 

ویژگی‌ مهم بعدی در طراحی ویلای مدرن چیدمان داخلی، وسایل و لوازم ویلا است. در ویلاهای مدرن توجه به اصل سادگی اهمیت زیادی دارد و باید تا جای ممکن از وسایل کم و کاربردی در داخل ویلا استفاده شود. در این نوع ویلاها معمولاً از وسایل تزئینی استفاده نمی ‌شود تا فضا شلوغ و به ‌هم ‌ریخته به نظر نرسد.

ویلاسازی مدرن

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی ساختمان و طراحی ویلا، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی ساختمان فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏