همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

به مناسبت رونمایی اولیه از پلت فرم نمایشگاه مجازی اختصاصی آرکا توسط گروه IT شرکت آرکا بر آن شدیم تا مصاحبه مفصلی با مهندس رضا اسلامی در این زمینه انجام دهیم . در این گفتگو سئوالاتی در مورد نمایشگاه مجازی ، مزیت های آن و تفاوت آن با نمایشگاه حقیقی و پلت فرم نمایشگاه مجازی آرکا پاسخ داده می شود. برای آشنایی بیشتر با این مفاهیم و دانستن همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی با ما همراه شوید.

همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

تعریف خود را از نمایشگاه مجازی ارائه دهید؟  

نمایشگاه آنلاین که به آن نمایشگاه مجازی، گالری آنلاین، نمایشگاه سایبری نیز گفته می شود، نمایشگاهی است که محل برگزاری آن فضای مجازی است. نمایشگاه مجازی یک رویداد آنلاین است که در یک بستر جامع تحت وب برگزار می شود. ظهور غرفه های نمایشگاهی مجازی یکی از جدیدترین و هیجان انگیزترین روندها در صنعت نمایشگاه و رویدادها است.

غرفه نمایشگاهی مجازی یک محیط مجازی است که غرفه های زنده ای را که افراد می توانند از طریق دسک تاپ، لپ تاپ و دستگاه های موبایل خود بازدید کنند شبیه سازی می کند. غرفه های مجازی به دلیل تجربه کاربری جذاب و همه جانبه ای که ارائه می دهند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. آنها این امکان را به مشتریان می دهند تا به راحتی برندهای مختلف و محصولاتشان را تجربه کنند. 

غرفه داران از این طریق جدیدترین محصولات منحصر به فرد خود را برای طیف گسترده ای از مخاطبان در سطح جهان به نمایش می گذارند و با شرکت کنندگان از سراسر جهان ارتباط برقرار می کنند. بدین ترتیب، غرفه داران می توانند حتی شرکت کنندگان از خانه های خود درگیر کنند. همچنین شرکت کنندگان قادر به تعامل در زمان واقعی از طریق ویژگی های گفتگوی زنده صوتی، تصویری و متنی هستند. برای اطمینان از یک نمایشگاه مجازی موفق نیز ایجاد برنامه ریزی، استراتژی مناسب و استفاده از فناوری مجازی مناسب یک امر ضروری است.

شایستگی های ارائه شده در نمایشگاه های مجازی بسیار فراتر از توان نمایشگاه های حقیقی است. امروزه، غرفه داران صنعت مایل هستند تا در نمایشگاه های مجازی شرکت کنند. این گونه می توانند پیشنهادات خود را برای مجموعه متنوعی از مخاطبان جهانی به نمایش بگذارند.

 همچنین بازاریاب ها و برنامه ریزان رویدادها به دنبال راه های ابتکاری برای مشارکت شرکت کنندگان در دنیای مجازی هستند. هر روز ویژگی های پیشرفته تری در حال ظهور است که به مشارکت یکپارچه نمایندگان جهانی کمک می کند. این موضوع، غرفه داران را قادر می سازد تا از راه دور در زمان واقعی با شرکت کنندگان جهانی ارتباط برقرار کنند.

برگزاری نمایشگاه مجازی چه مزایایی دارد؟

رویدادهای مجازی این مزیت بزرگ را دارند که از سراسر دنیا قابل دسترسی هستند. این بدان معنی است که شما بدون هزینه فوق العاده حضور در نمایشگاه های خارج از کشور، محصول یا خدمات خود را در معرض دید مخاطبان سراسر جهان قرار می دهید.

منجر به تولید بیشتر می شود

غرفه مجازی به طور طبیعی برای مخاطبان گسترده قابل دسترسی است. افراد علاقه مند در سرتاسر جهان می توانند فقط با چند کلیک از غرفه مجازی شما دیدن کنند. آنها نیازی به مسافرت، ترتیب مدارک لازم یا پرداخت هزینه برای محل اقامت ندارند. از آنجا که افراد می توانند از محل فعلی خود بدون هیچ زحمتی از غرفه های شما بازدید کنند، احتمال مراجعه افراد به غرفه مجازی شما بسیار زیاد است. بنابراین، هنگامی که غرفه شما در یک سیستم عامل دیجیتال فعال شد، افراد می توانند به راحتی و به سلیقه خود از آنها دیدن کنند.  

به طور طبیعی، از آنجا که افراد بیشتری از غرفه شما بازدید می کنند، احتمال تولید بیشتری وجود دارد. به دلیل این که غرفه مجازی می تواند ماه ها میزبانی شود، می تواند روزانه شاهد بازدید مداوم بازدیدکنندگان جدید باشد. به طور قابل توجهی شانس شما برای تولید لید و افزایش مشتری را بالا می برد. همچنین، با ارائه اطلاعات تماس بازدیدکنندگان در وب سایت یا برنامه امکان ردیابی و ارتباط لید در یک رسانه دیجیتال نسبتاً آسان می شود. اطلاعات مخاطب را می توان به طور سیستماتیک در سیستم CRM شما با استفاده از یک راه حل نرم افزاری خودکار به روز کرد.

تجربه فروش را افزایش می دهد

غرفه های مجازی می توانند با ارائه یک روش تعامل آمیز و جذاب به بازدیدکنندگان، تجربه کاربر را مجدداً ایجاد کنند. افراد می توانند فقط با چند کلیک با اجزای مختلف غرفه مجازی ارتباط برقرار کنند. آنها می توانند محصولی را که در معرض نمایش است بررسی کنند، چندین سند را بخوانند یا با نماینده در محیط نمایشگاه مجازی تعامل داشته باشند.

نمایشگاه های مجازی همچنین گاهی اوقات می توانند آموزنده تر از رویدادهای زنده باشند. زیرا غرفه داران می توانند اطلاعات اضافی مربوط به محصولات را به صورت متن، گرافیک یا نمودار قرار دهند که بسته به نظر فرد نمایش داده می شوند. غرفه داران حتی می توانند ارائه های ویدئویی، پیام رسانی فوری و پادکست ها را در نمایشگاه مجازی خود جاسازی کنند که این باعث افزایش تجربه کاربر می شود.

 غرفه داران می توانند یک غرفه مجازی را تهیه کنند که یک شرکت نمایشگاهی آماده کرده است. و غرفه را به صورت برنامه های تلفن همراه میزبانی نمایند و یا آنها را در وب سایت خود ادغام کنند. حتی می توانند غرفه های مجازی طراحی کنند و از فناوری های واقعیت مجازی استفاده نمایند.  

با بانک اطلاعاتی حاصله، خود را توانمند می کنید

نمایش های مجازی نمایشگاه می تواند منجر به استخراج اطلاعاتی برای تجارت شما شود. با یک رویداد زنده، شما فقط یک گزارش حضور و غیاب یا اطلاعات تماس اشتراک شده توسط طرف های علاقه مند دریافت می کنید. با وجود رویدادهای مجازی، داده هایی که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید بی حد و حصر است. می توانید تک تک کارهایی را که یک شرکت کننده انجام می دهد را با رویدادهای مجازی پیگیری کنید.

از جمله داده هایی که می توانید به آنها دسترسی داشته باشید عبارتند از:

 • جمعیت شناسی مخاطبان،
 • وقت صرف شده توسط افراد در غرفه مجازی شما،
 • عناصر غرفه که بیشتر مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است،
 • اسنادی که کاربران بیشترین زمان را برای خواندن صرف کرده اند،
 • و مواردی که با مجموعه گسترده ای از بازدید کنندگان کلیک نشده است.

شما می توانید از همه این داده ها برای تهیه گزارشاتی استفاده کنید که می توانند در بازاریابی رفتاری بسیار سودمند باشند. با در دسترس بودن داده های گسترده، ردیابی و درگیر کردن Lead ها به روشی نسبتاً آسان می شود که می تواند منجر به نرخ تبدیل بالا شود. همچنین می توان از داده ها در برنامه ریزی رویدادهای آینده استفاده کرد.

همیشه برای تجارت در دسترس می باشید

تا زمانی که بخواهید می توانید غرفه های مجازی را به صورت شبانه روزی میزبانی کنید. افرادی که حضور در رویداد زنده شما را از دست داده اند می توانند در هر زمان که غرفه مجازی آنلاین است از نمایشگاه مجازی شما بازدید کنند. آنها می توانند در حالی که هنوز تجربه ای مشابه یک رویداد زنده دارند به راحتی روی دسک تاپ، رایانه یا تلفن همراه مشاهده کنند.

داشتن غرفه نمایشگاهی مجازی مانند داشتن یک نمایشگاه حقیقی است که برای بازدید کنندگان به صورت شبانه روزی باز است. هر بار که شخصی از غرفه مجازی شما بازدید می کند، فرصتی برای تجارت است. با این حال، غرفه داران باید بر روی یک تیم نماینده مشتری سرمایه گذاری کنند که بتواند در هر زمان از روز برای کمک به بازدیدکنندگان در نظر گرفته شود. تا شانس تبدیل لید را به سرعت افزایش دهد و تجربه یکپارچه ای را به افراد ارائه دهد. 

نمایشگاه های مجازی قرار است صنعت نمایشگاه ها و رویدادها را متحول کند. با این حال، دامنه نمایشگاه مجازی هنوز در مرحله نوپایی است. در حال حاضر، غرفه داران می توانند علاوه بر رویدادهای سنتی نمایشگاهی، غرفه های مجازی را نیز میزبانی کنند. زیرا می توانند به عنوان یک رسانه عالی برای افرادی باشند که مراسم زنده شما را از دست داده اند.

و به طور خلاصه می توان گفت:

 • با مشتریان احتمالی ملاقات و ارتباط برقرار می کنید.
 • آگاهی از برند خود را افزایش می دهید.
 • شناخت بیشتری از صنعت خود کسب می کنید. 
 • از بازاریابی مقرون به صرفه بهره مند می شوید.
 • بستن معاملات با مشتریان جدید در طول نمایش.
 • شما یاد می گیرید چه چیزی مفید است و چه چیزی مفید نیست.
 • یک محصول جدیدی را راه اندازی می کنید.

همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

دلایل برگزاری نمایشگاه مجازی چیست؟

به دلایل زیادی موزه ها و سازمان های دیگر نمایشگاه های آنلاین ایجاد می کنند. به عنوان مثال، یک نمایشگاه آنلاین ممکن است موارد ارائه شده در نمایشگاه حقیقی را گسترش دهد یا باعث ایجاد علاقه یا ایجاد یک سابقه آنلاین ماندگار شود. موجب صرفه جویی در هزینه های تولید (بیمه، حمل و نقل، نصب) می شود. مشکلات حفاظت و نگهداری (به عنوان مثال، اشیاء شکننده یا نادر) را برطرف می نماید.

دسترسی به افراد بیشتری فراهم می نماید: «دسترسی به اطلاعات دیگر فقط محدود نمی شود به افرادی که توانایی سفر و بازدید از موزه را دارند بلکه برای هر کسی که دسترسی به رایانه با اتصال اینترنت را دارد، امکان پذیر می نماید.» 

بر خلاف نمایشگاه های حقیقی، نمایشگاه های آنلاین با زمان محدود نمی شوند. آنها مجبور به باز و بسته بودن نمی شوند و ممکن است 24 ساعت شبانه روز در دسترس باشند.

بسیاری از موزه ها، کتابخانه ها، بایگانی ها، دانشگاه ها و سایر سازمان های فرهنگی در دنیای مجازی نمایشگاه های آنلاین ایجاد می نمایند.  

امروزه، رویدادها و جلسات مجازی بسیار محبوب شده اند طوری که به جزئی جدایی ناپذیر در هر تجارت در سراسر جهان تبدیل گشته اند. سازمان هایی که هرگز تصور برگزاری رویدادها و جلسات مجازی را تصور نمی کردند در حال تبدیل نمودن رویدادهای واقعی زنده خود به یک محیط مجازی هستند.

با تأثیر همه گیری جهانی کرونا، وقایع مجازی به عنوان یک کمک وارد عمل شد و مانع از فروپاشی بسیاری از مشاغل گشت. استفاده از فناوری رویداد مجازی تنها گزینه ای است که برگزارکنندگان برای ادامه کار در این اوقات دشوار پیش بینی نشده دارند. اینکه چه زمانی اوضاع به حالت عادی برگردد هنوز مشخص نیست. درایو های واکسیناسیون برای مقابله با سرعت بالا در حال حرکت هستند. اما، حتی پس از بهبود جهان از همه گیری تا مدتی تغییر جهت بازگشت به نمایشگاه ها و رویدادهای حقیقی دیده نمی شود.

و در مجموع می توان بیان کرد:

 • پیوند خود را با مشتریان موجود تقویت می نمایید.
 • درباره تحولات جدید صنعت خود می آموزید.   
 • با شرکت های جدیدی آشنا می شوید که می توانند به تجارت شما کمک کنند. 
 • معاملات نزدیک با مشتریان جدید در طول نمایشگاه صورت می دهید. 
 • نام تجاری خود را تقویت یا تأسیس می کنید. 
 • می آموزید رقبای شما به درستی چه کاری انجام می دهند.
 • به سرعت بانک اطلاعاتی خود را در زمینه سرنخ های فروش گسترش می دهید.
 • مستقیماً با بازار هدف خود صحبت می کنید.
 • استراتژی فروش و تولید لید خود را بهینه می کنید.

همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

چه پیشنهاداتی را برای میزبانی نمایشگاه مجازی ارائه می دهید تا نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد؟
اهداف میزبانی نمایشگاه مجازی را تعیین کنید.  

در مرحله اول، هدف میزبانی یک نمایشگاه مجازی و آنچه می خواهید به دست آورید را از همان ابتدا مشخص کنید. آیا قصد دارید یک نمایشگاه مجازی برای تولید درآمد بهتر ترتیب دهید؟ یا برای ایجاد سرنخ های تجاری؟ آیا قصد دارید جدیدترین محصولات منحصر به فرد را به مشتریان جدید یا مشتریان فعلی ارائه دهید؟ یا می خواهید هنگام انتقال پیام های مهم، شرکت کنندگان خود را درگیر کنید؟ هدف از برپایی یک نمایشگاه مجازی هر چه باشد، باید در ذهن مجری برنامه روشن باشد.

یک برنامه مؤثر ایجاد کنید.

هنگامی که هدف از سازماندهی یک نمایشگاه مجازی در ذهن شما روشن شد، به سمت برنامه ریزی و استراتژی رویداد مجازی بروید. برای موفقیت در رویداد خود یک برنامه بازی مؤثر ایجاد کنید. پاسخ این سئوالات را برای خود مشخص نمایید.

 • آیا نمایشگاه مجازی شما بصورت زنده، درخواستی یا هر دو برگزار می شود؟
 • آیا نمایشگاه مجازی شما دروازه ای خواهد بود یا رایگان؟
 • مراحل ثبت نام چیست؟
 • تعامل شرکت کنندگان در نمایشگاه مجازی شما چگونه است؟
 • دوست دارید چه ویژگی های جذابی را در نمایشگاه مجازی خود معرفی کنید؟
 • حضور شما در نمایشگاه مجازی چگونه است؟
 • چند غرفه حامی و غرفه دار در نمایشگاه مجازی شما در دسترس خواهد بود؟
 • چه گزینه های شبکه ای در غرفه های مجازی در دسترس خواهد بود؟
 • آیا در غرفه های مجازی بروشور محصول ارائه می دهید یا خیر؟
 • آیا می خواهید گزینه درگاه پرداخت داشته باشید؟

و غیره

پس از در نظر گرفتن تمام سئوالات مربوطه، یک برنامه ریزی و استراتژی مؤثر برای میزبانی یک نمایشگاه مجازی موفق ایجاد نمایید.

از فناوری مناسب استفاده نمایید.  

استفاده از بستر مناسب نمایشگاه های مجازی برای برگزاری نمایشگاه مجازی موفق یک ضرورت است. رقابت گسترده ای بین ارائه دهندگان خدمات سیستم عامل های نمایشگاه مجازی در جریان است که خدمات رویداد مجازی جذاب و قابل تنظیم را ارائه می دهند. 

انتخاب بهترین بستر بستگی به نیازهای کسب و کار دارد. به دنبال سکویی باشید که به شما امکان سازماندهی غرفه های مجازی سه بعدی قابل تنظیم، ارائه قابلیت چت زنده و ویژگی های جذاب را بدهد. چت زنده ی شرکت کنندگان را به صورت تک به تک یا گروهی از طریق گفتگوی زنده صوتی، تصویری و متنی تسهیل می کند. در حالی که ویژگی های جذابی مانند نظرسنجی های زنده، نظرسنجی ها، پرسش و پاسخ، غرفه های عکس، مسابقات و غیره به درگیر کردن شرکت کنندگان مجازی در کل کمک می کند.  

ویژگی قوی ردیابی اطلاعات به جمع آوری تمام اطلاعات شرکت کننده از آغاز تا پایان رویداد کمک می کند. تعداد ثبت نام ها، غرفه های پربازدید، زمان صرف شده در غرفه های فردی، اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در غرفه های مجازی و موارد دیگر، هر حرکت شرکت کنندگان دیجیتال ردیابی می شود. بعداً به ارائه گزارش های تحلیلی دقیق و اندازه گیری معیارهای عملکرد کمک می کند. علاوه بر این، از یک ارائه دهنده خدمات نمایشگاه مجازی بخواهید که برای درک عمیق ویژگی های پلت فرم، نسخه ی نمایشی نشان دهد. این ایده به شما ایده تقریبی در مورد سود دهی نمایش های مجازی شما می دهد.

بر همین اساس و نیازهاست که ما بر آن شدیم تا یک پلت فرم اختصاصی با تمامی ویژگی های عنوان شده را از ابتدا ایجاد کنیم تا مخاطبان بتوانند به هر آنچه نیاز دارند و به موفقیت آنها کمک میکند در اختیار داشته باشند.

شرکت کنندگان را فعال کنید تا به راحتی به مطالب دسترسی پیدا کنند.

هنگامی که یک بستر نمایشگاه مجازی را برای سازماندهی یک نمایشگاه مجازی و دسترسی بی نظیر به نمایندگان جهانی انتخاب کردید، مرحله بعدی ایجاد تعامل است. مشارکت در رویداد مجازی معیار اصلی برای اطمینان از موفقیت در این رویداد است. نمایندگان جهانی را برای دسترسی آسان به محتوا و اطلاعات در نمایشگاه های مجازی فعال کنید. فرایند رزرو قرار ملاقات مجازی مستقیم و گپ زدن تک به تک در غرفه های مجازی را برای آنها تسهیل نمایید.

نکات مهم باید به وضوح در نمایشگاه های مجازی شما تعریف شود. این به شرکت کنندگان کمک می کند تا به راحتی به اطلاعاتی دسترسی داشته باشند که بیشتر به آنها مرتبط است. شرکت کنندگان را قادر می سازد تا نمایشگاه های مجازی، فایلها، PDF، فیلم، صدا، محتوا را به اشتراک بگذارند، بارگیری و بررسی نمایند.

ایجاد تعامل آسان هنگام پیمایش در سالن های نمایش مجازی.

ایجاد یک طرح تعاملی در یک فضای مجازی از نظر بصری به نمایندگان جهانی کمک می کند تا به طور یکپارچه در سالن نمایشگاه های مجازی تعامل و گشت و گذار کنند. با طراحی تعاملی، شرکت کنندگان می توانند برای بازدید از غرفه بر روی غرفه های آرم مارک دار کلیک کنند. طرح های تعاملی شرکت کنندگان را قادر می سازد تا به غرفه های غرفه داران دسترسی پیدا کنند و تصمیم بگیرند که کجا می خواهند وقت خود را سرمایه گذاری کنند.

که خوشبختانه این مورد یکی از ویژگی های اصلی پلت فرم اختصاصی آرکا میباشد.

 طرح های غرفه درخشان را برای شرکت کنندگان ایجاد کنید.

برای جلب و تحت تأثیر قرار دادن شرکت کنندگان مجازی، طرح های غرفه درخشان ایجاد کنید. در ابتدا با ایجاد یک برنامه نمایشگاهی مجازی، تصمیم بگیرید که آیا طراحی غرفه شما باید دو بعدی باشد یا سه بعدی. با توجه به بودجه، بخش مخاطبان، جدول زمانی خود تصمیم بگیرید و تجربه های مجازی رویداد مجازی را به حاضران برسانید.

 شرکت کنندگان را در نمایشگاه مجازی درگیر کنید.

در نمایشگاه های مجازی نظرسنجی های زنده، بازی ها، پرسش و پاسخ، مسابقات و … را سازماندهی کنید تا علاقه حضار زنده بماند. این باعث می شود که شرکت کنندگان در طول مراسم با این رویداد درگیر شوند. با این حال، منجر به ایجاد سود و درآمد بهتر برای تجارت می شود. 

هر رد پای شرکت کنندگان دیجیتالی را ردیابی کنید.

ردپای دیجیتال به شما امکان می دهد تا ثبت تمام حرکات شرکت کنندگان را انجام دهید. درست از نحوه ثبت نام آنها؟ تعداد حاضران؟ چگونه آنها در طول رویداد پیمایش می کردند؟ آنها با چه کسی تعامل داشتند؟ آنها چه اطلاعاتی را رد و بدل کرده و آنچه را که دوست دارند، به اشتراک می گذارند، بارگیری و نظر می دهند؟ یک سکوی جامع نمایشگاه مجازی سوابق جزئیات هر دقیقه را نگهداری می کند. علاوه بر این، یک گزارش تحلیلی ایجاد می کند که بعداً به اندازه گیری موفقیت نمایشگاه مجازی کمک می کند.

پیگیر باشید.

ارسال نظرسنجی پیگیری از طریق ایمیل یک مرحله ضروری برای تبدیل جدیدترین خبرهای واجد شرایط است. از حاضران بخواهید نظرات ارزشمند خود و آنچه را که در این رویداد دوست دارند را به اشتراک بگذارند. این به شما کمک می کند تا مناطقی را شناسایی کنید که برای رویدادهای آینده نیاز به پیشرفت دارند.

تمامی این موارد توسط تیم ما به دقت بررسی شده است تا بدون هیچ کم و کاستی پلت فرم اختصاصی نمایشگاه مجازی آرکا در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد تا انشالله بهترین سود را از آن ببرند.

همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

چه ویژگی هایی باعث می شود تا نمایشگاه مجازی را برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب نماییم؟

همانطور که همه ما می دانیم تعامل معیار اصلی است که موفقیت هر رویدادی را چه حقیقی و چه مجازی تعریف می کند. طبق آخرین بررسی، بزرگترین چالش غرفه داران هنگام برپایی یک نمایشگاه مجازی، مشارکت است. برخی از جالبترین ویژگیها را عنوان می کنیم که مشارکت شرکت کنندگان در نمایشگاههای مجازی را بدون زحمت افزایش می دهد.

 بازی های:  AR / VR

با ادغام شگفت انگیزترین بازی ها مانند چرخاندن چرخ، بازی دارت، تیک تاک و غیره، کل نمایشگاه مجازی خود را گیم کنید. این نه تنها به افزایش هیجان و ایجاد نشاط بازی کمک می کند. بلکه به علاقه مندی شرکت کنندگان در این رویداد در طول دوره را افزایش می دهد. یک گزینه عالی برای سرعت بخشیدن به تعاملات در نمایشگاه های مجازی به شمار می رود.

غرفه های عکس: 

چه کسی دوست ندارد کلیک شود؟ غرفه های عکس مارک دار AR / VR را در نمایشگاه های مجازی خود ادغام نمایید. به شرکت کنندگان اجازه دهید تا قاب عکس های مارک دار را کلیک کرده و یادگاری های رویداد را به خانه خود ببرند. این نه تنها شرکت کنندگان را درگیر خود می کند بلکه به آنها امکان می دهد تصاویر خود را فوراً با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. در نتیجه افزایش دسترسی به نام تجاری و بهره برداری از شرکت کنندگان بیشتر حاصل می شود که بخشی از این رویداد نیستند.

چالش مخاطب ها:

با تلفیق چالش های مخاطب ها، میزان جذب مخاطب در نمایشگاه های مجازی را افزایش دهید. این به انگیزه شرکت کنندگان کمک می کند تا در وسوسه کسب امتیازات بیشتر که در جدول رده بندی نمایش داده می شوند، از هر جنبه ای از رویداد استفاده کنند. ارائه هدایای هیجان انگیز به پنج تا از بالاترین امتیازدهندگان باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود و حس رقابت و هیجان سالم را در طول نمایشگاه مجازی برمی انگیزد.

دیوار امضا:

یک امضا یا یک دیوار تعهد برای شرکت کنندگان خود ارائه دهید تا قبل از اینکه از نمایشگاه خارج شوند، اظهارات خود را به همراه امضای خود بگذارند. این کمک می کند تا اصل نمایشگاه های حقیقی زنده در یک دنیای مجازی تکرار شود. بنابراین شرکت کنندگان علاقه مند می شوند جنبه های مختلف نمایشگاه را دقیقاً مانند جنبه های حقیقی بررسی کنند.

دیوار اجتماعی:

دیوارهای اجتماعی را در نمایشگاه های مجازی خود قرار دهید تا به شرکت کنندگان اجازه دهد بحث آزاد داشته و بدون هیچ زحمتی درگیر شوند. یک دیوار اجتماعی، همه بحث های در حال انجام در سیستم عامل های مختلف را با هشتگ های مربوط به رویداد مربوط به یک دیوار، اداره می کند.

مسابقه ها و مسابقات:

سازماندهی آزمون ها یا مسابقات مربوط به موضوعات نمایشگاهی شما به درگیر شدن شرکت کنندگان در این مراسم کمک می کند.

همه چیز در مورد نمایشگاه مجازی

رعایت چه نکات اساسی برای داشتن یک نمایشگاه یکپارچه لازم است؟
برای نمایشگاه مجازی آینده خود Buzz ایجاد کنید.

نمایشگاه مجازی خود را دقیقاً مانند نمایشگاه های حقیقی تبلیغ کنید. مدت ها قبل از تاریخ واقعی، یک تبلیغ هیجان انگیز درباره نمایشگاه مجازی خود ایجاد کنید. برای تبلیغ رویداد خود با هشتگ های مرتبط از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی استفاده کنید. این امر به شما کمک می کند تا رویداد شما به بخش عمده ای از مخاطبان برسد و در نتیجه حضور شما در نمایشگاه را افزایش می دهد.

از حضار مجازی خود استقبال گرمی کنید.

جذب مشتریان بالقوه با یک نمایشگاه مجازی در آغاز کار کمی چالش برانگیز است. با برگزاری نمایشگاه های حقیقی با سلام و احوالپرسی از حاضران استقبال می کنند و باعث می شوند احساس ارزش کنند اما در مورد نمایشگاه های مجازی، این گونه نیست. در ابتدای نمایشگاه با یک ویدئو از شرکت کنندگان مجازی خود استقبال گرم کنید تا احساس ارزشمندی کنند و جنبه های مختلف این رویداد را به آنها معرفی کنید.

نمایشگاه مجازی را مارک بزنید.

تنظیم کل نمایشگاه های مجازی را با توجه به مارک تجاری شرکت ایجاد کنید تا تجربه های خیره کننده ای از رویداد را ارائه دهید. یک نمایشگاه مجازی کاملاً مارک دار به ارائه همان ارزشی کمک می کند که یک نمایشگاه حقیقی به شرکت کنندگان ارائه می دهد.

غرفه های مجازی را سفارشی کنید. 

مشتریان بالقوه شما به خوبی از نام تجاری شما آگاه هستند. آنها را وادار کنید در یک محیط مجازی شما را شناسایی کنند. غرفه نمایشگاهی مجازی خود را مطابق با مارک شرکت خود سفارشی کنید. سفارشی سازی تصاویر پس زمینه تا رنگ دکمه ها، قلم ها و نمادها، غرفه های مجازی شما را دقیقاً مانند غرفه های حقیقی نشان می دهد.

گزینه های مختلف شبکه را در غرفه های مجازی سفارشی خود ارائه دهید که به شرکت کنندگان امکان می دهد در زمان واقعی با نمایندگان غرفه ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، شما حتی می توانید یک ویدیو را در غرفه های مجازی خود انتخاب کنید که ویژگی های محصول را به تصویر می کشد.

تفاوت نمایشگاه مجازی و نمایشگاه حقیقی در چه مواردی است؟

امتیازات ارائه شده در نمایشگاه های مجازی در مقایسه با نمایشگاه های حضوری بسیار زیاد است. دسترسی گسترده تر، افزایش حضور، مشارکت و تعامل بهتر، حداکثر بازگشت سرمایه، بازده بیشتر، درآمد و قابلیت ردیابی اطلاعات در بالای نمودار قرار دارد.

همچنین رویدادهای مجازی این فرصت را به شما می دهد تا از بودجه محدود بیشتر بهره مند شوید. اکثر سیستم عامل ها گزینه هایی برای دسترسی به محتوای رویداد را بعد از زمان و تاریخ رویداد دارند. این به طور بالقوه شما را در معرض دید مخاطبان بسیار گسترده تری می گذارد از آنچه در یک رویداد زنده می بینید.

رویدادهای مجازی فرصتی را برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد شرکت کنندگان فراهم می کند. از طریق شرکت در این رویداد می توانید پس از رویداد به شرکت کنندگان برسید و سپس با افراد مناسب تماس بگیرید.

برای اطمینان از یک نمایشگاه مجازی موفق، برنامه ریزی صحیح، استراتژی و فناوری لازم است. اگر برای ورود به دنیای مجازی تازه وارد هستید و برای اولین بار نمایشگاه مجازی ترتیب می دهید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا یک نمایشگاه مجازی موفق را به صورت یکپارچه برگزار نمایید.

با این حال، انتظار می رود در آینده نمایشگاه های سنتی و مجازی دست در دست یکدیگر داشته و هر یک مکمل دیگری باشند. غرفه داران هنگام برنامه ریزی برای یک رویداد می توانند برگزاری نمایشگاه حقیقی و همچنین مجازی را داشته باشند که توسط یک شرکت نمایشگاهی برتر طراحی شده اند. قرار است غرفه داران از طریق میزبانی نمایشگاه های زنده و همچنین مجازی به طور چشمگیر از مزایای آن بهره مند شوند. آینده صنعت نمایشگاه ها با افزودن نمایشگاه های مجازی واقعاً جذاب به نظر می رسد.

حرف آخر

این تجربه می تواند به بهبود حفظ نام تجاری و یادآوری ارزش شما کمک کند. به عبارت دیگر، غرفه های نمایشگاهی مجازی می توانند ابزاری عالی برای بازاریابی باشند که احتمالاً کاربران مدتها آن را به خاطر بسپارند. این امر همچنین می تواند منجر به افزایش بازاریابی دهان به دهان شود که باز هم آگاهی از نام تجاری و ارزش یادآوری را افزایش می دهد.

ما امیدواریم بتوانیم هر آنچه که غرفه دار و بازدیدکننده انتظار دارد تا به پیشرفت و هدفش کمک کند را در اختیارشان قرار دهیم تا توانسته باشیم به نوعی دین خود را به جامعه نمایشگاهی ایران ادا کرده باشیم.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏