تمامی مراحل بازسازی ساختمان 

تمامی مراحل بازسازی ساختمان 

مقدمه

امروزه به دلایل مختلفی همچون تغییرات مد بسیاری از افراد و خانواده ها تمایل به بازسازی ساختمان دارند. مراحل بازسازی ساختمان کاری دشوار است و به تخصص و مهارت نیاز دارد. بهتر است که اگر شما نیز قصد بازسازی دارید این کار را به یک متخصص واگذار کنید تا از ایجاد هر گونه خسارت جبران ناپذیر جلوگیری کنید. البته ما قصد داریم در این مقاله تمامی مراحل بازسازی ساختمان را برای شما شرح دهیم تا با آگاهی کاملی وارد این مسیر شوید. 

تمامی مراحل بازسازی ساختمان

 

 

مشورت کردن با افراد متخصص 

اولین قدم این است که شما با افراد کاربلد مشورت کنید و سپس اقدام به کار کنید. گاهی اوقات یک ساختمان ممکن است بسیار مستهلک باشد و بازسازی کردن آن کار درستی نباشد. یا این که ممکن است فقط بخشی از یک ساختمان نیازمند بازسازی باشد. اگر که با یک فرد متخصص مشورت کنید این فرد می تواند در تمامی مراحل بازسازی ساختمان به شما بهترین ها را پیشنهاد دهد.

البته کمک گرفتن از یک فرد متخصص نه فقط به شما در امر بازسازی بلکه حتی برای برآورد کردن هزینه نیز کمک کننده خواهد بود. برآورد کردن هزینه به شما کمک می کند که میزان بودجه ی خود را به خوبی کنترل کنید و از هزینه های گزاف و اضافه خودداری کنید. همچنین در صورتی که شما وقت کافی برای پیش بردن پروژه را نداشته باشید یک متخصص می تواند تمامی امور را به عهده بگیرد. 

تمامی مراحل بازسازی ساختمان 

 

 

خراب کردن ساختمان 

خراب کردن و یا به عبارتی تخریب ساختمان یکی از تمامی مراحل بازسازی ساختمان است. تخریب حتماً باید زیر نظر متخصصان و یا کارشناسان انجام شود تا تمامی اصول ایمنی رعایت شوند. همچنین تمامی تخریب ها با دقت و استحکام لازم انجام شود.

چرا که در غیر این صورت ممکن است احتمال آسیب های جدی هم از لحاظ مالی و هم جانی به شدت افزایش یابد. برای مثال ممکن است مالک ساختمان تمایل داشته باشد فقط بخشی از ساختمان را بازسازی کند و یا این که یک تغییر بسیار جدی و اساسی در ظاهر ساختمان ایجاد کند. این عملیات تخریب باید دقیقاً مطابق با اصول تخریب شوند تا هیچ گونه حادثه‌ی تلخی رخ ندهد. 

 

اقدام به ساخت 

مرحله دیگر از مراحل بازسازی ساختمان اقدام و یا شروع به ساخت است. در واقع پس از تخریب دیگر زمان آن است که متخصصان با رعایت نکات ایمنی شروع به بازسازی ساختمان کنند. آن چیزی که در این مرحله به بعد بسیار مهم است، سلیقه و نظر مالک ساختمان است. مالک ساختمان باید دقیقاً از نقاط ضعف و یا قسمت هایی که علاقمند است که تغییر بدهد با اطلاع باشد. 

 

زیبا کردن ساختمان 

در این مرحله از دیگر قسمت های تمامی مراحل بازسازی ساختمان دیگر وقت نازک کاری و زیبا کردن ساختمان فرا رسیده است. اگر که ساختمان نیاز به گچ کاری داشت باید حتماً برای این که با گذشت زمان کیفیت گچ کم تر نشود از گچ بسیار مرغوب و با کیفیت استفاده کند. معمولاً در بازسازی ساختمان ها بیشتر از سقف کاذب کناف استفاده می شود.

مورد دیگری که می توانید در این مرحله نیز استفاده کنید نورپردازی ها همانند چراغ های هالوژن و یا نورهای رنگی هستند که علاوه بر زیبایی، مصرف برق پایین تری نیز دارند. برای کفپوش ها نیز می توانید از پارکت ها و یا لمینت استفاده کنید. برای دیوارها همچنین می توانید پوستر، کاغذ رنگی به کار ببرید. و در نهایت باید وسایل و دکور را نیز انتخاب کنید که همان طور که می دانید این وسایل و دکور می توانند جلوه ای بسیار زیبا را به ساختمان شما بدهند. 

تمامی مراحل بازسازی ساختمان 

 

 

بازسازی داخلی ساختمان

شاید گمان می کنید که چهار مورد گفته شده تمامی مراحل بازسازی ساختمان هستند. اما باید بدانید که اگر قصد داشته باشید قسمت های داخلی ساختمان را بازسازی کنید از این قسمت به بعد، تازه شروع مراحل بازسازی قسمت های داخلی ساختمان است. البته دارای بخش های مختلف و متنوعی است. در ادامه مراحل مختلف بازسازی داخلی ساختمان را برای شما معرفی کرده ایم.

 

تخریب دیوارها:

اولین کار در هنگام بازسازی داخلی ساختمان، تخریب کردن دیوارها است. در واقع از این جهت اولین کار بازسازی داخلی ساختمان تخریب دیوارها است که نتواند به هیچ یک از قسمت های بازسازی شده آسیب وارد کند.

 

تغییرات کف:

مرحله‌ی دیگر بازسازی داخلی ساختمان، بازسازی کردن کف است. در هنگام بازسازی کف می توانید از انواع سنگ ها، سرامیک ها و یا حتی پارکت ها استفاده کنید. البته دقت کنید که طرح کف های انتخابی شما باید با دیوارها و سقف هماهنگ باشند.

 

آشپزخانه:

از دیگر قسمت های مهم هر ساختمانی آشپزخانه است. ایجاد تغییر در آن تأثیر بسیار زیادی در ایجاد جلوه ای تازه در ساختمان دارد. تعویض کاشی و سرامیک ها، شیرآلات، سینک ظرفشویی و یا کابینت ها می تواند تغییرات بسیار مهمی را در آشپزخانه ی شما ایجاد کند.

تمامی مراحل بازسازی ساختمان 

 

 

سرویس بهداشتی و حمام:

آخرین مرحله از بازسازی قسمت داخلی ساختمان، سرویس بهداشتی و حمام است. متداول ترین تغییرات این قسمت ها مربوط به عایق بندی دیوارها و تغییر لوله کشی ها است. البته با به کار بردن کاشی و سرامیک جدید، شما می توانید جلوه ای بسیار زیبا را به سرویس بهداشتی و حمام خود نیز بدهید.

 

پذیرایی:

یکی دیگر از قسمت های بسیار مهم و تأثیر گذار در بازسازی داخلی ساختمان، پذیرایی است. در واقع این قسمت به دلیل این که کابرد بسیار زیادی برای پذیرایی از مهمان دارد حائز اهمیت است. به همین دلیل است که به طور معمول مردم در هنگام بازسازی به عنوان اولین تغییر به بازسازی پذیرایی توجه می کنند‌.

اما باید توجه کنید که این اتاق به دلیل این که بسیار به کار می رود. همچنین به دلیل در دید بودن، به هنگام بازسازی کردن آن باید به نکات ریز و درشت دقت کرد. علاوه بر ایجاد تغییرات در کف پوش ها، دیوارها و موارد دیگر باید دکوراسیون آن نیز به دقت انتخاب شود.

 

اتاق خواب:

از دیگر تغییرات به هنگام بازسازی مربوط به اتاق های خواب است. البته این که در اتاق ها تغییراتی ایجاد شود و یا خیر به طور کامل به سلیقه و علاقه‌ی صاحب ملک بستگی دارد. از جمله‌ی تغییراتی که می توان در اتاق خواب ها اعمال کرد می توان به تغییر دادن کف پوش ها، رنگ آمیزی دیوارها و ساختن کمد دیواری اشاره کرد.

پذیرایی:  یکی دیگر از قسمت های بسیار مهم و تأثیر گذار در بازسازی داخلی ساختمان، پذیرایی است. در واقع این قسمت به دلیل این که کابرد بسیار زیادی برای پذیرایی از مهمان دارد حائز اهمیت است. به همین دلیل است که به طور معمول مردم در هنگام بازسازی به عنوان اولین تغییر به بازسازی پذیرایی توجه می کنند‌.  اما باید توجه کنید که این اتاق به دلیل این که بسیار به کار می رود. همچنین به دلیل در دید بودن، به هنگام بازسازی کردن آن باید به نکات ریز و درشت دقت کرد. علاوه بر ایجاد تغییرات در کف پوش ها، دیوارها و موارد دیگر باید دکوراسیون آن نیز به دقت انتخاب شود.

کلام آخر

در این مقاله سعی بر این بود که شما را با تمامی مراحل بازسازی ساختمان آشنا کنیم. دقت کنید که علاوه بر این که حتماً باید یکایک مراحل گفته شده را مورد نظر بگیرید. در همان ابتدای کار برآوردی از قیمت و هزینه های کلی را مورد نظر گرفته و سپس اقدام به کار کنید تا با کمبود بودجه مواجه نشوید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک

بازسازی آپارتمان کوچک بازسازی آپارتمان کوچک معمولاً به دلیل کمبود فضا در بازسازی ساختمان نیاز است تا بهترین استفاده از فضای محدود صورت بگیرد. بازسازی

ادامه مطلب »
بازسازی زیرزمین

بازسازی زیرزمین

بازسازی زیرزمین مقدمه برای بالابردن ارزش و فضای قابل استفاده ی خانه، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید بازسازی ساختمان است. زیرزمین

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏