طراحی داخلی لابی هتل

طراحی داخلی لابی هتل

طراحی داخلی لابی هتل در ایجاد تصویر اولیه برای مهمان بسیار تأثیرگذار است. با این اوصاف، توجه زیادی بر روی طراحی داخلی و چیدمان لابی اعمال می شود. مهمان باید از فضا احساس رضایت کند و مطمئن شود که اقامتگاه مناسبی را انتخاب کرده است. لابی باید به سرعت احساس برند را منتقل کند و نوع تجربه مهمان را نشان دهد. می توان لابی را محل اجرای هر آنچه در هتل می گذرد در نظر گرفت. بنابراین بهترین فرصت برای برآوردن نیازهای مهمانان و اطمینان از برآوردن انتظارات آنها است.

با هر حس و نقشی که در تدوین نظر اولیه یک هتل وجود دارد، تعدادی از زمینه های کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. باید اطمینان حاصل شود که این یک نظر مثبت است و به طور دقیق تجربیات آینده را نشان می دهد. از طرح روشنایی مناسب تا کارایی چیدمان لابی را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی داخلی لابی هتل

مقیاس

با تغییر رفتار مهمانان هتل، با گذراندن زمان کمتر در اتاق های خود و زمان بیشتر در فضاهای عمومی، تغییراتی در نحوه تناسب هتل ها ایجاد شده است. در بسیاری از هتل ها، فضاهای عمومی به طور قابل توجهی افزایش یافته اند تا امکانات رفاهی بیشتری را ایجاد کرده و فرصت های اضافی برای درآمد ایجاد کنند. اینها ممکن است شامل کافه ها، مغازه ها و حتی رستوران هایی باشد که برای مسافران امروزی جذاب است.

در بسیاری از هتل ها، این افزایش اندازه لابی منجر به کاهش متوسط ​​اندازه اتاق شده است. این امر، به نوبه خود، افزایش فرصت های سکونت را تسهیل کرده و بر فضای موجود سخت تر کار کرده و سود بیشتری به همراه دارد.

طراحی داخلی لابی هتل

استراتژی طراحی

امروزه لابی سخت ترین فضای کاری در هتل است و استراتژی طراحی پشت آن باید نیازهای مهمان را در قلب خود داشته باشد. ضروری است که لابی تعادل کاملی بین شکل و عملکرد ایجاد کند. زیرا سعی می کند فضایی ارائه دهد که بهترین عملکرد ممکن را هنگام انجام تعدادی از کارهای مهم داشته باشد.

لابی هتل به فضایی چند منظوره تبدیل شده است که باید به همان اندازه شیک و متنوع باشد. با این حال، نقشی که لابی در هر هتل جداگانه ایفا می کند کاملاً به مهمانان و نیازهای آنها بستگی دارد. آیا آنها به فضایی برای کار از راه دور با دسترسی سریع به اینترنت و امکانات چاپ بی سیم نیاز دارند؟ یا اکثریت مهمانان زوج هایی در سفرهای عاشقانه هستند که به دنبال فضایی مجلل برای استراحت و لذت بردن از یکدیگر هستند؟ اینها انواع سؤالاتی هستند که استراتژی کلی طراحی را نشان می دهند و به فضایی موفق منجر می شوند.

با توسعه یک استراتژی طراحی که کاملاً با مشتری مطابقت دارد، می توان لابی ایجاد کرد. بدین ترتیب می تواند حس اجتماع را ایجاد کند و روحیه کلی هتل را ارتقاء بخشد و نام بِرَند را توسعه می دهد. با این کار، هتل و تجربه را در ذهن مهمان حَک می کند و آنها را به مشتریان وفادار و سفیران برند تبدیل می کند.

طراحی داخلی لابی هتل

منطقه بندی

در حالی که لابی هتل زمانی فضایی بود که به عنوان ورودی هتل عمل می کرد و نقطه دسترسی به عملکردهای اصلی محلی بود که مهمانان به سادگی از آن عبور می کردند. اکنون در حال تبدیل شدن به چیزی کاملاً پیچیده تر است.

در سال های اخیر ما شاهد تغییر واضحی از میزهای سنتی به لابی هایی هستیم که استفاده از آنها تقسیم شده است. از فضاهای اجتماعی پر جنب و جوش گرفته تا مناطق همکاری، مناطق ملاقات، غذاخوری های معمولی و بارهای با طرح باز، لابی اکنون قلب تپنده هتل است. به گونه ای طراحی شده است تا مهمانان را از اتاق های جداگانه خود خارج کرده و به یک مرکز اجتماعی تبدیل کند. فشار بر این فضاها برای انجام وظایف بسیار متنوع است. برای موفقیت در این امر، منطقه بندی ضروری است.

با ایجاد مناطق اختصاصی که به طور یکپارچه در کنار هم جریان دارند، اطمینان حاصل می کنید که به هر یک از عملکردهایی که لابی شما نیاز به انجام آن دارد، فضایی به آن اختصاص داده شده است. با چیدمان راهبردی اثاثیه و استفاده از وسایلی مانند پانل های جاذب صدا، یک لابی می تواند هر چیزی را که مهمان به آن نیاز دارد، از مکان، پذیرش، منطقه، لذت بردن از غذا و غیره ارائه دهد.

مزایای تجاری واضح است که در ایجاد فضایی است که همه این نقش ها را با موفقیت انجام می دهد. به جای کار در کافی شاپ یا میزبانی جلسات در محل اختصاصی، مهمانان می توانند در محل اقامت خود حضور داشته باشند. بنابراین هرگونه درآمد غذایی و آشامیدنی را در هتل نگه می دارند. علاوه بر این، ارائه یک تجربه پیشرفته که راحتی نهایی را فراهم می کند، احتمال تکرار نظرات سفارشی و مثبت را افزایش می دهد.

طراحی داخلی لابی هتل

تجربیات حسی

برداشت ها با استفاده از تمام حواس شکل می گیرند و این باید در استراتژی طراحی به دقت مورد توجه قرار گیرد. با ایجاد لابی ای که نه تنها برای چشم جذاب است بلکه محیطی دل انگیز را ایجاد می کند که میهمان را به تعامل با فضا و برند تشویق می کند.

حس بویایی ارتباط تنگاتنگی با احساسات و همچنین حافظه دارد. بنابراین این یک منطقه مهم برای بهره بردن است. ایجاد رایحه دلپذیر در لابی می تواند تأثیر قابل توجهی بر رفتار مصرف کننده داشته باشد. از این رو، نوع رایحه ای که استفاده می شود باید با تجربه کلی که شما به دنبال ارائه آن هستید ارتباط تنگاتنگی داشته باشد.

طراحی داخلی لابی هتل

روشنایی 

نحوه روشنایی فضا تأثیر چشمگیری بر برداشت های اولیه مهمانان و واکنش احساسی آنها به همراه دارد. فضای بیش از حد روشن می تواند ناخوشایند به نظر برسد و بیش از حد تاریک ممکن است مبهم و کوچک به نظر برسد.

در لابی چند منظوره امروزی، ممکن است یک طرح روشنایی برای کارکردن کل فضا کافی نباشد و بنابراین این امر نیاز به توجه بیشتری دارد. فضاهای کاری به نوعی نورپردازی نیاز دارند که باعث می شود مهمانان مجبور نباشند به چشمان خود برای خواندن فشار آورند و باعث خیره شدن به صفحه نمایش کامپیوتر نشود. برعکس، فضاهای اجتماعی به طرح روشنایی محیطی بیشتری نیاز دارند که میهمانان را به آرامش و لذت بردن از محیط اطراف خود ترغیب کند. بنابراین، نورپردازی بخش مهمی از استراتژی کلی طراحی است و باید در مراحل اولیه مورد توجه قرار گیرد.

طراحی داخلی لابی هتل

صدا، موسیقی و سرگرمی

صداها و سرگرمی در یک لابی نیز باید در نظر گرفته شوند و این فراتر از ایجاد یک لیست پخش است که مهمانان شما دوست خواهند داشت. آکوستیک کلی فضا باید در مراحل اولیه طراحی افزایش یابد. لابی های بلند ممکن است این تصور را به مهمانان بدهند که خواب خوب در کار نیست. در حالی که فضاهای خلوت برای استراحت کامل دشوار است. از فرش و اثاثیه نرم می توان برای پخش صدا و جلوگیری از احساس پژواک فضا و کنترل سر و صدا استفاده کرد. همچنین می توان از مواد را برای پوشش دیوارها و کفپوش ها استفاده کرد.

صداها و سرگرمی در لابی باید با نیازها و دستور کار مهمانان هماهنگ باشد. هتلی با آبگرم، آرامش بخش تر است و از ویژگی آب ملایم بهره مند می باشد که باعث مهار آرامش می شود. در حالی که یک هتل تجاری ممکن است بانکی از صفحه نمایش هایی ارائه دهد که اخبار روزانه و نوسانات بازار سهام را نشان می دهد. هتل هایی که به طور منظم برای خانواده های دارای فرزند کوچک تهیه می شوند ممکن است منطقه ای را در نظر بگیرند که کودکان را تشویق می کنند تا با فناوری تعاملی درگیر شوند، بنابراین به والدین این امکان را می دهد تا به آسانی در محل اقامت خود حضور یابند.

طراحی داخلی لابی هتل

سبک و مبلمان

مبلمان علاوه بر اینکه جزء لاینفک ظاهر کلی لابی هتل هستند باعث موفقیت یا شکست هر یک از مناطق ایجاد شده خواهند شد. از مبل های مجلل که مهمانان می توانند با یک فنجان قهوه استراحت کنند تا میزهایی که به صورت ارگونومیک طراحی شده اند تا راحت ترین فضای همکاری ممکن را تضمین کنند. مهم است که قطعات انتخاب شده نه تنها سبک فضا بلکه عملکرد را نیز افزایش دهند.

مبلمان لابی باید همکاری را تشویق نمایند و به مهمانان این فرصت را بدهد که گروه هایی از صندلی ها را ایجاد کنند که برای آنها مناسب است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که یک نوع صندلی ممکن است برای همه عملکردهایی که شما می خواهید لابی انجام دهد کار نکند و به گزینه های زیادی نیاز باشد. لابی های امروزی محیط های واقعی هستند که از طریق گزینه های مختلف صندلی و فضاهای الهام گرفته از زندگی، غذا خوردن و کار فعال می شوند. نشیمن ها با پشتی بلند همچنین به محافظت از گروه ها برای ایجاد احساس مناطق جداگانه بدون قطع کامل آنها کمک می کند.

طراحی داخلی لابی هتل

بیوفیلی

همانطور که مردم به طور خودکار به سمت طراحی هایی می روند که ریشه در جهان طبیعی دارند، طراحی بیوفیلیک، به ویژه در هتل های مناطق شهری، می تواند تأثیر مهمی بر تجربه مهمانان بگذارد. مانند برجسته سازی مناظر طبیعی تا استفاده از نور طبیعی و استفاده از الگوهای معماری که الگوهای طبیعی را تقلید می کنند. تصور می شود که طراحی بیوفیلیک باعث ارتقاء رفاه می شود و طبق تحقیقی که گزارش شده است، مهمانان حاضرند 23 درصد هزینه بیشتری برای اتاق های هتل ارائه دهند.

یکی از هتل هایی که با موفقیت خطوط بین فضای داخلی و خارجی را محو کرده و نمایی طبیعی را در یک فضای شلوغ شهری ایجاد کرده است،The Hudson در شهر نیویورک است. با سایبان سرسبزی از خزنده های پیچک در لابی که دیوارهای آجری را به تصویر می کشند، تعادلی چشمگیر بین شلوغی زندگی شهری و آرامش دنیای طبیعی ایجاد می شود.

طراحی بیوفیلیک همچنین با افزایش آگاهی از مسائل زیست محیطی، وجدان اجتماعی و تمایل به مشارکت به شیوه ای سبزتر از زندگی ارتباط دارد. از مصالح ساختمانی پایدار گرفته تا طرح هایی که باعث می شود مهمانان ارتباط بیشتری با محیط خود احساس کنند و این روند مهمی است.

طراحی داخلی لابی هتل

بهره وری خدمات و عملکرد

از آنجا که بسیاری به سمت مدل هتل هوشمند حرکت می کنند که در آن فناوری از مرکزیت برخوردار است. بسیار مهم است که هر هتل تصمیم بگیرد که چگونه این امر بر خدمات و عملیات کلی تأثیر می گذارد.

در نظر بگیرید، آیا مهمانان هتل را با یک چهره دوستانه می پسندند و یا ورود آنلاین و یک کارت کلید مبتنی بر برنامه ترجیح داده می شود؟ این امر نقش مهمی در تعیین عناصر طراحی لابی ایفا می کند. آیا میز پذیرش جزء مهمی از لابی است یا اعضای تیم و مناطق دارای فناوری صفحه لمسی که قدرت را در دست مهمانان قرار می دهند، بهترین راه برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان خواهد بود؟

مسافرخانه در سنت بوتولف در بوستون به مسافران استقلال کامل می دهد و از طریق ایمیل یک کد ارائه می دهد. مهمانان می توانند بدون ملاقات با یک کارمند در صورت تمایل از اتاق خود استفاده کنند. اجازه دادن به انتخاب این موارد برای خود، به مهمانان این آزادی را می دهد که تجربه هتل خود را متناسب با خودشان بسازند و جایگزینی مدرن برای صف های ورود به اتاق و فرایندهای ناهنجار ارائه داشته باشند.

طراحی داخلی لابی هتل

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی هتل، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مبلمان

مبلمان در دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون داخلی مبلمان در دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین اجزاء در طراحی داخلی خانه است. طوری که بود و نبودش می‌تواند تأثیر بسیار

ادامه مطلب »
کلوزت روم کلاسیک

کلوزت روم کلاسیک

کلوزت روم کلاسیک مقدمه  طراحی یک کلوزت روم با الهام از طراحی‌های کلاسیک و زیبا طراحی یک کلوزت روم کلاسیک در دکوراسیون داخلی می‌تواند با

ادامه مطلب »

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏