هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

مقدمه

تعیین هزینه و قیمت برای پروژه های بازسازی ساختمان که کاری در حوزه عمران می باشد به طور دقیق مشخص  نمی شود. تا جزئیات کار شما  به صورت کامل مشخص نشود نمی توانید عدد دقیقی را برای هزینه های بازسازی ساختمان تان در نظر بگیرید. هزینه هایی که تخمین می زنید صد در صد درست نیستند.

پروژه بازسازی شامل خدمات تخریب، عملیات بنایی، برق کاری، گود برداری، خاک برداری، لوله باز کنی، تعویض پنجره ها، تعویض و نصب کاشی و سرامیک، اجرای کف پوش و … می شود. انجام تمام این عملیات با توجه به ریزه کاری ها و ظریف کاری هایی که شامل می شوند می تواند هزینه های مختلفی را تحمیل کند. علاوه بر تمام مواردی که گفتیم جنس مصالح ساختمانی و کیفیت مصالح مورد استفاده بسیار بر هزینه‌های بازسازی مؤثر می باشند.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

 

عوامل تأثیرگذار بر هزینه بازسازی

دارا بودن وسایل حمل و نقل و ماشین آلات تخریب ساختمان، نزدیک بودن به فروشگاه های مصالح فروشی، مسیر کم ترافیک، دستمزد کارگران و پیمانکاران به شدت می توانند روی هزینه های شما تأثیر گذار باشد.

اگر ساختمان شما جزء ساختمان هایی است که سقف و دیوار آن نیاز به بازسازی دارند پیشنهاد می کنیم که آن ها را تخریب نکنید که خرابی های مجدد تشکیل نشود و موجب دوباره کاری شما نگردد. برای بازسازی سقف و دیوارها می توانید از به کار بردن چوب، سقف کاذب، کناف، تابلو های تزئیناتی، کاغذهای دیواری، ویترین و … استفاده کنید تا هزینه های کم تری را متحمل شوید.

 

 

بازسازی آشپزخانه

در بازسازی ساختمان قسمت آشپزخانه قلب بازسازی به شمار می رود که نقش بسیار پررنگی در خانه دارد. توصیه می شود برای زیرسازی لوله ها و کف آشپزخانه بودجه ای را اختصاص دهید. پس از آن به بازسازی سایر قسمت های آشپزخانه بپردازید تا هزینه های مجدد شما را شگفت‌زده نکنند. در قسمت بعد برای بازسازی آشپزخانه به سراغ تعویض کاشی ها و سرامیک، تغییر دکوراسیون داخلی فضا، تعویض کابینت ها، تعویض سینک و هود خواهیم رفت که مسلماً با هزینه های متفاوتی قابل اجرا هستند.

غالباً پرهزینه ترین بخش بازسازی هر خانه آشپزخانه آن محسوب می شود. کابینت ها قسمتی از پروژه بازسازی هستند که عمدتاً فضای بیشتری را در آشپزخانه  به خود اختصاص می‌دهند. تعویض کابینت ها بر اساس جنس و متریال مورد استفاده قیمت های مختلفی را شامل می شود. صرفاً برای کاهش هزینه‌های بازسازی می توانید از کابینت های دست دوم یا آماده استفاده کنید. یا این که در صورت سالم بودن کابینت ها آن ها را تعویض نکنید و با ایجاد تغییرات محسوس آن ها را به روز و جدید کنید.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

 

بازسازی سرویس بهداشتی

قسمت دیگری که باید مورد بازسازی قرار گیرد سرویس بهداشتی منزل می باشد. برای سرویس بهداشتی لازم است سقفی تعبیه شود که در برابر نم و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد. همچنین برای سقف باید از رنگ روغن یا پی وی سی استفاده کنیم. در ادامه اگر قرار است نسبت به تعویض و نصب مجدد توالت اقدام کنید لازم است مبلغی را برای دستمزد نصب نیز علاوه بر هزینه خرید توالت کنار بگذارید.

اگر قصد تعویض روشویی و کمد سرویس بهداشتی را دارید لازم است برای هزینه های آن ها نیز برنامه‌ریزی داشته باشید. اگر بودجه شما و متراژ حمام کافی می باشد می توانید به نصب وان در پروژه بازسازی فکر کنید. همچنین می توانید دوش و شیرآلات حمام را تعویض کنید که البته باید به هزینه‌های آن توجه داشته باشید.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

 

بازسازی پنجره ها

در پروژه بازسازی ساختمان حتماً به بحث عایق کردن پنجره ها در برابر صدا و گرما توجه کنید. در این قسمت لازم است به دوجداره کردن پنجره ها فکر کنید. شما می توانید از پنجره های آلومینیومی یا یو پی وی سی استفاده کنید. با توجه به روش باز و بسته شدن آن ها تنوع قیمت در این دو نوع پنجره دیده می شود. شما با توجه به بودجه در اختیارتان می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

 

بازسازی اتاق نشیمن

از قسمت های فوق مهم در پروژه بازسازی می توان به هال و پذیرایی آن اشاره کرد. قسمت هال و پذیرایی فضایی است که بیشترین میزان جلب توجه را دارد. برای بازسازی قسمت پذیرایی می‌توانید از کف خانه شروع کنید. برای قسمت کف می توانید از کف پوش های چوبی یا لمینت که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند استفاده کنید. علاوه بر آن نصب هر کدام از این کف پوش ها با توجه به تخصص و مهارت نصاب و زمان مورد نیاز برای نصب قیمت متفاوتی خواهد داشت.

قسمت دیگر در بازسازی پذیرایی سقف پذیرایی شما می باشد. برای این قسمت می توانید از نورپردازی های مخفی در کناف سقف استفاده کنید. اگر تمایل دارید که هزینه بازسازی سقف پذیرایی شما کاهش یابد پیشنهاد می کنیم از طرح های ساده گچ بری استفاده کنید.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

 

بازسازی دیوارها

برای قسمت دیوارها بدون توجه به هزینه های بالا می توانید به طرح های دکوراتیو یا نور های مخفی روی دیوار فکر کنید. اگر بحث هزینه ها برای شما مهم است می توانید از کاغذهای دیواری ارزان ‌قیمت یا رنگ مورد نظر خود برای بازسازی دیوارهای پذیرایی استفاده کنید.

تمام قسمت هایی که برای بازسازی پذیرایی پیشنهاد دادیم و درباره آن ها صحبت کردیم برای اتاق خواب نیز صدق می کند. تنها تفاوتی که بین پذیرایی و اتاق خواب می باشد نصب کمد دیواری در اتاق های خواب است.

با توجه به متریالی که برای ساخت کمد دیواری استفاده می شود شاهد قیمت های متفاوتی هستیم. در این قسمت برای کاهش هزینه ها و آسانی حمل و نقل در صورت جا به جایی می توانید از کمد دیواری با کسی استفاده کنید. حتی با جا به جا شدن و نقل مکان می توانید کمد دیواری با کسی را با خود به منزل جدید ببرید.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

 

هزینه بازسازی ساختمان

لازم است همواره بخش اعظمی از بودجه مورد نظرتان را کنار بگذارید تا اگر در طول پروژه بازسازی با مواردی برخورد کردید که هرگز آن ها را پیش بینی نکرده بودید بتوانید از پس هزینه بربیاید. صرفه ‌جویی اولین اولویت هر پروژه ای است اما از لحاظ مالی برای استخدام نیروهای متخصص به هیچ گونه صرفه جویی کردن فکر نکنید. چرا که استخدام افراد غیر متخصص با هزینه های پایین ممکن است شما را مجبور به دوباره کاری و صرف هزینه های بیشتر کند.

هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود

 

کلام پایانی

ما در این مقاله درباره این که هزینه بازسازی ساختمان چگونه محاسبه می شود، توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه دادیم. باز هم تأکید می‌کنیم که برای اطلاع دقیق تر از هزینه های بازسازی ساختمان با یک مهندس مشاور ساختمان مشورت کنید. سعی کنید لیست دقیقی از تغییرات مد نظر خود را به او اعلام کنید تا مهندس مشاور پس از بازدید از ساختمان و در نظر گرفتن تغییرات مد نظر شما بتواند قیمت دقیق تری را برای بازسازی به شما اعلام کند.

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

انواع دکوراسیون اتاق مدیریت

انواع دکوراسیون اتاق مدیریت

انواع دکوراسیون اتاق مدیریت مقدمه انواع دکوراسیون اتاق مدیریت یکی از دغدغه‌های مهم در زمان طراحی دکوراسیون اداری یک سازمان است. اهمیت این مسئله هم

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏