اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند شامل یک سری از موارد در طراحی دکوراسیون خانگی می شود که در این مقاله به آن می پردازیم. نور از مهم ترین پارامترهای یک خانه متناسب است. از نور فقط برای مشاهده کردن زیبایی های خانه استفاده نمی شود بلکه کاربردهای دیگری در زمینه دکوراسیون خانگی دارد.

با استفاده از نورانی کردن مناسب خانه می توان خانه کوچک را بزرگ تر نشان داد. روح و زیبایی بیشتری به خانه اضافه می شود اگر از نورپردازی مناسب استفاده کرده باشیم. وسایل و تزئینات خانه بیشتر به چشم می آید و دکوراسیون خانه کامل تر دیده می شود. با نورانی تر شدن خانه، انرژی مثبت فضا را فرا می گیرد. اما منظور از نور فقط لامپ ها و مهتابی ها نیستند بلکه نورگیر و پنجره های یک خانه را نیز شامل می شوند.

نداشتن نورگیر برای یک خانه معظل بزرگی است. هر چقدر هم که از لامپ های مختلف و مهتابی ها استفاده کنید باز هم خانه بدون نورگیر، جزو خانه های دل گیر به حساب می آید. به گونه ای که خانه روح ندارد. پس سعی کنید در انتخاب خانه حتماً به نورگیر بودن خانه دقت کنید. در این مقاله قصد داریم اشتباهاتی را بیان کنیم که به هنگام تعیین دکوراسیون و به صورت غیر عمد مرتکب آنها می شوید و همین امر باعث کم نور یا تاریک دیده شده خانه شما می شود.

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

 

شدت و رنگ نور

نوری که از لامپ ها ساطع می شود در طراحی داخلی نباید زیاد شدید باشد که چشم را اذیت کند و هم چنین نباید آنقدر کم باشد که باعث تاریک دیده شدن خانه شود. برای تعیین وضعیت درست کافی است خانه را با لامپ های مختلف نورانی کنید. برحسب اندازه و مساحت هر اتاق، لامپ مورد نظر را می توانید انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که از نور زرد رنگ در فیلم برداری فیلم های سینمایی هنگامی استفاده می شود که کارگردان قصد دارد به مخاطب بفهماند که این سکانس از فیلم در شب ضبط شده است. زیرا نور زرد حس تاریک بودن را به بیننده القاء می کند. به همین دلیل پیشنهاد می شود که تا حد ممکن از نور زرد رنگ برای لامپ های خانه خود استفاده نکنید زیرا این امر باعث کم نور بودن یا حتی تاریک تر شدن خانه شما می شود.

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

 

نقش رنگ در دکوراسیون خانه

سعی کنید از رنگ های روشن برای تزئین در دکوراسیون داخلی، انتخاب رنگ وسایل خانه، انتخاب رنگ دیوار ها و… استفاده کنید. زیرا دکوراسیون تیره رنگ باعث کم نور یا تاریک شدن خانه شما می شود. رنگ های تیره در دکوراسیون انرژی منفی از خود ساطع می کنند که همین امر باعث بی روح شدن خانه می شود. سعی کنید با رنگ ها بازی کنید تا به دکوراسیون مورد نظر خود برسید. در این زمینه پیشنهاد می کنیم به حرف دلتان گوش دهید.

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

 

شلوغ و بی نظم بودن خانه

از تأثیر این مورد غافل نشوید. سعی کنید نظم و ترتیب خاصی به وسایل هر اتاق بدهید به طوری که مانع پخش شدن نور نشود و نور بتواند به راحتی در همه جای خانه حضور داشته باشد. شلوغی و بی نظمی مانع از پخش شدن نور می شود و همین امر باعث می شود که خانه کم نور به نظر برسد. منظور از شلوغی عمدتاً بی نظمی و به هم ریختگی اجزا خانه نیست بلکه منظور تعیین دکوراسیون شلوغ برای خانه است.

می توانید خیلی از وسایل را به انبار منتقل کنید یا در کمد، کشو و کابینت ها قرار دهید تا جلو دید را نگیرند. لزومی ندارد که حتماً از همه وسایل و اسباب و اثاثیه در تعیین دکوراسیون منزل استفاده کنید. اگر به مساحت و حجم خانه توجهی نداشته باشید و فقط به دنبال قرار دادن اسباب و اثاثیه در جای جای منزل باشید، به غیر از کوچک تر به نظر آمدن فضای خانه، معظل کمبود نور یا تاریک دیده شدن خانه گریبان گیرتان می شود.

مشکل اینجاست که خیلی از کدبانوها با این قضیه آشنایی ندارند و با زیاد کردن نور خانه به دنبال رفع مشکل هستند اما باز هم خانه کم نور باقی می ماند. در صورتی که مشکل اصلی از شلوغ و پلوغ بودن خانه است. برای پر کردن فضاهای خالی خانه لزومی ندارد که حتماً از میز، مبل و صندلی استفاده کنید یه گلدان شیشه ای که انعکاس خوبی از نور را پخش می کند می تواند راه حل مشکل خانه شما باشد.

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

 

اکسسوری و تزئینات خانه

وسایل مختلفی مانند آینه، آثار هنری، تابلو های نقاشی، دیوارکوب های مختلف، آباژور و مجسمه در بازار وجود دارند که می توانند با انعکاس نور، باعث نورانی تر شدن خانه شما شوند. حتماً از این وسایل استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر از اکسسوری نامناسب استفاده کنید تأثیر عکس خواهد داشت و خانه شما کم نور دیده می شود.

آینه ها وسیله مناسبی برای انعکاس نور طبیعی در خانه است. سعی کنید از این نوع اکسسوری زیاد استفاده نکنید و حد تعادل را حفظ کنید. دیوارکوب هایی در بازار وجود دارد که آینه ها را با طرح ها و شکل های مختلف در کنار هم قرار داده اند. تابلوهای بزرگ و شلوغ برای خانه های کوچک اصلاً مناسب نیستند بلکه فضا را دلگیر و تاریک نشان می دهند.

همچنین فضای خانه را پر نشان داده و باعث کوچک تر به نظر آمدن خانه می شوند. بر روی دیوارهای اتاق می توانید تابلوهایی با پس زمینه روشن نصب کنید تا باعث سرزندگی و نشاط فضا شود. برای تزئین نیز از گلدان و مجسمه های براق نقره ای یا طلایی استفاده کنید.

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

 

پرده

 از رنگ و طرح پرده های استفاده شده در مکان های مختلف خانه که صرف نظر کنیم، ضخامت و نازک بودن پرده سخنی دیگر است. پرده مناسب پرده ای است که آن قدر ضخیم باشد که حریم خصوصی خانه حفظ شود و آن قدر نازک باشد که نور خورشید به خوبی از آن عبور کرده و انرژی خانه و اهل خانه را زیاد کند. اگر از پرده ضخیم استفاده کنید در طول روز نور به خوبی وارد خانه نمی شود و به نظر می رسد که خانه تاریک یا کم نور است. پیشنهاد ما انتخاب پرده های حریر است.

البته می توانید با نصب چند چوب پرده و استفاده از چند لایه پرده، هم به شیک کردن خانه خود با طرح دادن به پرده بپردازید و هم خانه نور مناسبی را دریافت می کند. درب های شیشه ای و پنجره های مات یا نیمه شفاف جایگزین مناسبی برای پرده هستند. بدین شکل دیگر نیازی به نصب پرده نیست، نور به خوبی وارد خانه می شود و از طرف دیگر حریم خصوصی اهل خانه نیز حفظ می شود.

اشتباهاتی که خانه را تاریک و کم نور می کند

از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام آرکا می توانید با ما در تعامل باشید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی داخلی داروخانه

طراحی داخلی داروخانه

طراحی داخلی داروخانه طراحی داخلی داروخانه هنگامی که می خواهید یک داروخانه را دکور کنید یا به دنبال مبلمان ویترینی برای فروشگاه پزشکی خود هستید

ادامه مطلب »
دکوراسیون ادارات کوچک

دکوراسیون اداری کوچک

دکوراسیون اداری کوچک محیط اداری مطلوب، محیطی است که شاخصه های افزایش کیفیت و احساس خوشایند بودن را برای افراد فراهم کند. دکوراسیون اداری متشکل

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏