چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است؟

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است؟ اتاق کوچک مشکلات زیادی برای ما از جهت تعیین طراحی دکوراسیون اتاق خواب به وجود می آورد. در وهله اول نمی توانیم همه وسایل مورد نیاز را در آن قرار دهیم. مشکل بعدی آنجاست که باید دکوراسیون را جوری تعیین کنیم تا اتاق شلوغ و بی نظم دیده نشود. تا مبادا از نظر مهمان ها کوچک به نظر آید.

اگر این مشکلات را کنار بگذاریم با زیبا جلوه دادن اتاق رو به رو می شویم. هدف از دکوراسیون داخلی اضافه کردن روحی متناسب با شخصیت درونی ما است. به وجود آوردن این تناسب هنگامی که اتاق کوچک باشد بسیار مشکل می شود.

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

نورپردازی اتاق خواب 

نورپردازی مناسب در طراحی دکوراسیون خانگی یکی از روش هایی است که می توان اتاق را بزرگ تر جلوه داد. با این روش جذابیت خاصی به اتاق بخشید و با انجام آن شاهد تعریف از دیگران در مورد دکوراسیون اتاق باشیم. در این مقاله قصد نداریم در مورد نورپردازی با لامپ، چراغ، آباژور ها، ریسه و … صحبت کنیم.

بلکه قصدمان صحبت و مشورت در مورد استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون داخلی و مزیت آن برای اتاق های کوچک است. این مقاله در خصوص اتاق های کوچکی است که دارای پنجره یا نورگیر می باشند.

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

رنگ پرده

در دکوراسیون داخلی هنگام مواجه شدن با یک فضای محدود و کوچک، رنگ های روشن بهترین گزینه برای اطمینان از بزرگ نشان دادن فضا است. پرده به رنگ روشن، نور را به خوبی به سِت اتاق هدایت می کند. فضا را نورانی و روشن نگه می دارد و اتاق شما پر از انرژی مثبت می شود. اگر حریم خصوصی برایتان مهم است و به همین دلیل از پرده روشن استفاده نمی کنید، پیشنهاد ما خرید چند چوب پرده و استفاده از روش پرده چند لایه است.

با این روش دو یا سه لایه پرده روی هم قرار می گیرند و نمی گذارند کسی دید به اتاق شما داشته باشد، در عین حال نور را به خوبی عبور می دهند. حتی توصیه ما برای پرده اتاق هایی که کوچک تر هستند این است که علاوه بر استفاده از رنگ های ر وشن از پارچه های شفاف و توری نیز استفاده شود تا حداکثر نور بتواند وارد شود. 

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

اندازه پرده

 شاید در نگاه اول زیاد مهم نباشد اما از لحاظ تعیین دکوراسیون بسیار مهم است. اگر در فضایی کوچک از وسایل بسیار بزرگ استفاده شود، باعث کاهش فضای خالی می شود. همین امر باعث کوچک تر به نظر آمدن فضا می شود. اگر این قضیه را برای پرده بخواهیم تعریف کنیم بدین شکل می شود که هر چقدر پرده بزرگ تری برای اتاق کوچک در نظر بگیرید به همان اندازه اتاق کوچک تر به نظر می رسد.

همچنین لازم به ذکر است که پرده می تواند تا کف کشیده شود یا به اندازه پنجره باشد. پیشنهاد ما برای اتاق های کوچک انتخاب پرده به اندازه پنجره است.

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

انتخاب سادگی

 سادگی همیشه به روز باقی می ماند و در عین حال ساده بودنش در طراحی داخلی باعث جذاب تر شدنش می شود. ساده بودن در نوع پوششی واقعاً زیبا است. قبلاً هم اشاره کردیم که شلوغ بودن اتاق باعث کوچک تر به نظر آمدن اتاق می شود. یکی از چیزهایی که با بزرگ نشان دادن اتاق کوچک شما در تضاد است، انتخاب پرده های پر نقش و نگار و رنگارنگ است.

این طرح های شلوغ باعث می شوند که فضا حتی کوچک تر از اندازه واقعی به نظر برسند. اگر می خواهید از پرده های پارچه ای کمک بگیرید، مناسب ترین نوع آن برای اتاق زیبای شما، طرح های ساده و رنگ های یکدست است. حتی می توانید با سِت کردن رنگ پرده با رویه مبل و یا هماهنگ سازی آن با رنگ روتختی، با منظم نشان دادن اتاق، آن را بزرگ تر هم نشان دهید.

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

چوب پرده اتاق خواب

ابتدا باید در نظر بگیرید که چه مقدار فضا در بالای پنجره موجود است. نوع چوب پرده بستگی به مقدار این فضا دارد و بر روی شکل پرده اتاق اثر می گذارد. برای مثال اگر کم تر از 10 سانتی متر فضا در بالای پنجره اتاق خواب شما موجود باشد، نمی توانید از چوب پرده های ضخیم و مجلل استفاده کنید. 

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

شکل و سبک پرده

این روشی است که طراحان دکوراسیون داخلی برای انتخاب پرده پیشنهاد می کنند. ابتدا وسایل و اسباب و اثاثیه اتاق را طبق سلیقه خود بچینید و سپس طرح و نقش پرده را با آن سِت کنید. برای مثال اگر اتاق شما دکوراسیون سنتی دارد و وسایل شما آنتیک و کلاسیک هستند و از مبلمان استیل بیشتر خوشتان می آید. می توانید از پرده های والن دار و سنتی مجلل برای پوشاندن پنجره ها استفاده کنید. همچنین پیشنهاد ما استفاده از پرده های ساده برای اتاق خواب های مدرن است.

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

پرده آماده یا پرده سفارشی دوز

یکی از مهم ترین عوامل اصلی در انتخاب پرده برای اتاق خواب ها، بودجه ای است که برای این کار در نظر گرفته ایم. دوختن پرده همیشه ارزان تر از خرید پرده آماده است. البته اگر سفارش نوع خاصی از پرده را بدهید قضیه فرق می کند و حتی ممکن است دوختن این نوع پرده خاص گران تر از خرید پرده آماده شود. البته باید زحمت و زمانی را که برای دوختن پرده صرف می کنید را در نظر بگیرید. هنگام خرید پرده آماده نیاز به هیچ زحمت و وقتی نیست و نصاب پرده زحمت نصب پرده را می کشد.

از طرفی دیگر باید در نظر بگیرید که هنگام خرید پرده آماده مجموعه ای از پرده ها و پارچه قبل از خرید در اختیار شما قرار می گیرد و شما باید از بین آنها مدل و پارچه مورد نظر خود را انتخاب کنید. در واقع خرید پرده آماده دست شما را برای انتخاب باز تر می گذارد و تنوع و نقش و نگار های مختلفی در اختیار شما قرار می دهد.

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

 

نتیجه گیری

معیار های زیادی وجود دارد که می توان با کمک آنها پرده مناسب برای اتاق خواب کوچک انتخاب کرد. از مهم ترین آنها می توان به خرید پرده آماده یا دوختن پرده اشاره کرد. اما چیزی که مهم است سلیقه و نظر شماست. مطالبی که ارائه شد براساس تجربه و علم دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده است. امیدواریم که توانسته باشیم با بیان این نکات و قواعد کمکی به شما کرده باشیم. برای تعامل بیشتر با ما می توانید به شبکه اجتماعی اینستاگرام آرکا بپیوندید. 

چه پرده ای مناسب اتاق خواب کوچک است

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏