طراحی ساختمان هتل

طراحی ساختمان هتل

طراحی ساختمان هتل با راه حل های خلاقانه و هوشمندانه با تغییرات سریع اجتماعی وفق داده شده اند. در این مقاله 11 مورد از برجسته ترین روندهای طراحی ساختمان برای هتل های مدرن را بررسی می نماییم. از تنظیمات اتاق مهمان گرفته تا تجربه های بسیار شخصی، صاحبان هتل ها واحدهای اقامتی را به نقاط برجسته تبدیل می کنند. این که آیا شما صاحب یک هتل هستید یا قصد سفر تجاری به خارج از کشور را دارید، در اینجا برخی از پیچیدگی های جدید در صنعت را ارائه نموده ایم.

طراحی ساختمان هتل

شماره 1: لابی ها به عنوان فضاهای چند منظوره پویا

در بسیاری از پروژه های طراحی ساختمان هتل مشاهده کرده ایم که بر ارائه اولین جلوه چشمگیر «لابی» متمرکز شده اند. اهمیت طراحی داخلی لابی هتل به عنوان اولین مکان ورودی هتل، در حال افزایش است. زیرا برخوردهای اجتماعی بیشتر و بیشتر وابسته به این منطقه خاص هتل می شود. با روند جدید سفرهای تجاری، لابی های هتل باید فضایی چند منظوره برای گفتگوهای معمولی و رسمی، کار بر روی لپ تاپ، اتصال دستگاه های مختلف فراهم کنند.

این بدان معناست که چیدمان ساده مبل و میز قهوه نمی تواند آن را برجسته نماید. تقسیم بندی خلاقانه لازم است که هم مناطق صمیمی و اجتماعی را فراهم کند و هم مبلمان راحتی و کاربردی را ارائه دهد. ویژگی های ورودی عجیب و غریب در بازار هتل های نوظهور امروزی شامل دیوارهای سبز بزرگ، آبشارهای داخلی، لوسترهای بزرگ و ایستگاه های چند رسانه ای می باشد.

طراحی ساختمان هتل

شماره 2: تجدید نظر در تنظیمات اتاق مهمان

ترکیب کلاسیک از قفسه میز _تختخواب دیگر به اندازه ای نیست که بتواند اتاق یک هتل را منحصر به فرد کند. در دنیای امروز، مهمانان منتظر شگفتی هستند و اما در کجا، در خارج از خانه. احتمالاً به همین دلیل است که هر یک از دکوراسیون داخلی در صنعت مهمان نوازی مدرن بسیار متفاوت از فضای داخلی است.

دفاتر خلاقانه برای مسافران تجاری، صفحات جالب تلویزیون و یک مبل اضافی در کنار تخت خواب بزرگ، تنها برخی از عناصر اصلی برای یک اتاق هتل شیک هستند. همچنین شاهد انفجارهای رنگی و ترکیب دکوراسیونی متفاوت هستیم که قطعاً می تواند برای مهمانانی که می خواهند اقامتگاه منحصر به فردی را تجربه کنند جذاب باشد.

طراحی ساختمان هتل

شماره 3: ویژگی های حمام آبگرم

حمام ها در خانه های مسکونی به عنوان فضاهایی که باید به حداقل برسند به منظور گسترش مناطق زندگی در نظر گرفته می شوند. گردشگر مدرن بیش از آنچه در خانه دارد از سفرهای خود متوقع است. حمام تفریحی با ویژگی هایی مانند آبگرم و دعوت رایگان برای استراحت، روشی مطمئن برای جذب مهمانان از طریق وعده تجمل زودگذر است. به اتاق خواب های شخصی، دوش آبشار، وان های بزرگ، سینک های حمام و حوله های غول پیکر، وسایل زیبایی و فضای زیاد فکر کنید.

طراحی ساختمان هتل

شماره 4: نه فقط یک رستوران بلکه مقصدی به خودی خود

هنوز تعداد کمی از رستوران های هتل جذابیت خود را بر اساس «قابلیت اجرا» قرار داده اند. آشپزی یک هنر است و بنابراین باید «فضای نمایشگاهی» باشد. بیشتر و بیشتر رستوران های هتل از طریق طراحی به فضاهایی به یاد ماندنی تبدیل شده اند. تِم ها به شدت توصیه می شوند، خلاقیت را به اوج می رسانند و هر مکان را به خودی خود به مقصدی تبدیل می کنند.

طراحی ساختمان هتل

شماره 5: محو شدن مرزهای داخلی و خارجی

تجربیات حسی تا حد زیادی پیش می رود. این «اصل» به خوبی در مجموعه ای از خدمات ارائه شده توسط صاحبان هتل های مدرن ترکیب شده است که تلاش می کنند فضای باز داخلی را تا حد امکان انتقال دهند. در طراحی داخلی هتل، اتاق ها نه تنها از طریق عرشه ها و تراس های بزرگ گسترش می یابند بلکه طبیعت را به هر طریق ممکن به داخل می آورند. روکش چوبی، تزئینات سنگی، سرسبزی، آبشارهای سرپوشیده و غیره اینها تنها برخی از عناصری هستند که برای رفع تنش مهمانان هتل استفاده می شوند.

طراحی ساختمان هتل

شماره 6: ویژگی های سبز

پایداری یک موضوع حساس، برای صاحبان هتل است. زیرا آنها تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن هزینه های کوتاه مدت انجام می دهند. اما جلوتر بودن از بازی مهم است که گاهی اوقات منجر به ایده های بدیع می شود. پنجره های بزرگ برای نور طبیعی، مصالح ساختمانی طبیعی، دیوارهای سبز و پشت بام سبز، سطل های بازیافت برای مهمانان، شیرهای آب الکترونیکی، غذاهای محلی برای پخت و پز و بازیافت آب خاکستری تنها چند مورد از گرایش های هتل برای سبز ماندن است.

طراحی ساختمان هتل

شماره 7: تمرکز بر هنر محلی

این شرم آور است که معماری مدرن معمولاً از ریشه های محلی فاصله می گیرد. گاهی اوقات ما به خانه ای نگاه می کنیم و طراحی آن چیزی از موقعیت آن به ما نمی گوید. خوشبختانه، بیشتر و بیشتر صاحبان هتل ها متوجه می شوند که افزودن هنرهای محلی در طرح طراحی آنها باعث بهبود درک مهمانان از مکان و ایجاد تجربه ای واقعی می شود. از مجسمه های کوچک و عکاسی گرفته تا نصب تابلوهای بزرگ، ادغام یک پروژه هنری در تصویر هتل می تواند راهی آسان برای موفقیت باشد.

طراحی ساختمان هتل

شماره 8: اضافه بار تکنولوژی

همه به دنبال خانه ای با تکنولوژی پیشرفته در خارج از خانه نیستند. برعکس، مردم تمایل دارند در زمان تعطیلات ارتباط خود را قطع کنند. اما بیشتر و بیشتر هتل ها بر «وصل کردن» مهمانان به هر قیمتی تمرکز می کنند. مطمئناً یک راه خوب برای گردشگری تجاری است، یک اتاق دوستدار فناوری، جریان کار را تشویق می کند و در دراز مدت وفاداری مهمانان را تشویق می نماید.

هتل های جدید امکان تنظیم روشنایی، تهویه مطبوع و حتی پرده پنجره را از طریق تلفن های هوشمند ارائه می دهند که اغلب به عنوان یک رویکرد تجاری خوب به نظر می رسند. روند دیگر قرار دادن رایانه های شخصی و همچنین اطمینان از سایر فرآیندهای خودیاری است که نیاز به اتصال آنلاین دارد.

طراحی ساختمان هتل

شماره 9: الگوی کمتر، رنگ و بافت بیشتر

وقتی دور هستید معمولاً زمان بیشتری برای کاوش حواس خود دارید. احتمالاً به همین دلیل است که اتاق های هتل به راحتی الگوهای ناراحت کننده بصری را رها می کنند و به جای آن بافت را می پذیرند. دادن چیزی به مهمانان که بتوانند ان را احساس کنند و حتی در آن گم شوند، می تواند به یک تجربه به یاد ماندنی منجر شود. تجربه ای که احتمالاً آنها می خواهند تکرار کنند. چند رنگ روشن به فضاهای متحرک اضافه کنید و فضایی شاد و آرامش بخش ایجاد می شود.

طراحی ساختمان هتل

شماره 10: فضاهای شخصی سازی شده

این یک واقعیت است که اگر تجربه اقامت منحصر به فرد باشد، خاطره یک هتل به مدت طولانی در کنار مهمانان می ماند. با در نظر گرفتن این موضوع، صاحبان هتل ها فضاها را مانند گذشته شخصی سازی می کنند.

هتل های پاپ آپ و هتل های مدولار مفاهیم جدیدی هستند که به آرامی در صنعت مورد توجه قرار می گیرند. اتاق های مهمان دار موضوعی نیز تأثیر زیادی دارند. به ویژه هنگامی که بازدیدکنندگان می توانند فقط یکی را در یک زمان امتحان کنند.

طراحی ساختمان هتل

شماره 11: خانه ای دور از خانه 

اتاق های هتل بیش از هر چیز باید راحتی، احساس خانه ای دور از خانه را فراهم کنند. صرف نظر از اینکه اتاق چقدر لوکس، دوستدار فناوری و مضمون عجیب و غریبی داشته باشد، دنج بودن عامل اصلی است که باید در نظر گرفته شود. افزودنی های چوبی، وسایل تزئینی الهام گرفته شده، فرش، پرده، شومینه، تلویزیون و امکان پخش موسیقی مورد علاقه مهمان و … همه اینها اقامتی به یاد ماندنی را به همراه دارد.

طراحی ساختمان هتل

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی ساختمان هتل، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏