پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف  MDF

پارتیشن‌بندی اداری امروزه بخشی جدانشدنی از دکوراسیون اغلب ادارات شده است. استفاده از پارتیشن بندی برای اهداف مختلف نظیر جداسازی محل کار کارکنان، ساختن فضای خصوصی و … رواج فراوانی دارد. یکی از جنبه‌های مهم در خصوص پارتیشن‌ها، تنوع در طراحی و مواد اولیه در ساخت آن‌هاست. یکی از انواع پارتیشن اداری، پارتشین اداری ام دی اف می‌باشد.

این پارتیشن ویژگی‌ها و مزایای خاصی دارد که در این مقاله قصد بررسی آن‌ها را داریم. برای آشنایی بیشتر با پارتیشن اداری MDF این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید.

اهمیت استفاده از پارتیشن در دفاتر و ادارات

ادارات و دفاتر مختلف با توجه به نوع فعالیت خود، تعداد کارمندان و … اقدام به انتخاب و طراحی پارتیشن خود می‌کنند. استفاده از پارتیشن بندی اداری مزایای فراوانی دارد. از جلمه‌ی این مزایا می‌توان به بهره‌گیری بهینه و کافی از فضای در دسترس اشاره کرد.

همچنین مزایای دیگری نظیر زیبایی و بخشیدن فضایی مدرن به دفتر کار را می‌توان از زمره‌ی مزیت‌های این بخش مهم دکوراسیون اداری دانست. در واقع می‌توان استفاده از پارتیشن را به این دلیل ضروری دانست که تقریباً این بخش، عضو مهمی در یک دکوراسیون کامل و کارآمد تلقی می‌شود.

لذا برای آن‌که در مقایسه‌ی با دیگر ادارات و دکوراسیون‌ها در سطح مطلوبی قرار داشته باشید بهتر است از پارتیشن اداری بهره ببرید. یکی از انتخاب‌های بسیار عالی در پارتیشن‌بندی، پارتشین اداری ام دی اف می‌باشد. در ادامه با انواع این پارتیشن آشنا می‌شویم.

پارتیشن اداری ام دی اف

انواع پارتشین اداری ام دی اف

پارتیشن‌های ام دی اف انواع برجسته‌ای دارند. در حقیقت می‌توان این پارتیشن‌ها را به دو دسته‌ی اصلی پارتیشن ام‌دی‌اف تک‌جداره و پارتیشن ام‌دی‌اف دو جداره اشاره کرد. این دو نوع پارتیشن از جهات مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند.

برای مثال می‌توان به وجود خاصیت عایق صدا و حرارت در پارتیشن دو جداره اشاره کرد که در نوع یک جداره‌ی آن وجود ندارد.

پارتیشن تک جداره معمولاً راحت‌تر از دوجداره نصب می‌شود. همچنین اگر قصد جداسازی و جابجایی این پارتیشن را داشته باشید فرایندی ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر در انتظارتان خواهد بود.

پارتیشن‌های اداری ام دی اف تک جداره را می‌توانید با اندازه‌ی ارتفاع متنوعی نصب کنید. این مسئله بستگی به انتخاب شما دارد. اما در پارتیشن‌های دو جداره این الزام وجود دارد که پارتیشن برای اتصال به سقف برسد. چرا که در غیر این صورت و در شرایطی که فضای خالی‌ای در بالای پارتیشن وجود داشته باشد دیگر عایق صدا و حرارت بودن برای محوطه‌ی ایجاد شده معنایی نخواهد داشت.

از طرفی پارتیشن‌های ام‌دی‌اف از نظر نوع ساخت نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. یک پارتیشن ام‌دی‌اف می‌تواند تنها از همین ماده‌ی اولیه ساخته شده باشد. همچنین در مقابل ممکن است انواعی از این پارتیشن های اداری را مشاهده کنید که در آن از شیشه نیز استفاده شده باشد.

همچنین در برخی از مدل‌های پارتیشن ام‌دی‌اف شاهد نصب و تعبیه پنجره هستیم.

بیایید به طور کلی مزایای پارتیشن‌های ام دی اف را مرور کنیم.

مزایای استفاده از پارتیشن ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف به دلیل ساختاری که دارد مزیت‌های فراوانی دارد. برای آشنایی بیشتر با این موارد به صورت جداگانه به هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

پارتیشن ام دی اف دوجداره، عایق صدا

در بعضی از شرکت‌ها و ادارات، کارمندان برای انجام امور کاری خود، نیاز به فضایی ساکت و آرام دارند. عایق صدا بودن پارتیشن ام‌دی‌اف دوجداره محیطی فراهم می‌کند تا کارمندان بدون کمترین مزاحمت و حواس‌پرتی بتوانند مسئولیت‌های مهم خود را به انجام برسانند.

از طرفی ایجاد فضای بسته توسط پارتیشن باعث تمرکز بیشتر کارکنان از نظر بصری شده و کارکنان در اثر عبور و مرورهای پیوسته در محل کار دچار مزاحمت نخواهند شد.

عایق حرارت در پارتیشن ام دی اف دوجداره

پارتیشن‌های ام دی اف دوجداره علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت نیز هستند. امروزه یکی از مسئله‌های بسیار مهم صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای حفظ محیط زیست است. البته این مقوله از نظر کاهش هزینه‌های جاری شرکت نیز بسیار مهم است.

ام دی اف دوجداره نظیر پنجره‌ها و درب‌های دوجداره تاثیر بسیار چشم‌گیری در حفظ دمای خنک در تابستان و هوای گرم در زمستان در محیط مورد نظر دارد.

نصب راحت در زمان کم

پارتیشن‌های اداری ام دی اف دوجداره و تک‌جداره معمولاً نسبت به اغلب نمونه‌های پارتیشن نصب آسان‌تری دارند. این مسئله باعث می‌شود تا در صورت تصمیم‌گیری برای اجرای پارتیشن اداری زمان کمی برای این مورد صرف کنید.

دمونتاژ کردن و جابجایی پارتیشن اداری ام دی اف نیز ممکن است. البته این مسئله در خصوص پارتیشن ام دی اف تک‌جداره راحت‌تر و برای پارتیشن دو جداره کمی زحمت و زمان بیشتری می‌طلبد. همچنین پارتیشن ام دی اف وزن کم و سبک‌تری نسبت به انواع دیگر پارتیشن دارد.

 آیا پارتیشن ام دی اف تنوع رنگ دارد؟

تنوع رنگی یکی از برتری‌های مهم پارتیشن اداری ام دی اف نسبت به دیگر انواع پارتیشن نظیر آلومینیوم است. این مسئله سبب می‌شود شما بتوانید با توجه به نوع دکوراسیون و در نظر گرفتن دیگر المان‌های موجود در آن رنگ و طرح پارتیشن خود را انتخاب کنید.

زیبایی و دکوراسیونی مدرن با پارتیشن اداری ام‌دی‌اف

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم پارتیشن اداری MDF ایجاد فضایی کاملاً مدرن و زیباست. این مسئله خود بخش اعظمی از مزایای این پارتیشن را تشکیل می‌دهد. در مقالات مختلف در خصوص راه‌های جذاب کردن و زیبایی‌سازی در دکوراسیون اداری توضیح دادیم. یکی از نکات بسیار مهم در این زمینه، استفاده از پارتیشن و تاثیر پارتیشن بندی اداری در دکوراسیون ادرای می‌باشد.

همچنین در صورت استفاده از پارتیشن ام‌دی‌اف دوجداره امکان بهره‌مندی از ایده‌های جالب نظیر استفاده از پرده و … برای ایجاد زیبایی بیشتر را نیز دارید.

پارتیشن اداری ام دی اف دو جداره استفاده کنیم یا تک‌جداره؟

پاسخ این سوال کاملاً به شما بستگی دارد. این مسئله بستگی به نوع کاربری پارتیشن دارد. برای مثال در صورت نیاز به ایجاد فضاهای کاملاً مجزا از نظر صوتی و بصری بهتر است از پارتیشن دوجداره استفاده کنید.

اما اگر قصدتان فقط جداسازی محوطه‌ها از یکدیگر است می‌توانید از پارتیشن تک‌جداره حتی با ارتفاع بسیار کمتر بهره ببرید. تفاوت عمده‌ی دیگری که بین این دو نوع پارتیشن MDF وجود دارد، قیمت آن‌ها می‌باشد. قیمت پارتیشن دوجداره بسیار بیشتر از تک‌جداره است.

نصب پارتیشن اداری MDF

برای نصب پارتیشن اداری ام‌دی‌اف بهتر است پیش از هر چیز با متخصصین امر مشورت کافی داشته باشید. اجازه دهید آن‌ها شرایط و ویژگی‌هایی را که مدنظرتان است به طور کامل بدانند.

برای آن‌که انتخابی بهینه‌تر و موثرتر داشته باشید و طراحی و اندازه‌گیری سازگارتری با دکوراسیون را در پارتیشن ببینید بهتر است طراحی دکوراسیون و پارتیشن را به طور همزمان انجام دهید. این مسئله سبب هماهنگی کافی بین پارتیشن‌بندی و المان‌های به کار رفته در طراحی داخلی و نوع چیدمان آن‌ها می‌شود.

گروه معماری آرکا متخصص در زمینه طراحی و ساخت انواع پارتشین اداری ام دی اف آماده همکاری با شما در زمینه های مختلف میباشد.

میتوانید از طریق فرم های تماس یا شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

ساختمان دو طبقه

طراحی داخلی ساختمان دوبلکس

طراحی داخلی ساختمان دوبلکس طراحی داخلی ساختمان دوبلکس در طراحی ساختمان امکان ایجاد فضاهای بازتر را فراهم می سازد. تفکیک سازی بخش‌های مختلف بنا در

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏