سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی به چه سبکی گفته می شود؟ آیا شما در دکوراسیون داخلی تا به حال سبک روستیک را از نزدیک دیده اید یا در خانه ی خود از این سبک استفاده کرده اید؟ تاریخچه ی این سبک مربوط به چه زمانی است؟ قطعاً برای شما هم پیش آمده که وقتی این کلمه را شنیده اید، چنین سؤالاتی در ذهنتان ایجاد شود. ما در این مقاله سعی داریم تا به سؤالات شما درباره ی سبک روستیک پاسخ دهیم.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

 

همه چیز در باره ی سبک روستیک

سبک روستیک از سمت غرب و به خصوص آمریکا معروف شده است و حدد 200 سال قدمت دارد. سبک روستیک یا همان روستایی تأکید بر بافت روستایی و حس سادگی، طبیعی و دست ساز بودن عناصر، دیوار از اِلمان های طبیعت و همچنین اجزای ساده و بی آلایش دارد.

ماهیت و اساس سبک روستیک، روستایی است که مفهوم ساده زیستن و دوری از تجملات و پناه آوردن به طبیعت با آن همراه است. هدف این سبک نزدیک کردن انسان به اتمسفر روستایی است. این سبک سعی دارد تا طبیعت را به خانه دعوت کند و دوری انسان از طبیعت را از این طریق جبران کند.

https://arkaone.com/interior-design/

 

 

تاریخچه سبک روستیک 

شاید با این تعاریف و با توجه به روستایی بودن این سبک ما به حال و هوای تاریک و غیرقابل استفاده ی گذشته بر بخوریم. خانه های روستاییان از اصول پاکیزگی پیروی نمی کردند و هیچ نشانه ای از زیبایی در آن ها وجود نداشت. اما درباره ی قرون وسطای اروپا صحبت نمی کنیم، بلکه منظور ما روستاهای بکر و بسیار زیبا و خیره کننده ی آسیای شرقی، اروپای مرکزی و همچنین مناطق دلنشین آفریقایی است.

با پیشرفت روز افزون صنعت مد و همچنین با کمک خلّاقیت طراحان، این سبک روستایی به نقطه ای رسیده که استفاده از طرح های آن در خانه یک مد و ترند محسوب می شود. افراد بسیاری هستند که این سبک را می پسندند و با علاقه ی بسیار این طرح ها را در خانه های خود تجربه می کنند. دکوراسیون روستیک معاصر بسیار دوست داشتنی است و با تلفیق طبیعت و مدرنیته، زیبایی غیر قابل وصفی به دست می آورد.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

 

سبک روستیک مدرن چیست؟

وجود خانه ای با چشم انداز و ویویی کاملاً باز، مبلمان مدرن و همچنین استفاده از تجهیزاتی که از دل طبیعت به وجود آمده اند. با ذوق و سلیقه ی یک معمار و طراح به صورت طبیعی در خانه چیده شده اند را می توان سبک روستیک مدرن دانست. رنگ بندی در دکوراسیون روستیک مدرن عموماً یک دست است.

در این سبک در خانه ها از پنجره های بزرگ استفاده می شود که فضای بیرون در داخل خانه احساس شود و حس وجود طبیعت در داخل خانه احساس شود. سبک روستیک مدرن، لطافت را بدون تشریفات و همچنین راحتی زندگی مدرن را همزمان با هم در خود جای داده است.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

 

ویژگی های روستیک مدرن

 

استفاده از چوب و سنگ در سبک روستیک مدرن

می توان استفاده از چوب و سنگ را در این دکوراسیون یکی از فاکتورهای مهم به شمار آورد. اگر شما دارای خانه ای بسیار قدیمی هستید و تمایل دارید که سبک روستیک مدرن را در آن اجرا کنید. فقط کافی است که عواملی که نشان می دهد که خانه ی شما گذر زمان را حس کرده است را حفظ کنید. به عنوان مثال این می تواند دیواری باشد که از سنگ های قدیمی ساخته شده است و گذر زمان را نشان می دهد.

اگر خانه ی شما به تازگی ساخته شده بهتر است از تیرک های چوبی در دکوراسیون استفاده کنید و یا شومینه ای سنگی در فضای خانه ایجاد کنید. سقف در این سبک خانه ها یا باید شیب دار باشد و یا باید با استفاده از تیرک های چوبی تزئین شده باشد تا احساس دکوراسیون روستیک مدرن را برای ما تداعی کند. استفاده از چوب فقط برای دکورسازی داخلی نیست بلکه از چوب می توان به عنوان یک عامل بسیار زیبا برای طراحی بیرون ساختمان هم استفاده کرد.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

کاربرد پارچه های ساده در سبک دکوراسیون روستیک مدرن

شما می توانید سبک روستیک مدرن یک خانه را در مدل مبلمان، پارچه های کتانی استفاده شده در تخت خواب و مبلمان، فرش  و قالیچه ببینید. در این سبک دکوراسیون، پارچه های ساده و بدون هیچ نقشی کاربرد بسیار دارند. اگر شما هم علاقه مند به این سبک هستید بهتر است که از اسباب و اثاثیه ی ساده و طبیعی در خانه ی خود استفاده کنید.

به عنوان مثال می توانید برای رو بالشتی ها و رو مبلی های خود از کتان، پارچه های کنفی و یا پوست حیوانی استفاده کنید. برای داشتن دکوراسیون روستیک مدرن، استفاده از پشم گوسفند هم می تواند گزینه ی دیگری باشد که از آن استفاده کنید.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

اتاق و چشم انداز آن در سبک روستیک مدرن

طراحی پنجره در ابعاد بزرگ هم برای نشان دادن سبک روستیک مدرن یک عامل بسیار مهم محسوب می شود. این عامل یکی از عواملی هست که هم در سبک روستیک و هم در سبک مدرن، طراحان نسبت به آن بسیار حساس هستند و سعی در رعایت آن دارند. خانه های سبک مدرن، خانه هایی با نورگیر زیاد هستند. این موضوع نیازمند این است که پنجره ها تا حد ممکن بزرگ طراحی شوند.

در سبک دکوراسیون روستیک تلاش طراحان بر این است که محیط داخلی به محیط طبیعی بیرون نزدیک باشد. در واقع هرکسی که این سبک را می پسندد و به عنوان دکوراسیون خانه انتخاب می کند، چنین قصد و دیدگاهی را دارد. پس برای این کار به پنجره های بزرگ نیاز است که فضای داخلی به فضای خارج نزدیک باشد. شما چطور؟ دوست دارید در دل طبیعت بیدار شوید؟

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

مبلمان و تجهیزات مدرن در سبک روستیک مدرن

سبک روستیک مدرن سعی دارد که علاوه بر استفاده از جذابیت و گرمای سبک روستیک، از راحتی و سادگی سبک مورد هم بهره ببرد. به همین خاطر هم لوازم داخلی منزل مثل تخت و مبلمان بهتر است که با توجه به سبک مدرن خریداری شود.

استفاده از لوازم چرمی و چوبی می تواند برای استفاده در سبک روستیک مدرن بسیار مناسب باشد. برای طراحی آشپزخانه بهتر است که از به روز ترین وسایل استفاده کنید. منظم بودن یکی دیگر از عواملی است که می تواند به زیبایی دکوراسیون بیفزاید. صرفاً به این دلیل که خانه ی شما به سبک روستیک طراحی شده، نباید وسایل شما هم به این سبک باشند.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

رنگ بندی در سبک روستیک مدرن

رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون سبک روستیک مدرن محدود هستند. شاید سلیقه ی شما به گونه ای باشد که تمایل داشته باشید از رنگ های متفاوت یا کاغذ دیواری برای دیوار استفاده کنیم اما این طراحی ها مربوط به سبک روستیک مدرن نیستند. در واقع طراحان برای پیاده سازی این سبک دیوارها را سفید نگه می دارند و برای تزئین آن از مصالح طبیعی مثل چوب یا سنگ استفاده می کنند.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

 

لزوم طراحی شومینه در دکوراسیون روستیک مدرن

سبک روستیک مدرن سعی دارد تا آرامش و سادگی را به نمایش بگذارد. با داشتن شومینه این حس به طور کامل ایجاد می شود. شما می توانید از بین شومینه های سنگی سبک روستیک و یا شومینه های چوبی سبک مدرن یک مورد را انتخاب کنید.

این که انتخاب شما کدام مورد باشد چندان تفاوتی ندارد، بلکه این مهم است که زیبایی سوختن چوب در خانه وجود داشته باشد که حس و جلوه ی طبیعت را به نمایش می گذارد.

سبک روستیک در دکوراسیون داخلی

با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا در ارتباط باشید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏