پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای یکی از گزینه های بسیار مناسب و ایده آل برای تقسیم بندی فضای اداری و پارتیشن بندی اداری می باشند. پارتیشن های شیشه ای دارای تنوع و طرح های گوناگون بسیاری می باشند و خواهان بسیاری در دفاتر اداری دارند و مورد استفاده قرار می گیرند. پارتیشن های شیشه ای در دکوراسیون اداری دارای انواع متفاوتی هستند که عبارتند از پارتیشن شیشه ای تک جداره، دو جداره، فریم لس، فریم دار، ثابت و متحرک و غیره.

ویژگی های پارتیشن اداری شیشه ای

در پارتیشن بندی اداری شیشه ای از انواع متفاوتی از شیشه ها مانند شیشه های سکوریت به صورت ساده یا سندبلاست شده، شیشه لمینت به صورت ساده یا رنگی مات یا رنگی شفاف، شیشه لاکوبل، شیشه دوجداره و غیره به کار می رود. در پارتیشن های شیشه ای اداری از فریم های محکم و درب های ریلی و لولایی استفاده می شود. 

در میان کلیه شیشه ها، سکوریت بیشترین کاربرد را دارد. ضخامت شیشه های سکوریت به طور معمول 10 میلیمتر در نظر گرفته می شود و از مقاومت خوبی در برابر ضربه و حرارت برخوردار هستند. ضخامت این شیشه ها امکان افزایش یا کاهش را دارند اما ضخامت کمتر از 10 میلیمتر بسیار نامطلوب می باشد زیرا از مقاومت شیشه بسیار کاسته می شود و در اتصالات به خوبی جاگیر نمی شوند. شیشه های ساده از جنس سکوریت مناسب کسانی است که می خواهند فضای ساده ای داشته باشند.   

بر روی شیشه سکوریت با استفاده از روش سندبلاست می توان طرح های متنوع و گوناگونی ایجاد کرد که این طرح ها معمولا مات کامل، راه مات، همراه با لوگو و غیره می باشند. در پارتیشن ها از شیشه های به رنگ دودی، سبز، آبی، برنز، ساتینا، سندبلاست و یا رنگ های کوره ای استفاده می شود. شیشه های طرح دار بیشتر مورد پسند افراد قرار می گیرند به دلیل این که نسبت به شیشه های ساده بسیار زیباتر و جذاب تر هستند.   

پارتیشن اداری شیشه ای

مزیت های پارتیشن اداری شیشه ای عبارتند از: 

 • عایق صوتی و حرارتی
 • مقاومت در برابر ضربات احتمالی
 • افزایش نور طبیعی محیط
 • ممانعت از نفوذ گرد و غبار
 • مقاومت در برابر رطوبت
 • مقاومت در برابر انبساط و انقباض ناشی از برودت
 • نظافت آسان و سریع، قابلیت جمع آوری و نصب مجدد
 • ایجاد حریم خصوصی و آرامش روحی برای کارکنان
 • افزایش زیبایی و جذابیت محیط و هزینه مناسب
 • رنگ بندی های زیبا و متنوع
 • امکان اجرای طرح های سندبلاست و انواع طرح ها و لوگوها
 • امکان اجرا در سایزهای متفاوت مانند کوتاه، نیمه بلند و کامل
 • نصب سریع
 • قابلیت جا به جایی و حمل آسان
 • بزرگ نشان دادن فضا
 • قابلیت اجرا در فضاهای گوناگون

 

انواع پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای تک جداره

این پارتیشن ها علاوه بر این که زیبا هستند، عایق صدا و ضربه نیز می باشند. نور و روشنایی را به خوبی در فضا منتشر می کنند و طرح ها و رنگ های متنوعی دارند. پارتیشن های تک جداره به صورت کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف پیاده سازی می شوند.

پارتیشن های تک جداره به صورت فریم لس، فریم دار و یا طرح چوب قابل نصب هستند. می توان از شیشه های سندبلاست شده یا طرح دار استفاده کرد و در صورتی که از شیشه ساده استفاده شود می توان در یک طرف آن پرده کرکره ای نصب کرد. در دو مدل مسطح و منحنی قابل پیاده سازی هستند ومی توان آن ها را به صورت کاملا خشک یعنی بدون استفاده از چسب نصب نمود. این پارتیشن ها قابلیت جدا شدن و استفاده مجدد را دارند.

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای اداری تک جداره فریم لس

پارتیشن های شیشه ای تک جداره فریم لس بدون پروفیل عمودی نصب می شوند. این پارتیشن ها شفافیت بسیار زیادی دارند و از لحاظ هزینه هم مقرون به صرفه هستند. نصب این پارتیشن ها در زمان کوتاهی صورت می گیرد.  

پارتیشن شیشه ای تک جداره با فریم آلومینیومی

پارتیشن شیشه ای تک جداره با فریم آلومینیومی با پروفیل های عمودی آلومینیومی نصب و پیاده سازی می شوند. ترکیب شیشه و آلومینیوم نمایی جالب و شگفت انگیز ایجاد می کند.  

پارتیشن شیشه ای اداری دو جداره

این پارتیشن ها عایق های بسیار  خوب و قوی در برابر  صدا و حرارت هستند. همچنین از شفافیت بسیار خوبی برخوردار می باشند. در این نوع پارتیشن ها از شیشه های دو یا چند جداره در ضخامت های متفاوت استفاده می شود. شیشه ها از نوع خام، سکوریت، لمینت و یا لمینت سکوریت می باشند و فریم ها از جنس آلومینیوم ترمال بریک و یا یو پی وی سی هستند که دارای رنگ های سفید، مشکی و یا طوسی می باشند.

 برای داشتن عایق صوتی و حرارتی بهتر از درهای لولایی استفاده می شود که به دو صورت سوئیچ خور و بدون سوئیچ ساخته می شوند. این پارتیشن ها قابلیت استفاده از کرکره های آلومینیومی به صورت ولومی و مگنتی را هم دارند.  

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای دو جداره فریم لس

پارتیشن های شیشه ای دو جداره می توانند به صورت فریم لس ساخته شوند. پارتیشن های شیشه ای دوجداره فریم لس نسبت به تمامی پارتیشن های دیگر علاوه بر این که بیشترین شفافیت را دارند، عایق صوتی بسیار بهتری هم هستند. نصب سریع این پارتیشن ها نیز مزیت دیگری برای این نوع پارتیشن ها می باشد.  

پارتیشن شیشه ای دو جداره با فریم آلومینیومی

پارتیشن های شیشه ای دو جداره با فریم آلومینیومی استحکام و مقاومت بسیار زیادتری نسبت به سایر پارتیشن ها را دارند. فریم های آلومینیومی در برابر زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم می باشند و دوام بسیار زیادی دارند. فریم های آلومینیومی در رنگ های متنوعی مانند طلایی، نقره ای و مشکی ساخته می شوند.  

پارتیشن های شیشه ای فریم لس

پارتیشن های شیشه ای فریم لس فاقد فریم می باشند اما نسبت به پارتیشن های فریم دار از زیبایی بیشتری برخوردار می باشند بنابراین عامه پسندتر هستند. شیشه های سندبلاست مات و شیشه عادی در پارتیشن های فریم لس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این پارتیشن ها با شیشه های تک جداره قابلیت اجرای انواع سندبلاست ها به صورت مات یا راه مات و همچنین طرح ها و الگوهای دیگر را دارند.

این پارتیشن ها فضای کم تری را برای نصب اشغال می کنند و سطح دید بیشتری را در اختیار افراد قرار می دهند. پارتیشن های فریم لس در انواع  گوناگونی مانند پارتیشن فریم لس بدون چهارچوب درب، با چهارچوب فلزی و درب شیشه ای، با چهارچوب و درب چوبی، پارتیشن فریم لس تاشو، پارتیشن فریم لس و استیل و غیره ساخته می شوند.

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای ثابت

پارتیشن های ثابت معمولا دارای فریم های آلومینیومی یا استیل هستند. این پارتیشن ها به صورت کوتاه هستند و بر روی زمین نصب می شوند و قابلیت حرکت ندارند. شیشه های این پارتیشن ها با روش سندبلاست قابلیت مات شدن و یا انداختن طرح های گوناگون مانند لوگو را دارند. درب این پارتیشن ها ریلی یا لولایی می باشد.

پارتیشن شیشه ای اداری متحرک

پارتیشن های شیشه ای متحرک به دو صورت آکادئونی و یا پانلی نصب می شوند. در حالت آکاردئونی هنگامی که پارتیشن جمع باشد قسمت بیشتر پارتیشن جمع می شود و در کناره ها قرار می گیرد. پارتیشن در حالت پانلی به صورت تقریبی جمع می شود و جداسازی به صورت کامل صورت نمی گیرد و حریم بین دو فضا تا حدی حفظ می شود. شیشه این نوع پارتیشن ها بر روی ریلی قرار می گیرد که در صورت لزوم باز یا بسته می شوند.

 این نوع پارتیشن ها قابلیت جا به جایی دارند و قابل انتقال به مکان های دیگر هستند. برای زیبایی بیشتر این پارتیشن ها می توان از شیشه های طرح دار سند بلاست شده یا شیشه های رنگی دکوراتیو استفاده کرد. پارتیشن های شیشه ای متحرک مناسب فضاهای اداری کوچک هستند. این پارتیشن ها قابلیت اجرا با جام شیشه را هم دارند.  

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ام دی اف

این پارتیشن ها از ترکیب شیشه و پارتیشن ام دی اف ساخته می شوند که یکی از ترکیب های فوق العاده را ایجاد می کنند. این پارتیشن ها سبک می باشند و دارای رنگ های متنوع هستند.

پارتیشن شیشه ای _ کشویی

پارتیشن شیشه ای _ کشویی نوعی از پارتیشن است که دارای درب کشویی قاب دار است که از کف زمین تا سقف کشیده می شود. این نوع پارتیشن ها نیز برای فضاهای اداری کوچک بسیار مناسب هستند.

پارتیشن شیشه ای هوشمند

در این نوع پارتیشن ها از شیشه هوشمند یا همان اسمارت گلس استفاده می شود که با استفاده از کلید یا ریموت می توان شیشه پارتیشن را شفاف یا مات کرد.

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن شیشه ای جمع شونده

پارتیشن شیشه ای جمع شونده با حرکت بر روی یک یا دو محور دارای قابلیت جمع شوندگی هستند. با استفاده از این پارتیشن ها می توان ارتباط میان دو فضا را افزایش داد.

پارتیشن شیشه ای فریم دو تکه

این نوع پارتیشن در سبک مینیمال کاربرد بسیار زیادی دارد. این پارتیشن ها از شیشه در رنگ ها و طرح های متنوع همراه با فریم های آلومینیومی یا استیل  ساخته می شوند که به شکل اِل در کنار لت های ثابت قرار می گیرند. و از درب های لولایی و کشویی در آن استفاده می شود.

پارتیشن اداری شیشه ای طرح ایتالیایی

 این نوع پارتیشن بیشتر در سبک کلاسیک به کار می رود. این پارتیشن ها با فریم های U شکل از جنس آلومینیوم یا استیل و از شیشه های سکوریت یا لمینت فوق شفاف ساخته می شوند. در این پارتیشن ها نوع دستگیره، لولای اجرایی و کلاف های دور درب بسیار زیبا هستند و در عین حال عایق خیلی خوبی هم می باشند. پارتیشن های طرح ایتالیایی بسیار مستحکم و زیبا می باشد. درب ها داخل چهارچوب قرار می گیرند و تبادل هوا بسیار بهتر صورت می گیرد.    

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای فریم دار

پارتیشن های شیشه ای فریم دار در اندازه های متفاوتی ساخته می شوند. جنس فریم ها معمولا از استیل و یا آلومینیوم می باشد. پارتیشن های فریم دار طرح های گوناگونی دارند و به صورت تک جداره و دو جداره تولید می شوند.

پارتیشن بندی شیشه ای رنگی

پارتیشن اداری شیشه ای

در پارتیشن های شیشه ای رنگی می توان از شیشه های رنگی در طرح های گوناگون و رنگ های متنوع استفاده کرد. پارتیشن شیشه ای رنگی را می توان مطابق با رنگ دکوراسیون و محیط اداره انتخاب کرد. و یا می توان در پارتیشن شیشه ای رنگی از ترکیب بندی رنگی متنوع استفاده کرد و به زیبایی و جذابیت محیط کاری افزود.

پارتیشن بندی اداری شیشه ای کرکره دار

در پارتیشن شیشه ای کرکره دار از شیشه های چند جداره استفاده می شود که در میان جداره وسطی شیشه، پرده کرکره ای آلومینیومی نصب می گردد. باز و بسته کردن یا سایه روشن کردن پرده کرکره ای با استفاده از یک ریموت امکان پذیر است. بر روی شیشه ها می توان از طرح های متفاوت استفاده کرد و همچنین پرده های کرکره ای در رنگ های متفاوت وجود دارند. 

سخن پایانی

پارتیشن های شیشه ای در طراحی و دکوراسیون اداری لاکچری یک زیبایی و جذابیت خاصی را ایجاد می کنند. با بهره گیری از پارتیشن ها می توان از فضا به طور بهینه استفاده کرد و کارایی کارکنان را با ایجاد یک حریم خصوصی و در عین حال جذاب افزایش داد. نصب پارتیشن ها زمان اندکی به خود می گیرد و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه می باشد.

پارتیشن های شیشه ای در بسیاری از مکان ها مانند ادارات، سالن های زیبایی، سالن های ورزشی، مراکز درمانی، رستوران ها، هتل ها، اماکن عمومی، بانک ها، مراکز تجاری، فروشگاه ها، دانشگاه ها، محیط های مسکونی و غیره بسیار کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.

گروه معماری آرکا با در اختیار داشتن کادری مجرب آماده همکاری در جهت طراحی، پیاده سازی و نصب پارتیشن های شیشه ای اداری و ایده برای پارتیشن بندی ادرای می باشد. در نظر داشته باشید که موفقیت در هر کاری با نظارت و مشاوره با کارشناسان و متخصصان مربوطه حاصل می شود. اگر در جستجوی زیبایی به سبک مدرن و افزایش بهره وری در محیط کاری خود هستید مشاوره با گروه آرکا را از دست ندهید.   

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی داخلی ساختمان اداری

طراحی ساختمان اداری

طراحی ساختمان اداری طراحی ساختمان اداری و محیط‌های کاری با رعایت اصول کارشناسی در طراحی ساختمان سبب شده که دیگر خبری از سبک‌های کسل‌کننده و

ادامه مطلب »
غرفه سازی در برج میلاد

غرفه سازی در برج میلاد

غرفه سازی در برج میلاد مقدمه راهنمایی کامل برای اجرای موفق یک نمایشگاه در برج میلاد: غرفه سازی به معنای ساخت و طراحی غرفه هایی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏