طراحی داخلی هتل

طراحی داخلی هتل

طراحی داخلی هتل برای ایجاد یک تجربه مثبت برای مهمانان، برنامه ریزان و شرکت کنندگان در آنها، کارکنان شما و هر کس دیگری که پا به املاک شما می گذارد از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی داخلی برای هتل نشان دهنده مخاطبی است که می خواهید جذب کنید و وعده های تجاری که می خواهید بیان کنید. همه امکانات رفاهی را که در نظر دارید تا ارائه دهید  را برجسته می کند و غیره.

بنابراین، ما این راهنما را که شامل 10 نکته تخصصی و نمونه های برجسته در صنعت از املاک در سراسر جهان است و همچنین سؤالات متداول در مورد طراحی داخلی به طور کلی، گردآوری کرده ایم. به خواندن ادامه دهید تا همه چیز راجع به اهمیت طراحی داخلی هتل و اینکه چگونه کوچکترین تغییرات در ملک شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند را بیاموزید.

طراحی داخلی هتل

چرا طراحی داخلی هتل اهمیت دارد:

رقابت در صنعت مهمان نوازی بسیار شدید است. هتل های متوسط برای برقراری ارتباط با مخاطبانی که به دنبال گزینه های هدفمندتری هستند، مشکل دارند. مهمانان چه متوجه شوند و چه نشوند، ملک هایی را انتخاب می کنند که با زیبایی، آرزوها و دیدگاه هایشان درباره اینکه هتل باید چگونه باشد مطابقت داشته باشد.

هتل شما باید با طراحی داخلی خود موارد زیادی را به نمایش بگذارد. یک فضای خوب طراحی شده می تواند:

 • انواع مهمان هایی را که می خواهید بارها و بارها آنها را ببینید، هدف قرار دهد.
 • ویژگی ها و امکانات هتل خود را برجسته کند.
 • به شما کمک کند از رقبا متمایز شوید.
 • الهام بخش برنامه ریزان برای رزرو رویدادها در ملک شما باشد.
 • از طرف جامعه محلی خود به رسمیت شناخته شود.
 • وعده برند خود را منتقل کند.

طراحی داخلی هتل

10 نکته برجسته طراحی داخلی هتل 

1. تمرکز طراحی داخلی خود را پیدا کنید.

طراحی عالی سعی نمی کند همه چیز برای همه باشد. در عوض، تمرکز خود را با نگاه به اصول خود بیابید. مخاطب اصلی شما کیست؟ آنها از اموال شما و نام تجاری شما چه می خواهند؟ چگونه می توانید وعده برند خود را به شیوه ای جذاب و بصری انجام دهید؟

هنگام تصمیم گیری در مورد همه چیز از موضوع و زیبایی کلی گرفته تا رنگ، مبلمان، آثار هنری، وسایل و موارد دیگر، این تمرکز را در نظر داشته باشید.

هتل دِ نل در پاریس در ایجاد فضایی «خانه دور از خانه» برای مهمانان خود جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. این امر در طراحی داخلی آن با وان های عمیق، شومینه و روکش و ملحفه های ساده با کیفیت بالا منعکس شده است. میهمانان می توانند به سرعت اهداف و چشم انداز هتل را مشاهده کنند که در طراحی داخلی منعکس شده است. سپس بر اساس آن چشم انداز اقامت خود را انتخاب کنند.

طراحی داخلی هتل

2. استفاده از روانشناسی برای انتخاب رنگ در طراحی داخلی هتل 

روانشناسی نقش مهمی در انتخاب رنگ مناسب برای طراحی داخلی هتل شما ایفا می کند. رنگ های سرد مانند آبی و سبز باعث آرامش می شوند و برای اتاق خواب و حمام به خوبی کار می کنند. تناژ کوچک زرد می تواند گفتمان را تحریک کند و می تواند در مناطق تجاری یا گوشه های مکالمه استفاده شود. رنگ بنفش احساس پیچیدگی، تجمل و زیبایی را القاء می کند، به ویژه هنگامی که با خاکستری یا متالیک ترکیب می شود.

اشباع و سایه بخش مهمی از روانشناسی رنگ نیز هستند. به عنوان یک قاعده کلی، رنگ های روشن به عنوان فضا تلقی می شوند و باعث می شوند اتاق ها روشن تر و جادارتر شوند. از طرف دیگر رنگ های تیره پیچیدگی و صمیمیت را ایجاد می کنند.

بنابراین یک لابی روشن و باز ممکن است با رنگ های روشن مانند طلایی و کرم فوق العاده به نظر برسد. در حالی که یک فضای صمیمی ممکن است با رنگ های قرمز، بنفش و خاکستری بهتر عمل کند.

طراحی داخلی هتل

3. فرم را با عملکرد مطابقت دهید.

طراحی داخلی زیبای هتل هرگز نباید از کارکرد آن بیشتر باشد. به ویژه در اتاق های مهمان مطمئن شوید که استفاده و درک ویژگی های اتاق آسان است. نحوه استفاده از همه چیز برای مهمانان جدید واضح باشد. از کشوها گرفته تا دسته درها، کلیدها و شیرها. این ساده به نظر می رسد، اما اشتباه کردن به طرز شگفت انگیزی آسان است.

همچنین شکل و عملکرد را در همه فضاهای عمومی خود متعادل کنید. این شامل چند نکته کلیدی است:

 • اطمینان حاصل کنید که قسمت های نشیمن از جمله روشنایی بالای سر و چراغ های رومیزی در صورت لزوم راحت و روشن باشند.
 • مناطق لابی را برای رفت و آمد پیاده باز کرده و برای مهمانانی که دارای مشکلات حرکتی هستند در دسترس باشید.
 • برای مناطق پر رفت و آمد کفپوش بادوام انتخاب کنید.
 • از علامت مناسب استفاده کنید.
 • با انتخاب طرح خود، استفاده از هر فضا را واضح کنید.
 • رنگ های مکمل را برای مناطق ترکیبی انتخاب کنید تا چیدمان های مختلف را در خود جای دهد.

طراحی داخلی هتل

4. از مکان خود الهام بگیرید.

مهمانان شما به دلایلی تصمیم گرفته اند از مکان شما دیدن کنند، خواه تجاری باشد یا تفریحی. با برخی از سبک های محلی، فضایی را ایجاد کنید که بخشی از جامعه محلی هستند. این می تواند به شکل عناصر معماری، مصالح ساختمانی، طرح های رنگی، سبک های دوره ای یا حتی تزئیناتی باشد که مستقیماً به مقصد اشاره می کند.

به عنوان مثال، Ambient ، یک هتل منظره در سدونا، آریزونا، توسط جنگل ملی محافظت شده Coconino احاطه شده است. از این رو، تمرکز پایدار و سازگار با محیط زیست را در طراحی داخلی خود می طلبد. طبق گفته وب سایت آن، Ambient «با احترام عمیق به محیط زیست با تمرکز بر روش های پایدار و معماری مدرن و ارگانیک که مکمل توپوگرافی اطراف و تأثیر آن بر روی زمین را به حداقل می رساند» ساخته شده است.

برجسته کردن طراحی خیره کننده آن: «کف تا سقف، شیشه با رنگ مفرغی و زغال مات و فلز زنگ زده. هنگام غروب شیشه رنگ آمیزی شده، طبیعت اطراف خود را منعکس می کند و شبح های خیره کننده و آینه ای ایجاد می کند.»

طراحی داخلی هتل

5. اتاق های مهمان را با در نظر گرفتن آینده طراحی کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی می تواند هزینه های هنگفتی را به دنبال داشته باشد. ممکن است این فرصت را نداشته باشید که اتاق مهمان خود را برای مدت طولانی بازسازی کنید. با انتخاب تِم ها و اثاثیه ای که دوام خوبی دارند، طراحی خود را ماندگار کنید.

با ساده نگه داشتن قسمت های اصلی طرح می توانید طراحی اتاق خود را در آینده ثابت کنید. این شامل ملافه، دیوارها، کف، وسایل حمام و مبلمان اصلی است. از وسایل کوچک تر، وسایل متحرک و لوازم جانبی برای افزودن شخصیت و نشان دادن روندهای فعلی استفاده کنید. به این ترتیب، با گذشت زمان فقط باید تغییرات کوچکی را ایجاد کنید تا ظاهر کلی اتاق های خود را به روز کنید.

هنگامی که زمان راه اندازی مجدد یا طراحی مجدد فرا می رسد، وقت بگذارید و بفهمید که مهمانان شما دقیقاً از طرح جدید چه می خواهند. شبیه سازی یک اتاق هتل واقعی که مدیران، طراحان و گروه های متمرکز همه می توانند آن را ببینند، تجربه کنند و در مورد آن بازخورد بدهند. حتی اگر منابع لازم برای شبیه سازی حضوری را ندارید، با نشان دادن تصاویر مهمان، کارکنان و دیگران از عناصر طراحی پیشنهادی بازخورد بگیرید تا نظر آنها را ببینید.

طراحی داخلی هتل

6. فضاهایی را برای برجسته کردن هنر محلی بیابید.

زمانی که یک هتل با جامعه ارتباط برقرار کند، می تواند سطوح جدیدی از موفقیت را بیابد. در نظر بگیرید که آیا فضاهایی برای برجسته سازی هنر و هنرمندان محلی در ملک شما وجود دارد یا خیر. این به مهمانان شما این فرصت را می دهد تا فرهنگ مکان شما را بیشتر ببینند. با هنرمندان و مشاغل محلی پیوند قوی ایجاد می کند و می تواند طراحی داخلی هتل شما را به میزان قابل توجهی تقویت کند.

مناطقی که به ویژه برای آثار هنری خوب کار می کنند شامل لابی، ناهار خوری، اتاق مهمان و فضاهای انتقالی مانند راهروها هستند. اگر ایده مجموعه دائمی در حال تغییر را دوست دارید، حتی می توانید قطعات را برای فروش به مهمانان ارائه دهید.

هتل های رنیسانس هنر و هنرمندان محلی را در بر می گیرند تا موقعیت منحصر به فرد هر ملک را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال، هتل رنیسانس نیویورک میدتون در منطقه پوشاک منهتن مستقر است و از هنرهای هنرمندان مستقر در شهر نیویورک استفاده می کند که بر مد، لباس و لوازم دوخت تمرکز دارد. با ارتباط با جنبه های کلیدی آنچه ملک شما را منحصر به فرد می کند، می توانید از هنر و دکوراسیونی که مهمانان شما را احاطه کرده است، الهام بگیرید.

طراحی داخلی هتل

7. با محیط اطراف خود هماهنگ شوید.

بیشتر و بیشتر هتل ها فضاهایی را طراحی می کنند که با محیط اطراف خود به صورت مکمل ترکیب می شوند. این را می توان از طریق پنجره ها و درهای بزرگ که فضاهای داخلی و خارجی را با هم ادغام می کنند، لابی های روباز، ویژگی های طبیعی که از چشم اندازهای اطراف تقلید می کنند و الهامات معماری از سایر مناطق شهر گرفته می شود، انجام داد. روش های خلاقانه زیادی برای استفاده از محیط هتل برای الهام گرفتن وجود دارد.

Bulgari Resort در دبی نمونه بارز ترکیب فضاهای داخلی و خارجی بدون زحمت است. پنجره ها، درها و بالکن های بزرگ، چشم اندازهای خیره کننده و دسترسی به امکانات رفاهی در فضای باز را ارائه می دهند. در حالی که عناصر معماری در اتاق های مهمان منعکس کننده منظره بیرون است. فضاهای عمومی مانند رستوران، استخر پشت بام و لابی همه با فضاهای بیرونی اطراف آنها آمیخته شده است و رنگ ساحل و دریا در دکوراسیون منعکس شده است.

طراحی داخلی هتل

8. به نورپردازی خود توجه کنید.

نورپردازی هتل، عنصری است که غالباً نادیده گرفته می شود، هم برای مهمان و هم برای کارکنان دارای مفاهیم کاربردی و زیبایی است. نورپردازی مناسب باعث آرامش، شادابی و طراوت میهمانان می شود. نورپردازی اشتباه می تواند بر استرس بیفزاید، بدون آنکه مهمانان واقعاً دلیل آن را بدانند. این شبیه روانشناسی رنگی است که در بالا توضیح داده شده است و نقش مهمی در طراحی داخلی هتل دارد.

برای مثال Corinthia London را در نظر بگیرید. نقطه کانونی لابی یک لوستر عظیم است که از 1001 حباب کریستالی روشن تشکیل شده است. در حالی که استخر آبگرم با نورهایی در آب فضایی تاریک و آرامش بخش ایجاد می کند که انعکاس استخر را در سقف نشان می دهد.

طراحی داخلی هتل

9. تغییرات را فراموش نکنید.

در حالی که آنها در طراحی داخلی جذاب نیستند اما تغییرات در فضا مهم هستند. وقتی میهمانان از نمای بیرونی به لابی، یا لابی به آسانسور یا راهرو به اتاق خود نقل مکان می کنند، باید احساس کنند که یک مسیر منطقی وجود دارد و آنها را برای کارهای بعدی آماده می کند.

علائم روشن باید در اولویت هر منطقه ای باشد مانند آسانسورها، ساختمان های پارکینگ، امکانات عمومی و راهروها. نورپردازی گذرها می تواند مهمانان را به حرکت در مسیر درست تشویق کند و آنها را به رستوران، آبگرم یا فروشگاه هدیه بکشاند.

طراحی داخلی هتل

10. از متخصصان طراحی داخلی کمک بگیرید.

اگر چیزی وجود دارد که نباید در لیست «خودت انجامش بده» برای هتلداران باشد، طراحی داخلی است. طراحی فضای شما برای درست جلوه دادن بسیار مهم است و زمان آن فرا رسیده است.

مطمئن شوید که طراح بزرگی را استخدام می کنید که به کار با مهمان نوازی عادت دارد و با نام تجاری شما، اهداف شما و مکان شما آشنایی دارد. هنگامی که شخص یا شرکت مناسب را پیدا کردید، ایده های خود را برای او بیاورید و با هم کار کنید تا فضای خود را تا آنجا که می توانید از نظر زیبایی تقویت کنید.

طراحی داخلی هتل

سوالات متداول در مورد طراحی داخلی هتل:

7 عنصر طراحی داخلی چیست؟

هفت عنصر شناخته شده در طراحی داخلی عبارتند از:

 • رنگ: همانطور که در بالا ذکر شد، رنگ های مورد استفاده در هتل نقش مهمی در احساس افراد هنگام گذراندن وقت در آنجا دارد.
 • فضا: این شامل اندازه کلی منطقه در حال طراحی و محل تلاقی بین فضای مثبت (مبله) و منفی (خالی) است.
 • بافت: بافت عمق و جذابیت می بخشد و در صورت استفاده صحیح می تواند فضا را کاملاً تغییر دهد. تقریباً در همه جا وجود دارد، از دیوارها و پرده ها تا صندلی و بالش.
 • الگو: مشابه بافت، الگوها توانایی ایجاد یا شکستن فضای کلی یک اتاق را دارند.
 • خطوط: خطوط به مردم می گویند کجا را نگاه کنند و حس جهت را به فضا اضافه می کنند. آنها به افقی، عمودی و پویا تقسیم می شوند و شامل همه چیز از میز و صندلی تا پنجره و راه پله می شوند.
 • سبک: مشابه رنگ، نور(چه طبیعی و چه مصنوعی) به ایجاد روحیه کمک می کند و از روز به شب برای مهمانان یک انتقال ایجاد می کند.
 • فرم: شاید فرم کلی ترین عنصر طراحی داخلی، شکل کلی یک فضا و اشیاء درون آن باشد.

چگونه می توانید یک هتل را مدرن کنید؟

صنعت هتلداری دائما در حال تغییر است و تقاضا برای املاک بازسازی شده نیز همین طور است. هیچ رویکردی برای اطمینان از اینکه برای هتل در نظر گرفته می شود، مدرن نیست. اما یک مکان عالی برای شروع این است که صنعت را دنبال کنید به ویژه روندهای فناوری و طراحی تا اطمینان حاصل کنید که نیازهای مشتری را برآورده می نمایید.

از چه برنامه ای می توانم برای طراحی داخلی استفاده کنم؟

برنامه ها و منابع زیادی وجود دارد که به هتلداران و صاحبان خانه کمک می کند تا مهارت های طراحی داخلی خود را به آزمایش بگذارند. برخی از مشهورترین آنها عبارتند ازHouzz ، RoomScan Pro ،Color911 و Insplosion. علاوه بر این، راه حل های نرم افزاری مانند Cvent Event Diagramming به شما امکان می دهد که تا آخرین جزئیات رندرهای سه بعدی واقع بینانه از فضای خود ایجاد کنید.

چرا طراحی داخلی در صنعت مهمان نوازی اهمیت دارد؟

بر هیچ کس پوشیده نیست که طراحی داخلی در میان محوری ترین جنبه های جذابیت یک هتل قرار دارد. طراحی داخلی هوشمندانه و نوآورانه نه تنها چشم ها را جذب می کند و تجربه مهم و عالی را به ارمغان می آورد، بلکه کارایی هتل شما را نیز بهبود می بخشد و سودآوری را در نهایت افزایش می دهد.طراحی داخلی هتل

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی هتل، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی ساختمان، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏