خدمات شرکت بازسازی ساختمان

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

مقدمه

وقتی صحبت از بازسازی می شود در حقیقت منظور تغییر ساختمان از حالت قدیمی و سنتی به حالت مدرن می باشد. و از آنجا که در فرآیند بازسازی ساختمان در قسمت های انتخاب شده معمولاً به صورت کامل از نظر مصالح و دکوراسیون دچار تغییر می شوند. استفاده ازخدمات شرکت بازسازی ساختمان توصیه می گردد که تجربه کافی در این زمینه را دارند.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

 

خدمات بازسازی به چه معناست؟

خدمات بازسازی به کلیه عملیاتی اطلاق می گردد که بر روی ساختمان های قدیمی انجام می پذیرد تا از نظر ایمنی و ظاهری کیفیت مطلوب تری پیدا کند. این موضوع باعث ارتقای کیفیت و طول عمر ساختمان ها می گردد.

در این فرآیند چون اکثر ساختمان ها قدیمی هستند باید از نظر مصالح، سیستم های تأسیساتی، لوله کشی های آب و برق و سایر مسائل ساختمان ارزیابی گردد.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

 

بازسازی ساختمان های شما را چه کسی انجام می دهد؟

سه حالت برای جواب این سؤال وجود دارد:

1- خودتان عملیات بازسازی و یا مدیریت آن را انجام دهید

2- یک فرد متخصص و مورد اعتماد این کار را برایتان انجام دهد

3- سپردن ساختمان خود به شرکت ها یا مجموعه های بازسازی ساختمان که در کار خود متخصص می باشند

 

گام اول در بازسازی ساختمان های قدیمی چیست؟

مهم ترین و در واقع اولین مورد در بازسازی ساختمان های قدیمی مشورت با مهندسان و افراد کار آزموده در این زمینه می باشد. این مهندسان با توجه به درخواست کارفرما و نیاز ساختمان، بازرسی ها و کارشناسی لازم را درباره ساختمان انجام می دهند.

این خدمات باعث شفاف سازی هر چه بیشتر هزینه اجرای عملیات و همچنین تعیین ملزومات می شوند.

در این راستا شرکت های زیادی وجود دارند که در اجرای عملیات بازسازی ساختمان ها می توانند کمک های مطلوبی در جهت اجرای هر چه بهتر پروژه ارائه دهند. در ذیل به بررسی یک سری خدمات این شرکت ها می پردازیم.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

 

 عملیات شرکت های بازرسی ساختمان

معمولاً عملیاتی که این شرکت ها در فرآیند بازسازی پروژه ای انجام می دهند به این شرح می باشد:

 • بازدید از پروژه مورد نظر و برآورد کردن هزینه های لازم
 • بررسی کلیه آیتم های لازم برای بازسازی و عقد قراردادی شفاف با قید آیتم ها با مالک ساختمان
 • ترسیم پلان دو بعدی و سه بعدی
 • تأیید طرح مذکور توسط کارفرمای پروژه
 • شروع عملیات و تکمیل کار طبق برنامه زمان بندی مشخص شده
 • تحویل پروژه به کارفرما

در راستای این عملیات هر چه کادرهای مجموعه یک شرکت خدمات بازسازی جوان تر،خلاق تر و مسئولیت پذیرتر باشند، قطعاً بیشتر می توانند نیازهای کارفرما را برآورده کنند و نتیجه مطلوب تری ارائه دهند.

 

انتخاب خدمات شرکت بازسازی ساختمان

شرکت های بازسازی ساختمان زیادی در کشور وجود دارد. برای انتخاب خدمات شرکت بازسازی ساختمان، کارفرما می تواند با توجه به نتیجه نهایی مد نظر خود و  بودجه موجود انتخاب خود را انجام دهد.

و شرکت های بازسازی می توانند با ارائه خدمات مطلوب تر نظر مالکان را به سوی خود جذب کنند. این خدمات مطلوب تر می تواند شامل موارد ذیل باشد:

 • بازدید رایگان از ساختمان
 • ارائه مشاوره کاملاً رایگان به مالک
 • ارائه رایگان طراحی بازسازی ساختمان
 • بازسازی ساختمان با کم ترین هزینه و یا متناسب با بودجه و درخواست کارفرما
 • اجرای عملیات پروژه در موعد مقرر و یا اجرا در کم ترین زمان ممکن
 • طراحی دو بعدی و سه بعدی ساختمان قبل از اجرا و دادن دید درست به کارفرما قبل از شروع عملیات اجرایی
 • داشتن رزومه از افراد با سابقه بالا و با تجربه در زمینه بازسازی ساختمان ها
 • قابلیت تهیه متریال های اجرایی از کارخانه ها  بدون واسطه و کم کردن هزینه اجرای کار با این روش
 • دادن پیشنهادهای اجرایی لازم جهت استفاده هر چه بهینه تر از فضاهای ساختمان
 • برآورد نسبتاً دقیق هزینه های لازم اجرایی کار قبل از شروع عملیات
 • اخذ مجوزهای بازسازی ساختمان مورد نظر
 • تحویل ساختمان طبق کیفیت خواسته شده کارفرما
 • رفع ایرادهای احتمالی پس از تحویل کار و در اولین فرصت

هر چه موارد ذکر شده در گزینه های بالا برای شرکت ساختمانی بیشتر و پررنگ تر باشد، گزینه مثبتی برای شرکت مذکور خواهد بود. احتمال انتخاب آن شرکت توسط کارفرما بالاتر خواهد رفت. شرکت های ساختمانی در تبلیغات خود هر چه بیشتر بتوانند از گزینه های ارائه شده در قسمت قبل استفاده کنند و تیم با تجربه تری در این زمینه داشته باشند انتخاب مناسب تری برای مالکین خواهند بود.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

 

برآورد هزینه توسط شرکت های ساختمانی

شایان ذکر است که برآورد هزینه دقیق توسط این شرکت های ساختمانی گاهاً مشکل می باشد. زیرا برای برآورد هزینه، آیتم های زیادی و همچنین تورم دخیل می باشد که برآورد دقیق را سخت تر می نماید. در اینجا به بررسی یک سری از آیتم ها در برآورد هزینه توسط شرکت های ساختمانی می پردازیم:

 

عواملی تأثیرگذار در برآورد هزینه بازسازی

 • سبک طراحی ساختمان  مورد نظر کارفرما
 • متراژ بنا
 • عمر بنا
 • نوع و کیفیت متریال مورد نظر مالک ساختمان
 • بازه ی زمانی تحویل پروژه

 

پیش بینی حدودی:

برای پیش بینی حدودی، بهترین راه حل بررسی پروژه های بازسازی مشابه با خانه یا آپارتمان مد نظر می باشد. با مقایسه آن ها و با توجه به زمان و هزینه ای که برای موارد مشابه صرف شده است می توان یک پیش بینی حدودی برای زمان و هزینه پروژه در دست اجرای شرکت ارائه داد.

 

پیش بینی دقیق:

اما برای به دست آوردن پیش بینی دقیق تر که اهمیت زیادی در تصمیم گیری نهایی دارد باید محاسبه های دقیق تری را انجام داد. این محاسبات با بررسی زمان و هزینه مراحل و بخش های مختلف پروژه انجام می پذیرد. با توجه به این که هر بخش از پروژه قرار است به چه صورتی اجرا شود این کار انجام می شود.

بررسی مشکلات و موانعی که ممکن است در طول اجرای پروژه بر سر راه آن قرار بگیرد. در نظر گرفتن هزینه ها برای رفع این مشکلات و در نهایت یک تجسم کامل از تمام چیزهایی که باید در روند اجرای عملیات بازسازی اتفاق بیفتد. مشخص است که این چنین پیش بینی ها و محاسبات دقیقی تنها از مجموعه ای با کادر متخصص و مجرب در این زمینه امکان پذیر خواهد بود.

خدمات شرکت بازسازی ساختمان

کلام پایانی

شرکت معماری آرکا با توجه به رزومه کاری خود کلیه کارهای بازسازی ساختمان از صفر تا صد را بر عهده می گیرد. این شرکت با پیشینه عالی و تیم با تجربه ای که دارد می تواند آرزو و خواسته شما را به بهترین شکل ممکن برآورده نماید.

گروه آرکا در تمامی زمینه ها مانند بازسازی ساختمان اداری، تجاری، رستوران، آژانس هواپیمایی، مسکونی و … دارای کارنامه درخشانی است. برای مشاوره و ارتباط با این گروه متخصص از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏