قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی و یک نمونه

قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی و یک نمونه

قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی و یک نمونه از آن را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. شما می توانید با ما همراه باشید و با مطالعه ی مقاله دکوراسیون داخلی تا انتها پاسخ رایج ترین سوال های خود را در این باره دریافت کنید.  

دکوراسیون داخلی

نیاز به ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی ساختمان

 در بسیاری از موارد دیده می شود که افراد پس از ساکن شدن در یک منزل و گذشت مدت زمانی از محیط داخلی منزل و یا دکور آن احساس نارضایتی می کنند. به همین دلیل تصمیم می گیرند که طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را تغییر دهند.

افراد برای ایجاد تغییرات مورد نظر و ایده آل خود باید از متخصصین ماهر و باتجربه در این زمینه کمک بگیرند. در این صورت می توانند نتیجه ی مورد نظر و ایده آل خود را در تغییرات دکوراسیون داخلی به دست بیاورند.

 در چنین زمانی افراد نیاز به برقراری ارتباط با شرکت ها و افراد متخصص در زمینه ی دکوراسیون و طراحی داخلی دارند. با عقد قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی می توانند تعهدات خود و شرکت مورد نظر را به روشنی مشخص کنند. در قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی تمامی موارد و نکات موجود مشخص می شوند.

این موارد تعهداتی که فرد مجری بر عهده دارد، خواسته هایی که در تغییرات داخلی دکوراسیون دارند، نیاز های مختلف و … به بهترین حالت ممکن را شامل می شود. در صورتی که از قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی استفاده کنید می توانید از ایجاد اختلافات و مشکلات مختلف با طرف مقابل جلوگیری کنید.دکوراسیون داخلی

بررسی مفهوم قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی

به بیان کاملا ساده و قابل فهم قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی به قراردادی گفته می شود که در آن یک شخص حقیقی و یا شرکت فعال در این زمینه در اجرای دکوراسیون داخلی مورد نظر مشتری به بهترین حالت ممکن متعهد می شود.

در این قرارداد به صورت کاملاً دقیق میزان دستمزد یا همان حق الزحمه ی مورد نیاز فرد و یا گروه متخصص مشخص می شود. همچنین خواسته های موجود جهت ایجاد تغییرات در قرارداد قید می شود.

 از دیگر وظایفی که فرد حقیقی یا شرکت فعال در این زمینه در برابر کارفرما دارد این است که پس از مورد تأیید قرار گرفته شدن طرح، اقدامات عملی را در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کند. مهم ترین و اصلی ترین تعهداتی که مجری در قرارداد پیمان دکورراسیون داخلی بر عهده دارد عبارتند از:

  • مجری طرح متعهد است که طراحی دکوراسیون داخلی را انجام دهد.
  • جهت اجرای طراحی مورد تأیید، تعهد دارد.

دکوراسیون داخلی

مهم ترین شرایط موجود در قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی

 همانطور که شما عزیزان هم اطلاع دارید در قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی همانند هر قرارداد دیگری نیاز به مشخص کردن یکسری از شرط و شروط های خاص می باشد. بدین ترتیب فعالیت مورد نظر بدون وجود کوچک ترین مشکل و یا وقفه ای انجام می شود.

در این قرارداد باید تمامی شروط به گونه ای تنظیم شده و امضا شود که به هیچ عنوان کارفرما و مجری آن دچار هیچ گونه ضرر و زیانی نشوند. در نتیجه پس از به اتمام رسیدن پروژه ی مورد نظر هر دو طرف راضی و خشنود باشند.

مهم ترین نکته ای که در این باره وجود دارد و باید مورد توجه ویژه ای قرار گرفته شود این است که قبل از به امضا رساندن قرارداد مورد نظر آن را مورد بررسی قرار دهید. اگر اطلاعات دقیقی را در این باره ندارید می توانید از یک فرد کارشناس و یا وکیل متخصص و ماهر در این زمینه کمک بگیرید. تا به سبب وجود مشکلات مختلف در بند های قرارداد، طرفین ناراضی نباشند و یا قرارداد فسخ نشود.

دکوراسیون داخلی

بررسی مهم ترین تعهدات مجری در قرارداد دکوراسیون داخلی

از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که در قرارداد دکوراسیون داخلی باید مورد توجه قرار گرفته شود، شروطی است که مربوط به تعهدات مجری طرح می باشد. مهم ترین دلیل اهمیت این شروط در ارتباط با متعهد بودن مجری طرح این است که تعهد مجری طرح به عنوان اصلی ترین شرط در به دست آوردن نتیجه ی ایده آل پروژه به حساب می آید. توجه داشته باشید که در چنین طرح هایی باید به صورت دقیق معیار های عینی و تمامی مواردی که قابلیت بررسی را دارند مشخص شوند.

 بهتر است تمامی مواردی که قابلیت پیش بینی را دارند و می توان آن ها را در قرارداد بیان کرد را در قرارداد مورد نظر مورد بررسی کرده و مورد استفاده قرار دهید. از دیگر نکاتی که هنگام عقد قرارداد باید مورد توجه قرار گیرد این است که وضعیت خسارت هایی که در نتیجه ی تأخیر و غفلت به وجود آمده است به طور کامل و واضح مشخص شود. درج تمامی شرط و شروط ها می تواند بیشترین تأثیر را در به دست آوردن نتیجه ی مطلوب و ایده آل داشته باشد.

دکوراسیون داخلی

قرارداد پیمان دکوراسیون داخلی و یک نمونه

در این قراردادها افراد تعهد دارند تا تمامی درخواست های موجود، تأییدیه ها، مکاتبات و … را مورد بررسی قرار دهند. پس از به تفاهم رسیدن در هر کدام نتیجه را در قرارداد منعقد می کنند. در این قسمت از مقاله یک نمونه از قراردادهای پیمان دکوراسیون داخلی را قرار داده ایم. 

این قرارداد در تاریخ …، در ساعت … ( به صورت دقیق)، در محلی با آدرس …، ما بین فردی با نام … با شماره ملی … و آدرس … که پس از عقد این قرارداد کارفرمای پروژه نامیده می شود و فردی با نام … با شماره ملی … و آدرس … که پس از عقد این قرارداد طراح نامیده می شود با شرط و شروط های شرح داده شده در قسمت زیر مبادله گردیده است.

پس از به امضاء رسیدن قرارداد مورد نظر توسط طرفین و در نهایت پیوست های مختلف، طرفین قرارداد به انجام دادن وظایفی که در قرارداد آمده است موظف می شوند. طرفین وظیفه دارند تا تمامی مفادی را که در قرارداد مورد نظر آمده است را رعایت کرده و در به دست آوردن نتیجه ای مطلوب تلاش کنند.  

دکوراسیون داخلی

نمونه قرارداد طراحی داخلی

این قرارداد در تاریخ …، ساعت …، در محل …، به آدرس …، فی مابین … به کد ملی …، به آدرس …، که از این پس کارفرما نامیده می شود و … به کد ملی …، به آدرس …، که از این پس طراح نامیده می شود، با شرایط و مشخصات ذیل امضاء و مبادله گردید و طرفین قرارداد با امضاء این قرارداد و پیوستهای آن، خود را متعهد و ملزم به رعایت و اجرای کلیه مفاد این قرارداد نمودند.

ماده 1_ راه های ارتباطی، مکاتبات رسمی و نماینده های رسمی طرفین قرارداد:

۱-۱- طرفین قرارداد متعهد می شوند که کلیه اعلان ها، درخواست ها، تأییدیه ها و مکاتبات مربوط به اجرای موضوع قرارداد را از طریق صورتجلسه ها، الحاقیه ها، درخواست های کتبی، رسیدها، ارسال و دریافت پیامک به شماره تلفن همراه اعلامی هریک از طرفین در بندهای ۱-۲ و ۱-۳ و یا ارسال و دریافت ایمیل به آدرس ایمیل اعلامی هریک از طرفین در بندهای ۱-۲ و ۱-۳، مابین یکدیگر تنظیم و رد و بدل نموده و یا پیگیری نمایند. براساس این ماده از قرارداد، این اعلان ها، درخواست ها، تأییدیه ها و مکاتبات، رسمی تلقی شده و جزئی از مدارک این قرارداد بحساب می آید.

۱-۲- کارفرما شماره تلفن همراه … و آدرس ایمیل … را جهت ارسال و دریافت اعلان ها، درخواست ها، تأییدیه ها و مکاتبات رسمی خود با طراح، مشخص نموده است. مسئولیت عدم دریافت ایمیل ها و پیامک های ارسال شده از سوی طراح به کارفرما، بجز در شرایط بند ۱-۴، با شخص کارفرما خواهد بود.

۱-۳- طراح شماره تلفن همراه … و آدرس ایمیل … را جهت ارسال و دریافت اعلان ها، درخواست ها، تأییدیه ها و مکاتبات رسمی خود با کارفرما مشخص نموده است. مسئولیت عدم دریافت ایمیل ها و پیامک های ارسال شده از سوی کارفرما به طراح، بجز در شرایط بند ۱-۴، با شخص طراح خواهد بود.

ماده ۲_ موضوع قرارداد:

موضــوع قـــرارداد عبارتست از طراحی معماری داخلی (نقشه های فاز ۱)، طراحی سه بعدی … و نقشه های اجرایی برای فضاهای … در پروژه … واقع در تهران …، براساس جزئیات تعیین شده در «فرم مشخصات طراحی» که به امضاء طرفین قرارداد رسیده است و به هر یک از نسخه های قرارداد پیوست شده است بعلاوه سایر مفاد این قرارداد و تحویل این نقشه ها بصورت … به کارفرما.

ماده ۳- ایجاد تغییر در طرح اولیه ارائه شده به کارفرما مطابق پیوست «فرم مشخصات طراحی» ، توسط کارفرما:

کارفرما مجاز است تا … مرتبه، طرح های اولیه ارائه شده توسط طراح را تغییر دهد، به نحوی که هیچ کدام از این تغییرات در مغایرت با هیچ یک از جزئیات طراحی مشخص شده در پیوست «فرم مشخصات طراحی» نباشد. هر بار که کارفرما یک یا چند تغییر را، به هر اندازه یا مقداری، درمدت زمان ۱ ساعت به طراح اعلام می نماید، یک مرتبه از دفعات مجاز کارفرما برای ایجاد تغییرات در طرح ها در چهارچوب مندرجات این ماده و تبصره ۲ این قرارداد، کسر می شود.

ماده ۴– اسناد و مدارک قرارداد: 

۴-۱- قرارداد حاضر.

۴-۲- پیوست قرارداد _ فرم مشخصات طراحی (شامل مشخصات نحوه انتخاب ترکیب رنگ طراحی داخلی یا سبک طراحی و یا سایر باید ها و نبایدهایی که کارفرما برای طراحی تعیین می نماید).

۴-۳- کپی کارت ملی طرفین قرارداد و نماینده های ایشان.

۴-۴- کلیه دستور کارها، اصل یا کپی امضاء شده ضمانت های تعیین شده در این قرارداد و رسیدهایی که از زمان تاریخ این قرارداد تا پایان اجرای موضوع قرارداد و اجرای کلیه تعهدات طرفین قرارداد، مابین کارفرما و طراح بصورت رسمی مطابق ماده ۱ این قرارداد، ابلاغ، تأیید و مبادله می گردد.

ماده ۵– مدت قرارداد:

۵-۱- مدت قرارداد جمعاً … از تاریخ … می باشد.

۵-۲- تحویل بخش اول طراحی ها شامل …، … روز از تاریخ … انجام می شود.

۵-۳- بخش دوم طراحی ها، شامل …، … روز بعد از روز تحویل بخش اول انجام می شود.

۵-۴ … .

ماده ۶- مبلغ قرارداد و یا دستمزد طراح:

۶-۱- مبلغ قرارداد … می باشد که بعنوان دستمزد طراح، مطابق مندرجات ماده ۷ این قرارداد، از طرف کارفرما به طراح پرداخت می شود.

ماده ۷- شیوه پرداخت مبلغ قرارداد توسط کارفرما به طراح:

۷-۱- مبلغ قرارداد در … بخش با شرایط و در زمان های تعیین شده برای هر بخش در این ماده، توسط کارفرما به شماره حساب … به نام … واریز می شود.

۷-۲- در تاریخ … تا پیش از ساعت ۱۲:۰۰ مبلغ … بعنوان پیش پرداخت قرارداد و بخش اول مبلغ قرارداد، توسط کارفرما به طراح یا شرکت طراحی داخلی پرداخت می شود.

۷-۳- با پایان یافتن طراحی … و ارائه این طرح ها بصورت … به کارفرما، کارفرما موظف است تا ساعت 12:00روز کاری بعد از ارائه طرحهای موضوع این بند به ایشان، مبلغ … بعنوان بخش دوم مبلغ قرارداد، به شماره حساب ذکر شده در بند ۷-۱ واریز نماید.

۷-۴- با پایان یافتن عملیات های … و آغاز عملیات …، طراح باید این موضوع را به کارفرما اعلام نماید و کارفرما باید تا ساعت ۱۲:۰۰ روز کاری بعد از اعلام این موضوع به ایشان، مبلغ … بعنوان بخش سوم مبلغ قرارداد، به شماره حساب ذکر شده در بند ۸-۱ واریز نماید.

۷-۵- با پایان یافتن طراحی … و ارائه این طرح ها بصورت … به کارفرما، کارفرما موظف است تا ساعت 12:00روز کاری بعد از ارائه طرح های موضوع این بند به ایشان، مبلغ … بعنوان بخش سوم و نهایی مبلغ قرارداد، به شماره حساب ذکر شده در بند ۷-۱ واریز نماید.

۷-۶- به ازای هر روز دیرکرد در پرداخت هر بخش از مبلغ قرارداد، مطابق شرایط ذکر شده در بند

۷-۷- کارفرما می بایست مبلغ … بعنوان مبلغ ضرر و زیان دیرکرد در پرداخت مطالبات طراح را، علاوه بر مبلغ قرارداد، در اولین پرداختی پس از دیرکرد و تأخیر ذکر شده در موضوع این بند، به طراح پرداخت نماید.

ماده ۸ – تعهدات طراح و کارفرما:

۸-۱- طرفین این قرارداد موظف هستند حداکثر ظرف مدت ۱۲ ساعت، به مکاتبات و اعلان های رسمی طرف دیگر، مطابق شرایط ماده ۱ این قرارداد، پاسخ کامل، کافی و مناسب بدهند. در غیر این صورت قصور، تأخیر و ضرر و زیان در روند اجرای موضوع قرارداد ناشی از این دیرکرد در پاسخ گویی به مکاتبات، برعهده طرفی خواهد بود که در حداکثر مدت زمان مشخص شده در این بند و تبصره های آن، پاسخ گوی طرف دیگر نبوده است.

۸-۲- کارفرما نمی تواند فضایی را به فضاهای تعیین شده در چهارچوب موضوع این قرارداد برای طراحی، اضافه نماید.

۸-۳- اخذ مجوز و موافقت رسمی مراجع، ارگان ها، سازمان ها و افراد ذیربط، ذیصلاح و ذینفع اعم از شهرداری ها، سازمان نظام مهندسی، اداره گاز، همسایگان، مالکین و …،جهت اجرای طرح و موضوع این قرارداد بعهده کارفرما می باشد.

۸-۴- چنانچه در فرم مشخصات طراحی، لوازم و تجهیزات مشخصی برای طراحی شدن و قرار گرفتن داخل طرح مشخص شده باشد، طراح موظف به طراحی و مدل کردن این تجهیزات مطابق شرایط مندرج در فرم مشخصات طراحی می باشد.

۸-۵- طراح می بایست تا پیش از ساعت ۲۴:۰۰ تاریخی که براساس مدت زمان مشخص شده در ماده ۵-۱، بعلاوه مدت زمان تأخیرات قانونی، بعلاوه مدت زمان اجرای بخش های تغییر داده شده در موضوع قرارداد براساس ماده ۳ این قرارداد، بعلاوه مدت زمان تأخیر ناشی از قصور کارفرما، محاسبه و تعیین می شود، موضوع قرارداد را بطور رسمی به کارفرما تحویل نماید.

ماده ۹- فسخ قرارداد:  

۹-۱- چنانچه مجموع روزهای توقف و تعطیلی اجرای موضوع قرار داد بدلیل قصور کارفرما، بیش از … روز باشد و یا کارفرما در اجرای تعهدات دیگر خود در این قرارداد قصوری کرده باشد، طراح می تواند یک طرفه بدلیل قصور کارفرما در اجرای تعهدات خود، این قرارداد را فسخ نماید.

۹-۲- چنانچه در هر مرحله از اجرای موضوع قرارداد، طراح در اجرای تعهدات خود در این قرارداد قصوری کرده باشد، کارفرما می تواند پس از اعلام رسمی این موضوع به طراح، مطابق ماده ۱ این قرارداد، قرارداد را فسخ نماید.

۹-۳- در شرایطی که کارفرما به هر دلیلی، بدون آنکه طراح قصوری در اجرای تعهدات خود در این قرارداد داشته باشد، قرارداد را فسخ نماید، می بایست این موضوع را رسماً به طراح اعلام نموده و پس از آن ظرف مدت حداکثر ۱۲ ساعت، مبلغ … درصد از مبلغ قرارداد را علاوه بر مبلغ قرارداد تا زمان فسخ قرارداد، براساس هر بخش از مبلغ قرارداد که می بایست در هر مرحله از طراحی مطابق مندرجات ماده ۷ این قرارداد به طراح پرداخت می شده است ، به طراح پرداخت نماید.

۹-۴- در شرایطی که طراح به هر دلیلی، بدون آنکه کارفرما قصوری در اجرای تعهدات خود در این قرارداد داشته باشد، قرارداد را فسخ نماید، می بایست این موضوع را رسماً به کارفرما اعلام نموده و پس از آن ظرف مدت حداکثر ۱۲ ساعت، مبلغ اجرای موضوع قرارداد تا زمان فسخ قرارداد را از کارفرما دریافت نماید و مبلغ … درصد از مبلغ قرارداد را به عنوان ضرر و زیان فسخ قرارداد، به کارفرما برگرداند و یا پرداخت نماید.

ماده ۱۰- جریمه تأخیر در اجرای موضوع قرارداد:

۱۰-۱- اگر طراح نتواند در مدت زمان مقرر و به شکل مشخص شده، مطابق بند ۸-۵ این قرارداد، موضوع قرارداد را به اتمام برساند، چنانچه براساس این قرارداد و پیوست فرم مشخصات طراحی آن، قصور از جانب طراح باشد، به ازای هر روز دیرکرد، مبلغ … ریال بعنوان جریمه تأخیر در اتمام موضوع قرارداد، تعیین می شود، که در پایان اجرای موضوع قرارداد و تحویل موضوع قرارداد، می بایست از طرف طراح به کارفرما پرداخت شود. تبصره ۷: از آنجایی که در دمای زیر ۱۰ درجه سانتیگراد و دمای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد و یا بارش باران و برف امکان اجرای عملیات ساختمانی در فضای باز و فضای بسته ای که هرکدام از این محدودیت ها در آن صادق است، نمی باشد، بنابراین تأخیرات ناشی از چنین شرایطی و شرایط مشابه آن مجاز قلمداد شده و مشمول جریمه فوق الذکر نخواهد بود.

 ماده ۱۱- کسورات قانونی 

پرداخت کلیه کسورات قانونی و عوارض مرتبط با موضوع این قرارداد، بعهده … می باشد. … با تأیید و امضاء قرارداد حاضر گواهی می نماید تا درصورت مشمول شدن موضوع این قرارداد به پرداخت کسورات قانونی، این مبالغ و کسورات را بطور کامل پرداخت نماید و … با در اختیار داشتن نسخه این قرارداد به عنوان گواهی تعهد … برای پرداخت این کسورات قانونی و مبالغ مربوطه، براساس این بند از قرارداد، دیگر هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت این هزینه ها و کسورات قانونی نخواهد داشت.

ماده ۱۲- شرایط قهریه (فورس ماژور)

در مواردی که به علل ناشی از شرایط قهری (شرایط خاص مندرج در قانون از جمله، سیل، زلزله و …) که رفع آن خارج از حیطه توانایی و اقتدار طرفین قرارداد باشد و انجام بخشی از موضوع قرارداد و یا تمام آن غیرممکن گردد، در صورت فسخ قرارداد هیچ یک از طرفین حق مطالبه خسارت و ضرر و زیان وارده را نخواهد داشت و صرفاً هزینه های انجام شده برای پیشبرد موضوع قرارداد بعلاوه حق الزحمه طراح تا آن زمان، توسط طراح از تنخواه گردان و مبلغ قرارداد دریافتی برداشت شده و مابقی این مبالغ به همراه مدارک مربوط به هزینه ها به کارفرما برگردانده می شود.

ماده ۱۳- مشخصات قرارداد:

این قرارداد در … ماده و هفت تبصره (در … صفحه) ، به همراه فرم مشخصات طراحی (در … صفحه) ، در ۲ نسخه تهیه و تنظیم شده و پس از امضاء و ثبت اثر انگشت طرفین قرارداد ذیل تمام صفحات قرارداد و پیوست ها، مبادله گردید و هر نسخه حکم واحد را دارا است و معتبر می باشد.    

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی پلان می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساختمان سازی اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه به صورت حقیقی یا مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

همچنین سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های معماران، طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های پارتیشن اداری

مدل های پارتیشن اداری

مدل های پارتیشن اداری مدل های پارتیشن اداری علاوه بر این که به زیبایی و جذابیت دکوراسیون اداری می افزاید کاربردها و مزایای فراوانی دارد.

ادامه مطلب »
دکوراسیون داخلی

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک یکی از سبک‌های قدیمی و ماندگار است. با وجود محبوبیت روز افزون سبک‌های مدرن و نو، این سبک همچنان

ادامه مطلب »

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏