بازسازی ساختمان در پردیس

بازسازی ساختمان در پردیس

مقدمه

به صورت کلی بازسازی ساختمان را به مجموعه تغییرات و تعمیرات مثبتی تعریف می شود که برای اضافه کردن یا کم کردن اِلمان های مورد نیاز در فضا انجام می‌ گیرد. پروژه بازسازی ساختمان در پردیس می تواند به منظور هوشمند کردن سیستم ساختمان، ایجاد فضاهای بیشتر و تعمیرات انجام گیرد. پروژه بازسازی همچنین به منظور بازسازی برای زندگی، بازسازی برای فروش و بازسازی برای اجاره می تواند انجام گیرد که هر کدام از این اهداف روش ها و نکات مختلفی را برای بازسازی دارد.

به صورت کلی برای بازسازی ساختمان به بخش‌هایی همچون تأسیسات، برق کشی، لوله کشی و دقت زیادی خواهیم کرد. بزرگترین سؤالی که ممکن است در حین بازسازی خانه برای شما ایجاد شود این است که برای بازسازی خانه از کدام قسمت آن شروع کنیم.

در این مقاله به این سؤال شما پاسخ خواهیم داد و به صورت بسیار مختصر و مفید درباره این موضوع توضیحاتی خواهیم داد. در صورتی که نیاز به خواندن این مطلب هستید این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

بازسازی ساختمان در پردیس

 

 

برای بازسازی ساختمان بهتر است از کدام قسمت ها شروع کنیم؟

همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم بخش هایی در ساختمان وجود دارند که از اهمیت بالایی در پروژه بازسازی برخوردار هستند. لازم است که دقت بیشتر و جزئی تر را روی این قسمت ها بگذاریم تا نتیجه بازسازی نتیجه مطلوب باشد.

برای مثال در پروژه بازسازی ساختمان بهتر است به لوله کشی ها و تأسیسات موجود در ساختمان به شدت توجه کنیم چرا که ممکن است دچار فرسودگی شده باشند و مشکلات نشتی داشته باشد. در ابتدا باید توسط یک کارشناس یا متخصص اشکالات احتمالی لوله کشی ساختمان بررسی شود و به رفع آن اشکال پرداخت شود.

بخش های دیگر که در پروژه بازسازی بسیار مهم و قابل توجه هستند. شما می توانید برای بازسازی این قسمت از کاغذ دیواری یا رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید و دیوارهای ساختمان را شیک و به روز کنید.

بازسازی ساختمان در پردیس

 

 

بازسازی آشپزخانه

در این مرحله می توانید به آشپزخانه رجوع کنید و کابینت ها که بیشترین فضای آشپزخانه را اشغال می کنند را سالم و نو کنید. طبق سلیقه خودتان می توانید از کابینت های ترند امروزی استفاده کنید و ظاهری جذاب را به دیوارهای آشپزخانه بدهید.

در بخش‌های دیگر از بازسازی آشپزخانه می توانید اجاق گاز و هود را به روز و جدید کنید که مسلماً ظاهر بسیار زیبایی به فضای آشپزخانه شما خواهد داد. همچنین در مرحه بعدی از بازسازی آشپزخانه می توانید سرامیک های کف را عوض کنید. سرامیک هایی که در برابر رطوبت مقاوم هستند را با سرامیک های قبلی جایگزین کنید. به نظر می‌رسد بهترین اقدام در پروژه بازسازی آشپزخانه همین کار باشد. همان طور که می دانید مهم ترین بخش هر خانه‌ای پذیرایی آن محسوب می‌شود که در پروژه بازسازی لازم است توجه کافی را به پذیرایی مانند بقیه قسمت ها داشته باشیم.

بازسازی ساختمان در پردیس

 

 

بازسازی اتاق پذیرایی

در بازسازی پذیرایی می توانید کاغذ دیواری های جدیدی را استفاده کنید. همچنین گچ بری و کنافی که مورد نظرتان هست را برای سقف انجام دهید. بخش بسیار مهم در بازسازی پذیرایی نورپردازی می باشد. شما می توانید در پروژه بازسازی پذیرایی به نورپردازی اهمیت ویژه‌ای بدهید. نورپردازی می‌تواند در سقف پذیرایی باشد. برای نورپردازی سقف پذیرایی می‌توانید از نورهایی مثل ریسه های شلنگی در انواع رنگ های مختلف استفاده کنید و ظاهری شکیل و مجلل به پذیرایی خود ببخشید.

بخش بسیار مهم در پروژه بازسازی مرحله پنجم است به آن توجه کافی داشته باشید بحث ایمنی و امنیت ساختمان است. برای ایجاد ایمنی و امنیت می توانید از درب های ضد سرقت و حفاظ های کره‌ای و دزدگیر و دوربین استفاده کنید.

بازسازی ساختمان در پردیس

 

هزینه بازسازی ساختمان در پردیس

قسمت بسیار مهم در پروژه های بازسازی ساختمان بحث هزینه‌های بازسازی است. هزینه‌های بازسازی ساختمان به اِلمان های بسیار زیادی مرتبط می شود. برای مثال هزینه های تخریب، دستمزد مهندس ها و پیمان کارها و کارگرها، هزینه مجوزها، هزینه های طراحی، هزینه‌های مصالح و … همگی می‌توانند روی هزینه نهایی بازسازی ساختمان تأثیرگذار باشند. برای مثال اگر شما قرار باشد دیوارهایی را تخریب کنید و جا به جا کنید به تبع هزینه بازسازی شما بیشتر خواهد شد.

بازسازی ساختمان در پردیس

 

 

شروع بازسازی ساختمان

برای شروع پروژه بازسازی ساختمان لازم است که تیمی را تشکیل دهیم از افراد مسئولیت پذیر که زمان پروژه بازسازی ساختمان میز کوتاه تر شود. هر چقدر افراد یک تیم مسئولیت پذیر تر باشند برنامه ها سریع تر پیش خواهد رفت و کار با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

در ابتدای شروع پروژه بازسازی ساختمان لازم است دست به تخریب بخش هایی بزنید که از قبل باید مجوز های لازم را از شهرداری گرفته باشید. در تخریب باید به سن ساختمان نیز توجه کنید و با دستورالعمل و شیوه نامه های مهندسی و نظارت یک کارشناس اقدام به تخریب ساختمان کنید. پس از تخریب به تیمی احتیاج داریم تا نخاله‌های ساختمانی را جمع آوری کند تا محل انجام پروژه خالی از هرگونه نخاله غیر قابل استفاده باشد.

برخی از نخاله های ساختمان قابلیت بازیافت شدن را دارند و می توانند مستقیماً به کارخانه منتقل شوند. برای مثال ضایعات آهن و فلزات را می توانید به کارخانه های ذوب آهن منتقل کنید و مبلغی را به ازای آن دریافت کنید. پس از جمع آوری نخاله، ساختمان پروژه بازسازی ساختمان شروع به انجام شدن می کند.

 مدت زمان اتمام پروژه بازسازی ساختمان به موارد بسیار زیادی بستگی دارد. برای مثال انتخاب تیمی مسئولیت پذیر، توجه به محل قرارگیری ساختمانی که بازسازی قرار است در آن انجام شود، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و همچنین در اختیار داشتن بودجه کافی و … همگی در مدت زمان به اتمام رساندن پروژه بازسازی ساختمان مؤثر هستند.

بازسازی ساختمان در پردیس

 

کلام پایانی

در این مقاله در رابطه با بازسازی ساختمان در پردیس و اقداماتی که باید در پروژه بازسازی به آن توجه کنید پرداختیم. اشاره‌ای به هزینه ها و دستورالعمل های بازسازی نیز کردیم. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید باشد و اگر قصد بازسازی ساختمان در پردیس را دارید به نکاتی که در این مقاله گفتیم توجه کنید.

سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید و اگر موضوعات دیگری برای بازسازی ساختمان میدانید در قسمت کامنت بازگو کنید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا ارتباط برقرار کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏